Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

hadi yaa, :KK43: ben de çok yedim bu durumda.. o yüzden mi 3,6 verdim acaba? neyse şimdi regl başlayacak zaten haftaya, şişliğim başlamıştır ama 2. aya girince dikkat edeyim sebzeye de bakalım ne olacak.. saol cnm... öff sebzeyi de çok özlüyorum yahuu :) neyse dayancaz artık :)

hem de nasıl özlüyoruz sebzeyi. agzıma bir kez sürünce gerisi geliyor ve verdiğim kiloları fazla fazla geri alıyorum . Ben de çareyi 5+5 de buldum. 5 gündür saf proteindeyim .yarın sebze li günlere başlayacağım abartmadan götürsem diye dua ediyorum

selam dukancılar, günaydıın!
uzun zamandır dukan diyetini takip ediyorum, ara ara ekmek kes,tatlı kes,pilav kes gibi methodlarla dikkat etmeye çalışsam da bir türlü hakkıyla kilo veremedim. ama görüyorum ki dukanda herkes çok güzel kilolar veriyor. benim boyum 166 kilom da 70 civarıydı,geçen tartıda 71-72 arası gördüm ve şok oldum :KK50::KK53: dukan diyeti kitabını sipariş ettim internetten, yakın bir zamanda gelir,zannediyorum ki haftaya yada yılbaşında bu diyete başlayabilirim.
internetten de kiloma baktım 60 olmalıymışım ama ben 62 kiloya düştüğümde (ameliyat olmuştum sonrasında) bayılmalar fln yaşıyorum. yani ki bana 62-64 civarı olmak yeter diye düşünmekteyim. başlamadan önce sizlere birkaç sorum olacaktı. atak evresini anladım, yiyeceklerimiz belli olunca ancak seyir evresinden dolayı endişelerim var, çalıştığım yerde yemek çıkıyor, ve doğal olarak tercih imkanım yok ve içine neler koyulduğunu da bilemem tabii.. yine de başlamadım ama sormak istiyorum, sabah ve akşam protein yesem öğlen sadece salata yesem seyir evresini uygulamış olur muyum?

hoşgeldin aramıza diyelim. saf protein gününde idare edemezsin. Benim iş yerimde de yemek çıkıyor ama yemeğe gitmeyip yanımda getiriyor soguk olarak yiyorum.
Mesela şimdi karadeniz somon yedim (teflonda pişirdim yağ koymadan). şimdi de yağsız yogurdumu yiyorum. Tavuk gögsünü yine ızgara olarak getirebilirsin yanında. Hiç bir şey bulamasam diye çekmecem ligt ton konserve dolu.
yemek çıkıyor diye ille de yemek zorunda değilsin. kolay gelsin

Neler yapmışsın öyle sen dün. Neyse bakalım onca enerjiye bir gofretle iyi kurtarmışsın. Sonrasında yoğurt yemen dengelemiş gülüm.

Ben yok canım 95 olamam. Büyük konuşmayım ama ben o kiloların nelere mal olduğunu bana neler yaptığını gördüm o sebeple sekizli rakamları geçmek yok. Kesinlikle.. Süt yapan su neticede suyuda aşırı tüketirim. Bu yüzden tedbiri bırakmayı hiç düşünüyorum. Dukana devam ediyorum tabi düzenlemeler yaparak. En fazla 88 diyorum ben ama bakalım hayırlısı tabi..

Bana sütün olsun diye tahin pekmezleri zorla yedirmişlerdi. +4 kilo olarak kaldı ilk doğum sonrası. halbuki hamilelikle sadece 11 kilo almış 4 kilonun üzerindeydi oğlum.
sakın ola tahin pekmezdi vs şeyleri sana yedirmelerine müsade etme.

yarın 8.gunum ama tartıya cıkmaktan cok korkuyorum 8gundr hıc kacamak yapmadım ama hala en ufak bı ıncelme yok gıbı en son 3gun once tartldgmda 2.2kıloydu..5+5 yapıyorum suan Protein+sebzedeyım ondan mı dersınız?Haftaya salı 5gun saf protoeın btyo o zamn mı tartlsam acaba?:KK43:

5 gün sebzeden sonra artı da bile görebilirsin kilonu. sabredebilirsen 5 gün proteinden sonra tartıl. harika kilo vermiş bulursun motivede eder. ama eger tartılırsan da boz ma moralini saf protein günlerinden sonra toptan gidecek nasılsa kiloların

öncelikle herkese merhaba
bende dyetimin 3.günündeyim harika gidiyo hiç kaçamak yapmadım yapmıycamda:)
ama bişey sormam lazım elimde kitabım var ama henüz bitiremedim malesef
acaba tavuk sadece göğüsmü yenmeli but baget tarafları hiçmi dahil olmıycak
örneğin tavuk köftesi yapmak istediğimde az miktarda but daha çok göğüs koyarak yapsam,
veya tavuk butunuda haşlayarak yesem sakıncası olurmu

merhabalar ben dukan diyetine 15 aralıkta başladım 5 gün atak yaptım
ve her gün tartılıyorum gram gram gidiyor ama gidiyor yine de :)
kilo tablommmm
15.12----62.7
16.12----62.7
17.12----61.9
18.12----61.5
19.12----61.2
20.12----61.3
21.12----61.1

Son düzenleme:
hoşgeldin aramıza diyelim. saf protein gününde idare edemezsin. Benim iş yerimde de yemek çıkıyor ama yemeğe gitmeyip yanımda getiriyor soguk olarak yiyorum.
Mesela şimdi karadeniz somon yedim (teflonda pişirdim yağ koymadan). şimdi de yağsız yogurdumu yiyorum. Tavuk gögsünü yine ızgara olarak getirebilirsin yanında. Hiç bir şey bulamasam diye çekmecem ligt ton konserve dolu.
yemek çıkıyor diye ille de yemek zorunda değilsin. kolay gelsin

tabiki yemek zorunda değilim yemek çıkıyor diye. sadece öğrenmek istediğim için soruyorum, kaldı ki ben de senin gibi yapmayı düşünüyorum. en iisi kitabı alıp okuyup sonra anlamak. teşekkürler yine de

Bana sütün olsun diye tahin pekmezleri zorla yedirmişlerdi. +4 kilo olarak kaldı ilk doğum sonrası. halbuki hamilelikle sadece 11 kilo almış 4 kilonun üzerindeydi oğlum.
sakın ola tahin pekmezdi vs şeyleri sana yedirmelerine müsade etme.

Aynen canım sağolasın kesinlikle onlara kanmayacağım :KK1:

Soguk ve karli bir almanya gününden merhaba kizlar .. :KK3:

atak günümün 7. günündeyim. Tartilmadim ama süper inceldigimi hafifledigimi hissediyorum. :KK9:

QUOTE=nrynry;22256401]İyi akşamlar kızlar 15 - 20 gün artılardan sonra 58.700 çok mutluyum:)[/QUOTE]

tebrikler canim darisi basima :))

kızlar kilomda henuz hala düşüş olmadı 20 gündür hep 66 seviyesinde gidiyorum fakat incelmeye devam ediyorum sanki. 2 yıl önce giydiğim eteklerim bile bol gelmeye basladı. sanırım kilodan düşmediğimiz zaman incelmeye devam ediyoruz. ben boyle dusunuyoruum ve kendimi motive ediyorum. cunkuuuu kıyafetlerim 20 gun öncekinden daha bol oluyor.

en cok korktugum sey duraklama dönemi yeni bir dukanci olarak. :KK43:(( umarim uzun sürmez.

bunun çok iyi bir diyet oldugunu duyoyorum herkesten!!

kesinlikle :KK52:

kızlar bu diyeti nasıl uyguluyorsunuz kitap mı almak gerekiyorrr linki okumaya calıstım ama cok uzun ne yiyelim ne içelim bilsek öyle olmuyormu :KK70::KK52::KK12:

valla ben kitabi almadim sahsen ama o kadar cok o kadar cok internetten arastirdim ki kitabi okumus gibiyim. Hem bu TR hemde almanya sitelerinden cok sey ögrendim ve de birbiriyle celisen hicbirsey yok yani herkes ayni sekilde yapiyor dolayisi ile yanlis birsey yapmiyorum saniyorum. Hatta bu topic in ik ay öncesinden de basladim bir yandan da eski hikayeleri okuyorum telli turna ve desendesen aklimda olan harika örnekler.

