Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

günaaayyydddiiinnnlllaaarrrrr...

Nasilsiniz dukancilar?

Arkadas yulaf ne ise yariyordu. Ben onu hep unutuyorum yemege :KK43:

Günaydın canım. Yulaf hem tok tutuyor hemde hazmı kolaylaştırıyor. Ama en önemlisi bir çok alternatif hamur işi vb. yemekler yulaf kepeğiyle yapılıyor. Dukan diyetinin olmazsa olmazı diyebiliriz.

Günaydın kızlar...Ve kitabımı aldım dün :KK64::KK64: Okumaya başladım en kısa sürede aranızdayım...

Bu arada kabızlık sorunu yaşayanlar çiçek tozu kullanabilirler çay gibi demleniyor...

Günaydın kızlar...Ve kitabımı aldım dün :KK64::KK64: Okumaya başladım en kısa sürede aranızdayım...

Bu arada kabızlık sorunu yaşayanlar çiçek tozu kullanabilirler çay gibi demleniyor...

Hoşgeldin aramıza. Önerin için teşekkürler kabızlık benim çok büyük sorunum. Ne yaptıysam faydası olmadı ancak sinameki demleyip içersem faydası oluyor. Ama önerini deneyeceğim.

Hoşgeldin aramıza. Önerin için teşekkürler kabızlık benim çok büyük sorunum. Ne yaptıysam faydası olmadı ancak sinameki demleyip içersem faydası oluyor. Ama önerini deneyeceğim.

Ben bir dönem kullandım çiçek tozunu...Zayıflatma etkiside var ayrıca...Yoğurdun içine katıpta yiyebilirsiniz...

ben netten sipariş veriyorum, migrosta doğalsan vardı pek hoşuma gitmedi, ru-sheım kullanıyorum gurmenette yarım kilosu 5.99 du...
ama ankarada daha çok bakabileceğin yer vardır tabi, sen ne marka alıyorsun?
ben rossmandan alıyorum ama markasını unuttum, türk markası değil, paket tamamen yabancı..ben alır almaz tupperlarıma boşalttığım için, mağazadanda ben almadığım için adı aklımda kalmadı :KK43:

bir aydır 68 kilodan aşağı inemiyordum kilo bildirimi bile yapmıyordum morelim bozuluyordu ama bugün tartılıyım dedim ümitsizce şoklardayım 66 kilo çıktım çok mutluyum:21::KK52:umutsuzluğa kapılmamak gerekmişEn Büyük KK

günaydin arkadaslar, umarim herkes iyidir. bu sabah yine +500le uyandim :KK43: 73,9 ciktim, bakalim nereye kadar böyle devam edecek. kizimi okula biraktiktan sonra yürüyüsümüde yaptim . haftaya cumaya kadar tartilmicam. sanirim böylesi daha iyi. tabi kendimi tutamazda merakimdan tartilmazsam.

aranızda tahlil yaptıran var mı kızlar??az önce bir arkadaşım aradı.bir yakını diyetteymiş.tahlil yaptırmış kolestrolü çok yüksek çıkmış.benim zaten bu tür bir beslnme şeklim olduğu için kolestrolle ilgili bir sorun yaşamadım.ama yine de kontrolü elden bırakmamak lazım....

Benimde çok yüksek çıktı ama kollesteol ölçümüne gitmeden önce kahvaltı etmiş ve meşhur yumurtamı yemiştim.Kolesterol ve trigliderit beslenme ile dilek ilişkilidir ve ortalama 8 saatlik açlıktan sonra ölçülmelidir.(merak etmeyin diplomalıyım:))))

günaaayyydddiiinnnlllaaarrrrr...

Nasilsiniz dukancilar?

Arkadas yulaf ne ise yariyordu. Ben onu hep unutuyorum yemege :KK43:

Aldığın miktarın 25 katı kadar hacme ulaşıyor yani midende dolgunluk hissi yaratıyor.Ayrıva bir çok çalışma var kolon kanserini önlediği ile ilgili.Zira kalın bağarsakta sifon etkisi yaratıyor .Yani ne var ne yoksa üzerine yapıştırıp dışarı atılmasını sağlıyor.Zira barsakta kalan her gıda mutlaka emilmeye mahkumdur:)

