Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Bu arada dün marketten pınar lıght mayonez, pınar lıght ton balığı ve fora fit zeytin ezmesi aldım acaba atak evresinde kullanabilirmiyim? Birde sabah kepek unu lıght süt ve yumurtayla krep yapsam olurmu?

Arkadaslar sizden yardim istedim yumruk bolumunu nerede okudunuz diye heralde sitede devamli aktif olmayanlara yardimci olmamak gibi bir prensibiniz var onu anladik da bari olmayan seyleri atmayin kafadan yok yumruk uygulayacagim bilmem ne diye. İnsan insanin halinden anlar sandik sorduk size yardima ihtiyacimiz var diye. Umarim ayni duruma siz de dusersiniz ( yardimci olmayanlara sozum)

Arkadaslar sizden yardim istedim yumruk bolumunu nerede okudunuz diye heralde sitede devamli aktif olmayanlara yardimci olmamak gibi bir prensibiniz var onu anladik da bari olmayan seyleri atmayin kafadan yok yumruk uygulayacagim bilmem ne diye. İnsan insanin halinden anlar sandik sorduk size yardima ihtiyacimiz var diye. Umarim ayni duruma siz de dusersiniz ( yardimci olmayanlara sozum)

mrb,
öncelikle kimsenin kasıtlı bir sekilde cvp vermemezlik yaptığını sanmıyorum; burada gercekten bilenler herkese yardımcı olmak istiyor; msj gözden kaçmıştır; okunmamıştır; başka türlü birsey yoktur.
Yumruk olayına gelince kitap yanımda değil o nedenle tam yerini soyleyemem ama seyir evresini anlatırken sanırım "eğer duraklama olursa arka arkaya tekrar atak günleri yapıp yürüyüşünüzü artırın" gibi birşey yazması gerekiyor; yumruk diye bahsedilen olay bu. Kitapta direk yumruk yazıyormuydu ondan emin değilim; o kelime geçiyormuydu direk ama duraklama da yapılması gerekn sey yumruk diye bahsedilen. unutmazsam aksam evde kitaba bakıp yerini de yazarım

Bu arada dün marketten pınar lıght mayonez, pınar lıght ton balığı ve fora fit zeytin ezmesi aldım acaba atak evresinde kullanabilirmiyim? Birde sabah kepek unu lıght süt ve yumurtayla krep yapsam olurmu?

önce söylemek istediğim şu sen bu kilodan nasıl rejime giriyorsun yani çok ama çok güldüm.bunu kimsenin yanında söyleme benim gibi herkes güler ikincisine gelelim kepek unu yasak sadece yulaf kepeği ve aradada buğday kepeği oda herzaman değil sadece kepek un değil diğer yazdıklarında sadece sebze+protein gününde yiyebilirsin belki az miktarda etin üzerine biraz mayonez koyabilirsin.zaten ton balığı serbest ama ben senin yerinde olsam mayonez kullanmazdım layt dahi olsa.sadece tecrübeli bir dukancının tavsiyesi.:44:

önce söylemek istediğim şu sen bu kilodan nasıl rejime giriyorsun yani çok ama çok güldüm.bunu kimsenin yanında söyleme benim gibi herkes güler ikincisine gelelim kepek unu yasak sadece yulaf kepeği ve aradada buğday kepeği oda herzaman değil sadece kepek un değil diğer yazdıklarında sadece sebze+protein gününde yiyebilirsin belki az miktarda etin üzerine biraz mayonez koyabilirsin.zaten ton balığı serbest ama ben senin yerinde olsam mayonez kullanmazdım layt dahi olsa.sadece tecrübeli bir dukancının tavsiyesi.:44:

mrb,
siz daha once bu diyeti yapanlardanmısınız? yani yapıp güçlendirme evresine falan geçtinizmi?
diyetin ilerleyen aşamalrını yaşayan ve ya tamamını yani 4. aşamaya geçen pek yok da aramızda, eğer siz bu aşamalara geçtiyseniz burada deneyimleriniz ve bilgileriniz paylaşırsanız seviniriz

