Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

yaa bu dukan nasıl oluyo?ne yiyoruz ne içiyoruz?sadece atak yapsam 15 gün ara bi atak daha falan olmaz mı öyle?

Ben geldiiimmmmmmmmmmmmm :KK52:

Kızlar sabah uyanır uyanmaz tartıldım ama burda elektrik yoktu ondan bari yürüyüşe çıkıyım dedim, yürüdüm geldim ve hemen kilo çizelgemi güncelledim :KK62:

121 ile başladım şu an 113 kiloyum kızlar, bakalım ocak sonu kaç olacağım, inşallah aynen devam eder yaa çok mutluyum :KK66:

waoo süper!!

isvicrede yasayan arkadasim,nickini hatirlayamadim..bugün kauflanddan aldim ben kahve sütlerinin orada satiliyor..ama onlardan biraz farkli kutuda ve fiyati daha pahali..magermilchpulver olucak:KK66:

bayanlar, bu tatlandırıcıların(toz olabilir tablet olabilir) sınırı ne???
günlük belli bi miktar sınır varmı?seyir evresinde serbest mi??? ben kitapta buna dair bi bilgi bulamadım

bugün denediklerim..her evreye uygun..ölcüleri kafamdan yaptim bakalim begenicekmisiniz:KK66: 4 günlük tatlim tamam.. regl oncesiyimde..krizlerim basliycak:)

$DSC02228.jpg $DSC02229.jpg

bir sütlac, muhallebi tarzinda birde sufleye benziyor ama daha tatmamadim:)

bugün cok yogundum ama cok canim istedi bayada yeticek 4 günde bozulmaz heralde sutlaclar

günüm kacamaksiz ve sabah 40 aksam 60 dk olmak üzere 100 dk yürüdüm..ise gidicektim yürüyüsümü yapmis olmak icin yürüyerek gittim..ama epey uzakmisO_0 yeni farkina vardim

kafamdan derken:) yani sütlaca yulaf kepegini 4 kasik koydum 2 gunluk düsündüm..sut tatlandirici vs onlari kafamdan koydum az az

haklısın ama tavuk haşlama yemekten sıkıntı gelmişti değişiklik olsun diye koydum. ama bir daha yok kesinlikle. taaaaa ki güçlendirme evresine kadar. bugün 3. atak günün. iki gün kaldı sebzelere kavuşmaya. domatesi ve diğerlerini bu kadar özleyeceğim hiç aklıma gelmezdi:::)))

tavuğu fırında deneyebilirsin. biraz süt veya yoğurt biraz kekik ve baharatlarla karıştırıp yarım saat kadar beklet ve poşetle fırına ver çok güzel oluyor..biraz zaman geçince bir sürü alternatif üreteceksin sende merak etme :)

Selam Kızlar;

61.7 ile başladığım 3 günlük atağımın son günü 60.3kgdım bu sabah ama ne yazık ki regl oldum o nedenle 3-5 gün tam olarak kaç kilo olduğumu bilemeyeceğim sanırım:KK43:( yarın seyir evresine geçeceğim,ben sizler gibi değişik şeyler yapamıyorum ama o nedenle biraz sıkıcı geliyor,yiyecek bişey bulamıyorum bazen...neyse ki yarın sebze yemeye başlayacağım:)) bir de sorum olacak krep yada galeta yaparken kepeğini eziyormusunuz biraz yoksa olduğu gibi mi karıştırıyorsunuz? yarın nöbetçiyim akşamdan yapıp okula götürmeyi planlıyorum da...bu arada sizin regl döneminizde nasıl olmuştu bitiminde kilo farkı oldu mu merak ediyorum.

Bu arada süper kilo veren arkadaşlar olmuş,hepinizi tebrik ediyorum,darısı başıma inşallah hedef:52

Ben Takita marka toz tatlandırıcı kullanıyorum, marketlerde rahatlıkla bulabilirsin (üzerinde pasta resmi olan). Fiyatı da diğerlerine göre daha uygun. Migros tan alıyorum ben ama diğerlerinde de bulabilirsin sanırım bi kaç yerde daha görmüştüm.

ay ben bu takita olayına pek bi sevindim geçen hafta sonu migrostan almıştım.ama endişeliydim acaba kullanabilir miyim diye.çünkü çoğunlukla splenda dan bahsediliyor bulamamıştım.bu akşam kek yaptım (adı kek işte).yemedim eşim yedi.yani bunu kullanabiliyoruz öle mi desendesen

bayanlar, bu tatlandırıcıların(toz olabilir tablet olabilir) sınırı ne???
günlük belli bi miktar sınır varmı?seyir evresinde serbest mi??? ben kitapta buna dair bi bilgi bulamadım

normalde bir sınırı yok bunu kendin belirleyeceksin, son çalışmalar beynin tatlandırıcıyada şekere verdiği tepkiyi verip sanki normal şeker yemiş gibi insülin ürettirmesi yönünde. yani tatlandırıcı kullanarak kalori almıyoruz ama şeker yemiş gibi insülin üretiyoruz buda daha kısa sürede acıkmaya sebep oluyor. bunu göz önünde bulundurup mümkün olduğunca az kullanmalıyız yani nefsimizi köreltecek kadar ki bu diyet kendimize hakim olmamızı sağlayan bir diyet. diyet konusunda kitap yazacak seviyedeyim ve denemediğim hiç bir şey kalmadı üstelikte sağlıkçıyım ( terzi sökük meselesi) ama bu diyet gerçekten muhteşem... hep birlikte başaracağız..ha gayret.:) son olarak evet her evrede serbest.

kızlaaar sabah kahvaltıya gittim arkadasıma kızartmalar yumurtalı sucuklar neler neler gidtmeden yaptım krepimi ohhh yedim afiyetle astım ben vlla ben önceden tutamazdım kendimi

birde bisey soracam kefir içilebilirmi sizce

ben krebi bir türlü beceremedim yahu..tarifini yazar mısın rica etsem??

selam,ben 1 yumurta 3 kaşık yoğurt,yulaf kepeği ve buğday kepeğinden olan poğaçayı denedim fakat bu tarif yanlış.deneyip başaran var mı?

:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar: X 1000 defa masallah

8 kilo vermissin canim, cok güzel. sanki ben vermisim gibi sevindim inan. insallah devami da gelecektir. seyirde bu kadar hizli gitmesede gidecektir yeterki iste tatlim!:KK9::KK9:

bugün arkadaslardan biri sormus,kekte tatlandirici fazla geldi diye. ben hic toz halinde kullanmadim canim. caya veya kahveye tablet kullaniyorum nadiren. kekte sivi tüketiyorum. yurt disinda olan arkadaslar cogu marketlerde rahatca bulabilirler. ben LIDL dan aldim.:nazar:

bugün arkadaslardan biri sormus,kekte tatlandirici fazla geldi diye. ben hic toz halinde kullanmadim canim. caya veya kahveye tablet kullaniyorum nadiren. kekte sivi tüketiyorum. yurt disinda olan arkadaslar cogu marketlerde rahatca bulabilirler. ben LIDL dan aldim.:nazar:

tombis ciğim ben sormuştum sağol.LIDL alman?? sen almanyadamısın?
ben mecburen takita alıcam migrostan.türkiyede sıvı tatlandırıcı bulmak çok zor

X