Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

gelelim bitterciğime..

Bak şimdi dışarıdan gözlemlediğim kadarı ile siz aradaki samimiyetin ve uzunca bir zamanın verdiği rahatlık ile dışarıda sevgiliden öte evli gibisiniz. Yani aranızda flört olayı kalmamış tamamen sağlam bir birliktelik "eş" durumu meydana gelmiş. Yanılabilirim ama ben öyle anladım. Dışarıdan bakıldığından evli kişilerden tek farkınız akşamları ayrı eve gidiyor olmanız.

Zaten siz bu kadar samimiyeti kurmuşsunuz birde evliliğin ne acelesi var canımmm, ne gerek var onca teraneye. Biraz daha dursun zamanı gelince oda olur, şimdi bir ton teferruhat e birde aynı eve gireceksin ya biraz daha dur böyle iyiii"""""""""""" nasıl ama işte sevgilinin düşüncesi böyle bir şey sanırım..

Arkadaşların dediği çok doğru. Bir kere adama seni kaybetme korkusunu vereceksin bu bir. Ikincisi öyle her dakka her istediği yere karısı gibi seni götürmesine müsade etmeyeceksin. Sensiz kalmasını sağla biraz. Eşli gidilen yerlere özellikle gitme onunla. Tek kalsın ve anlasın nasıl oluyormuş teklik.. Sen bunu alıştırmışsın adam emin, nasılsa sahip sana neden korkusu olsun ki.

Etrafındaki insanların üzerine gelmesi çok normal çünkü olması gereken o.. Zaten bunca samimiyet var evlenin tam olsun işte diyorlar. Problem etrafta değil, rahat davranan sevgilinde..

Iğnelemek, laf sokmak tam tersine senden soğumasına sebep olur. Sen dırdırcı bir partner değil, huzur veren ve istenilen bir partner ol. Klişe bir laf ama maalesef gerçek o ki "kaçan kovalanır" seni kaybetme korkusu olsun, her dakka istediğinde sana ulaşamasın.

Ona eşi değil de, sadece ama sadece sevgilisi olduğunu hissettir. Hayatına çok fazla müdahale ettirme ki anlasın aradaki farkı.. O farkı hissettiğinde ilişkinizdeki sınırı kaldırmak için oda çaba göstermeye çalışacaktır.

ben de ikinci paragrafı okuyunca bir anda şok oldum, hak veriyor olamazsın diye:)) sonraki satırlarde herşey açığa kavuştu...

Hep yanında olduğum konusunda haklısın. Hatta sadece onunla değil ailesiyle de çok zaman geçiriyorm. özellkle de annesiyle. Bişey olsa hemen yardıma koşuyorum destek oluyorum. Birgün durup kendime dedim ki niy eevin kzı gibi davranıyorsun, biraz çektim kendimi. O zamandan beri daha kontrollüyüm yani. çok severim annesini, çok iyi anlaşıyoruz ama herşeyin zamanı var elbette. şimdi sanırım aynısın beyfendiye de yapmam gerekiyor. şimdiye kadar hep şartları zorladım onun yanında olabileyim diye. Ama bu tavrım onun hiçbirşeyin eksikliğini hissetmemesine neden oldu. Haklısın, bir çaba göstermesi için arada kaldırmak isteyeceği sınırlar olmalı. Bunu pat diye yaparsam tepki olarak algılayacağı için her seferinde değil ama arada eşli buluşmalarda yalnız bırakmak iyi fikir. Mesela dün gece aradığında özellikle açmadım uyuyordum dedim sonradan. Ve bir iki gündür de ilk arayan ben olmadım. Bugun aramış sen beni artık sevmiyorsun diyor:)) bende olur mu canım deyip bi şekilde gönlünü aldım. Sırf telefon bile işe yaradıysa, dediklerini yapmak kim bilir ne sonuçlar doğurur??

Niye bu erkekleri yola getirmek için bu kadar iş çevirmek gerekiyor ya anlamıyorum. Herşeyi zamanında akıl edip cesur davranıp yapsalar ya!!

yulaf ekmeği yapıp yesen. Hem verilen listenin dışına çkmıyorsun hem ekmek isteğini gideriyor hem tadı lezzetli üstüne üstlük barsak hareketine de yardımcı.
Her akşam en son yulaf hakkımı bu ekmekle üstüne yağsız krem peynir yiyerek kullanıyorum sabahta 1 kaşı goji berry . 1 gün bile kabızlık sorunu yaşamadım 12 günde

ekmek yapacağım da bir türlü zaman bulamadım. Hafta sonu yapsam zaten bana bi süre yeter. Gojı berry nasıl birşey ve nereden alıyorsun?

evet canım yavas yavas gıtsın bidahada gelmesın inş. Ama benım nısana kadar 18 kg vermem şart evlenıcem tombik bı gelın olmak ıstemıyorum :KK9:

verirsin canım ya, o zamana kadar ayda 3,5 kg yapıyor ortalama. Ayda 4 kilo veriliyor genellikle buradaki arkadaşları değerlendirirsek. Ben de 4 vermiştim.

evet canım yavas yavas gıtsın bidahada gelmesın inş. Ama benım nısana kadar 18 kg vermem şart evlenıcem tombik bı gelın olmak ıstemıyorum :KK9:

Bak ben evlenmeden önce bi stres yapmıştım inadına şişmiştim yaw. Sakın stres olma verirsin canım. Sen burdaki herşeyi harfiyen uygula sporuda yap prensesler gibi gelin olursun.

