Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Kızlar çok ama çok mide bulantısı var içim kalkıyor sızdede oldumu yan etkımı bu acaba
bugun sabah 2 yumurta kaşar peynırle yulaf kepegıyle omlet yaptım
5i biryerde çayı fıncan fınacan ıctım bır çaydanlık yeşil çay 2 lıtre su
öglende haslanmıs tavuk yedım suan cok bulantım var sizde yasadınızmı?

Bak canım bu diyete başlayan herkes bir kez yada bir gün anormal mide bulantısı yaşıyor. Ben bir keresinde o kadar fena oldum ki bayılacağım sandım bulantıdan. Ama o günü atlattıktan sonra bir daha öyle bir şey yaşamadım ve açlık hissimde baya bir azaldı.. Sende sabret geçecek, bu vücudunun yemen için sana oynadığı bir oyun..

Nerdeeeeeeeeeeee
kabızlık çekıyorum bayagı kötü olsam 3 gündür kabız olmazdım
ama mıde bulantısı o yapıyor olabılır evet

Kabızlık mide bulantısı yapmaz diye biliyorum genelde ishal yapar ama bellide olmaz.

Tahminimce senin bulantın yukarıda da dediğim gibi bir tepki. Yemen için vücudunun alarmı. Görme onu duyma önemseme inan geçecek...

Magnesie calcine toz kullanıyorum ben çokda faydasını gördüm. İshal yapmıyor sadece yumuşatıyor ve kolaylık sağlıyor. Ölçek ölçek ayarlıyorsun. Aşırı kabızlarda ölçek arttırtıyorlar. Bir bak onu dene. Ben 10 gün neredeyse doğru düzgün wc çıkamadığımı bilirim.

Birde sen azmı yiyorsun yemeklerini

Canım sen siteye bakma. O tahmini rakam veriyor. Ayrıca yeni başladın sanırım ilk ay çok hızlı vermen normal. Bende ilk ay10 kilo civarında vermiştim hatta Dukan şubat dedi ama ben aralığa tamamımdır diyordum. Ama şimdi düşününce şubatı geçtim mart olsa yeterdi bana..
teşekkkürler ilgilendiğiniz için. benim vermem gereken 5 kilo var ve 2 günde 2 si gitti:)o nedenle daha çabuk tmamlarım gibi geliyo. rın seyir evresine geçiyrum.direkt sebze protein günü yapabliyruz değil mi?yoksa seyirin ilk gününde protein ypma zorunluluğu var mı arkadaşlar. kitabı okuyanlar bilgi verirse sevinirim.

öncelikle hayırlı uğurlu olsun inş :) tulum peyniri oldukça yağlı bir peynir biliosun. O nedenle kullanmamanı tavsiye ederim. Tükettiğimiz ürünlerin yağ oranı %2 ve altında olan ürünler olmalı. Onun yerine bimden aknaz marka light beyaz peynir alabilirsin. Ya da yine bimde satılan kaanlar marka börekli lor peynirinin yağ oranı da oldukça düşük.

Kepekli galeta dediğin şey eğer yulaf kepeği kullanarak yapılmışsa ne ala, çünkü biliyosundur atak evresinde 1,5 kaşık yulaf kepeği tüketme hakkımız var hem de bu bir şart diyet için. Ancak normal kepekli veya unlu gıdalar kesinlikle bu diyette yok.

Yulaf ezmesi yerine yulaf kepeği kullanmalısın dediğim gibi, ikisinin biribirinden çok farklı yapıda olduğunu dukan kitabında söylüyor.

