Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

bende dün çikolata yedim onu ödül olarak saydım bende..senin kilo reglidendir kesin haftaya tartıl 1 kilosu gitmiş olur bence...

Sen ne kadar sürede verdin kilolarını.
Ben 63 Kg'dan 56'ya düştüm. Güçlendirmenin 2.günü 55 oldum. Şimdi 57,5 oldu. Canım çok sıkkın anlıyacağın. Yediklerimi tekrar gözden geçiriceğim. Yeni düzenlemeler yapıcam kendimce.

Canım yediklerin gayet normal. Ama küçükte olsa yumurtayı bu kadar tüketme. Fazla yumurta sarısı kolestrolünü yükseltir ve alerji yapabilir. Beyazı sınırsız ama. İstersen haşla sarısını yeme beyazını ye..

Yulaf kepeğini ise günün erken saatlerinde yesen daha iyi olur. Çünkü izin verilen tek karbonhidrat içeriği olan besin olur kendileri. Gündüz ye ki akşama kadar onu eritsin bünyen. Akşamları malum metabolizma yavaşlıyor..

tamam canım bundan sonra daha az tüketirim yumurtayı.O halde yulaf kepeğinide erken saatlerde yicem tavsiylerin için çok tşkler canım :)

kitabı okuyan bir arkadaşımın söylediğine göre bu diyette ne kadar çok protein alırsak yağ o kadar fazla yakılıyo. yani kendini kibrit kutusu peyirle sınırlamak zorunda değilsin. vücut gelen proteini işleyebilmek için depolanmış yğı kullandığından bu diyette kilo veriyoruz ve de sorunlu olan yerlerimizden veriyoruz.

kitabı okumadığımın için ayrıntılı bilmiyorum canım burdan takip ediyorum genelde..Bilgilendirdiğin için teşekkür ederim.daha sizlerden öğreneceğim çok şey var :) umarım söylediğin gibi sorunlu yerlerimiz erir özellikle göbüşşşler :KK70:

Sen ne kadar sürede verdin kilolarını.
Ben 63 Kg'dan 56'ya düştüm. Güçlendirmenin 2.günü 55 oldum. Şimdi 57,5 oldu. Canım çok sıkkın anlıyacağın. Yediklerimi tekrar gözden geçiriceğim. Yeni düzenlemeler yapıcam kendimce.

ben 47 gün yaptım yaklaşık 1.5 ayda 7 kilo verdim.güçlendirmede kilo vermedim hiç 300 gram aldım.ben adet olursam eğer olup bittikten sonraki kilom normal kilomdur.sen hiç sıkma canını adetin bitsin ondan sonra tartıl eğer hala verememişsen ozaman düşünürsün nerde yanlış yaptığını.zaten haftada 2 ya da 1 miydi nişastalı besin yemen lazım hamur işide buna giriyordu hatırladığım kadarıyla.onlarıda ihmal etme bence.

Günaydin bacilarim, nasilsiniz?

Bende moraller bozulmaya yüz tuttu :KK37: 83 ten inemiyorum, hayatim boyunca bu kiloda kalacagimi düsünmeye basladim :44:

5 gün sebze yaptim kabizliktan kurtulayim diye onun etkisi olabilir, reglimde oldu olacak onun da etkisi olabilir ama olabilirleri düsünmek istemiyorum.

Bu arada kabizlik sorunumu cözdüm saniyorum, insallah hep böyle devam eder. Sagligimdan olmak yerine sabah 2 kuru kayisi yiyorum ac karina. Kahvaltiyi da 1 saat sonra yapiyorum. Aksamda yatmaya yakin sütün icinde pisiriyorum 2 kuru kayisiyi kücük parcalara kestikten sonra tabi. Hatta kepek hakkimi kullanmamissam henüz (genelde 1 kasigini hala kullanmamis oluyorum) onu da koyuyorum sütün icine. En azindan 2 günde bir tuvalete cikabiliyorum hemde yumusak oluyor. Bu cok önemli cünkü catlak olustu :KK43:

Günaydin bacilarim, nasilsiniz?

