Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

arkadaslar bisey sormak istiyorum.5 bucuk aylik bebegim var ve emziriyorum 2 ögünde ek gida veriyordum..diyetten önce kendi özel sebeblerimden dolayi baslamistim 10 gün önce

zaten ondan sonra artik diyete basliyim o zaman demistim..atak yaptim 3 gun bugün 4. gün..dukanda emziren annelerin guclendirme evresinden baslamasi yaziyor..ilk iki evreyi atlamamizi söylüyor..ama ben ek gidada verdigim icin etkilemiycegini dusundum..dün gece hic emziremedim..epey agladi ,, mama sevmiyor hic ..baya üzüldüm

simdi ben seyire gecicem zaten.. sadece 1 dilim ekmek ilave etsem cok etkiler mi kilo verimini?doktorlar karbonhidrat ve proteinin annesütünde onemli oldugunu söyluyor..bu diyettede en onemli olan sey karbonhidrat yenmiyor ya hic..acaba o mu sebeb oldu bukadar azalmasina..

ne tavsiye edersiniz arkadaslar?

ama lütfen emzirirken diyet yapma vs gibi seyler söylemeyin 5 aya kadar sadece anne sütü verdim ..simdi istemeden basladim ek gidaya bu dönemdede cok kilo aliniyormus..güclendirme evresindede hersey var..nasil kilo verilirki öylede..adi uzerinde guclendirme yapilan diyetten sonra kiloýu korumak icin yapilan mönü bana nasil kilo verdiricek

yardim ve tavsiyelerinizi bekliyorum :KK16:
kıazacaksın belki ama ben olsam yapmazdım ki yapmadım...ama yine de senin tercihin.

selam kızlar :KK43: bu sabah tartıldım verdiğim 5 kiloyu almışım nasıl oldu anlamadım tuvalete çıkamıyorum desem 5 kilo nasıl alınır of bütün moral gitti en başa döndüm 7 gün atak beni bekliyor :KK43::KK43::KK43: bıktım diyet yapmaktan :KK43::KK43:

Canım tartı bozuktur ya yoksa imkansız yani.
Zemine falan dikkat et tartılırken.

kızlar bişey söyleyeyim mi.erkeklere gıcık oluyorum ..eşimle başladık diyete o 6 kilo verdi ben 3,5 :KK52:yasakladım kilosunu bana söylemesini.şimdi güçlendirmeye geçecek o...offff yaaa:KK47:

Ay sorma aynen. Benim eşimde 110 dan 102 ye düştü ben 76 dan 71 e :KK47:

hoşgeldin canım gel gel...burası iyi niyetli bir topik herkes katılıyor..

Hoşbulduk o zaman.
Bu sefer ki daha sıcak bir karşılama oldu çok şükür :KK19:

Herkese merhaba arkadaşlar,

Aramıza yeni katılan dostlar hepiniz hoş geldiniz..

Bende 5 günlük atakta 4 kilo vermenin zaferiyle seyir dönemine geçtim, bugün üçüncü günüm seyirde ve 1+1 dönüşümlü yapıyorum. Ama üç gündür seyirde neredeyse gram oynamıyor tartı ibremde acaba neden :KK43: Sıfır kaçamaksız devam ediyorum, herşeyi kuralına göre yapıyorum. Vücudum direniyor tamam ama ne bileyim insan yinede tereddüt ediyor, şeytana yenilmiycem, yenilmemeliyim demi :)

Hoşbulduk. :KK3:
Sakın uyma o kör olası şeytana. Azimle devam et. Eminim direncin kırılacaktır.
İşyerinden bir arkadaşımda 13 kilodan sonra haftalarca veremedi ama tekrar başladı gitmeye.

