Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Kızlar bakın bu ben.
Dukan öncesi soldaki iki resim, sağdaki dukan sonrası. Gerçi tarif etmeye gerek yok dimi :KK51:

Bakın bakalım nasıl 40 günde 11 kg ile değişim :KK52:

Anam ne iriymişim

fotoraf0664k.jpg

sık dişini canım, akşam oldu bile, bak 2 gün tatil seni bekliyoooooooooor
listeyi bu hafta yapmıyorsun sanırım, bakalım 2 haftalık sonucumuz ne olacak??????
pazar akşamı yemek var ve kimse beni görmedi diyete başlayalı, tepkilerini çoooooooook merak ediyorum
keşke az daha versem o zamana ama zor 2 günde ne kadar verebileceğim ki?

Şok edeceksin hepsini canım şooook. ben ettim vallahi ağzın kulaklarına geçicek. böyle şıkır şıkırda giyin he giderken. süslen püslen :KK51:

telli turnam süpersi. tabii ki fark olmaz olur mu. tebrik ederim şekerim:KK70: darsı zayıflamak isteyen herkesin basınaaaa

Kızlar bakın bu ben.
Dukan öncesi soldaki iki resim, sağdaki dukan sonrası. Gerçi tarif etmeye gerek yok dimi :KK51:

Anam ne iriymişim

fotoraf0664k.jpg
abowwwwwwwwww, fıstık gibi olmuşsun ama sakın yanlış anlama değişim 11 kilo gibi değil rahat 20 kilo var gibi aynı,
kaç beden oldun?
tek kelimeyle harika görünüyorsunnnnnn

Şok edeceksin hepsini canım şooook. ben ettim vallahi ağzın kulaklarına geçicek. böyle şıkır şıkırda giyin he giderken. süslen püslen :KK51:

canım benim inşallah
oğlum fotoğraf makinasındaki tüm resimleri silmiş, yani diyete başladığım zamana ait hiç resmim yok zaten uzun zamandır pek resimde çektirmiyordum
öncesi sonrası yapardım ne güzel...
neyse pazar akşamı giderken çekeriz, onu koyarım artık ah bide oğlumu bırakabilecek birini ayarlasam yoksa dünyayı dar eder eşimle bana.....

telli turna acayip değişmişsin valla :KK53:

çok başarılı canım ya, tam gaz devam et:))) gerçekten de 11 kg den fazla vermiş gibi duruyorsun, değişim çok fazla. kutluyorum :nazar:

abowwwwwwwwww, fıstık gibi olmuşsun ama sakın yanlış anlama değişim 11 kilo gibi değil rahat 20 kilo var gibi aynı,
kaç beden oldun?
tek kelimeyle harika görünüyorsunnnnnn

Ya cidden 10 kg dan fazla gibi duruyor. Acayip sıkılaştım. O giydiğim ceket 44 beden. ben normalde 48 e bile zor giriyordum

nes05 ben 1 yıl önceki tahlıllerimi biliyorum sadece:KK70: onunla karsılastırıcam sadece. ayrıca tum değerlerim normaldı. bakalım... ben de kolestorolu dusurdugunu dusunuyorum bu diyetin. enteresan ama:KK70:

ben splenda kullanıyordum ya kötü dedin bunu gerçi sade neskafede kullanıyorum ama
benim tatlandırıcım pastalara uygundur yazıyor. adı takita. ama gunde 2 dilimden fazlasını tuketmeyınız diyor. ben de zaten gunde 2 dilimden fazlasını kullanmadım. splenda pişirilebilir mi bilmiyorum. ama ben de kahveyle içmiştim birkaç kere.
tatlandırıcıların hepsi pişirmeye uygun değil zaten. kimyasal oldukları için yüksek ısıda yapıları bozuluyor. hem daha zararlı hale gelip hemde tatları değişiyor. ama uygun olan bazı markalar var, ona göre almak lazım. genede şeker gib birebir olmuyor tadı. o yüzden hiç yememyi tercih ediyorum ben.

kek yapınca tuketiyorum bayaa tatlı ihtiyacımı gideriyor. ama eğer kötuyse gercekten ben de bırakıcam. light pudıng yeterli gelir cunku

yaa bende bi koyamadım önce sonra fotoğrafı... öncem var da sonramı çekemedim:)) gene özendim, insanın motive olabilmesi için iyi yöntem :KK52:

yaa bende bi koyamadım önce sonra fotoğrafı... öncem var da sonramı çekemedim:)) gene özendim, insanın motive olabilmesi için iyi yöntem :KK52:

Tabi olmazmı müthiş motive ediyor insanı. Bir resimden birde çok zayıflamışsın denmesinden gaz alıyorum ben.