1 lokma dahi olsa ekmek yokkk :) onu da tekrarlayayım

bunlara dikkat etmelisin, veee en az 1,5 lt suyunu sakın sakın unutma, aralarda bitki çayı da içebilirsin şekersiz olmak şartı ile tabi :)

tekrar kolay gelsin :)

teşekkür ederim yorumların için;
tek yulaf kepeğim yok şimdilik günde 1 çay kaşığı yulaf ezmesi kullanıyorum yulaf kepeğini temin edene kadar.
şekeri hayatımdan zaten uzun zaman önce çıkartmıştım günde 1.5 litre su içiyorum bazen daha fazlası ve akşamlarıda doğadan form içiyorum gün içinde bir fincan çay ve 1 fincan kahve içiyorum şekersiz, tulum peynirimde yağsız sadece tuzu var biraz sorun olurmuki? Vede yulaf keepeği olmadan bu diyet yapılmıyormu? Kepek olmadanda zayıflayan olmuş yorumlarda okudum
bu konudada bilgi verirseniz çok mutlu olurum...

teşekkkürler ilgilendiğiniz için. benim vermem gereken 5 kilo var ve 2 günde 2 si gitti:)o nedenle daha çabuk tmamlarım gibi geliyo. rın seyir evresine geçiyrum.direkt sebze protein günü yapabliyruz değil mi?yoksa seyirin ilk gününde protein ypma zorunluluğu var mı arkadaşlar. kitabı okuyanlar bilgi verirse sevinirim.

Zaten bir protein döneminden geliyorsun o sebeple yarın protein+sebze yap canım sen..

teşekkür ederim yorumların için;
tek yulaf kepeğim yok şimdilik günde 1 çay kaşığı yulaf ezmesi kullanıyorum yulaf kepeğini temin edene kadar.
şekeri hayatımdan zaten uzun zaman önce çıkartmıştım günde 1.5 litre su içiyorum bazen daha fazlası ve akşamlarıda doğadan form içiyorum gün içinde bir fincan çay ve 1 fincan kahve içiyorum şekersiz, tulum peynirimde yağsız sadece tuzu var biraz sorun olurmuki? Vede yulaf keepeği olmadan bu diyet yapılmıyormu? Kepek olmadanda zayıflayan olmuş yorumlarda okudum
bu konudada bilgi verirseniz çok mutlu olurum...

Dr Dukan bu diyette iki şeye olmazsa olmaz demiş bunlar ; yulaf kepeği ve su.

Yapılır tabi onlar olmadan ama ne kadar başarılı olursun bilemeyiz. Doktorun var illaki bir bildiği. Kaldıki yulaf kepeği bizim içinde çok iyi. Hem tokluk bakımından, bağırsak çalıştırma bakımından.. Sen ondan bulmaya bak.. Bu gün kepek olmadan yapsam olmazmı dersin yarın şundan yesem ne olur ki dersin. Sen boşlama yapacaksan tam yap..

Zilli nerelerdesin sen.. Ben gördüm yazını gördüm hemen başlamışsın kaçırmalara. Hanfendi madem kaçırdın tedbirini al. Onca emek boşamı gidecek. Sen bırak başkalarını ben sana söylerim doğru değil :KK1: kaçırırsan veremezsin :KK47:

:KK47: =)))))))))))))))))))))))))) burdayım nerde oucam okuyorum hep yazılanları bu arada ben 57.400 çıktım tartıda 57 kiloydum aslında...ama hamile olabilirm belli değil daha size iyi haberleri verebilirm yakında bugün yaptım test silik çıktı 2. çizgi bakalım gene yapıcam olmadı kan tahlili kesin çözüm...karnım şiş gibi sanki gaz var gibi b de bi kaç gündür tuvalete çıkamadım ondan olabilir acaba hamile isemde o magnezyumu içebiliyorum di mi toz var yaa senin bi fikrin var mı ????????ben en iyisi bundan sonra sorucaklarımı sana soriiim =)))

arkadaşlar merhaba diyete dün başlamıştım şimdilik iyi gidiyor sabah kahvaltıda 3 tane haşlanmış yumurta ( yumurtalar çok küçüktü o bakımdan 3 tane yedim ) kibrit kutusu kadar yörsanın light peynirini yedim yanındada bi fincan yeşil çay içtim.Öğlen çalıştığımdan dolayı fazla seçeneğim olmadığı için limonlu tavuk yedim yarısını yiyemedim yanındada 3 kaşık light yoğurt yedim.arada form karışık bitki çayı içtim.1 litreden biraz fazlada su içtim.Sizce çokmu yemişim..yulaf kepeğini akşam yoğurtla yicem dün krep yamıştım..