Bende moraller bozulmaya yüz tuttu :KK37: 83 ten inemiyorum, hayatim boyunca bu kiloda kalacagimi düsünmeye basladim :44:

5 gün sebze yaptim kabizliktan kurtulayim diye onun etkisi olabilir, reglimde oldu olacak onun da etkisi olabilir ama olabilirleri düsünmek istemiyorum.

Bu arada kabizlik sorunumu cözdüm saniyorum, insallah hep böyle devam eder. Sagligimdan olmak yerine sabah 2 kuru kayisi yiyorum ac karina. Kahvaltiyi da 1 saat sonra yapiyorum. Aksamda yatmaya yakin sütün icinde pisiriyorum 2 kuru kayisiyi kücük parcalara kestikten sonra tabi. Hatta kepek hakkimi kullanmamissam henüz (genelde 1 kasigini hala kullanmamis oluyorum) onu da koyuyorum sütün icine. En azindan 2 günde bir tuvalete cikabiliyorum hemde yumusak oluyor. Bu cok önemli cünkü catlak olustu :KK43:

Bozma moralini 5 gün sebze yapınca o sürede vermemen normal.
Kazara bbende 3 gün sebze günü yaptım ard arda (sebze yemekleine dayanamadığım için ) +300 oldu.
Kabızlık sorununu çözebilmen iyi olmuş

tesekkürler whitebird, bende dayanamiyorum sebzeye ama dayanmak zorundayiz. Zaten 5 günde proteini tamamlayip 1+1 e gecmeyi düsünüyorum. En azindan daha az moral bozucu olur :KK53:

hayirli olsun canim ne kadar mutluluk verici bisey insanin anne olmaya hazirlamasi
ben ilk bebegime hamile kaldigimda 48 kiloydum ve 78 kiloyla dogum yapmistim
ikinci bebegime ise 59 ile hamile kaldim ve asagi yukari 75 kilo ile dogum yaptim
ve sunanda 61.1 kiloyum yani ilk bebekte ne alirsaniz hemen hemen hepsi gidiyor
ama ikincide biraz daha zorlaniyorsun tabiki ama dukan sagolsun yavas yavas eski halime donecegimi biliyorum
umarim sizde de aynen oyle olur egerki ilk bebeginizse yani ne kadar az kilo ile kalirsaniz o kadar iyi tabiki
ilk bebekte fazla kilo kalmiyor cunku
allah isteyen herkese nasip etsin insallah

evet canım ilk bebeğim inşallah dediğin gibi fazla kilo almam ve kalmaz üzerimde bunu çok istiorum inan...

:KK47: =)))))))))))))))))))))))))) burdayım nerde oucam okuyorum hep yazılanları bu arada ben 57.400 çıktım tartıda 57 kiloydum aslında...ama hamile olabilirm belli değil daha size iyi haberleri verebilirm yakında bugün yaptım test silik çıktı 2. çizgi bakalım gene yapıcam olmadı kan tahlili kesin çözüm...karnım şiş gibi sanki gaz var gibi b de bi kaç gündür tuvalete çıkamadım ondan olabilir acaba hamile isemde o magnezyumu içebiliyorum di mi toz var yaa senin bi fikrin var mı ????????ben en iyisi bundan sonra sorucaklarımı sana soriiim =)))

canım çok sevindim sende aramıza katılıyosun yani önce ben sonra demmircan şimdi de sen inşallah bi sonrakide telli turnam olur vallahi benim testtede 2. çizgi silikti doktora gösterdim silikte olsa çizgi varsa %90 vardır dedi ama yinede kan testi yaptı sende yaptır ve sonucu bizede yaz canım

Merhaba dukan yoldaslari :) ben son 15-20 gundur yulaf kepegimin icine splenda toz koyarak yapip tatli ihtiyacimi karsiliyorum. Ama sanki kilo verisim cok cok yavasladi sizce alakasi var midir? Bir diger sorum kitapta duraklamada yumruk yontemi diye bir sey okudugumu hatirlamiyorum ama gerek buradaki gerek baska yerlerdeki paylasimlarda duraklamaya girdim yumruk yapicam diyenler oluyor kitabin hangi bolumunde anlatildigini soyler misiniz tekrar okuyayim. Simdiden tesekkurler.

