Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

merhaba kızlar bişey soracam aklıma takılıp duruyor dukan bize şu kadar seyir yapmamız gerektiğini söylüyor ya bana ne kadar dedi gerçi hatırlamıyorum bile neyse işte diyelimki o süreye kadar istediğimiz kadar kilo veremedik yani bırakacak mıyız devam etsek ideal kilomuza kadar bana ideal kilon 58 dedi fakat 58 halimi de biliyorum asla orda kalmak istemem daha inmem gerekir herkesin kendini rahat hissettiği bi kilosu var sonuçta

merhaba kızlar bişey soracam aklıma takılıp duruyor dukan bize şu kadar seyir yapmamız gerektiğini söylüyor ya bana ne kadar dedi gerçi hatırlamıyorum bile neyse işte diyelimki o süreye kadar istediğimiz kadar kilo veremedik yani bırakacak mıyız devam etsek ideal kilomuza kadar bana ideal kilon 58 dedi fakat 58 halimi de biliyorum asla orda kalmak istemem daha inmem gerekir herkesin kendini rahat hissettiği bi kilosu var sonuçta

bence o verilen seyir süresi tahmini bir süre, sonucta bazı sorulara göre belirlesede herseyden once metabolizma hızı kişiden kişiye değişiyor, yada tiroid hormonu normal sınırlar içerisinde olsa bile bu sınırın dışına çıkmadan yüksek kısma yakın olan ile alt kısma yakın olan kişiler arasında bile müthiş fark oluyor. dolayısıyla o süre bittiğinde istenilen kiloya ulaşılmamaışsa bence devam edilmeli bir süre daha. kaç kilo olacağı kısmına gelince, bence o da bir kaç kilo altında yada üstünde olabilir kişiye göre, sonucta dediğin gibi herkesin kendisini rahat hissettiği bir kilo var.
zayıf olmayı ve bu kilo olayını cok da kafaya takmamak lazım aslında, benim bir akrabam kiloluydu cevresi sürekli zayıfla diyordu sonra gercekten zayıfladı ama baya bir zayıfladı artık oldukca zayıf görünüyordu; sonra öğrendikki anoreksia nevroza olmus, bu gercekten cok ciddi bir rahatsızlık. ben bazen özellikle genc yaşta olupta zayıf diyebileceğim kilolardaki kişiler 3kilo 4 kilo vermeliyim dediğinde tedirgin oluyorum acıkcası; bu rahatsızlık özellikle de ergenlik çağındaki kızlarda görülüyor malesef :KK43: önce sağlık herzaman

Son düzenleme:
telli turnam,neslihancım harika olmuşsunuz ya şok oldum vallahi haftalar sonra sizi böyle görmek süper beni sorarsanız hamilelik devam ediyo şu ana izmirde annemlerdeyim diyeti bırakalı neredeyse 1 ay olacak ama kilo almış gibi durmuyorum burda tartı olmadığından tartılamıyorumda ama hiç bir fark yok eve gideyim hemen tartılcam bukadar zamanda herşeyden yememe rağmen kilo almadıysam diyet işe yaradı heralde....
bide kızlar bayramın ikinci günü akşam geldim izmire uçakla annemler hava alanında karşıladılar beni görünce resmen şok oldular annem incecik olmuşsun maşallah diye diye bi hal oldu sonra beni gören bütün akrabğlar küçük dilini yuttu hamilelik nedeniyle kilo alıcağımı bilsemde bu aldığım tepkiler süper :KK1:
çok sağol canımmmm, seninde iyi olmana sevindim, merak etmiştin kaç gündür girmiyorsun, bebişte iyi dimi annesi :))) ay çok zevk verir bu söz insana.... arkadaşım uyuyabildiğin kadar uyu emi, bak ben 2,5 yıldır doğru düzgün uyumuyorum stok yap şimdiden.............

canım tebrikler, çook büyük bir fark var..

harika gözüküyorsun neslihancım tebrik ederim seni..

...

çok sağolun arkadaşlar, hadi sizde resim yükleyinnnn

neslihan harika olmussun canim gercekten inanilmaz fark var,
ben koskoca 8 günde 1 kilocuk verdim sevkim kirilmaya basliyor :KK43:
çok sağol canım, atak bitince kilo verme azalabiliyor ama sebzeli yemekleri acaba tam olarak dukana göre yapıyormusun? yağ koymutorsun dimi hiçbirşeye? unlu olan herşeyde yasak....
keşke kitabı okuma imkanın olsaydı, farkında olmadan yaptığın kaçamakşar olabilir çünkü
mesela diyet süt, yoğurt ve peynir dışında ben buda diyetmiş deyip hiçbişey yemiyorum
puding almıştım henüz 1 kere yaptım, onuda eşimle yedik bitti, farketmediğin şeyler olabilir diyetini bozan
30 dakika yürüyorsun dimi günlük (hoş bunu ben pek yapamıyorum bu ara o ayrı)

