Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Gecmis olsun bende halsizlik oldu ama mide bulantisi kusma olmadi gece calistigim zamanlar migren den dolayi bas agrisi ve kusma oldu..Yarin devam edebilirsen kaldigin yerden devam et illa corba yemek istiyorsan yogurt corbasi gibi yap ve icine yulaf kepegini koy ekmek yeme bol nane birde bir kasyk ev salcasina müsade var ya onuda az sulandirip katik yapabilirsin..
Her bünye farklı cevap veriyor. Bende hiç halsizlik olmadı tam tersi onceden çok çabuk yorulurken şimdi çok daha enerjik hissediyorum ve çok daha dayanıklıyım.
Yalniz çay ve kahve onceden beni hiç etkilemezken şimdi aksam içtiğimde uykumu kaçırıyor.

Son düzenleme:
merhaba bugün 5 atak günüm bitti ve seyir evresine gectim şükür bebeğimde çok saglıklı bende çok sağlıklı bir beslenme şekli çünkü ...

Herkesee iyi pazalar dün diyetimi bozmamla bugün tekrardan ataka başlıyorum. Sabah tartıldım 1 kilo almışım yani şuan yine 60 olduk ! :18:

tatilin ilk ekmeğiii!!! artık kendimi epey usta ilan edebilirim sanırım:KK51:
Eki Görüntüle 450648

not: kabarıklığını görebilesiniz diye vanilya aroması şişesini tuttum :KK66:
bi not daha : pişirme kabına hafiften su sonra da yulaf kepeği serptim.. büyük oranda yapışmasını engelledi.. Kenarları bıçakla havalndırınca spatulayla hemencecik çıktı... aklınızda olsun.. (yağlamadan yapmanın yollarını geliştiricez kuzularr!! yağ yok yağ yokkk!!!

bu versiyonda kullanılan malzemeler (yeni arkadaşlar için yazıyorum):
4 dolu yemek kaşığı yulaf kepeği
1 dolu yemek kaşığı süttozu
1 paket kabartma tozu
(bu kuruları karıştırıverşin güzelce
devam
3 yumurta kırın bu karışıma
2 kaşık dolusu lor peyniri ekleyin
deli gibi çırpınnn :KK52:

ben bi çimdik tuz ve kuru nane ekledim
(anamın mutfağında bişey yoktu, gidip almaya da üşendim)
siz 1-2 dal dereotunu ve / veya maydanozu incecik kıyıp ekleyebilirsiniz.. üzerine de azıcık çörekotuuu!!
170 derecede şişene ve kızarana kadar pişirinnn)
yapacak olanlara afiyet olsun:KK56:

Nesli tariflerini çok beğeniyorum. Oldukça sade ve kullanışlı. Çok teşekkür ederim. Ellerine sağlık.

herkese iyi hafta sonları

yaklaşık 3 haftadır aranızda dildimm ama kesinn geri döndüm:KK70:

71 galiba benm dirençli olduğum kiloydu

haziranın başındandan beri 1 gün -100gr 2 gün +500gr oluodu ama durmadım dayandim ve galiba kırdımm!!!!!

70.300den devamm ediorumm..

ama galiba bu dukantestteki güçlendirmeye geçme günümü biraz daha ileriye atıyoo:KK43:(

11 ağustosta güçlendirmeye geçecektim.. bir aya yakın yerimde saydığıma göre eylülü beklicem heralldee..

Günaydinnnnn Güzellerrrrrr:KK76::KK76::KK76::KK76::KK76::KK76:

Dün 3. Atak günüm sonlandirdim bugün 4. ve son Atak günümdeyim hayirlisiylaaaa:KK24:

basladigim gün 76,9 kg gösterdi tarti bugün 74,4 :21::21::21::21: masallah Allahim hic bozmasin hep böyle 3-5 insin insallah :21:

Buarada Haftanin en zor günü Pazar gününne de geldik :18: hepimize bol azim bol sabir dayanma gücü diliyorum:KK19:

Nesli tariflerini çok beğeniyorum. Oldukça sade ve kullanışlı. Çok teşekkür ederim. Ellerine sağlık.
sağol canım, bu arada naneden mi bilmiyorum (!) bekleyince kokar ya da lastikleşirdi ekmekler, bunları fırında muhafaza ettim, üstünde peçete sarılıydı.. kahvaltıda baktım daha da lezzetli olmuştu.. :KK66: yani dolaba koymadan dayanıklı baya :)
herkese iyi hafta sonları

yaklaşık 3 haftadır aranızda dildimm ama kesinn geri döndüm:KK70:

71 galiba benm dirençli olduğum kiloydu

haziranın başındandan beri 1 gün -100gr 2 gün +500gr oluodu ama durmadım dayandim ve galiba kırdımm!!!!!