Ama asla kaçamak yapma

www55.jpg

verirsin canım ya, o zamana kadar ayda 3,5 kg yapıyor ortalama. Ayda 4 kilo veriliyor genellikle buradaki arkadaşları değerlendirirsek. Ben de 4 vermiştim.

Bak ben evlenmeden önce bi stres yapmıştım inadına şişmiştim yaw. Sakın stres olma verirsin canım. Sen burdaki herşeyi harfiyen uygula sporuda yap prensesler gibi gelin olursun.

Ama asla kaçamak yapma

ayy canım benım içime su serptin cok saoll :KK16: :KK16: ..bende stresten şişenlerden bırıyım :KK16:

Telli turnam nerde kaldı bizim liste daha fırından cikmadimi bakalimda verdigimiz kilolara bakip moralimiz tavan yapsın yaww

liste yayınlanmadı di mi yoksa ben mi görmedim..eğer yayınlanmadıysa ben bugün tartıldım 57.0 çıktım(ayıptır ösylemesi tuvalete çıktımda =))) değiştirebilir misin telli turna...bide bugün güçlendrmeye geçtim ve bi dilim bol tahıllı ekmek yedim omlet,hindi füme ve biraz salatalık ve biraz domates yedim ama birer tane değil...güçlendirme yapanlar var mıydı varsa beni bilgilendirebilirler mi rica etsem ve kilo aldılar mı? ve son soru ne kadar zamandır yapıyolar???...şimdiden teşekkürlerr...

liste yayınlanmadı di mi yoksa ben mi görmedim..eğer yayınlanmadıysa ben bugün tartıldım 57.0 çıktım(ayıptır ösylemesi tuvalete çıktımda =))) değiştirebilir misin telli turna...bide bugün güçlendrmeye geçtim ve bi dilim bol tahıllı ekmek yedim omlet,hindi füme ve biraz salatalık ve biraz domates yedim ama birer tane değil...güçlendirme yapanlar var mıydı varsa beni bilgilendirebilirler mi rica etsem ve kilo aldılar mı? ve son soru ne kadar zamandır yapıyolar???...şimdiden teşekkürlerr...

waffle yedin mi asıl sen onu söyle:))

Ay ölcem şimdi gülmekten kız -200 gr mı fark etti bende çıktım sabah -300 :KK52::KK52::KK52: demek biraz daha yüklensek -500 olcek heeeee.

Sen güçlendirmeyi verdiğin her 1 kiloya karşılık 10 gün canım yani 10 kilo verdiysen 100 gün.. Hesapla hemen bakim ne kadarcık

ekmek yapacağım da bir türlü zaman bulamadım. Hafta sonu yapsam zaten bana bi süre yeter. Gojı berry nasıl birşey ve nereden alıyorsun?

goji berry e kurt üzümüde diyorlar. yulaf kepeğimi aldığım yerden aldım. akai berrnin kırmızısı daha ince görünümde. aktar tipi yerlerde de var. epey tuzlu fiyatı ama 50 lira kilosu ama zaten günde 14 tane demişti satıcı.
sadece kabızlık için değil bir çok faydası var. nette tarama yaparsan bulursun zaten.
Dukan da tavsiye ediyormuş zaten.
Sabahları yavaş yavaş çiğniyorum hafif tatlı tadını almak için tatlı isteğini de hafifletiyor.

Kilo verme açısından goji meyvelerinin kan şekeri üzerinde mükemmel etkisi vardır.Yüksek glisemik karbonhidrat alındığı zaman kan şekeri yükselir.Kan şekeri hızla düşünce genellikle 1-2 saat içinde yeniden acıkırsınız.Goji berrylerin glisemik indeksi çok düşüktür.Bu yüzden sindirildiği zaman kan şekeri üzerinde çok fazla etkisi yoktur.Bu daha seyrek acıkmak anlamına gelir.Bu, küçücük goji meyvesinin sağladığı çok büyük bir faydadır.Gojilerdeki yüksek lif içeriği sizi aynı zamanda daha uzun süre tok hissettirir.

goji Berry’ler çoğu kişinin kas ve vücut yapısını korumak amacıyla aldıkları sentetiklerin yaptıklarını doğal enzimlerle gerçekleştirerek vücut yapısına katkıda bulunur. Vücudumuzun gençken bolca ürettiği,bizi yağsız ve fit halde tutan amino asitler gojide doğal olarak bulunur.Biz yaşlandıkça vücudumuzdaki amino asitler azalır,vücudumuz kilo alır ve yağı depo eder.Goji berryler aynı zamanda metabolizmayı hızlandırdığı ispatlanmış besin maddelerinin teminine yardımcı olur ve böylece çok daha etkili şekilde kalori yakabilirsiniz.