çok sağol canımmmm, seninde iyi olmana sevindim, merak etmiştin kaç gündür girmiyorsun, bebişte iyi dimi annesi :))) ay çok zevk verir bu söz insana.... arkadaşım uyuyabildiğin kadar uyu emi, bak ben 2,5 yıldır doğru düzgün uyumuyorum stok yap şimdiden.............

canım benim evet aslında stok yapmam lazım ama hamile kalmadan önce daha çok yatardım hamilelik başladığından beri niyeyse daha erken kalkıyorum anlıyamadım hamilelik bşkasında uyku yapar benimkini açtı :KK1::KK1::KK1::KK1:

Kızlar güçlendirme evresini bana anlatabilecek olan varmı? kitap almadım.seyir ve atagı cok arastırdım biliyorum ama güçlendirme nasıl olacak

bence o verilen seyir süresi tahmini bir süre, sonucta bazı sorulara göre belirlesede herseyden once metabolizma hızı kişiden kişiye değişiyor, yada tiroid hormonu normal sınırlar içerisinde olsa bile bu sınırın dışına çıkmadan yüksek kısma yakın olan ile alt kısma yakın olan kişiler arasında bile müthiş fark oluyor. dolayısıyla o süre bittiğinde istenilen kiloya ulaşılmamaışsa bence devam edilmeli bir süre daha. kaç kilo olacağı kısmına gelince, bence o da bir kaç kilo altında yada üstünde olabilir kişiye göre, sonucta dediğin gibi herkesin kendisini rahat hissettiği bir kilo var.
zayıf olmayı ve bu kilo olayını cok da kafaya takmamak lazım aslında, benim bir akrabam kiloluydu cevresi sürekli zayıfla diyordu sonra gercekten zayıfladı ama baya bir zayıfladı artık oldukca zayıf görünüyordu; sonra öğrendikki anoreksia nevroza olmus, bu gercekten cok ciddi bir rahatsızlık. ben bazen özellikle genc yaşta olupta zayıf diyebileceğim kilolardaki kişiler 3kilo 4 kilo vermeliyim dediğinde tedirgin oluyorum acıkcası; bu rahatsızlık özellikle de ergenlik çağındaki kızlarda görülüyor malesef :KK43: önce sağlık herzaman

sağlık kesinlikle her şeyden önce geliyor. bir de bu işin psikolojik yönü var. anoreksiya olan kişiler aynaya baktıklarında ne kadar zayıf olurlarsa olsunlar genede kendilerini kilolu görürlermiş. bir türlü ikna olmazlarmış zayıf olduklarına. bu çok büyük bir sorun tabi ama farkında da olmuyorlar demek ki. akrabana da geçmiş olsun, bunu atlatmak hiç kolay değil çünkü. dukanın belirlediği kiloya gelince de benim içinde daha az olmalı bence. ama o yaşı bundan önce alınan en çok kiloyu vs. dikkate alıyor. estetik öncelikten çok sağlıklı kiloyu tespit ediyor. o yüzden rahat yapılıyorsa belki seyir uzatılabilir ama çok da zorlamamak gerek bence.

cumartesi atakla başlıyorum kararlıyım h.sonu 2 gün evde atak daha iyi olur dedim
h.içi işte sıkıntı olabilir 1 günde hafta içine denk gelecek artık 1 günden bişey olmaz bi şekilde ayarlarım
yani toplamda 3 gün atak yapıcam sitede öyle çıktı
atakda var mı tavsiye ettiginiz tarifler neler yapsam zaten 10 tane seçeneğimiz var
akşamları balık düşünüyorum ama öğlen sabah çeşit çok az ne yapsam
birde aburcubur yemeği çok severim
onları aklma getirmemem lazım :KK43:((

çok güzel motive gidiyordum ancak bayramdan sonra fazla abartmamak şartıyla diyetin dışına çıktığım çok oldu diyet filan da kalmadı :KK53: Tartıda bir degişiklik yok

sizce seyirden devam mı etmeliyim yoksa 2 gün atak yapıp oyle mi seyire devam etmeliyim?

günaydın kızlarr. bugun -100 gr ile gune basladım. sindirimde sorun yok. tahlıl sonuclrım cıktı. şekerim 76 cıktı. açlık sekeri 74-106 arası seviyede olmalı sanırım. kolestorolumu ölçmemişler sanırım. kan değerlerinde hiçbir değişiklik yok. anlayacagınız bu diet bizim saglıgımızı bozmuyor. bir de yag-kkas kaybını ölçtürmek lazım. ben biraz daha kilo verdikten sonra ölçtürücem. bakalım nasıl cıkıcak:KK70:

çok sağolun arkadaşlar, hadi sizde resim yükleyinnnn

çok sağol canım, atak bitince kilo verme azalabiliyor ama sebzeli yemekleri acaba tam olarak dukana göre yapıyormusun? yağ koymutorsun dimi hiçbirşeye? unlu olan herşeyde yasak....
keşke kitabı okuma imkanın olsaydı, farkında olmadan yaptığın kaçamakşar olabilir çünkü
mesela diyet süt, yoğurt ve peynir dışında ben buda diyetmiş deyip hiçbişey yemiyorum
puding almıştım henüz 1 kere yaptım, onuda eşimle yedik bitti, farketmediğin şeyler olabilir diyetini bozan
30 dakika yürüyorsun dimi günlük (hoş bunu ben pek yapamıyorum bu ara o ayrı)
zaten sadece atakta verdim 1 kilo ve onunla kaldim.yagi söyle kullaniyorum canim tavaya damlatip peceteyle güzelce siliyorum.unlu gidalarda tüketmiyorum ama günde birde diet dr oetker pudingim var dogurusu söylemek gerekirse meyveli yogurdu bile yemedim sen yeme diyince.yürüyüsüde söyle söyliyim berlinde havalar inanilmaz soguk 3 4 ciktim ege hastalinca evde youtubeden walk home at la birlikte yapmaya basladim.bilmiyorum yürüyüsün yerini tutuyormu acaba.evet gercekten bende kitabi cok istiyorum insallah 1 ay sonra alicam izmirden ;(

regl dönemin falan mı geldi? vücudun su tutuyor olabilir, tuzu çok kullanmıyorsun dimi?
dün neler yedin mesela, yaz istersen belki öyle daha net anlaşılır...

Yoğurdum bitmiş işyerime getiremedim bu yüzden haşlanmış tavuğumu sade yiyorum ve neredeyse kusmak üzreyim bööööğğğkk

cumartesi atakla başlıyorum kararlıyım h.sonu 2 gün evde atak daha iyi olur dedim
h.içi işte sıkıntı olabilir 1 günde hafta içine denk gelecek artık 1 günden bişey olmaz bi şekilde ayarlarım
atakda var mı tavsiye ettiginiz tarifler neler yapsam zaten 10 tane seçeneğimiz var

bana cevap yok mu kızlar önerilerininzi bekliyorum

regl dönemin falan mı geldi? vücudun su tutuyor olabilir, tuzu çok kullanmıyorsun dimi?
dün neler yedin mesela, yaz istersen belki öyle daha net anlaşılır...

dogum kontrol hai kullaniyordum canim gecen ayin 18 inde reglim basladi ve ben hapi biraktim aslinda buaralar gelmesi lazimdi hapi biraktigim icin düzeni bozuldu sanirim.
dün sp günüydü kahvaltida 1 haslanmis yumurta 2 kasik yulaftan krep ceyrek satalik 2 tane ceri domates ve hindi füme
öglen firinda somon
aksam hünkar begendi dukan usulü tabi ve salata yemekleri genelde tuzsuz yapiyorum tabagima cok az atiyorum.
acaba hergün yedigim 1 adet pudingmi engelliyor kilo vermemi en iyisi ben onuda birakiyim :KK43:

Son düzenleme:

valla ben öglende genelde kahvaltı gibi yapıyorum.okuldan 1 e doğru geliyorum,yumurta,peynir falan.ya da akşamdan yemek kalmışsa onu yiyorum.özel yemek yapmıyorum öğlen için.dışarıda yiyosan köfte,tavuk ızgarafalan yiyebilirsin bence

bende 8 9 gündür dukani yaiyorum canim son derece acemiyim ve kitabim yok :KK43:
zaten en zor dönem atak ben ve esimde 3 gün yaptik esim 3 ben 1 kilo verdim.
biz bol bol izgara yedik et balik tavuk hep izgaraydi atagi ek cesitlendiremedim malesef.
tecrübelri arkadaslar yazar sanirim.

ay arkadaslar köfteyi sizde tamamen yagsiz kiymadanmi yapiyorsunuz 1 kere yaptim ve izgarada cok zor yedim valla :KK43:

Yoğurdum bitmiş işyerime getiremedim bu yüzden haşlanmış tavuğumu sade yiyorum ve neredeyse kusmak üzreyim bööööğğğkk
Ben tavuğu az suyla başlayıp suyunu çektiriyorum sonradan biraz susuz kizartir gibi yapıyorum tencerede kokusu farklı oluyo ama göğüs eti yiyorsan en iyisi bol baharat yoksa asla yenmez. Bugün okula taslik haslamalar götürdüm pencerenin dısına koydum caysaatinde icine kaynar su koyup 20 30 saniye kadar beklettim yeni pişmiş gibi oldu

Bu arada toz seklinde olan kepeklerle makarna yapsak olmazmı çok canım çekiyor da????????

X