Günaydın;
herkese bol bol eksili günler diliyorum; yılbaşından sonra hala kendimi bir türlü toparlayamadım
hergün diyorumki bugün kaçamak yok; amam gün sonunda dayanamıyorum
neden boyle oldu anlamadım; lk başlarda cok azimliydim şimdi o azmim kalmadı malesef ya :KK43:(
birde ben 8 kilo verdim toplamda inceldim haliyle baya ama benim sıkıntım bacaklarım; bacaklarım cok kalın ve ne kadar kilo versemde onlar hala incelmiyor ya :KK43:( ne yapabilirm acaba bu konuda bilgisi tecrübesi olan varmı aranızda; yaa bende uzun çizme giymek istiyorum ama olmuyorlar birtürlü ve bacaklarım incelmediği için kilo verdikçe alt beden üst beden farkı artıyor; bu konuya bir çözüm bulmam gerekiyor
bu arada telli turna ve diğer anne adayları nasıllar iyidirler umarım hepside.
telliturna hala buraya ugruyormu bilemiyorum cok sık giremediğim için malesef:KK43:
liste devam ediyormu bilmiyorum telli turna ama kilom :66,5
66lardan bir türlü kurtulamadım 3 haftadır nerdeyse
herkese kolay gelsin görüşmek üzere

Benimde bacaklarım kalındır. streç çizme alıyorum ve çizmelerimden mahrum kalmıyorum :KK1:

arkadaslar bisey sormak istiyorum.5 bucuk aylik bebegim var ve emziriyorum 2 ögünde ek gida veriyordum..diyetten önce kendi özel sebeblerimden dolayi baslamistim 10 gün önce

zaten ondan sonra artik diyete basliyim o zaman demistim..atak yaptim 3 gun bugün 4. gün..dukanda emziren annelerin guclendirme evresinden baslamasi yaziyor..ilk iki evreyi atlamamizi söylüyor..ama ben ek gidada verdigim icin etkilemiycegini dusundum..dün gece hic emziremedim..epey agladi ,, mama sevmiyor hic ..baya üzüldüm

simdi ben seyire gecicem zaten.. sadece 1 dilim ekmek ilave etsem cok etkiler mi kilo verimini?doktorlar karbonhidrat ve proteinin annesütünde onemli oldugunu söyluyor..bu diyettede en onemli olan sey karbonhidrat yenmiyor ya hic..acaba o mu sebeb oldu bukadar azalmasina..

ne tavsiye edersiniz arkadaslar?

ama lütfen emzirirken diyet yapma vs gibi seyler söylemeyin 5 aya kadar sadece anne sütü verdim ..simdi istemeden basladim ek gidaya bu dönemdede cok kilo aliniyormus..güclendirme evresindede hersey var..nasil kilo verilirki öylede..adi uzerinde guclendirme yapilan diyetten sonra kiloýu korumak icin yapilan mönü bana nasil kilo verdiricek

yardim ve tavsiyelerinizi bekliyorum :KK16:

merhaba ben 2 yaşına kadar kızını emziren bir anne olarak diyet yap diye pek içten söyleyemeyeceğim canım en azından 1 yaşına kadar ama buda seni dengeli beslenmene engel değil güçlendirme evresinden başlamak çok mantıklı çünkü şimdiki yediklerine göre az yağ şeker tuz karbonhidrat alacaksın biraz da evde spor yaparsan kesin kilo verirsin hem küçük meleğin sütünden faydalanmış olur hemde sen kilolardan kurtulursun üstelik doğum kilosu daha 5 ay olmuş çok kolay verirsin bol bol su iç sütün artsın bol hareket et oda yardımcı olur hem süte hem kilo vermene bence güçlendirmeden başla minik meleğin mahrum kalmasın sütünden 5 aylık daha ek gıda ne kadar vereceksin ki hatırladığım kadarıyla çok az meyve suyu veriliyordu yetmez ki mama da sevmiyormuş sen en doğrusunu bilirsin genede bence bir dene ama hiç bir şeyden mahrum kalmadan hem senin için hem yavrun için az az herşey den ye sevgiler... :)

kıazacaksın belki ama ben olsam yapmazdım ki yapmadım...ama yine de senin tercihin.