:KK47: =)))))))))))))))))))))))))) burdayım nerde oucam okuyorum hep yazılanları bu arada ben 57.400 çıktım tartıda 57 kiloydum aslında...ama hamile olabilirm belli değil daha size iyi haberleri verebilirm yakında bugün yaptım test silik çıktı 2. çizgi bakalım gene yapıcam olmadı kan tahlili kesin çözüm...karnım şiş gibi sanki gaz var gibi b de bi kaç gündür tuvalete çıkamadım ondan olabilir acaba hamile isemde o magnezyumu içebiliyorum di mi toz var yaa senin bi fikrin var mı ????????ben en iyisi bundan sonra sorucaklarımı sana soriiim =)))

Çok sevindim yaaaa. Hadi bakalım inşaAllah kız hayırlı haberlerini bekliyorum mutlaka haber et.

Ben okuduğumda canım doktor kontrolünde gebelikte de kullanılabilir diyordu. Sen 1 ölçeği geçmeden al bi tane istersen..

arkadaşlar merhaba diyete dün başlamıştım şimdilik iyi gidiyor sabah kahvaltıda 3 tane haşlanmış yumurta ( yumurtalar çok küçüktü o bakımdan 3 tane yedim ) kibrit kutusu kadar yörsanın light peynirini yedim yanındada bi fincan yeşil çay içtim.Öğlen çalıştığımdan dolayı fazla seçeneğim olmadığı için limonlu tavuk yedim yarısını yiyemedim yanındada 3 kaşık light yoğurt yedim.arada form karışık bitki çayı içtim.1 litreden biraz fazlada su içtim.Sizce çokmu yemişim..yulaf kepeğini akşam yoğurtla yicem dün krep yamıştım..

Canım yediklerin gayet normal. Ama küçükte olsa yumurtayı bu kadar tüketme. Fazla yumurta sarısı kolestrolünü yükseltir ve alerji yapabilir. Beyazı sınırsız ama. İstersen haşla sarısını yeme beyazını ye..

Yulaf kepeğini ise günün erken saatlerinde yesen daha iyi olur. Çünkü izin verilen tek karbonhidrat içeriği olan besin olur kendileri. Gündüz ye ki akşama kadar onu eritsin bünyen. Akşamları malum metabolizma yavaşlıyor..

kitabı okuyan bir arkadaşımın söylediğine göre bu diyette ne kadar çok protein alırsak yağ o kadar fazla yakılıyo. yani kendini kibrit kutusu peyirle sınırlamak zorunda değilsin. vücut gelen proteini işleyebilmek için depolanmış yğı kullandığından bu diyette kilo veriyoruz ve de sorunlu olan yerlerimizden veriyoruz.

kitabı okuyan bir arkadaşımın söylediğine göre bu diyette ne kadar çok protein alırsak yağ o kadar fazla yakılıyo. yani kendini kibrit kutusu peyirle sınırlamak zorunda değilsin. vücut gelen proteini işleyebilmek için depolanmış yğı kullandığından bu diyette kilo veriyoruz ve de sorunlu olan yerlerimizden veriyoruz.

