Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

slm kızlarrrr nasılsınız

ya kızlar benim halim hal değilll....76 da takıldım kaldım inmiyor aşağıya hatta arada çıkıyor.dün sabah 76.5 çıktım akşam işten gelince tartıldım 77.3 çıktım şoke oldum.bu sabahta 76.1 gösterdi tartı...diyete başlayalı 24 gün felan oluyor çok yavaşşş değilmi yaa tekrar atakmı yapsam acaba? kimisi haftada veriyorrr 3-4 kilo ben 1 ay olcak anca veriyorum...bendemi bi problem var acaba *

Malesef hepimiz aynı durumu yaşıyoruz zaman zaman. Bu noktada sabretmek düşüyor bize, eksileri görene kadar sabretmek....

Arkadaşlar Dukan yılbaşı için bir keç ufak kaçamağa müsade etmiş bunu biliyorum ama ertesi gün bunu nasıl telafi edebileceğimizi de söylemiş mi? Konuda bilgisi olan varsa yazabilir mi?
ah ahhh, bende kara kara düşünüyorum şimdiden yılbaşını, ne yapcaz diye...
dukanın ufak tefek kaçamaklara yılbaşı için müsade ettiğni nerde okudun? yada duydun?
acaba kitapta yazıyorda benim mi gözümden kaçtı ki????
hoş dukan izin vermesede ben kaçamak yapacaktım zaten, sonra pazar,pazartesi protein yapmayı düşünüyorum yoksa salıdamı protein yapsam, ne dersin?? yulaf kepeğini de 1,5 kaşığa indircem ayrıca, kısaca küçük bir atak yapayım diyordum
gerçi, annemler gelecekti yılbaşına ama babannem(96 yaşında) baya kötüymüş gelemiyorlar, pekte yeni yıl hevesi kalmadı bende :KK50:

Malesef hepimiz aynı durumu yaşıyoruz zaman zaman. Bu noktada sabretmek düşüyor bize, eksileri görene kadar sabretmek....

sabret sabret sabır taşı olucaz yahu :KK70: yarın sabah bi şok yaşasam tartım 75 i gösterse acaip gaza gelirim hoş bugün sebze günümmmm olacağı varsada olmaz zatenn neyse ya hayal etmektee parayla değil ya :KK70:

desendesen saol canım tavsiyen için bende sadece benmi oldu acaba diye düşündüm vücudun bir tepkisi olabilir diye
birde adet dönemime az kaldı doğru onunda etkisi olabilir sabredecegiz elbet sonuçta bu kiloları 1 haftada veya 1 ay da almadık ki hemen verelim canım saol

desendesen saol canım tavsiyen için bende sadece benmi oldu acaba diye düşündüm vücudun bir tepkisi olabilir diye
birde adet dönemime az kaldı doğru onunda etkisi olabilir sabredecegiz elbet sonuçta bu kiloları 1 haftada veya 1 ay da almadık ki hemen verelim canım saol

nis ikimizinde durumu aynııı :KK70: sabretmekten başka yapacağımız bişi yok sanırım şuan içinn :KK70:

Kizlar benim durumumda ayni :KK52:2 haftadir 80.4 gördüm en düsük 81 e cikiyor geri iniyor. Gecen hafta ortasi regl oldum bitti bugün net sonucu alirim dedim 80.4 ü görünce moralim bozuldu ama bir sey farkettim. Gecen haftadan bu yana proteini azalttim. Daha önce de yazmistim henüz kitabim olmadigi icin ki bugün geldi ve kan tahlili yapip degerlerimi görmedigim icin endiseliydim. Proteini azaltmamda bundan dolayi oldu. Simdi kitabi okumaya basladim, arkadaslar hep söylüyordu kitabi okumadan baslamayin diye gercekten coook dogru, kesinlikle okuyun ve öyle baslayin. Bakalim önümüzdeki günlerde 79 u görürsem duraklamaya girmemisim yanlis uygulama yapmisim demektir.

Arkadaslar selam
3 aralıkta baslamıstım dukan dıyetıne halen sebze ve saf proteın olarak devam edıyorum..
dun sabah ac karnına Dr. gıttım check uptan gectım dıyebılırım
kalp elktrosundan , meme ultrasonu, akciger rontgeni ve tum kan , idrar tahlılllerı hepsını yaptırdım
cok az sınırda kollestrolum yuksek cıktı onun harıcınde hersey normal ben bu dukan dıyetınden dolayı böbreklerden korkuyordum
herşey çok ıyı cıktı allah şükür kollestrolde sanırım cok yogun yumurta yemekten sınıra yaklaşmıs ,
ayda bır bu tahlıllerı yaptırarak devam etmekte yarar var sanırım
sizinle paylaşmak ıstedım