Hele telli turna sankim ayni kiloda baslamisiz. Umarim senin gibi verebilirim bende. ama sen veya uzun süredir bu diyeti yapan arkadaslar a soruyorum : tamam cok güzel saglikli beslenerek kilo veriyoruz ancak merak ettgim sey: mesela bana dukan ideal kiloma 2013 subat verdi . dile kolay bir yil bu sekildeyim yani :KK35:

tamam ok elimden geleni yapacagim ama soruyorum size ey türk yemeklerine alisik olan insanlar canimiz bu bir yil icinde hic mi baklava börek hamur isi istemeyecek yaa ne yapacagiz o zaman??

hayir su an tamam istemiyorum evet uzun süre de dayanirim ama bir yil bilemiyorum yani sadece siz nedüsünüyorsunuz ???

58,5 kiloyumm 5 kilo fazlam var bana uygunmu bu diyet yardımcı olabilirmisnizzzzz !:KK14::KK14::KK14:

bence de bu diyeti bes kilo icin ziyan etme derim ben :KK70: am haftada iki gün sadece protein yaparak mini atak yapabilirsin bence.

yaa aglamak istiorummm :KK43:( bnde bu arada nie sizin ifadeler çıkmıo oyle şekilli nerden çıkcak :KK43: bende kabızlık sorunun yaşamaya başladım goji berry aldm şimdi yarım avuç kadar yedim faydası olur mu ne öneriosunuz suyumuda ihmal etmiorum bn ömrümde yaşamadm kabızlıgı helppp me :KK43:

ayni dert bende de var . Önceden burada entschlakungstee diye bir cay var onu icince hemen ertesi gün sökülürdü simdi hemen ertesi gün sabah olmadsada aksama kadar cözüyor beni :))

merhaba arkadaşlar ben rejimin 9.günündeyim 3.5 kilo kaybettim benim sorunum kaçamaklar değil tam aksine son 3 gündür bazı öğünleri yemek istemiyorum kendimi zorluyorum resmen sizce bu normalmi fikrinizi almak istedim.ilk günlerde çok açtım çok kötüydüm ama şu son günlerde durum böyle sizce düzelirmiyim?

miden kücülmüstür bence de :)) mesela ben : asla bu kadar yemekle kalmazdim mesela normalde ama simdi okadar tok hissediyorum ki hic canim istemiyor.

merhaba. bir şey sormak istiyorum. kitabı kurcaladım ama bulamadım. seyir evresinde kendimize hiç ödül vermiyor muyuz ?

vermiyormusuz evet iste ben de onu soruyorum sonucta dukan bana 174 gün seyir verdi :KK43:

telli turnam bu tür durumlarda hem teselli eden, hem fırça atan bir tavırla daha doğrusu anne şevkat ve hışmıyla yaklaşırda onun için direk adına yazdım, birde kaç gündür denk gelmiyoruz belki mesajımı görürde yazar diye umut ettim açıkcası..
ama senin cevap yazmanada çok sevindim o ayrı tabi
ben başlayalı nerdeyse 3 ay olacak ve bugün hem ev işimin çok olduğu, hem dışarda gitmem gereken bir günün olduğu hemde oğlumun diş çıkarma mızmızlığının tavan yaptığı üstüne birde regl olduğum oldukça olağanüstü bir gündü :KK37:
yoksa çok nadir kaçamağım vardır...
ayda yılda bir kaçamak yapar sonrasında 1 ay çok katı bir diyetle devam ederim genelde :KK20:
uygulamak istediğin yöntem çok güzel, inşallah başarılı olursun, ben genelde tatlı krizlerimi ya tatlandırıcı kattığım yoğurtla ya kakaolu sütle yada çok zorda kalırsam light pudingle gideriyorum, çok detaylı şeyleri özellikle yapmıyorum, çünkü yaptıkça insanın yapası geliyor

bende sevindim senin sevinmene canim :KK16:

Vallahi canım olan olmuş bir kere yapmışsın yapacağını ama şunu unutmaki onlar senin baş düşmanın bu evrede.. Bir kıytırık gofretemi yenildin :KK47: Unutma Dukan ne diyor "en ufak bir kaçamak balona iğne batırmaya benzer" Bunu unutma, attığın her adımda bunu muhakkak hatırla. Çünkü bunu unutmak gibi bir lüksümüz yok.