70.300den devamm ediorumm..

ama galiba bu dukantestteki güçlendirmeye geçme günümü biraz daha ileriye atıyoo:KK43:(

11 ağustosta güçlendirmeye geçecektim.. bir aya yakın yerimde saydığıma göre eylülü beklicem heralldee..
aman canım kırmışsa direncini gerisi boş.. 1 ay çok değil kuzu.. burada kaç ay yerinde saydığını söyleyenler vardı... haydi bakalım keyifle ddevam etsin sürecin :KK66:

Merhabalar prensesler :))
bugün atak devresinin 3. günündeyim hiç firesiz aynen devam ediyorum.atağa başladığımda reglimin ilk günüydü ama ben daha fazla beklemek istemediğimden bitmesini beklemedem başladım hala reglim devam ediyor fakat buna rağmen göbeğimde bariz bir incelme hissediyorum sanki bacaklarım biraz inceldi gibi.Ticker yaptım ama siteye koymada bir sorunum var kabul etmiyor bir türlü ondan ötürü koyamadım.Bu 3 günde sizlerden çok şey öğrendim bir sürü yeni tarif denedim (ki mutfakla aram hiç iyi değildir) :)) ben bu diyeti çok sevdim atak beni hiç zorlamıyor (kabul ilk gün zorladı ) bu yüzden atağı 10 gün yapmayı düşünüyorum herhangi bir sağlık sorunumda olmadığından yapabilirim gibime geliyor :))
regl beni yanılttığından bu süreçte pek tartılmak istemiyorum ama en son ölçtüğüm kilo 67 idi boyum 156 cm ...inşallah hedefim 50 kilo :))
size bir şey sormak istiyorum benim göğüslerim çok büyük beni rahatsız ediyor kilo veripte göğüs ölçüsü küçülen var mı yani benimkilerde küçülür mü yoksa ciddi ciddi ameliyat düşünüyorum ...

nası yaptn tarifini versene?

tabi :KK34:
900 gr süzme yogurt
büyükce bir kase tepeleme çilek ( benim buzlukta vardı buzlu olarak kullandım.donmuş olması şart değil )
bir yemek kaşığı kadar sıvı tatlandırıcı ( isterseniz tozda olur siz istediğiniz kadar ekleyin ben çok tatlı sevmem )
3 yemek kaşığı süt tozu ( 2.5 olsa daha iyi olur bence )

çilek hariç hepsini karıştırdım benim çileğim donmuştu biraz rondoda çektim iri parçalı oldu yogurda ekledim.. ve afiyet olsun... ben buz tutmuş olarak yemeyi daha çok seviyorum. kapaklı kaselerime doldurup buzluga attım canım dondurma tatlı vs çektikçe çıkarıp yiyorum. hem basit hem de büyük kurtarıcı. tarifin orijinalinde vanilya aromasıda vardı bende yoktu muz koydum ama tavsiye etmem :KK53::KK53:
simla hnımın sitesindeki tariften esinlenmiştir..

Sagol güzelim idare ediyorum iste diyet icin takmiyorum da kuzumun (komsumun oglunun) kan degerleri düsüyor sürekli...Korkuyorum vucud kendi kanini öldürdükce kötü hastaliga cevirir diyorlar.Doktorlarda her an hersey olabilir diyorlar..Ona canim sykyliyor Allahim tez zamanda sifasini versin dün 40 bin olmustu bugün yine 34 bin olmus.140 bin olana kadar da hastanede kalacaklarmis.Yürütmüyorlar düsüp etmesin diye..Bu aksam gidecektim ama almanya yunanistan macini almanya aldi sokaklar ana baba günü gece yarisindan önce dönemem diye gitmedim.Yarin da gece calisacagim icin gidemem sanirim...Sykyntidan inan dk basi dolap aciyorum ama yiyecek birsey bulamiyorum...