Arkadaslar selam
3 aralıkta baslamıstım dukan dıyetıne halen sebze ve saf proteın olarak devam edıyorum..
dun sabah ac karnına Dr. gıttım check uptan gectım dıyebılırım
kalp elktrosundan , meme ultrasonu, akciger rontgeni ve tum kan , idrar tahlılllerı hepsını yaptırdım
cok az sınırda kollestrolum yuksek cıktı onun harıcınde hersey normal ben bu dukan dıyetınden dolayı böbreklerden korkuyordum
herşey çok ıyı cıktı allah şükür kollestrolde sanırım cok yogun yumurta yemekten sınıra yaklaşmıs ,
ayda bır bu tahlıllerı yaptırarak devam etmekte yarar var sanırım
sizinle paylaşmak ıstedım

Fisun yumurtayi ne kadar yedin?

kızlaaar merhaba

seyir evresindeyim ve salça konusu kafama acaip takıldı ya , tariflerde geçiyo ama acaba kullanmak sakıncalımıdır diede merak etmiyor deilim.tamam sakıncalı deilse eğer sp günündede kullanılıyomu yoksa sadece ps demi olmalı ve hangi marka:KK70:

Dukan Diet Team'e soru yazıyorum, bakalım ne diyecek. Kilo verme neden duruyor ve ne yapmak gerekir diye soracağım. Cevap gelince paylaşırım.

Bayanlar selam=)

Gecenin bu saatinde karar verdim ki yarın sabah Dukan Diyeti'ne başlıyorum. Yulaf kepeğini zaten daha önceden almıştım. Hadi bakalım çok heyecanlıyım.
Şu anda 59 kiloyum. 170 cm boyundayım. Ama şimdi gece tartıldım ya belki fazla çıkmıştır, sabah tekrar tartılır yazarım:KK66: Hedefim...gittiği yere kadar:KK70: 51-52 olsam süper olur yalnız. Benim boyumda bir arkadaşım o kilodaydı ve çok güzel bir fiziği vardı, inşallah ben de şu koca popom ve baldırlarımdan kurtulurum kısa sürede:)
Beni de listelerinize vs eklersiniz inşallah. Artık ben de sizdenim!:KK66:))

Görüşmek üzere...En Büyük KK

ya arkadasim umarim bunu okursun. boy kilo orantin aslinda gayet iyi hatta iyiden de öte. Bence hic böyle bir diyete gerek yok.

Ha eger bölgesel birikimin varsa da o bölgeye yönelik spora git bence yazik günah manken mi olacaksin ki? Yine de sen bilirsin tabii.

Sabah kalkıp tartıldığımda 58.1 çıktım.Hangisi gerçek kilom oluyor şimdi? Neyse Dukan'da ilk günüm; sabah kahvaltıda 2 haşlama yumurta ve 3 kibrit kutusu büyüklüğünde light peynir yedim. Bolca su içtim, şimdi de yeşil çay içiyorum.

yedigin peyniri hesaplaman gerekmiyor canim istedigin kadar yiyebilirsin. yeter ki az yagli olsun.

slm kızlarrrr nasılsınız

ya kızlar benim halim hal değilll....76 da takıldım kaldım inmiyor aşağıya hatta arada çıkıyor.dün sabah 76.5 çıktım akşam işten gelince tartıldım 77.3 çıktım şoke oldum.bu sabahta 76.1 gösterdi tartı...diyete başlayalı 24 gün felan oluyor çok yavaşşş değilmi yaa tekrar atakmı yapsam acaba? kimisi haftada veriyorrr 3-4 kilo ben 1 ay olcak anca veriyorum...bendemi bi problem var acaba *

Hoşgeldin aramıza. Bu tür bir kaçamak, hele ki diyetinin başında hiç olmamalıydı bence. İlk aylar özellikle kaçamak yapmayarak devam edersen diyette daha başarılı olacağından eminim. Ama olan olmuş bir kaçamak yapılmışsa diyetine kaldığın yerden devam et, fakat daha az ye. Bu tarz kaçamaklar kilo vermeyi duraklatabilir. Bunun yerine light puding yaparak (aşırıya kaçmadan) tatlı krizlerini rahatlıkla aşabilirsin. Güzel kilo vermeler....

Önce bebeğini düşün, emziriyorsan hemen normal beslenmene dön bence. Dengeli beslenerek her şeyden yemen lazım. Senin sütün bebeğin için o kadar önemli ki... Emzirme döneminin bitmesine yakın yani sütten kesmeye karar verdiğinde bu diyete başlayabilirsin. Hem sütünün azalmasına yardımcı olarak bu dönemi daha rahat atlatmanı sağlıyor, hem de bebeğinin en önemli altını çizerek söylüyorum en önemli besinini yeterince almış olduğunun verdiği rahatlıkla diyete adapte olabilmeni sağlıyor. N'olursun benden sana tavsiye, iyice düşün. Çünkü ben bu diyete bebeğimi sütten kesmeye karar verdiğim anda başladım ve inan diyetle birlikte ciddi oranda azaldı sütüm. Zaten bunu tahmin ederek başlamıştım. Şu an ise sadece geceleri emziriyorum ve yılbaşından sonra tamamen kesmiş olucam. Sen herşeyden önce bir annesin, önce bebişin sağlığı onun için de anne sütü çok önemli, bunu sakın unutma.:KK9:

canim sen daha yeni anneyken ikinci bebegine mi hamile kaldin ? Allah yardimcin olsun :)) ben bilmiyordum ilk bebegini.