Merhaba herkese,
dukan atak evresinin 2. Günündeyim
sabah: 2 yumurtadan içine bir tatlı kaşığı yağsız tulum peyniri atarak omlet yaptım çeyrek sadece buğday ve yulaf kepeğinden yapılmış grisini ve pınar beyaz light yedim
araöğün falan yapamadım işlerin yoğunluğundan
öğlen: Sanırım bozdum 3 tane köfte içinde çok kaşar peyniri var, 1 kaşık sütlü patates püresi, 1 kaşık yoğurtlu lahana saaltası, 1 kaşık yoğurtlu ıspanak salatası ve 1 kaşık yeşil salata, çeyrek sadece buğday ve yulaf kepeğinden yapılmış grisini, ufacık tırnak kadar gözüm karardığı için şekerpare yedim:KK43:

of ya bozdum diyetimi şimdi ne yapmalıyım bugün ara öğünde dahil hiçbirşey yemesemmi günü böylemi bitirsem acaba sizden cevap bekliyorum.
Bu arada yulaf kepeği siparişimi verdim en geç cuma gelir sanırım.

canım çok sevindim sende aramıza katılıyosun yani önce ben sonra demmircan şimdi de sen inşallah bi sonrakide telli turnam olur vallahi benim testtede 2. çizgi silikti doktora gösterdim silikte olsa çizgi varsa %90 vardır dedi ama yinede kan testi yaptı sende yaptır ve sonucu bizede yaz canım

bendede öyle çıktı sabah yapmıştım ilk idrarla ama sonra akşam yaptım çıkmadı 2. çizgi..fazla su içmeyin yazıyodu kağıdında ama ben 1.5 içtim öyle geldi tuvaletim ve idrarım nerdeyse beyazdı belki oyüzdendir yarın gene yapıcam sabah bakalım..eğer yoksa bişey neden ben adet olmadım??? oda canımı sıkar şimdi benim..üffff...

selam millet.

Forumun en eskilerinden ben :)) 1-2 sayfa okudum da sizi anlayabiliyorum yeni başlayanlar olarak.
Ben 3 ayda 13 kilo verdim dukanla. yani 84ten 71e düştüm. amma velakin bırakalı 5 ay oldu ve 4 kilosunu geri aldım. güçlendirme filan yapmadan direk bırakmıştım. o 4 kiloyu da son 2 ayda aldım. Ama bayağı cozuttum biliyordum alacağımı.
29 kasımda yeniden başladım. bugün 6.gün. 75ten 72.8e düşmüş bulunmaktayımm :)) bugün sebzeye geçtim. Yeni olunca insanın hevesi oluyor değişik tarifler bulmaya filan. paylaşımnız bayağı fazla ne güzel. ama tavsiyem kaç bin sayfa varsa hepsini baştan okumanız :)

Herkese hızlı kilo vermeler. hoş kalınn :)

naber nasılsın hatırladınmı beni bende seninle aynı zamanda bırakmışım heralde bende daha başlamadım başlayacam ama en kısa zamanda bende ne zamandır giriyorum eski dostları arıyorum seni görünce sevindim bende heralde 3 ay yaptım 15 kilo verdim bıraktım bırakalı kilo aldım biliyorum ama tartılmaya korkuyorum.bende direk bıraktım yani anlayacağın tekrar sil baştan başlayacam.allah hepimize yardım etsin.ama ben yanlız biraz değişiklik yapacam haftada bir günde tahılları ekleyecem malum hastalık çok fazla tahılda çok faydalı ve kabızlık çok fazla oluyor ben bide o şekilde deneyecem.