öcelikle şunu sana söyleyeyim ben eski dukancıyım ben sürekli giremiyorum bilgisayarım çalındı ablamlara geldkçe girebiliyorum bi defa sende kitap varmı.bende kitap var ve okumaktan ezberledim ben hiç içinde yumruk felan görmedim bu nerden çıktı.yeni yeni şeyler öğreniyorum bari bunların asl olsa yanmıyacam.bence herkesin herdediğine inanma.elinde kitap varsa aç oku o kadar.sormak istediğin birşey varsa seve seve eğer gerçekten biliyorsam cevaplarım.

mrb,
siz daha once bu diyeti yapanlardanmısınız? yani yapıp güçlendirme evresine falan geçtinizmi?
diyetin ilerleyen aşamalrını yaşayan ve ya tamamını yani 4. aşamaya geçen pek yok da aramızda, eğer siz bu aşamalara geçtiyseniz burada deneyimleriniz ve bilgileriniz paylaşırsanız seviniriz

evet daha önce 3 veya 4 ay bu diyeti yaptım.ve 15 kilo verdim.malesefki ben daha hedefime ulaşmamıştım ramazan geldi baktım olmayacak bıraktım sonrada bir türlü başlayamadım bazı sorunlarım oldu.anlayacağın 4.evreyi yapamadım.daha benimde yolum uzun en kısa zamanda başlayacam.ama bilgime güvenebilirsiniz bilmediğim şeylere cevap yazmam yani yanlış yönlendirmem hepinizi seviyorum.

öcelikle şunu sana söyleyeyim ben eski dukancıyım ben sürekli giremiyorum bilgisayarım çalındı ablamlara geldkçe girebiliyorum bi defa sende kitap varmı.bende kitap var ve okumaktan ezberledim ben hiç içinde yumruk felan görmedim bu nerden çıktı.yeni yeni şeyler öğreniyorum bari bunların asl olsa yanmıyacam.bence herkesin herdediğine inanma.elinde kitap varsa aç oku o kadar.sormak istediğin birşey varsa seve seve eğer gerçekten biliyorsam cevaplarım.

nasıl ya, kendimden şüphe ettim şimdi bende kitapta okuduklarımla burada okuduklarımı birbirinemi karıştırmaya başaldım acaba :KK37:
kilo vermeniz uzun süre durduğunda seyir evresinde yapılacak birseyler yazmıyormuydu kitapta, yanlış mı hatırlıyorum acaba?

Öncelikle verdiğin bilgiler için ve yorumun için çok teşekkür ederim.
Daha önceki yazımdada belirttiğim için amacım kilo vermekten ziyade protein ile beslenmeyi bir yaşam biçimi haline getirmek, çünkü vücudumda fazlasıyla protein eksikliği mevcut sabahları ağrıyla zor uyanıyordum ve vücudumda oluşan herhangi bir yara çok geç iyileşiyordu ama protein ağırlıklı beslenmeyi 1 gün uygulamama rağmen sabah çok dinç uyandım kendimi şuanda çok iyi ve güçlü hissediyorum:)
Ayrıca bir amacımda bünyemi terbiye etmek, daha önce ne bulursam yerdim abuk subuk şeyleri bile bu diyet umarım bu konudada yardımcı olacak bana.

evet daha önce 3 veya 4 ay bu diyeti yaptım.ve 15 kilo verdim.malesefki ben daha hedefime ulaşmamıştım ramazan geldi baktım olmayacak bıraktım sonrada bir türlü başlayamadım bazı sorunlarım oldu.anlayacağın 4.evreyi yapamadım.daha benimde yolum uzun en kısa zamanda başlayacam.ama bilgime güvenebilirsiniz bilmediğim şeylere cevap yazmam yani yanlış yönlendirmem hepinizi seviyorum.

öncelikle cvp için teşekkür ederim
15 kilo oldukca iyi bir rakam, süre oalrak bakıldığında kendimle karşılaştırırsam bana göre uzun süre önce yapmış oluyorsunuz diyeti. Once merak ettiğim bu süre içerisinde herhangi bir yan etkisi oldumu bu dityetin vücudunuza, sağlığınıza. Birde 4. aşamaya geçememişsiniz ama diyeti bıraktıktan sonra tamamen eski beslenme alışkanlıklarınızamı döndünüz yoksa yine dikkaet ettinizmi; son olarakta verilen kilonun ne kadarını aldınız acaba? Biraz uzun oldu ama kusura bakmayın; bilen birilerine sormak lazım

