Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

bugun yediklerim;
kahwaltı:
-dukan krebi
-peynir
-süt
ara:
-1 bardak yogurt
ögle:
-kuşbaşı et baharatlı
ara:
-goji berry (azcık)
ara:
-haşlanmış 3 yumurta
akşam:
henüz yemedim ama annem tawuk çorbası yapıyo sıfır yag sıfır un :)
alabildiğimce ondan yicem bakalım
bugünde şimdilik 3 lt su içtim ben gene 4.5 lt içerim yatana kadar sanırım

bugun yediklerim;
kahwaltı:
-dukan krebi
-peynir
-süt
ara:
-1 bardak yogurt
ögle:
-kuşbaşı et baharatlı
ara:
-goji berry (azcık)
ara:
-haşlanmış 3 yumurta
akşam:
henüz yemedim ama annem tawuk çorbası yapıyo sıfır yag sıfır un :)
alabildiğimce ondan yicem bakalım
bugünde şimdilik 3 lt su içtim ben gene 4.5 lt içerim yatana kadar sanırım

canım günde en fazla 1 yada 2 yumurta sarısı tüket.kolesterol için dikkat etmemiz gerekiyo:)

Selam kızlar,

Biliyorsunuz diyette balık ne kadar fazla tüketirsek o kadar iyi. Şimdi marketten geldim, migros da 22 TL lik somon un kilosu pazar a kadar 15 TL ye düşmüş, ben 4 parça aldım buzluğa koyacağım.

Kaç kişi okur, faydalanır bilemiyorum ama haberiniz olsun, nasıl bir bağlılıksa söylemeden edemedim :)). :KK56::KK56:

Şimdi yemek hazırlamam gerekiyor kızlar, sizlere iyi sohbetler. :KK16::KK54::KK54:

iyi akşamlar kızlar

ekinsuuuu sen pazartesi geçiyorsun değil mi? bugün ne yedin ne içtin?

Şehir dışındaydın sanırım, çok kalacak mısın? Güçlendirmeye gurbette mi geçeceksin?:emir_bebek::emir_bebek:

bugün sadece meyve ve 1 dilim tam buğday ekmeği ekleyerek başladım ama net olarak pazartesi düşünüyorum, dediğin gibi evimde başlıyım, pazar günü döneceğim

kızlar tarifleriniz çok güzeldi en kısa zamanda deneyeceğim bende bugün dukan usulu hünkar beğendi yaptım çok güzel oldu

patlıcanları al.folyo sarıp fırına attım yumuşayınca çıkardım soğuk suya tuttum sonra kabuklarını soydum, küp küp doğradım içine biraz tuz attım biraz süt kattım blender ile ezdim püre gibi oldu çook da güzel oldu
diğer yerde eti kavurdum suyunu çekince soğanını sarımsağını ilave edip biraz daha kavurdum ardından yeşil ve kırmızı biberini ilave edip tekrar kavurdum en son domatesini ilave edip karıştırdım kısık ateşte uzun süre pişirdim kapatmaya yakın tuz, karabiber, kimyon, kekik ilave ettim , sonradaaaa tabağa önce patlıcan püre üzerinede etten koydum yanında bir bardak ayran ile süpper oldu kesinlikle tavsiye ederim

iyi akşamlar kızlar

bugün sadece meyve ve 1 dilim tam buğday ekmeği ekleyerek başladım ama net olarak pazartesi düşünüyorum, dediğin gibi evimde başlıyım, pazar günü döneceğim

kızlar tarifleriniz çok güzeldi en kısa zamanda deneyeceğim bende bugün dukan usulu hünkar beğendi yaptım çok güzel oldu

patlıcanları al.folyo sarıp fırına attım yumuşayınca çıkardım soğuk suya tuttum sonra kabuklarını soydum, küp küp doğradım içine biraz tuz attım biraz süt kattım blender ile ezdim püre gibi oldu çook da güzel oldu
diğer yerde eti kavurdum suyunu çekince soğanını sarımsağını ilave edip biraz daha kavurdum ardından yeşil ve kırmızı biberini ilave edip tekrar kavurdum en son domatesini ilave edip karıştırdım kısık ateşte uzun süre pişirdim kapatmaya yakın tuz, karabiber, kimyon, kekik ilave ettim , sonradaaaa tabağa önce patlıcan püre üzerinede etten koydum yanında bir bardak ayran ile süpper oldu kesinlikle tavsiye ederim

canım ayranı lightmı içiyosun normal mi?

mesajını gördüm alıntı yaptım ama bir kaç kez kopunca kayboldu geriye sayfalarada dönemedim kusura bakma canım

ben bugün meyve ve ekmekle başladım bende protein gününü perşembe yapıcam, 6. güne koyucam derken c.tesi başlarsam diye demiştim o zaman perşembeye geliyorda :) bende ilk hafta ödül gününü çarşamba olarak düşünüyorum sonraki haftalarda hafta sonuna ayırıcam eğer kullanamazsam çarşambaya kaydırırım
sonra nişastalı gıda hakkımı haftada 2 ye 100 er gr bölsem mi diye düşünüyorum birini bulgur pilavı falan olarak tüketirim zaten 1 porsiyon pilav vb. en fazla 100 gr olur midemiz küçüldü ya artık:) diğerini de mercimek çorba falan olarak tüketirim denk gelir
ayrıca birde şöyle bir şey düşündüm ama fikirlerinizi merak ediyorum 2 dilim tam buğday ekmeği hakkımız var ya ben pek ekmeğe düşkün değilim bazı günlerde onun 1 dilime denk gelen ölçüsünü tam buğday unu kullanarak çorbalarda kullanmak istiyorum çünkü unsuz çorba malesef güzel olmuyor , bence olabilir çünkü ekmekde un su tuz mayadan oluşuyor fark yok yani
şimdilik aklımdakiler bunlar yine paylaşırız

ben bugün şokta mis ayrana baktım 1.5 litresi 2.40tı yağ oranıda 1.8 normalde light ayranın 1 litresine o parayı veriyom.içebilirim onu dmi? 1.8 yağ oranı var.

X