Ne kadar muhteşemmmmm motivasyonunuza ve iradenize çok ama çokkk saygı duyuyorum ve size imreniyorummm.
Haddim olmayarak naçizane bir önerim olabilir mi bilmiyorum???Umarım ukalalık olarak kabul etmezsiniz.Zira sadece elimdeki bilimsel verileri aktarmak ve bir konuya dikkat çekmektir amacım.
Dukan diyeti böbrek fonksiyonları için oldukça zorlayıcı bir diyet şekli. Kaldı ki ben bde bu diyeti yapıyorum ve uzmanlık alanım nefroloji:)
Ancak bu diyeti yaparken lütfen böbreklerinizin yükünü karışım haline getirdiğiniz doğal ürünlerle daha da arttırmayın.
Zira tek başlarına etkin oldukları konuları asla göz ardı edemeyecek olsak ta.Bir araya geldiklerinde farklı etkileşimler söz konusu olacaktır.
Diyetin demelinde se ve metabolizmayı hızlandırdığı kanıtlanmış yeşil çay var ki bu da oldukça mantıklı...
Sevgilerr

Kızlar lütfen moralinizi bozmayın...Dukan kitabında da yazmış atak evresinde verdiğiniz kilo kadar hızlı veremezsiniz diğer dönemlerinizde metobalizma diyete alışmaya başladığı için hızlı kilo kaybı olmuyormuş...Azimle devam edin ki biz yeni başlayanlara inanç versin...Dün bende tartı aldım :KK37::KK37::KK37:

Günaydın canım. Yulaf hem tok tutuyor hemde hazmı kolaylaştırıyor. Ama en önemlisi bir çok alternatif hamur işi vb. yemekler yulaf kepeğiyle yapılıyor. Dukan diyetinin olmazsa olmazı diyebiliriz.

Pff calistigim icin pek yulafla yemek yap gfelan ugrasamiyorum. Krep yapmayi denedim cok kötü oldu :)

2 kasik öyle yiyorum :)

Pff calistigim icin pek yulafla yemek yap gfelan ugrasamiyorum. Krep yapmayi denedim cok kötü oldu :)

Krebi ilk başlarda ben de yapamıyordum, sonradan alıştım tavaya dökülen harç ince olduğu zaman daha kolay çevriliyor tavsiye ederim.:KK34:

Merhaba kızlar

Ben yazın 20gün kadar yapmıştım tartılmadığım için kaç kl verdim bilmiyorum ama hepsini geri aldım:KK43:

Bugün itibariyle yeniden başladım .65 Kiloyum . hadi bana destek . Nasıl aldıysam 8 kiloyu geri vermek istiyorum.

canım benim, iyi olmanıza çok sevindim, yağmur hanım eliyor desene, adıyla yaşasın, Rabbim güzel günlerini görmeyi nasip etsin sizlere...
ay dünyanın en güzel şeyi çocuk heralde, inşallah seneye şu kiloları verip sonrada azcık zayıf omanın keyfini çıkardıktan sonra bende 2.yi istiyorum vallahi...
kilo almamış olmanda ayrıca güzel, zaten ilk aylarda alınan kiloların bebekle pek ilgisi olmuyor 6. 7. aydan sonra bebek kilo aldığı için sende alıyorsun gerisi sana kalıyor anlayacağın....

ben hastalık nedeniyle zorunlu bir ara verdim sadece, bırakmak yok kesinlikle ama ne geçmez gripmiş bu böyle, halen başım çatlarcasına ağrıyor, anlamadım gitti, haftasonu başlarım diyordum ama pazartesi anca başlıycam sanırım :KK43:
benim 5li rakamları görmem sanırım mart ayına kaldı, eylülde hedefledğim gimi 26 şubata bitiremiycem diyeti... aman kilolar gitsinde ha şubat ha mart farketmez artıkk :KK34:

evet canım yağmur hanım geliyo dediğin gibi ilk aylarda alınan kilo kendine alınıyo çocuk zaten daha 100,120 gr neyin kilosunu alıcam zaten doktorumda kilo almamam için çabalıyor her gittiğimde kilo almadığım halde herşeyden ye az ye diye tembihliyo :KK1::KK1::KK1:aman canım sende dikkat et kendine sağlığın yerinde olsunda kilolar öyle böyle gider ha şubat ha martdediğin gibi sonuçta gidecek ve bidaha gelmeyecek inşallah ama güçlendirmeyi kesinlikle yap eşimde ben bırakınca bıraktı diyeti ne güzl 11 kilo vermişti 3, 4kilosunu aldı 3 ayda şimi oda devam etmeyi düşünüyo tekrardan çok güzel kilo verdin hepsini tamama canım öpüyorum seni çok

krepleri büyük yapmayın;portakal büyüklüğünde 3-4 krep olsun ve hamuru da normal krep gibi fazla cıvık olmasın.geniş bir spatula ile kolayca çevriliyor.Ben krep olarak yapmıyorum hatta;içine kabartma tozu ve bazen biber kabak gibi sebzeler de ekleyerek küçük silikon kalıplarda 6-7 dakika fırında pişiriyorum.Bu şekilde oluyor.

