Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

canım seni özellikle tebrk etmek istİYORUM 20 kİloo yaaa nasıl gitti bunlarrr ben veremeyecekmişim gibi gelio hiç mi kaçamak yok canın yaptğn yemeklerden istemio ewli olunca mecbur diğer yemeklerden yapılıo yanii.. motivasyona ihtiyacımm varrr her gun çokda az olsa dayanamayıp kaçamak yapıorm :KK43: neyse seni tebrk etmek için yazayım dedim neler yazdm :)

YA ŞUAN KADINLAR İŞ YERİNde simit yiyo karnım aç ben ne yapacam yoğurdumdA BİTTİ bu sabah yiyemedm ayh ben öleccemmm şimdiii simit bana mis gibi kokuoo yaw

Hayırlısıı olsun.. Allah kolaylıklar versin inşallahh...
şimdi yulaf kepeğimin siparişini veriyorum... öncelikle onu temin ediyim istedim... rica etsem bana örnek alışveriş listesi gönderebilrimisin? önümüzdeki pazartesi itibariyle sana ve tecrübelerine daha çok ihtiyacım olucak... hafta sonuna kadar eksiklerimi tamamlayıp... yiyeceklerimi şekillendirmek istiyorum çünkü...
çoook teşekkür ediyorum iyi ki varsın ;=)

Örnek alışveriş listesi (daha doğrusu benim listem bu şekilde);
Pınar light yoğurt
Pınar yağsız süt (0 yağlı olanı)
Light tek süt beyaz peynir (yağ oranı en düşük olan bu, ben carrefourdan alıyorum, ilk iki ay sadece bu peyniri kullandım. İki aydan sonra çeşitlendirmeye başladım. Yağ oranı daha yüksek olmasına rağmen arada Pınar'ın ve Bahçıvan'ın light peynirini alıyorum artık.)
Pınar hindi jambon
Polonez piliç jamboni
Alabildiğin kadar yumurta (ne kadar çok alırsan o kadar iyi)
Alabildiğin kadar tavuk göğüs eti (en çok ihtiyacın olan besin olacak)
Çipura, somon vs.(sevdiğin balık türlerinden ne kadar çok alıp dondurucuya atarsan o kadar rahat edersin, ben sadece bu iki balık çeşidini seviyorum ve onları tüketiyorum.)
Karides (pek sevmediğim halde arada çeşit olsun diye alıyorum)
Yağsız kıyma ( en yağsız eti seçerek ondan çektiriyorum, köfte yapıyorum, kavurarak tüketiyorum.)
Biftek
Tat Dijon hardalı (sos yapımı için gerekli)

Aklıma gelenleri yazdım, unuttuğum olduysa daha sonra eklerim. Ayrıca seyire geçince listene sebzeler eklenecek. :KK34:

YA ŞUAN KADINLAR İŞ YERİNde simit yiyo karnım aç ben ne yapacam yoğurdumdA BİTTİ bu sabah yiyemedm ayh ben öleccemmm şimdiii simit bana mis gibi kokuoo yaw

Çık dışarı dolaş gel biraz. Sakın yenik düşme o kokulara. Şöyle düşün, düne kadar sen de yiyiyordun, ama seni ne hale getirdiğine bak. Üstelik simit bi yere kaçmıyor, sen bir süreçten geçiyorsun ve bu sürecin sonunda ödüller seni bekliyor olucak. :KK34:

Örnek alışveriş listesi (daha doğrusu benim listem bu şekilde);
Pınar light yoğurt
Pınar yağsız süt (0 yağlı olanı)
Light tek süt beyaz peynir (yağ oranı en düşük olan bu, ben carrefourdan alıyorum, ilk iki ay sadece bu peyniri kullandım. İki aydan sonra çeşitlendirmeye başladım. Yağ oranı daha yüksek olmasına rağmen arada Pınar'ın ve Bahçıvan'ın light peynirini alıyorum artık.)
Pınar hindi jambon
Polonez piliç jamboni
Alabildiğin kadar yumurta (ne kadar çok alırsan o kadar iyi)
Alabildiğin kadar tavuk göğüs eti (en çok ihtiyacın olan besin olacak)
Çipura, somon vs.(sevdiğin balık türlerinden ne kadar çok alıp dondurucuya atarsan o kadar rahat edersin, ben sadece bu iki balık çeşidini seviyorum ve onları tüketiyorum.)
Karides (pek sevmediğim halde arada çeşit olsun diye alıyorum)
Yağsız kıyma ( en yağsız eti seçerek ondan çektiriyorum, köfte yapıyorum, kavurarak tüketiyorum.)
Biftek
Tat Dijon hardalı (sos yapımı için gerekli)

Aklıma gelenleri yazdım, unuttuğum olduysa daha sonra eklerim. Ayrıca seyire geçince listene sebzeler eklenecek. :KK34:

çok teşekkür ederim yulaf kepeğinden neler yapıp tüketebilirim onunda bilgisini verirsin dimi?.. bu arada hangi şehirdeydin...?

günaydın canlarrrrımmm nasılsınz
bugunku kılo bildiririmi yapayımmm 75.8
uffff sıkıldım artıkkk 31 aralık sabahında 75.4 dum tabı aksamına kacamaklarım oldu 1 ocakta 76.2 olmustum tam tamına 800 gr almısım yanı.2 ocakta 75.9'a ındım ve bugun 75.8 ım gıtmıyo bu kılolar sınır oluyorum yaaaa ayda 4 kılo bıle veremedım anlıyacagınız....bıde yılbasından sonra atak yaptım ctesıye kadar yaparım dıyordum ama yapsam ne bosa yapıyorum sankı...

