Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

yanıtın için teşekkürler. şimdi baktım dukanın hesaplamasına 5 gün atak -2 kilo demiş:-) ama benim canım -4 istiyordu galiba 168 gün de seyir vermiş. Şimdi attak durumunu bırakıp seyire mi geçeyim. 7 gün olduğu halde o zman 5 günü üstüne inmedi bu kilo.
:-) kendimi bir an çok mız mız hissettim şimdi

Bana Dr. Dukan 6 gun atak vermisti ama ben 10 gun yapmistim. Ama toplamda 4 kilo ancak inmisti atakta sanirim. 1 ayda da 7 kilo gitmisti.

kızlar yazın antepten menengiç kahvesi almıştım. böyle zift gibi birsey. sütle yapılıyor. bir bakıyım dedim faydası zararı var mıdır diye. internetten bir araştırdım ki ne göreyim faydaları saymakla bitmiyor. zararı yok:KK70: sizlerle de paylaşayım dedim.

Menengiç Kahvesinin Faydaları:

* Kansere faydalıdır,
* Yaşlanmayı geciktiren bir özelliği vardır gençlik verir,
* Öksürüğü keser, balgam söktürür.
* Nefes açıcıdır ve nefes darlığına iyi gelir.
* Antiseptik özelligi vardır, miktop öldürücüdür,
* Göğsü yumuşatır, solunum yollarına faydası vardır.
* Ayak terlemelerini önler.
* Yaraları tedavi eder.
* Böbrek kumlarının dökülmesine yardımcı olur.
* Ses tellerine iyi gelir.

doğal ilaç olarak kullanılan bir besinmiş. sizler de edinirseniz eğer dukan diyetimize uygun bir besin. guneydogu anadolu bölgesinin yöresel içeceği olan menengiç yabani fıstık çekirdeğinden yapılıyormuş. gaylı olmasına bakmayın kolesterolu de dusuruyormus.

Ben de bu yaz Antep'te ictim ilk kez. Ama bana kokusu ve tadi damak tadima uyumsuz geldi. Fistikli kahve gibi :)

Sonunda bugun ben de basladım...Yazdıklarınız cok etkılı oluyor bır ara saglık lı mı degıl mı dıye cok kararsız kaldım...
5 gun atak yapıp 1-1 yapacagım vermem gereken kılo yaklasık 30 kılo...Kılo cızelgesı olusturmaya calıstım ama sayfaya ekleyemedım.Baslangıc kılom 82.

Sabah 2 haslanmıs yumurta ve maydanoz yedım yanına bıraz yulaf kepeklı krep

2 gıbı 1 fıncan turk kahvesı

3 gıbı tarcınlı karanfıllı bıtkı cayı

4 gıbı 1 buyuk bardak lıght kola

suan saat 5 gıbı ve ben 1 soganla et sote yapacagım bol baharatlı yanına sarımsaklı lıght yogurt ve sabah yaptıgım yulaf kepeklı ekmegımı yıycem

Bır de kıtapta dereotunu, maydanozu, bır kac soganı,kornıson tursuyu serbest bırakıyor...Acaba 1 tane salatalık ve bır kac dal marolu da serbest bırakıyor mudur? Maydonuzun karbonhıdratı 1.9 cok yuksek degıl...Sırf et yemek benı urkutuyor ben pek et sevenlerden degılım :KK43: bu konuda fıkrınız var mı atak donemınde bır kac marol ve 1 tane salatalık yesem

Benim bu diyette protein gunleri de dahil serbest yediklerim: Maydanoz, dereotu, tum baharatlar, tursu, limon ve kozlenmis kirmizi yag biberi. Bunlari canim istediginde hep tuketiyorum.

bayanlar merhaba aranıza yenı katıldım :) bende dukan dıyetıne basladım dun ıtıbarıyle. 58 kıloyum ama 52 falan olmak ıstıyorum boyum 167-68 o cıvarlarda bugun tartıldım 57.3 cıktım yehhuuuu :) 3 gunluk atak evresı yapcam ben. ınsallah hepımız verırız bı an once !

Ben 3 senedir surekli tirmanisla kilo aliyordum. 2011 Ocak ayinda 100e yaklasti. Belki de ciktigi gunler olmustur. Ocak ayindan bu yana veriyorum. Ocak'tan 28 Nisan'a kadar nintendo wee oynayarak ve kavitasyon, karboksi terapi falan onlarla zayifladim. Bugune kadar 20 kg oldu toplam verdigim ama 28 nisanda basladim dukana. ben onu esas aliyorum. Dukana basladigimda 91,4 kg idim. 2 ay iyi yaptim sonra bozdum, geri dondum, her neyse en sonunda kendime gore modifiye ettim. Yaklasik 1 senedir diet yapinca zor cunku. 15 kg civari dukanla verdim. Ve hic geri almadim. Birbirimize destek olalim. Bursa'dan kahverengi kullanici adiyla bir arkadasimiz daha var. Biz birbirimizi destekliyoruz. Seni de bekleriz. Ozelden mesaj atayim sana.

ben dukanı bırakınca hemen alıyorum geriye

Benim bu diyette protein gunleri de dahil serbest yediklerim: Maydanoz, dereotu, tum baharatlar, tursu, limon ve kozlenmis kirmizi yag biberi. Bunlari canim istediginde hep tuketiyorum.