Bu dönemde aslında önemli olan tatlı isteğini karşılamak değilde canının çektiğini yemek oluyor. Örneğin önüne tepsi dolu baklava verseler o bir gofret kadar sana güzel gelmez canın istemez belkide.. İşte burada müdahale etmen gereken tek yer düşüncelerin. Seni cezbeden bir yiyecek olduğunda hedeflerini ve nereden nereye geldiğini hatırla ve doksan küsür kilolardaki görüntünü getir gözünün önüne. O yiyecekler değilmiydi zaten seni o hale getiren.. Dostunun kim olduğunu iyi seç, yağların mı yoksa sağlığın mı ?

Kararlı olalım, hedefimizden şaşmayalım.. Şaşırtmak isteyenlere müsade etmeyelim. Herşey kendimiz için.

Canınız bir şeyi böyle anormal derecede çektiğinde atın ağzınıza çiğneyin çiğneyin suyunu bile yutmadan tükürün. Dayanamadığınızda böyle yapın. Ama çok zorda kaldığınızda.. Unutmayın kimse bizi bizden iyi düşünmez ve içinde bulunduğumuz durumu tahmin bile edemez... :KK34:

Bende tahıllı ekmek yemeye başladım gebelikten dolayı. Ne yapalım bunada şükürler olsun. 95 kilo ile hamile kalmadım çok şükür. 79 içerisinde bir aşağı bir yukarı gidip geliyorum. Bulantılar falan aşırılaştığında annem verirsin yine kilo diyor ama hadi bakalım. Hedefim Allahın izli ile nasip olursa tabi gebeliğimde en fazla 88 falan olmak. yine 90 lara çıkmayı ruhum kaldıramaz sanırım :KK53:

güzel bir taktik deneyecegim bende.

ben bir kac sayfa önce vermistim bilgilerimi telli turna acaba beni de ekleyecekmisin listeye ? :KK3:

efe ismini koyarken 2 kere düşün derim.acayip yaramaz ve düz duvara tırmanıyolar.kendimden biliyorum.
efeyi ben 2 aylıkken doktora götürdüğümde bayan dr adını sorduğunda ''amaaaan çekiceğiniz var bütün tanıdığım efeler düz duara tırmanıyor '' demiştide inanmamıştım.demekki doğruymuş :KK52:

bu arada insanın yavrusu olsunda varsın duvara tırmansız dimi :KK1:

aynen simdi bende düsününce dogru gibi geldi sahsen benim tanidigim iki efe var ikisi de ayni öyle. Ama tabii ki dikkate alinmasi gerekmiyor bu düsüncenin :KK34:

örneğin tavuk köftesi yapmak istediğimde az miktarda but daha çok göğüs koyarak yapsam,

kitapta tavuğun en az yağlı yeri göğüs, but, kanat olarak sıralanıyor, deri zaten kesinlikle yasak
bunlardan göğüsü gönül rahatlığıyla yiyebilirsin, butu sınırlı tüket kanat ve deriden tamamen uzak dur...

telli turnam efeyi bilemiycem ama tanııdığım büyük küçük bütün buraklar yaramazzzzzzzzzz
bende kızım olursa ipek veya inci ismini istiyorummm

kitapta tavuğun en az yağlı yeri göğüs, but, kanat olarak sıralanıyor, deri zaten kesinlikle yasak
bunlardan göğüsü gönül rahatlığıyla yiyebilirsin, butu sınırlı tüket kanat ve deriden tamamen uzak dur...

merhaba ben eski dukancı olarak ben butu rahatlıkla yiyordum çünkü vücudun azda olsa yağada ihtiyacı var göyüs sadece yersen kabızlık çok şiddetli olur.ama bende kanat hiç kanat yemedim.ve bende hep diyet süt peynir ve yoğurt yedim şimdi tv anlatıyorlarda onlar çok işlendiği için hiç sağlıklı değillermiş.benimden kendi düşüncem şimdi tekrar başlayacam ama kesinlikle diyet ürünleri teketmeyecem normal şeyler yiycem.ben bu arada 15 kilo verdim.

kızlar, dukan ın net sayfasına girdim ama ücretli koçluk yapılıyor herhalde, ve burada herkes bu diyetten bahsediyor, sadece kitabından mı yapıyorsunuz bu diyeti yoksa 34$ gibi bişi yazıyor kredi kartı ile ödememi yaptınız?