Dünde sebze yedim bu akşamda sebze yedim protein olan günlerimde. Ne yapacağım şimdi ard arda 3 gün protein günü mü yapmam lazım.
Bozdum bu diyeti öff

kızlar 1 haftadır kilom gram oynamadı. o sebeple yarın yumruk yapıcam. yani 4 gunluk atak yapıcam:KK70: bakalım kilo vermeye başlayacak mı bunyem tekrar. yılbasında diyetimi bozucam maalesef. bari o zamana kadar 2 kilo verebilsem

Merhaba...

uzun bır aradan sonra yıne geldım cok yogun bır ay gecırdık malesef dıet bozuldu :KK43: yarın yıne basıyorum gercı bu lafı demek cok sıkıcı bır durum..Her yenı baslangıclar benı moral olarak cokertıyor :KK43: umuyorum yıl sonunda yogunlugumuz azalır da ben de dogru durust yemek hazırlayabılırım :)

Bırsey sorsam bu canan karatayın dıetı hakkında bılgısı olan var mı duyduguma gore bızım yaptıgımız dıete cok benzıyo gıbı...

ben karatayı da dukan ı da okudum arkadaşı,karatayda bol bol kuruyemiş yememiz söylenirken dukan da hiç kuruyemiş yok,karatayda tereyağ,zeytin serbest,dukanda yok,ama karatay diyetinde ülkemizin zengin kaynaklarını kullanırken dukan da ne kadar yabancı yiyecek varsa onu yiyoruz,light ürünlerin hepsi de aslında zararlı,kilolar fazla olunca kesin çözüm arıyoruz mecburen

Gecen gun bır programda seyrettım karatayı ınsanın kafası karısıyor... Karatay rejımı bızım ıcın daha mı saglıklı dıye...Programda hep dıetlerın bıze gore olmadıgını vurguladı...Karatay dıetı yapıp kılo veren var mı acaba henıgısı daha saglıklı...

Karatay'ınki aslında tam olarak zayıflamak için değil. Onu da denedim biraz, hiç aç kalmıyorsun. Karatay'ın diyeti bir yaşam tarzı olmalı aslında. Kuruyemiş ve zeytini öneriyor. Karatay daha çok olaya glisemik indeksi açısından bakıo açıkçası. Dukan'dan kiloyu verirsem kahvaltıyı fln Karatay'a göre yapmayı düşünüyorum:)) Dukan diyeti iyi güzel hakikaten ama damağımıza çok mu uygun değil bence. Ya bu arada yanlışlıkla yulaf unu almış annem, diyette onu hiç kullanamıyoruz mu?

Herkese merhaba,

5 gün ataktan sonra seyir evresine geçmek üzereyim ( perşembe günü )
Ancak benim kafama bir şey takıldı, internetteki tatlı tariflerini her gün yiyebiliyor muyuz? Yani 2 yemek k. kadar yulaf kepeği sınırında her gün tüketebiliyor muyuz?
İnternette bir sürü, muffinler, kekler var :)

Dünde sebze yedim bu akşamda sebze yedim protein olan günlerimde. Ne yapacağım şimdi ard arda 3 gün protein günü mü yapmam lazım.
Bozdum bu diyeti öff
kitabı okumamışsınız sanırım. google'a dukan yazınca yabancı sitenin altnda açılan bi site var adını hatırlaıyorum şu anda na girip bir bakın isterseniz.seyir evresinde protein-sebze günlerinde protein sebzeden fazla olmalı.kural bu. 5 gün protein yaptıysanız 5 gün protein-sebze yapmanız gerekli. 2/5,1/1,2/0 seçeneklri de mevcut.en uygunu 1/1 olanı imiş. sıkmadığı için.

Merhaba dukan yoldaslari :) ben son 15-20 gundur yulaf kepegimin icine splenda toz koyarak yapip tatli ihtiyacimi karsiliyorum. Ama sanki kilo verisim cok cok yavasladi sizce alakasi var midir? Bir diger sorum kitapta duraklamada yumruk yontemi diye bir sey okudugumu hatirlamiyorum ama gerek buradaki gerek baska yerlerdeki paylasimlarda duraklamaya girdim yumruk yapicam diyenler oluyor kitabin hangi bolumunde anlatildigini soyler misiniz tekrar okuyayim. Simdiden tesekkurler.

X