estagfirullah niye kizayim ki, tenezzül edip cvp yazmissiniz..tesekkür ederim..bu 5 bucuk aylik seruvenimde anlatilicak cok sey varda iste insan bu sekilde yazarak kendini ne kadar ifade edebilir..ek gidaya gecince anne eskisi gibi kalori yakmiyor ve en cok bu donemde kilo aldigi bilgisini ögrenince baslamak istedim diyete..sizdemi bebek sahibisiniz? ne zaman baslamistiniz?

merhaba ben 2 yaşına kadar kızını emziren bir anne olarak diyet yap diye pek içten söyleyemeyeceğim canım en azından 1 yaşına kadar ama buda seni dengeli beslenmene engel değil güçlendirme evresinden başlamak çok mantıklı çünkü şimdiki yediklerine göre az yağ şeker tuz karbonhidrat alacaksın biraz da evde spor yaparsan kesin kilo verirsin hem küçük meleğin sütünden faydalanmış olur hemde sen kilolardan kurtulursun üstelik doğum kilosu daha 5 ay olmuş çok kolay verirsin bol bol su iç sütün artsın bol hareket et oda yardımcı olur hem süte hem kilo vermene bence güçlendirmeden başla minik meleğin mahrum kalmasın sütünden 5 aylık daha ek gıda ne kadar vereceksin ki hatırladığım kadarıyla çok az meyve suyu veriliyordu yetmez ki mama da sevmiyormuş sen en doğrusunu bilirsin genede bence bir dene ama hiç bir şeyden mahrum kalmadan hem senin için hem yavrun için az az herşey den ye sevgiler... :)

cok tesekkür ederim yorumun icin..yazdiklarinizi dikkate alicam:KK66: ek gida hazir kasik mamalari var..siselerde ve toz halinde suyla yapilan ..yulaf li princli sebzeli meyveli alternatif cok. hasta olmustum ..mide gribi olmustum tabi ardindan 5 gun ishal sütüm cok azalmisti..mecbur kaldim..zaten donem donem sikintida yasiyordum

mesela ben 3 bucuk aylikken regl olmustum..sonrasinda sütüm azaldi saniyordum cunku o donemde bir red etme promlemimiz vardi,,zor astik..sonra doktorum dediki "regl olup süt azalmaz,süt az oldugu icin zaten regl olursun" .mmmmhhhhhhhhhh ne yapayim bilmiyorum..ay bizlerin isi ne zor:/

yeniden tsk ederim..dikkate alip inceliycem guclendirme evresini

estagfirullah niye kizayim ki, tenezzül edip cvp yazmissiniz..tesekkür ederim..bu 5 bucuk aylik seruvenimde anlatilicak cok sey varda iste insan bu sekilde yazarak kendini ne kadar ifade edebilir..ek gidaya gecince anne eskisi gibi kalori yakmiyor ve en cok bu donemde kilo aldigi bilgisini ögrenince baslamak istedim diyete..sizdemi bebek sahibisiniz? ne zaman baslamistiniz?

benim kızım 2,5 yaşında 1 yaşına kadar emzirdim.şöyle özetleyeyim.70 kilo ile hamile kaldım,92 ile doğum yaptım.sonra 2 sene içinde 75 kilo oldum.aslında çok az gibi ama yekünde doğumdan sonra 12 kilo ediyor.çok sütüm vardı yine de günede 1 kere hazır mama verdim.çünkü çalışan bir bayanım.velhasıl şimdi dukana başladım çünkü ben sebze ile diyet yapamam tam bir etoburum .şimdi 15 gündür 4 kiloya yakın bir kilo verdim ama mutlyum.en azından kilo verirken bir de kızımla ilgili vicdan muhasebesi yapmıyorum.bence sende yediklerine dikkat ederek yürüme imkanın varsa evladınla yürüyüş yaparak en azından 1 yılını doldurmalısın sanki.ama bu benim nacizane fikrim hiçbir konuda bilmişlik yapmak istemem.kolay gelsin

