Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

neden 160 günde 30 kg değilde 21 kg..

Eğer kurallara uyarsan bence çok rahat daha fazlasınıda verebilirsin. Birde spor yaptın mı 20 kg 30 kilo gibi görünür.

1.takımda yarısıyorum ..farklı bı dıyet yapıyodum dukana gecmek ıstedım bızım takımda herkes dukancı :) 160 gun snr evlenıyorum .ideal kılom 65 ama ben 63 olmak ıstıyorum oyuzden 21 ..30 kg fazlam yok cunku

düşünme öyleee.... bak kilo verebiliyorsun belki biraz zaman alacak ama sonundaaa
hepimiz çıtır olacağız

:124:

hoşgeldin aramıza .. ben ayın 14 ünde başladım (geçen ay)
6 hafta olmuş şuan .. veee tam tamına 7.5 kg verdim.. şuan 65.5 i gördüm ..

ee kızlar moraller nasıl nasıl gidiyor :KK52:

Çok şükür canım vermekte güzel. Verdikçe insan dahada motive oluyor 100 gr bile olsa insan bi enerji yakalıyor..

1.takımda yarısıyorum ..farklı bı dıyet yapıyodum dukana gecmek ıstedım bızım takımda herkes dukancı :) 160 gun snr evlenıyorum .ideal kılom 65 ama ben 63 olmak ıstıyorum oyuzden 21 ..30 kg fazlam yok cunku

Verirsin canım emin ol. Yeter ki düzenli git. Sen hem kilonu verir hemde güçlendirme yaparsın. Hadi bakalım hayırlısı olsun.

Çok şükür canım vermekte güzel. Verdikçe insan dahada motive oluyor 100 gr bile olsa insan bi enerji yakalıyor..

Verirsin canım emin ol. Yeter ki düzenli git. Sen hem kilonu verir hemde güçlendirme yaparsın. Hadi bakalım hayırlısı olsun.

teşekkur ederım tatlımm..ben et sevmem normalde ama madem kg verıcem devam edıcem ..sporu 20 dk mı yapsam yoksa 30 dk mı .

canım soruyorum böyle ama merakımdan ..sen nekadar surede verdın kg mı

Son düzenleme:
teşekkur ederım tatlımm..ben et sevmem normalde ama madem kg verıcem devam edıcem ..sporu 20 dk mı yapsam yoksa 30 dk mı .

canım soruyorum böyle ama merakımdan ..sen nekadar surede verdın kg mı

Atak döneminde 20 dk Seyir döneminde 30 dk diyor. Sen o şekilde kendine ayarla. En az 30 dk yap arttır imkanın varsa.

canım bende 2 ayda verdim bu kilomu

Son düzenleme:

inşallah hep beraber el birliğiyle vereceğizz ...
o gelinliğin içinde de periler gibi görüneceksin inanıyorum ..
:125::125:

inşallah hep beraber el birliğiyle vereceğizz ...
o gelinliğin içinde de periler gibi görüneceksin inanıyorum ..
:125::125:
canım benım çok saol guzel dileklerın için ..inş buyuk azımle devam edelımm
ben hiç yapamıyorum spor ama bacaklarım sıkılaştı diyebilrim... :KK53:

ben de yapamıyorum sıkılıyodum..ama 30 dk yapmak sıkıp bunalıp bırakmama sebep olmıcak dıye dusunuyorum

diyetisyenler ölçüyor canım. Sana vücudunun bir günde ne kadar kalori yaktığını söylüyorlar. Onu ölçtür, sonra yediklerine bir bak ve hepsini tek tek hesapla ve o çıkan metabolizma hızının yaktığı kalorinin altında tutmaya çalış. Eğer yediğin kalori yaktığından az kalırsa kilo verirsin, yok fazlaysa veremezsin. Bence faydası olacaktır sen bir ölçtür onu..

ama dukanın en büyük lükslerinden biri kalori hesabı yapmamak değil miydi? Eğr kalori hesabına göre besleneceksek dukana gerek kalmaz, içinde ekmek olan meyve olan bir diyet yapılabilir.

fırında yogurtlu tavuk yaptımm seninkinden acep nası olcakk??? ama güzele benziyoo şimdidenn.
yaaaaaa kızlar ben günde 2 ögün yiyebiliyorumm sbah 9 :30 kahvaltı snra 5 de akşm yemegiii arada sütlü kahve yada tarçınlı süüt..dah önce ben 15 günde 8 kiloyu böyle vermiştimm..bakalım bu sefer nası olcakkkkkk.. atakda 3 günüm... 10 gün atak yapcam vermeme gereken kg 24 kg nasi sizcee?????

fırında yogurtlu tavuk yaptımm seninkinden acep nası olcakk??? Ama güzele benziyoo şimdidenn.
Yaaaaaa kızlar ben günde 2 ögün yiyebiliyorumm sbah 9 :30 kahvaltı snra 5 de akşm yemegiii arada sütlü kahve yada tarçınlı süüt..dah önce ben 15 günde 8 kiloyu böyle vermiştimm..bakalım bu sefer nası olcakkkkkk.. Atakda 3 günüm... 10 gün atak yapcam vermeme gereken kg 24 kg nasi sizcee?????
bende atak yapıyorum ılk gunum ..benmde vermem gereken 21 kg var ..inş bıkmadan usanmadan devam edıcez ..
15 gunde 8 kg nası verdın anlatırmısın..ara ogun yapıyomusun..

ama dukanın en büyük lükslerinden biri kalori hesabı yapmamak değil miydi? Eğr kalori hesabına göre besleneceksek dukana gerek kalmaz, içinde ekmek olan meyve olan bir diyet yapılabilir.