Dukan Diet Team'e soru yazıyorum, bakalım ne diyecek. Kilo verme neden duruyor ve ne yapmak gerekir diye soracağım. Cevap gelince paylaşırım.

herzamanki cevabi verecektir yine. Bende sormustum. :)) kitap ta yazan yumruk yöntemini önermisti.

herzamanki cevabi verecektir yine. Bende sormustum. :)) kitap ta yazan yumruk yöntemini önermisti.

yumruk yöntemi nedir, ben emziriyorum, o yüzden şimdi bilgi toplama aşamasındayım. emzirme dönemi bittiğinde kitabını alırım sanırım.
emzirme bittiğinde de deneyip denemeyeceğime karar veremedim henüz. mümkün olduğunca bilgi toplamaya, araştırmaya çalışıyorum.

arkadaşlar dün pizza yapmayı denedim ama fırında 180 derecede hamurun dışı çok güzel pişiyor içi aynen kalıyor pişmiyor bunun bi püf noktası varmı ben pek anlamam mutfak işlerinden lütfen sırrını söyleyin

yulaf kepeği geç pişiyor. ben mikrodalgada 3dk da yapıyorum

arkadaşlar dün pizza yapmayı denedim ama fırında 180 derecede hamurun dışı çok güzel pişiyor içi aynen kalıyor pişmiyor bunun bi püf noktası varmı ben pek anlamam mutfak işlerinden lütfen sırrını söyleyin
Ben kepeği 1 çay kasığı sıvı yağla ve mayayla yoguruyorum ve tepsiye yağlı kağıt üstüne en ince ne kadar açabilirsem yayıyorum. (Yayarken elimi yazacagim sosa batirarak acıyorum.) Üstüne sos:azıcık ketch up sut bir yumurta baharatlardan olusan bir sos sürüyorum. Ustunede dukan ne verdiyse artık. Harika oluyo

Son düzenleme:
kızlaaar merhaba

seyir evresindeyim ve salça konusu kafama acaip takıldı ya , tariflerde geçiyo ama acaba kullanmak sakıncalımıdır diede merak etmiyor deilim.tamam sakıncalı deilse eğer sp günündede kullanılıyomu yoksa sadece ps demi olmalı ve hangi marka:KK70:

Salçayı az miktarda kullanabilirsin, ben sp ve p günlerinde gerekirse kullanıyorum. Tat marka azıcık bile koysan çok renk veriyor. :KK34:

Merhaba canım; ben hamile değilim şu an, mümkünse de olmiyim yani :KK1: Bi arkadaşa cevap yazmıştım da bebeğini emziriyormuş, diyete başlamış, ona yazdım.
Benim hep bahsettiğim yaramaz oğlum 17 aylık, bir de kızım var 10 yaşında. Allah bağışlasın iki evladım var, Allah herkese, tüm isteyenlere nasip etsin. :21:

sabah 2 yumurta yedım
bazende ıkı yumurtadan peynırlı omlet yaptım

Bende her gün 1 yumurta yiyorum, sabahlari haslanmis yumurta yemezsem cabuk acikiyorum. Ilk basladigimda abartmistim epey ama burada okuduklarimdan sonra 1 ile sinirladim. Tesekkür ederim canim.

:KK52::KK52::KK52::KK52: çook heyecanlıyımmmm
bugün atak evremin 3. günü de bitti. tartıya bi çıktım 2 kg vermişim. hatta 2,45 bile olabilir :KK9::KK9::KK9:

yumruk yöntemi nedir, ben emziriyorum, o yüzden şimdi bilgi toplama aşamasındayım. emzirme dönemi bittiğinde kitabını alırım sanırım.
emzirme bittiğinde de deneyip denemeyeceğime karar veremedim henüz. mümkün olduğunca bilgi toplamaya, araştırmaya çalışıyorum.

yani basitcesi bir kac gün atak yapip sporu arttiriyorsun ve yesil caya yükleniyosun falan gibi.
facebook da ki dukan diyeti sayfasina takilirsan herkesten birseylr ögrenirsin. :KK34:

Merhaba canım; ben hamile değilim şu an, mümkünse de olmiyim yani :KK1: Bi arkadaşa cevap yazmıştım da bebeğini emziriyormuş, diyete başlamış, ona yazdım.
Benim hep bahsettiğim yaramaz oğlum 17 aylık, bir de kızım var 10 yaşında. Allah bağışlasın iki evladım var, Allah herkese, tüm isteyenlere nasip etsin. :21:

yok ben 15 araliktan beri takip ediyorum da eski sayfalarada bakmistim. telli turna yi biliyorum. ama sanki sende hamilesin diye aklimda kalmis hatta yeni ögrendin filan diye okudum ya... o sen degilmiydin :KK17:

kimle karistirdim acaba :26:

Allah bagislasin canim

X