benim kızım 2,5 yaşında 1 yaşına kadar emzirdim.şöyle özetleyeyim.70 kilo ile hamile kaldım,92 ile doğum yaptım.sonra 2 sene içinde 75 kilo oldum.aslında çok az gibi ama yekünde doğumdan sonra 12 kilo ediyor.çok sütüm vardı yine de günede 1 kere hazır mama verdim.çünkü çalışan bir bayanım.velhasıl şimdi dukana başladım çünkü ben sebze ile diyet yapamam tam bir etoburum .şimdi 15 gündür 4 kiloya yakın bir kilo verdim ama mutlyum.en azından kilo verirken bir de kızımla ilgili vicdan muhasebesi yapmıyorum.bence sende yediklerine dikkat ederek yürüme imkanın varsa evladınla yürüyüş yaparak en azından 1 yılını doldurmalısın sanki.ama bu benim nacizane fikrim hiçbir konuda bilmişlik yapmak istemem.kolay gelsin

anladim..tesekkür ederim duru denizin annesi:KK66:

merhaba arkadaşlar ben de geçen çarşamba başladım..7 günlük atak evresinden sonra 2,9 kilo verdim..bugun seyir evresinde 2. günüm ama biraz başım dönüo =( bi de abur cuburu çook sevdiğim için bazen dayanmak çok zor oluyo..özellikle tatlıya =(( ama çevremde bu diyeti uygulayanların aldığı sonuclar çook ii, o yusden dayanmam lazım =) Allah hepimize kolaylık versin de şu kilolar gitsin =))

dukanın orjinal sitesine gir oradaki 11 soruluk testi cevapla...:)) seninde bir testin olsun..hengi evreyi kaç gün yapacağını gösteren bir çizelge..

Bulamadım yada daha doğrusu bulduğumdan hiç birşey anlamadım dersem dayak yemem ne kadar kalmıştır?????

günaydin arkadaslar..

dün yaptigim tatlilar hos kimse yorum yapmamis" ama ben yinede fikrimi söyliyeyim..mikrodalgada yapilan seyi begenmedim baya bir midem bulandi..ve garip bir kokusu vardi

diger sütlac gibi olan ise , gercekten tadi cok guzeldi..yulaf kepekleri sanki pirinc gibiydi icinde tadida guzeldi..ben 2 yk tatlandirici koydum fazla geldi 1 tanede koysam olurmus..ve gercekten beni rahatlatti..regl olmaliyim su gunlerde yinede 500gr gitmis

canım ben merak ettim senin sütlacını. internette bir tarif buldum sen de ona göre mi yaptın acaba?

5 bardak süt
4-5 kaşık zevke göre tatlandırıcı
5 kaşık yulaf kepeği

sütü ılıt, tatlandırıcı koy,erit. sonra kepeği koy kaynat.

böyle mi yaptın sen de? Ben de yapabilirim bugün bundan, eve gidip bir bakayım tatlandırıcı ne alemde. inş yeteri kadar vardır. biz annemle yapıyorz da ikimize yetecek kadr olsa ölçüleri azaltırım olmazsa. inşallah güzel olur, üzerne de tarçın ooh mis olur :KK56:

Herkese Merhabaa :))

Dukanlı güzel bir gün daha heheheh :) Forumda yazılanları daha doğrusu giden gramları kiloloarı okudum da bir şey paylaşmak istedim. Önceden ben de elektronik tartı kullanıyordum. 100 gr 500 gr vs oynamaları görmek güzel oluyor fakat elektronik tartının beni motive etmediğini düşünüyorum. Ben diğer tartıyı kullanıyorum hem elektronik olandan 2 kilo daha az gösteriyor :) bu da beni mutlu ediyor.

Hassas değişimleri görmüyorsunuz ama 200 gr aldım 300 gr aldım da diyemiyorsunuz :)) böyle bir şey işte

merhaba arkadaşlar ben de geçen çarşamba başladım..7 günlük atak evresinden sonra 2,9 kilo verdim..bugun seyir evresinde 2. günüm ama biraz başım dönüo =( bi de abur cuburu çook sevdiğim için bazen dayanmak çok zor oluyo..özellikle tatlıya =(( ama çevremde bu diyeti uygulayanların aldığı sonuclar çook ii, o yusden dayanmam lazım =) Allah hepimize kolaylık versin de şu kilolar gitsin =))

Kolay gelsin sanada.