Goji Berry’lerin kilo vermenin yanı sıra çok sayıda yararları mevcuttur.Görme yeteneğinin korunmasına ve özellikle 60 yaş üstünde karşılaşılan görme problemlerine yardımcı olduğuna inanılır.Bağışıklık sistemine ve karaciğer fonksiyonlarına olumlu etkisi olduğu söylenebilir. Sadece bunlar değil,goji berry aynı zamanda cinsel mutluluğu ve doğurganlığı arttırır ve hatta yaşam süresini uzatır.

Kilo verme açısından goji meyvelerinin kan şekeri üzerinde mükemmel etkisi vardır.Yüksek glisemik karbonhidrat alındığı zaman kan şekeri yükselir.Kan şekeri hızla düşünce genellikle 1-2 saat içinde yeniden acıkırsınız.Goji berrylerin glisemik indeksi çok düşüktür.Bu yüzden sindirildiği zaman kan şekeri üzerinde çok fazla etkisi yoktur.Bu daha seyrek acıkmak anlamına gelir.Bu, küçücük goji meyvesinin sağladığı çok büyük bir faydadır.Gojilerdeki yüksek lif içeriği sizi aynı zamanda daha uzun süre tok hissettirir.

goji Berry’ler çoğu kişinin kas ve vücut yapısını korumak amacıyla aldıkları sentetiklerin yaptıklarını doğal enzimlerle gerçekleştirerek vücut yapısına katkıda bulunur. Vücudumuzun gençken bolca ürettiği,bizi yağsız ve fit halde tutan amino asitler gojide doğal olarak bulunur.Biz yaşlandıkça vücudumuzdaki amino asitler azalır,vücudumuz kilo alır ve yağı depo eder.Goji berryler aynı zamanda metabolizmayı hızlandırdığı ispatlanmış besin maddelerinin teminine yardımcı olur ve böylece çok daha etkili şekilde kalori yakabilirsiniz.

Goji Berry’lerin kilo vermenin yanı sıra çok sayıda yararları mevcuttur.Görme yeteneğinin korunmasına ve özellikle 60 yaş üstünde karşılaşılan görme problemlerine yardımcı olduğuna inanılır.Bağışıklık sistemine ve karaciğer fonksiyonlarına olumlu etkisi olduğu söylenebilir. Sadece bunlar değil,goji berry aynı zamanda cinsel mutluluğu ve doğurganlığı arttırır ve hatta yaşam süresini uzatır.

Azımsanacak faydalarıda yokmuş hani. Bende alayım diyeceğim ama nereden bulabilirim acaba. Eminönünde işim olacak sanırım mısır çarşısında bulabilirim.

Kızlar bugün çok mutluyum güne 72.7 kg ile başladım, yani dünden bugüne 500 gr vermişim, süper bir duygu bu ya, geçen cumadan bugüne tam 1.7 kg gitmiş...:KK66:))

Umarım bir kaç hafta içinde şu 6 lı kiloları görürüm artık, her giden kilodan sonra daha bir heycanlanıyorum daha bir hırs yapıyorum...:KK66:))

Tişörtlerim artık aşırı bollaştılar eşofmanlarım da öyle çocuk gibi kaldım onların içinde, bi 10 kilo daha gidince nasıl görüncem hayal bile edemiyorum.

Sizler nerelerden verdiniz kiloları daha çok? Benim bacaklar ve popo baya bi inceldi...:KK66:))

Bu arada kızlar geçen gün verdiğim puding tarifi var ya süper ötesi olmuştu, eşim sildi süpürdü hepsini, mecburen dün akşam tekrar yaptım...:KK66:))

İçine koyduğum çikolata aroması gerçek çikolata tadını hiç aratmıyor ve bitter kakao acayip güzel bir lezzet vermiş, normal kakao dan daha çok lezzet vermiş öyle diyeyim yani...:KK66:)

Yapmak isteyenlere şiddetle tavsiye ederim yani...:KK66:))

Bu arada kızlar geçen gün verdiğim puding tarifi var ya süper ötesi olmuştu, eşim sildi süpürdü hepsini, mecburen dün akşam tekrar yaptım...:KK66:))

İçine koyduğum çikolata aroması gerçek çikolata tadını hiç aratmıyor ve bitter kakao acayip güzel bir lezzet vermiş, normal kakao dan daha çok lezzet vermiş öyle diyeyim yani...:KK66:)

Yapmak isteyenlere şiddetle tavsiye ederim yani...:KK66:))

Tahmin edebiliyorum canım nede güzel olmuştur. Bende yaş pasta gibi bir pasta yapmıştım. Dukan keki ve üzerine puding falan resmen 3/2 sini yemiştim bi seferde. Ama maalesef ki benim kilo vermemi yavaşlatıyor bu tür şeyler. Ondan sebep yapamıyorum. 75 kg altına düşersem ödül olarak kendime o pastadan yapacağım tekrar... Vaşşş azme bak dukanın izin verdiği pastayı bilem ödül olarak yapmayı planlıyorum. Kendimi tanıyamıyorum korkmaya başladım :KK1:

X