çok çok geçmiş olsun allah şifa versin.. Miniği annesine babasına sevdiklerine bağışlasın..

bu arada 3 günlük atağım bugün yerin ps günlerine bıraktı.cuma sabahı 641. gelen tartı iki gündür sabit. böylece atakta sadece 600 gr vererek sanırım bir rekor kırdım :KK60: ..regl bitmeye yakın gider diye umuyorum moral bozmak yok 2+2 devam edeceğim.

bugün atak devresinin 3. günündeyim hiç firesiz aynen devam ediyorum.atağa başladığımda reglimin ilk günüydü ama ben daha fazla beklemek istemediğimden bitmesini beklemedem başladım hala reglim devam ediyor fakat buna rağmen göbeğimde bariz bir incelme hissediyorum sanki bacaklarım biraz inceldi gibi.Ticker yaptım ama siteye koymada bir sorunum var kabul etmiyor bir türlü ondan ötürü koyamadım.Bu 3 günde sizlerden çok şey öğrendim bir sürü yeni tarif denedim (ki mutfakla aram hiç iyi değildir) :)) ben bu diyeti çok sevdim atak beni hiç zorlamıyor (kabul ilk gün zorladı ) bu yüzden atağı 10 gün yapmayı düşünüyorum herhangi bir sağlık sorunumda olmadığından yapabilirim gibime geliyor :))
regl beni yanılttığından bu süreçte pek tartılmak istemiyorum ama en son ölçtüğüm kilo 67 idi boyum 156 cm ...inşallah hedefim 50 kilo :))
size bir şey sormak istiyorum benim göğüslerim çok büyük beni rahatsız ediyor kilo veripte göğüs ölçüsü küçülen var mı yani benimkilerde küçülür mü yoksa ciddi ciddi ameliyat düşünüyorum ...

10 gün atak cok degilmi tatlim?:26:

tabi :KK34:
900 gr süzme yogurt
büyükce bir kase tepeleme çilek ( benim buzlukta vardı buzlu olarak kullandım.donmuş olması şart değil )
bir yemek kaşığı kadar sıvı tatlandırıcı ( isterseniz tozda olur siz istediğiniz kadar ekleyin ben çok tatlı sevmem )
3 yemek kaşığı süt tozu ( 2.5 olsa daha iyi olur bence )

çilek hariç hepsini karıştırdım benim çileğim donmuştu biraz rondoda çektim iri parçalı oldu yogurda ekledim.. ve afiyet olsun... ben buz tutmuş olarak yemeyi daha çok seviyorum. kapaklı kaselerime doldurup buzluga attım canım dondurma tatlı vs çektikçe çıkarıp yiyorum. hem basit hem de büyük kurtarıcı. tarifin orijinalinde vanilya aromasıda vardı bende yoktu muz koydum ama tavsiye etmem :KK53::KK53:
simla hnımın sitesindeki tariften esinlenmiştir..

çok çok geçmiş olsun allah şifa versin.. Miniği annesine babasına sevdiklerine bağışlasın..

ama meyve yok bzde:KK52: çileksiz yapsam nolur?yada vanilya limon aromasıyla falan?

tatilin ilk ekmeğiii!!! artık kendimi epey usta ilan edebilirim sanırım:KK51:
Eki Görüntüle 450648

not: kabarıklığını görebilesiniz diye vanilya aroması şişesini tuttum :KK66:
bi not daha : pişirme kabına hafiften su sonra da yulaf kepeği serptim.. büyük oranda yapışmasını engelledi.. Kenarları bıçakla havalndırınca spatulayla hemencecik çıktı... aklınızda olsun.. (yağlamadan yapmanın yollarını geliştiricez kuzularr!! yağ yok yağ yokkk!!!

bu versiyonda kullanılan malzemeler (yeni arkadaşlar için yazıyorum):
4 dolu yemek kaşığı yulaf kepeği
1 dolu yemek kaşığı süttozu
1 paket kabartma tozu
(bu kuruları karıştırıverşin güzelce
devam
3 yumurta kırın bu karışıma
2 kaşık dolusu lor peyniri ekleyin
deli gibi çırpınnn :KK52:

ben bi çimdik tuz ve kuru nane ekledim
(anamın mutfağında bişey yoktu, gidip almaya da üşendim)
siz 1-2 dal dereotunu ve / veya maydanozu incecik kıyıp ekleyebilirsiniz.. üzerine de azıcık çörekotuuu!!
170 derecede şişene ve kızarana kadar pişirinnn)
yapacak olanlara afiyet olsun:KK56:

sen varya sen sahiden harikasın:nazar::nazar::nazar:

canım 10 gün atak çok.ztn bi süreden snra veremiyosun ataktada...biran önce seyire geçmen daha iyi olur senin için.ben 10 gün atak yaptım ama benm vermem gereken kilo 40küsürdü o yüzden.senin 17 kilo bnce 10 gün atak fazla:KK37:

X