$dukan sebzeli kek.jpg .

ya arkadaslar bendemi bi problem var anlamıyorum bugun atakta 4.gunum ama bu sabah tartıya baktıgımda gram değişiklik yoktu :84::84:
vermek istediğim kg azda değil 15kg fazlalk varken herhangi bi saglık prblmi yokken ve herseyi dogru yapıoken bu neden?
basına boyle bisey gelen varmı??

Acaba çok fazla diyet geçmişin olabilir mi? Belki vücudun direnç kazanmıştır ama dukanın dediğine göre en dirençli vücutta bile diyet etkisini gösteriyor. Atak kaç gün yapman gerekiyor, belki toplamda kilo kaybı görürsün, birden gidiverir.

çok sağolasın canım, seyir kadar güçlendirmede dikkat istiyor sanırım, sakın gitme biryere, hem arkadaşlığına, desteğine çok ihitiyacım var hemde senden öğrenceğim çok şey varrrr..
Bende bugün daha iyiyim, sanırım pazartesi anca burda olcam
yalnız ne kadar ağır geçiyor bu sene grip böyle, mahvolduk vallahi, nerdeyse 2 haftama maloldu...

telli turnam ne zamandır uğramadı yalnız, umarım kendide bebekte iyidir...

Evet ben de merak ediyorum telli turnamı, inşallah bir ara girer de bi selam verir bize.
Canım benim biz burda birbirimize destek için varız. Sen bi iyileş bak nası bomba gibi devam ediyosun diyete. Bu seneki grip berbat valla. Nasıl oldun, daha iyi misin? Seninki de oğlandı dimi, oğluşun nasıl??

canım benim napayım ben gizliden izliyorum sizi burası diyet sayfası diye yazmıyorum bişey bebişim iyi allaha şükür 4 ay bitti cinsiyeti belli oldu bulut bebek değil yağmur bebek geliyo:KK1::KK1::KK1:hayırlısıyla inşallah bende yeni yeni toparlıyorum kendimi hala arada miğde bulantım oluyo geçicek inşallah.sizin nasıl gidiyo diyet sakın ha bırakayım deme bende sözde güçlendirmeye devam etcektim ama nerdeeee diyet miyet hak getire gerçi diyet yapmaya ihtiyacımda kalmadı 4 ay bitti ben daha 1 kilo aldım onuda son 2 haftada aldım daha göbişim bilem doğru dürüst çıkmadı ama bundan sonra çıkar artık heralde ben böyleyim işte sakın kendini yalnız sanma ben hep buralardayım bi laf atman yeter telli turna iyidir inşallah onuda merak ediyorum

Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin Yağmur bebeği. Ne kadar güzel bak az kiloyla bitireceksin heralde hamileliğini, sonrasında kolay gidiyo kilolar zaten hiç kafana takma. Ben kızımda 25 kilo almıştım, doğumdan hemen sonra -13 tüm hiç bişey yapmadan hem de, daha sonra da rahatlıkla gitmişti kilolar. Hamilelik kiloları daha kolay gidiyor. Kendine de bebişine de iyi bak canım, öptüm :KK54:

mükemmellll
darısı başımıza tez vakitte inşşşşş.....

maşaallahhh...
:nazar::nazar::nazar:
dieti hiç bozduğun oldumu arkadaşım ufak tefek ısırıklar yaptınmı çok etkiliyormu 1 lokmalar??

Amiiinnn darısı tüm dukancılar başına...
Kesinlikle kaçamaklarım olmadı benim, özellikle ilk üç ay çok sıkı yaptım, ağzıma bir lokma diyet dışı birşey sürmedim. Sadece son bir ay nasıl olsa verecek kilom azaldı diye az da olsa rahatlık sağladım kendime, mesela hafta sonları kahvaltımı dışarda yapıyorum ve herşeyden azıcık yiyiyorum. Arada kebap yiyiyorum ki üç aylık sıkı diyetim süresince asla dışardan ne kebap ne döner yedim. Yani hani ondan bi kaşık, şundan bi çatal alayım tarzı beslenmedim hiç. Yemeğe davet edildiğimizde bile açık açık ben diyetteyim dedim ve sadece et ve tavuk, balık (eğer sp günündeysem) salata-yoğurt yiyerek atlattım. Yanımda krebimi taşıdım devamlı. Toplantılarımızda çayın yanındaki kurabiyeleri değil de yanımda götürdüğüm dukan kurabiyelerinden yedim. İnan göründüğü kadar zor değil bu söylediklerim, sadece azim gerekiyor.Bu diyete başlamak için kafaya koymak çok önemli. Tamamiyle tüm şekliyle kafana yerleştir ve öyle başla. Bir dukancının tavsiyesi bu :KK34:

bugün 5.günüm gıt gıt gıdak oldum yani tavuk yumurta .markete çıkıp degişik birşeyler almam lazım bol proteinli

X