nasıl ya, kendimden şüphe ettim şimdi bende kitapta okuduklarımla burada okuduklarımı birbirinemi karıştırmaya başaldım acaba :KK37:
kilo vermeniz uzun süre durduğunda seyir evresinde yapılacak birseyler yazmıyormuydu kitapta, yanlış mı hatırlıyorum acaba?[/QU

sayfa 178 Durağanlığın nedenlerinin olduğu bölümde bahsediyor yumruk adı geçmiyor ama atak evresini birkaç gün yapın yediklerinize dikkat edin diyor. Birde 20,30,40,50,60 dk yürüyün diyor. Kabızlığınıza da çare bulun diyor.

selam cnm, aynı kou dafalarca açıklandı bu sayfalarda, hatta 5-10 sayfa öncesinde yine var. kilo vermen durduğunda ve bu bir sğre devam ettiğinde atak dönemini 4-5 yeniden yapman anlamına gelir... ben de kimsenin bilinçli olarak cvp vermemezlik ettiğini sanmıyorum... keşke bu kadar agresif yntlar vermek yerine, hafif bir laf atmayla tekrar cvp isteseydin...

kilo vermeniz uzun süre durduğunda seyir evresinde yapılacak birseyler yazmıyormuydu kitapta, yanlış mı hatırlıyorum acaba?[/QU

sayfa 178 Durağanlığın nedenlerinin olduğu bölümde bahsediyor yumruk adı geçmiyor ama atak evresini birkaç gün yapın yediklerinize dikkat edin diyor. Birde 20,30,40,50,60 dk yürüyün diyor. Kabızlığınıza da çare bulun diyor.

hıhh evt demekki doğru hatırlıyorum, bende yumruk kelimesinin geçtiğinden emin değildim ama boyle birsey yazdığını hatırlıyordum, yumruk adını sanırım biz burada bulduk yada birisi o sekilde soyleyiverdi kaldı oyle ve insanaların kafası da herhalde bu yüzden karışıyor,
cvp için teşekkür ederim

Oncelikle cevap veren duyarli insanlara tesekkur ederim 2 defa farkli sayfalara yazip cevap alamayinca boyle oldu. Tek tek ozur dilerim gerginlik yarattiysam. Ancak ben de kitabi 2 defa okuyan biri olarak seyirde duraklama olursa tekrar atak yapin vs gibi bilgiyi gordugumu hic ama hic hatirlamiyorum. Bunu biri salladi mi yoksa gercekten hangi sayfada okudunuz onu merak ettim. Baska paylasim sitelerinde de yumruk yumruk yazip duruyor o sadece atak icin yumruk gibi ifadesi var kitapta ama seyirde kilo verme durursa yeniden atak yapin dendigini hic hqtirlamiyorum. Kitabim annemde onun icin yardim istedim 15 gunu gecti duraklamam siz de biraz anlayisla karsilayiniz her defa bastan hayal kurup yikilmasi kotu oluyor. Kac yoldir kiloyla mucadele ediyorum. Buna umut bagladim duraklama olunca de gerildim bir de kitabi nasil dikkatli okumamis olduguma cok cok sasiracagim yeniden atak yapin dendigini okursam (seyir icinde )

Oncelikle cevap veren duyarli insanlara tesekkur ederim 2 defa farkli sayfalara yazip cevap alamayinca boyle oldu. Tek tek ozur dilerim gerginlik yarattiysam. Ancak ben de kitabi 2 defa okuyan biri olarak seyirde duraklama olursa tekrar atak yapin vs gibi bilgiyi gordugumu hic ama hic hatirlamiyorum. Bunu biri salladi mi yoksa gercekten hangi sayfada okudunuz onu merak ettim. Baska paylasim sitelerinde de yumruk yumruk yazip duruyor o sadece atak icin yumruk gibi ifadesi var kitapta ama seyirde kilo verme durursa yeniden atak yapin dendigini hic hqtirlamiyorum. Kitabim annemde onun icin yardim istedim 15 gunu gecti duraklamam siz de biraz anlayisla karsilayiniz her defa bastan hayal kurup yikilmasi kotu oluyor. Kac yoldir kiloyla mucadele ediyorum. Buna umut bagladim duraklama olunca de gerildim bir de kitabi nasil dikkatli okumamis olduguma cok cok sasiracagim yeniden atak yapin dendigini okursam (seyir icinde )