Elbette öyle canım ama eğer kilo veremiyorsa ve ölçtürdüğünde metabolizma hızı çok düşükse bence bunu göz ardı etmemek lazım. Biz veriyoruz problem yok, ama o veremediğinde bence onada baktırmasında fayda var.

fırında yogurtlu tavuk yaptımm seninkinden acep nası olcakk??? ama güzele benziyoo şimdidenn.
yaaaaaa kızlar ben günde 2 ögün yiyebiliyorumm sbah 9 :30 kahvaltı snra 5 de akşm yemegiii arada sütlü kahve yada tarçınlı süüt..dah önce ben 15 günde 8 kiloyu böyle vermiştimm..bakalım bu sefer nası olcakkkkkk.. atakda 3 günüm... 10 gün atak yapcam vermeme gereken kg 24 kg nasi sizcee?????
Çok pişirmeyesin, güzel olacak eminim.

Öğün atlamaman lazım. Az yemek kilo vermek yerine tam tersi aldırıyor bu diyette. Benimde hemen hemen o kadar vermem lazım. Takıl anacım bize :KK51:

bende atak yapıyorum ılk gunum ..benmde vermem gereken 21 kg var ..inş bıkmadan usanmadan devam edıcez ..
15 gunde 8 kg nası verdın anlatırmısın..ara ogun yapıyomusun..

hımm harfiyen uydumm kitapda yazılanlara ilk atakda agzıma kola bile sürmedimm ki yasak deill genelde tavuk eti yedim akşam 5 den sra bişey yememdimm.....

ozaman lar kardeşimin dügünü vardı inanlamz hareketliydimm..kardeşimin dügününe elbise almıştım kendime faik sönmezdenn..elbiseyeyi
aldımda 78 kiloydumm dügüne 15 gün var elbise üstüme olmuyor allahım napcamdedim aglıyorum ama
snra aklıma dukan geldiii 15 gün sıkı yaptım burada 7 gün atak yaptımm.15 gün sonra bi bakmışımkii 83 den 75 inmişimmm dügünü kurtatmıştımm öyle ..ama şimdi aradan 2 ay geçti kololar aynen yerinde afferdesin ama ........ gibi yedimde yerine geldiler.. yani anlıcan dukanla cok iyi kilo veriliyooooooo şekerimmmmmmm..offffff cok uzun olduu bu yazıııııııı özür..

Elbette öyle canım ama eğer kilo veremiyorsa ve ölçtürdüğünde metabolizma hızı çok düşükse bence bunu göz ardı etmemek lazım. Biz veriyoruz problem yok, ama o veremediğinde bence onada baktırmasında fayda var.

bu sefer kilo vericem gibi.çünkü kendimce bazı detaylar denicem biraz paleo biraz karatay kattım işin içine
mesela yag yedim verdim .ama öyle lök lçk dökmedim yagı.ve aycicek kullanmıyorum artık fındık yagı.yumurtayı azcık tereyagla.hazır yogurt yemiyorum kendim yapıyorum normal sütten.size tavsiyem ahmet aydını kitabını okuyun.çok püf noktalar var.ve diyet ürünlerini kestim kola dahil tatlandırıcı çıkardım hayatımdan.bugun denedim ne mi yedim
sabah zeytin peynir 1 yumurta
öglende ekşili köfte yemegi salata zeytinyaglıve az bişey kısır 1 çorba kaşıgı kadar.zeytinyaglı pırasa ve enginar.

akşama et yiycem bakalım ne degişcek .zaten sebze yedigim için kafadan bi 500 gram var.ama dahası olacakmı merak ediyorum.şuana kadar yememiştim bunları verdim.sadece protein almıştım.eger yarına 600-700 gram fazla çıkaram demekki yemiycem bunları

Son düzenleme:
hımm harfiyen uydumm kitapda yazılanlara ilk atakda agzıma kola bile sürmedimm ki yasak deill genelde tavuk eti yedim akşam 5 den sra bişey yememdimm.....

Ozaman lar kardeşimin dügünü vardı inanlamz hareketliydimm..kardeşimin dügününe elbise almıştım kendime faik sönmezdenn..elbiseyeyi
aldımda 78 kiloydumm dügüne 15 gün var elbise üstüme olmuyor allahım napcamdedim aglıyorum ama
snra aklıma dukan geldiii 15 gün sıkı yaptım burada 7 gün atak yaptımm.15 gün sonra bi bakmışımkii 83 den 75 inmişimmm dügünü kurtatmıştımm öyle ..ama şimdi aradan 2 ay geçti kololar aynen yerinde afferdesin ama ........ Gibi yedimde yerine geldiler.. Yani anlıcan dukanla cok iyi kilo veriliyooooooo şekerimmmmmmm..offffff cok uzun olduu bu yazıııııııı özür..

yok yok cok olmadı keyıfle okuyorummm :) heycanlanıyorum ..5 ten snr bısı yemessem ölürüm herhalde ben ..ilk gunun acemılıgı sanırım az az yedım ama çok yemek gerekıyomus megersem :KK1:..az tavuk haslıcam bol bol yiyim yogurtla ..

Atak 10 gunmu yapıcaksın canım sende ..yrn sabah tartılıcam gun gun not alıcam ...

X