Dukan gögüs etini tavsiye ediyor hiç yağ olmadığı için. Sonuçta butta kullanabilirsin ama daha yağlıymış. sıkı sıkıya bağlı kalmak istersen dukana sadece beyazı iyi.
Diyetinde kolaylıklar ve azmin güzel hiç kaçamak yapmadan bozmadan devam:-)

kızlar, dukan ın net sayfasına girdim ama ücretli koçluk yapılıyor herhalde, ve burada herkes bu diyetten bahsediyor, sadece kitabından mı yapıyorsunuz bu diyeti yoksa 34$ gibi bişi yazıyor kredi kartı ile ödememi yaptınız?

merhaba canım senin bu bahsettiklerinden hiçbirşey anlamadım neyse ben sana özet geçeyim kitap alman lazımki detayları iyice ögrenmen lazım.kitapta öyle sana günlük liste vermiyor bir tana vermiş örnek olarak sen kitabı okuyacaksın kendi listeni kendin yapacaksın kitapta neleri yiyebilirsin neler yasak onları anlatıyor.ben bu diyetle 15 kilo veren biriyim.

merhaba canım senin bu bahsettiklerinden hiçbirşey anlamadım neyse ben sana özet geçeyim kitap alman lazımki detayları iyice ögrenmen lazım.kitapta öyle sana günlük liste vermiyor bir tana vermiş örnek olarak sen kitabı okuyacaksın kendi listeni kendin yapacaksın kitapta neleri yiyebilirsin neler yasak onları anlatıyor.ben bu diyetle 15 kilo veren biriyim.

teşekkür ederim, ben de http://www.kadinlarkulubu.com/portal/diyet/dukan-diyeti-yasanmis-bir-diyet-hikayesi-6830.html
buradan buldum dukan sayfasını ve koçluk yapacak ücretli üyelik diye anladım.
yani sizler sadece kitap ile mi kilo verdiniz. :) yani kitabı okuyup uygulayarak mı

Dukan koçluğunu aldığını yazan birine burada rastlamadım. Ama seni kontrol edip sürekli yönlendiriyormuş.
Burada hemen herkes kitabı iyive hatmetmiş durumda güncellemelerdende birbirimizi haberdar ediyoruz.
Önemli olan kitabı okuyup diyetin mantığını anlamak ve hiç kaçamak yapmamak. Uzun soluklu bir süreç ama sonuçta veriyoruz kilolarımızı

Dukan koçluğunu aldığını yazan birine burada rastlamadım. Ama seni kontrol edip sürekli yönlendiriyormuş.
Burada hemen herkes kitabı iyive hatmetmiş durumda güncellemelerdende birbirimizi haberdar ediyoruz.
Önemli olan kitabı okuyup diyetin mantığını anlamak ve hiç kaçamak yapmamak. Uzun soluklu bir süreç ama sonuçta veriyoruz kilolarımızı

ben de 3200 küsür sayfayı okumadım ama nette dukan yazınca koçluk ücret gibi şeyler buldum ve sordum.
neyse teşekkür ederim bayanlar, ben de kitabı temin edeyim önce.

ben de 3200 küsür sayfayı okumadım ama nette dukan yazınca koçluk ücret gibi şeyler buldum ve sordum.
neyse teşekkür ederim bayanlar, ben de kitabı temin edeyim önce.

koçluk almadan dukan sayfasından kaç gün atak yapman kaç gün seyir yapman gerektiğine dair ortalama bir süre veriyor sana. orada ki testi çözebilirsin

koçluk almadan dukan sayfasından kaç gün atak yapman kaç gün seyir yapman gerektiğine dair ortalama bir süre veriyor sana. orada ki testi çözebilirsin

o testi yaptım 3 faz program diyor ve 7 şubat ideal kiloma kavuşacakmışım. buna göre kitabı okuyup listemi hazırlayıp diyete başlamalıyım değil mi. kızlar bu dukanı ilk defa duyuyorum bugünde rejimimin 2.günü kitabı temin edene kadar kendi listeme devam.
yardımlarınız için de ayrıca teşekkürler

X