diyet olayı gercekten stresli ve zor bir süreç zaten o nedenle burada birbirimize destek oluyoruz; yardım istediğinde yada destek istediğin de bunu gören herkes sana yardımcı olmak isteyecektir. Ben kendi adıma özür dilenecek birsey yok ve yine kendi adıma bir gerginlik yaratılmadı benim için merak etme; bunu okuduğumu hatırlıyorum ama emin olamıyorum; bir arkadaş sayfa olarak 178 demiş bak yukarıda, eğer bu oaly kitabın son kısımlarında ise evreleri anlattıktan sonra ek bilgi verdiği kısımlar var, mesela hamileler emzirenler için falan, eğer bu bilgi o kısımlarda ise gözünden kaçmış olabilir.
ama coğumuz bunu hatırlıyoruz bir şekilde yumruk değil belki adı ama boyle birseyin varlığını bir şekilde hatırlıyoruz. akşam unutmaz isem o kısmı kitaptan bulup aynen buraya yazmaya calısırım
herkese kolye gelsin, kilolar bir an once gitsin

Son düzenleme:

Canım panik yapma 7 kilo verdiğine göre devamı gelecek hiç endişelenme stres kilo verimini etkiler biliyorsun hem bu kadar hızlı verirsek sonra almasında kolay olur vücudumuzda ne oluyor deyip biraz direnç gösteriyor hepimiz başaracağız biraz sabır hem bu kilolar bize 1 -2 ayda gelmediler ki hemencik gitsinler onlar istemeseler de biz onlardan ayrılacağız sevgiler... :)

Yani duraklamada yeniden atak yapmak dendigini kitabi okuyan baska kisilere de sordum yeniden atak yapin diye bir sey okumamislar. Onun icin bunu yazan ve uygulayan kisiler kendiniz mi yazdiniz (salladiniz) kitapta mi okudunuz duraklama varsa yeniden atak felan diye. Eger salladiysaniz bunca insana ayip yazik. (dukan bir doktor bunu sallayanlarin doktor oldugunu hic sanmiyorum nedense :KK66:) Yok okuduysaniz bir soyleyin hangi kitabin hangi sayfasi biz de okuyalim yapalim faydalanalim sadece bunu ogrenmek istiyorum herkese de basarilar.

bende dün başladım 70.200gr dım bu gün sabah 69.300 olmuşum süper ama heralde atılan sudur yağ olduğunu zannetmiyorum bakalım hayırlısı yarın ne çıkacak

Son düzenleme:
Tamam 178i okuttum anneme 4 gun ve yumruk diye bir sey yok sadece birkac gun atak diyor zaten kisisellestirme bolumunde oyle recete tarif degil ve devaminda da strese gerek yok vs teraneler. Anladim kisacasi. Herkese bol bol kilo vermeler. Tesekkurler .Saygilar.

Yani duraklamada yeniden atak yapmak dendigini kitabi okuyan baska kisilere de sordum yeniden atak yapin diye bir sey okumamislar. Onun icin bunu yazan ve uygulayan kisiler kendiniz mi yazdiniz (salladiniz) kitapta mi okudunuz duraklama varsa yeniden atak felan diye. Eger salladiysaniz bunca insana ayip yazik. (dukan bir doktor bunu sallayanlarin doktor oldugunu hic sanmiyorum nedense :KK66:) Yok okuduysaniz bir soyleyin hangi kitabin hangi sayfasi biz de okuyalim yapalim faydalanalim sadece bunu ogrenmek istiyorum herkese de basarilar.

bak cnm biz yardımcı olmaya çalışırken ama sen hala "sallamak " falan gibi tabirler kullanıyorsun, kimsenin burada birşeyler "sallamak " gibi niyeti yok, bu şekilde yazma bence.
bence bu konuyu daha fazla uzatmayalım, sen kitabı tekrar okuyabildiğin zaman kendin baktığında emin olacaksın anlaşılan, zaten en güzeli insanın kendisinin emin olması; kitabı tekrar alana kadar seyir evrene devam et en iyisi, kitabı okuyabildiğinde kara verirsin tekrar atak yada yumruk olayına
kolay gelsin

X