Dün ATAK EVRESİNDE ilk günümdü...

Sabah light beyaz peynirimi yedim biraz..
Bir saat sonra bir kase 1,5 y.k. yulaf kepeği ile karıştırdığım yoğurdumu yedim.
Öğleye doğru bi fincan yeşil çayımı içtim(şekersiz)
Öğle yemeğim için maydonoz ve bir damla limonla tatlandırdığım iki yumurta haşlaması ve light yoğurt ile yaptığım bir bardak ayranımı içtim.
Arada bir tane salatalık turşusu yedim.
Akşamda haşlama beyaz et ve üç kaşık yoğurt yedim.
Tabi bu arada 2 litreye yakın su içtim.

Bugün 2. günümdeyim şimdilik iyi gidiyor.

Size birşey sormak istiyorum..

Şimdi tartıda tok karınla çıkan kiloyu mu yoksa sabah kalkar kalmaz tartıldığımız kiloyu mu baz alıcaz kafam karıştı.... Akşamdan sabaha 2 kilo oynadı da..... Hangisi benim kilom oluyor şimdi....

Merhaba telliturnam . giremiyorsun hiç rastlamadım sana . hala bizim kilo bildirimlerimizle uğraşabiliyorsan 77.2 kg . halbuki 31 aralık sabahı 75.8 dim . yılbaşı kacamağı pahalıya patlaı veremiyorum. Kilo verişimi durdurup üstüne tekrar kilo aldım . bakalım bu duraklama ne kadar gidecek.
dilerim hamileliğin sorunsuz yürüyordur

Size birşey sormak istiyorum..

Şimdi tartıda tok karınla çıkan kiloyu mu yoksa sabah kalkar kalmaz tartıldığımız kiloyu mu baz alıcaz kafam karıştı.... Akşamdan sabaha 2 kilo oynadı da..... Hangisi benim kilom oluyor şimdi....

sabah kaltığındaki kilonu baz al

Günaydın fıstıklar yulaf kepeğinin tadını benim gibi pek hoşlanmayanlar için sadece bir öneri tükete biliyorsanız sadece yulaf kepeği tüketin yok eğer zorlanıyorsanız ben dukana başladığımdan beri yulaf kepeği ve yulaf ezmesini karıştırıp krep yada kek yapıyorum benim kilo vermemi engellemedi tabi daha hızlı verirmiydim bilmiyorum . çünkü yulaf ezmesi ile tadı harika oluyor diyet de olsa yemek yemek bir zevk :) ben güçlendirmede olduğum için size göre biraz daha rahatladım ama hiç merak etmeyin sabırla gidiyor kilolar çok artılar duraklamalar oldu sonunda gitti kilolar kolay gelsin :)sevgiler ...

selam kızlar
bu hafta kilo bildirimim malesef pekte eksili deil:KK43:
67,2
inşallah önümüzdeki hafta en az -1000 ile kapatırım

kilo bildiriimimi yapıyım, hoş hiç göremiyorum artık seni, unuttun mu yoksa bizi??????
eksikliğin hissediliyor arkadaşımmm
arada olsun gir, bebişinden ve kendinden bahset lütfen canım
kiloma gelince, yılbaşı kaçamağı ve peşine 4 günlük atak sonrası eski düzenime döndüm
veeee
74.3 kiloyummm
:KK76: :KK76: :KK76: :KK76: :KK76: :KK76: :KK76: :KK76: :KK76:

sabah kaltığındaki kilonu baz al

İşte bunu duyduğuma çok sevindim :) Çünkü arada iki kilo var neredeyse çok su içiyorum ondan sanırım sabah kalkar kalkmaz tartıldığımda iki kilo daha az gösterdi hassas tartım beni :) teşekkürler arkadaşım...

Ben bugün 62 çektim tartıda :KK1: artık yavaş yavaş gidiyor, verilecek kilo azalınca vücut daha bi direnç gösteriyor sanırım, yeter artıııkk daha ne vereceksin aldın alcağını benden diyor :KK1:
Gerçi yılbaşı sonrası yine de iyi, bir de göğüslerim acayip süt doldu ve ağırlaştı. (bir kiloyu da ordan düşsek :KK1: )

Telli turnam artık girmiyor musun foruma?? Bizleri unuttun :KK14:
Nasılsın, hamileliğin nasıl gidiyor? Bebiş seni yoruyor mu? Kendinden haberdar et bizi, merakta bırakma...
son kilolar çok yavaş gider canım, yağı kalmadıki versin vücut :KK1: öyle düşün birde
demek sütten kesiyorsun, benim oğlum 25 ay emdi daha da emerdi ama ben yoruldum artık, 25 temmuzda bıraktırdım ama çok zordu düşündükçe ağlayasım geliyor inan :KK14: nar ekşisi sürmüştüm ben, emmedi çok ağladı sonra sildim emerse emsin 3 yaşına kadar yeterki ağlamasın dedim ama bu seferde aç aç 2 gün ağladıda emmedi oğlum, sonrada hiç istemedi
Allah kolaylık versin arkadaşımmm

kızlar balık yapacam nasıl yapıosunuz balığı bana anlatırmısınz ?? acele cwp

X