Kozlenmıs kırmızı bıberı bılmıyordum o da guzel olur yemeklerın yanına ben marol da yemeyı dusunuyorum ne bılım marul salatası ıle beraber ızgara tavuk daha rahat yenır dıye dusunuyorum. ya da oglenlerı cacık yıyebılırım dıye ama emın olamıyorum :KK43:

bu diyetin atak denen ilk evresinde dereotu maydonoz gibi bitkiler kullanılıyormu acaba birde ben çayıma limon damlatırım hep limon kısıtlılılar arasındamı çünkü limonun şeker içerdiğini okumuştum bir yazı da sanırım önemli olan evrfe ilk evre diğerlerinde bunlara yer var

kullanabılıyorsun...Kıtapta sogan, maydonoz, her turlu bıtkı ,kornıson tursu serbest dıyor...

Kozlenmıs kırmızı bıberı bılmıyordum o da guzel olur yemeklerın yanına ben marol da yemeyı dusunuyorum ne bılım marul salatası ıle beraber ızgara tavuk daha rahat yenır dıye dusunuyorum. ya da oglenlerı cacık yıyebılırım dıye ama emın olamıyorum :KK43:

kozlenmis yag biberi ve limon benim vazgecemedigim seyler. ama dukanda tukettigim halde sorun olmadi bunu soyleyebilirim.

O zamna ben de marul tuketsem bıraz sorun olmaz bence cunku tek et benı zorlayacak gıbı ama marul la yersem sıkıntı yasamam. Sonucta yedıgımız yogurdun bıle karbonhıdratı 6.5 ken marul masum gıbı gelıyor :)

Bu gece 3000. sayfayi gorecegiz sanirim. Ayrica 29951 mesaj yazilmis bugune kadar.

Benden 30000. mesaji atacak arkadasa yulaf kepegi. Hangi sehir olursa olsun farketmez, kargo da bana ait gonderecegim.

Bana Dr. Dukan 6 gun atak vermisti ama ben 10 gun yapmistim. Ama toplamda 4 kilo ancak inmisti atakta sanirim. 1 ayda da 7 kilo gitmisti.

tüh keşke sebzeye geçmeyip 10 güne tamamlasaymışım. 4 kilo atakta vereilsem çok iyi olacaktı.yavaş yavaş verebileceğime pek güvenemiyorum

Ben turşu kısmını anlamıyorum. yugun tuz vardır turşuda olmasa zaten turşu olmaz. Dukan da da tuz yasak? Nasıl oluyorda turşu yennebiliyor?

Selam kizlar..
Ben 2 ay once dogum yaptim ve kilolar duruyor malesef..
58 ile hamile kaldim ve 84 kiloyla doguma gittim, su anda da 68 kiloyum :))
10 kilo fazlam var anliycaginiz:))
Bu diyeti uygulamayi cok istiyorum ama sutumu etkiler diyede korkuyorum acikcasi..
Sizin bu konuda bilginiz varmi? Bu diyeti uygulamalimiyim sizce?
Cok kararsiz kaldim ben:KK43:

Ben turşu kısmını anlamıyorum. yugun tuz vardır turşuda olmasa zaten turşu olmaz. Dukan da da tuz yasak? Nasıl oluyorda turşu yennebiliyor?

yurtdısındakı tursular tuzlu degıl hatta tatlı gibi

dukan da fransız kaynaklı bır dıyet

kendi tursularından bahsetmıstır heralde serbest derken:26:

benım bıldıgım sutu etkıleyen tek sey su...Suyu cok ıcersen sutunde bır sorun olmaz gıbı...

yurtdısındakı tursular tuzlu degıl hatta tatlı gibi

dukan da fransız kaynaklı bır dıyet

kendi tursularından bahsetmıstır heralde serbest derken:26:

bana da garıp gelıyor salatalık tursusunu verıyor salatalıgı vermıyor ne alaka?????? oysa tursu yerıne salatalık yesek daha faydalı olurdu

Selam bayanlar..
ben dukana bugun itibariyle baslamis bulunuyorum hepinizin destegini bekliyorum..
bütün gün yediklerim;
1 dilim yagsiz hindi jambon çok az light beyaz peynir
yagsiz tawuk gögsü yaninda light yogurtla ve bir de light meyveli yogurt yedim..
ne diyorsunuz?

bana da garıp gelıyor salatalık tursusunu verıyor salatalıgı vermıyor ne alaka?????? oysa tursu yerıne salatalık yesek daha faydalı olurdu

sebzenın sınırlı olması zorlar tabii ki ınsanı

ben karatay yapıyorum zaten ,onda sebze serbest ama meyve sınırlı,günde 1 tane kahvaltıda yemeye ızın var en fazla,o bile zor geliyor bana:KK76:

X