Merhaba herkese,
dukan atak evresinin 2. Günündeyim
sabah: 2 yumurtadan içine bir tatlı kaşığı yağsız tulum peyniri atarak omlet yaptım çeyrek sadece buğday ve yulaf kepeğinden yapılmış grisini ve pınar beyaz light yedim
araöğün falan yapamadım işlerin yoğunluğundan
öğlen: Sanırım bozdum 3 tane köfte içinde çok kaşar peyniri var, 1 kaşık sütlü patates püresi, 1 kaşık yoğurtlu lahana saaltası, 1 kaşık yoğurtlu ıspanak salatası ve 1 kaşık yeşil salata, çeyrek sadece buğday ve yulaf kepeğinden yapılmış grisini, ufacık tırnak kadar gözüm karardığı için şekerpare yedim:KK43:

of ya bozdum diyetimi şimdi ne yapmalıyım bugün ara öğünde dahil hiçbirşey yemesemmi günü böylemi bitirsem acaba sizden cevap bekliyorum.
Bu arada yulaf kepeği siparişimi verdim en geç cuma gelir sanırım.

Canım, atağına aynen kaldığın yerden devam et ve sakın bir daha ufacık dahi olsa kaçamak yapma :KK20: sonra alışkanlık haline getiriverirsin farkında olmadan.

Daha ilk günden böyle yaparsan sonra naaparsın kimbilir... Hiç bir şey olmamış gibi aynen devam et diyetine, öğün falan atlama. Metabolizmanı bozmuş olursun. Yasaklardan da uzak dur :KK20:

canım, atağına aynen kaldığın yerden devam et ve sakın bir daha ufacık dahi olsa kaçamak yapma :KK20: Sonra alışkanlık haline getiriverirsin farkında olmadan.

Daha ilk günden böyle yaparsan sonra naaparsın kimbilir... Hiç bir şey olmamış gibi aynen devam et diyetine, öğün falan atlama. Metabolizmanı bozmuş olursun. Yasaklardan da uzak dur :KK20:

teşekkür ederim canım içimi rahatlattın ara öğün yapayım ozaman ben yoğurt yiyerek o şekilde günü bitireyim...

bendede öyle çıktı sabah yapmıştım ilk idrarla ama sonra akşam yaptım çıkmadı 2. çizgi..fazla su içmeyin yazıyodu kağıdında ama ben 1.5 içtim öyle geldi tuvaletim ve idrarım nerdeyse beyazdı belki oyüzdendir yarın gene yapıcam sabah bakalım..eğer yoksa bişey neden ben adet olmadım??? oda canımı sıkar şimdi benim..üffff...

daha yeni olduğu için sabah idrarıyla yapmak daha mantıklı canım benim adetim geçmemişti adet olmam gereken günde yaptım sabah ilk idrarla çıkmıştı sende yarın sabah bidaha yap sonrada kan tahlili yaptır canım

daha yeni olduğu için sabah idrarıyla yapmak daha mantıklı canım benim adetim geçmemişti adet olmam gereken günde yaptım sabah ilk idrarla çıkmıştı sende yarın sabah bidaha yap sonrada kan tahlili yaptır canım

Aslında çok kilolu değilim boyum 166 kilom 58 ancak yeme içme alışkanlığım çok berbatlaştı herşeyi yer durumdaydım bünyemi terbiye etmek zorunda hissediyorum kendimi çünkü ilerde hastalıklarla ve vücuduma yapışmış kilolarımla uğraşmak istemiyorum ve bu sayede 50 kilo olsamda fena olmaz:) hatta süper olur umarım dukan diyetini bir yaşam biçimine dünüştürebilirim sayenizde. Hepinizi çoook öpüyorum....
Herşeyin başı sağlık

X