:2: :2: :2: kızlar benim durumum fena. Dün sanki daha iyi gibiydim ama akşamdan beri daha da kötüye gidiyorum. Biraz sonra doktora gideceğim, eşimi bekliyorum. Tüm vücudum sanki kırılmış gibi ağrıyor, ateşim de çıktı akşam. Sanırım bi serum yersem kendime gelirim ya doktor bilir orasını tabi.

Kilomu bildireyim telli turnama, 61.3 canım. Zaten iki gündür doğru düzgün yiyemiyorum, ağzımın içi zehir gibi. Öpüyorum kocaman seni, sen ne alemdesin??

Selam kızlar,

Bir hafta seyir yapıp, hafiften sebzeye alışınca bu diyeti terk edeceğim. Karatay diyeti diye diye bi hal olmuştum. Karatay kitabı bitti nihayet ve tamamen bana uygun bir diyet olduğuna karar verdim. Şu an acil 10 kilom kaldı. Sonrası önemli değil. Asla diyetten vaz geçmeyeceğim ve 80 kilo olacağım. Kararlıyım. Allah bizi yolumuzdan döndürmesin arkadaşlar :KK34:

Karatay diyeti ile yoluma devam edeceğim. Daha zevkli, sağlıklı ve tatmin edici bir diyet. Bu kan şekeriyle ancak öyle başa çıkabilirim :KK1:

:2: :2: :2: kızlar benim durumum fena. Dün sanki daha iyi gibiydim ama akşamdan beri daha da kötüye gidiyorum. Biraz sonra doktora gideceğim, eşimi bekliyorum. Tüm vücudum sanki kırılmış gibi ağrıyor, ateşim de çıktı akşam. Sanırım bi serum yersem kendime gelirim ya doktor bilir orasını tabi.

Kilomu bildireyim telli turnama, 61.3 canım. Zaten iki gündür doğru düzgün yiyemiyorum, ağzımın içi zehir gibi. Öpüyorum kocaman seni, sen ne alemdesin??

Çok geçmiş olsun. Kısa sürede iyileşirsin işallah.

Selam kızlar,

Bir hafta seyir yapıp, hafiften sebzeye alışınca bu diyeti terk edeceğim. Karatay diyeti diye diye bi hal olmuştum. Karatay kitabı bitti nihayet ve tamamen bana uygun bir diyet olduğuna karar verdim. Şu an acil 10 kilom kaldı. Sonrası önemli değil. Asla diyetten vaz geçmeyeceğim ve 80 kilo olacağım. Kararlıyım. Allah bizi yolumuzdan döndürmesin arkadaşlar :KK34:

Karatay diyeti ile yoluma devam edeceğim. Daha zevkli, sağlıklı ve tatmin edici bir diyet. Bu kan şekeriyle ancak öyle başa çıkabilirim :KK1:

Kendin için en iyisi neyse onu yap arkadaşım.
Kolaylıklar diliyorum sana diyetinde.

selam kızlar
atakta 6.günüm ama 2 gündür 95 kilodayım:KK43:
ne yapsam acaba seyire mi geçsem yoksa atağı 7 güne tamamlasam mı?
atakta böyle takılması normal mi?

Selam kızlar,

canım aslında harika gidiyordun ama tabii kendin için en iyi olanı sen bilirsin.
annemle yapıyorduk biz de, annem de ay sonuna kadar yapalım sonra güçlendirmeye geçelim diyor, ablamın bir arkadaşının akrabası dukan yaparken böbreklerinden olmuş. "su tüketmemiştir, biz çok içiyoruz" dedim ama yine de uzatmayalım diyor. aslında ben de güçlendirmede kilo vermeye devam edebileceğimi düşünüyorum,sonuçta eski düzen çikolata tatlı,hamurişine dönmüyoruz ki... bakalım ay snundaki duruma göre ya anneme uyacağım yada onu iknaya çalışacağım..

inşallah sen de güzel güzel kilolarını vrmeye devam edersin. bizi habersiz bırakma.. :KK34:

X