Muhakkak çekilin resim. Nescim sen şimdi çekil daha senle 70-60 kilo olacağımız günler gelecek

Maşallah telli turnam büyük başarı bu tebrik ederim seni fakat 11 kilo değilde 20 kilo ve üzeri vermişsin gibi duruyorsun ve çok güzel olmuşsun süpersin ya helal olsun

Sağolun canlarım..

Ben son 2 haftadır doğru düzgün kilo veremedim 1 kg falan verdim ama sanki bu son iki haftada acayip sıkılaştım. Yani inceldiğimi bu son bir kaç haftada farkettim. Yani hakikaten kıstas tartı değilde görünüş olmalı.

Dukanın en büyük özelliği bence sarktırmadan bedenin hızlı bir biçimde incelmesi...

O yüzden tartıda eksilmeyince panik olmayalım zira inceliyoruz.

Hep birlikte daha çoook incelicez.

Slm bitterlemon çok teşekkürler patlicani hiç düşünmemiştim çok da severim. Seyirde ekmek hakkımız varmi acaba birde pirasayi çok seviyorum acaba pirasali bir dukan menüsü bilen varmi aranizda

ben sana seyirde 1+1 olarak neler yediğimi yazayım, umarım yardımı olur..

p gününde:
sabah: peynirli omlet, tatlandırıcılı kahve yada 1 bardak light süt
arada: activia yoğurt 1 adet
öğle: ızgara tavuk yanında biraz salatalık turşusu ve diet kola
akşam: biraz soğan ve sarımsakla pişirilmiş et sote, yanında yoğurt

sp gününde:
sabah: peynirli omlet, domates, nescafe
arada: activia, meyveli de olabilir.
öğle: ızgara tavuk yanında turşu ile beraber salata ve domates, diet kola veya ızgara biftekli hardal soslu salata.
akşam: buharda pişmiş karışık sebze(kabak, karnıbahar, patlıcan vs.) üzerine sarımsaklı yoğurtla birlikte. veya mantarlı tavuk sote.

günde 2 yi aşmamak şartıyla meyvalı yoğurt yiyebilirsin. p günlerinde salatalık turşusu soğan ve sarımsak yiyebiliyorsun ama miktarları çok olmamalı. yulaf kepeğiyle de krep yapıp günün istediğin bir zamanında yiyebiliyorsun.

telli turnammmm tebrikleeeer ! :KK52:

kızlar 4 günde 700 gr almışım.. diyet yapamadım...

ataktan mı başlaacagım tekrar ?

günaydın arkadaslar. dukan diyetinin atak evresini 6 gün yaptım ve tam 4,5 kg verdim. 104kg olunca normal sanırım.6günün sonunda aşırı ihsla bulantı derken bıraktım. patates falan yedim çünkü. peynirden yumurtadan tikdsindim. peyniri lor aldım onun yerine ne yiyebilirimm.light olabilirmi. süt sekin light olanını aldım. birde bu tatlandırıcı olayı var. nerden nasıl temin edebilitim. pahalı bişeymi.bugün tatammamlayıp eksiklerimi yarın yeniden baslayacagım. .buarada regl olacagım için dün bir sürü çikolata yedim ve 100,3tüm sabah tattıldıgımda. sanırsam hemen kilo aldırmıyor bu diyet

Ben yoğurt, süt ve peyniri light olarak alıyorum. Ama alırken dikkat et, her light ürünün yağ oranı düşük değil, bakarak almanda fayda var :KK47: Peynirde en düşük yağ oranı tek süt marka, süt ise Pınar ekstra light, yoğurt da pınar ben bunları alıyorum. Tatlandırıcı benim için büyük bi kurtarıcı çünkü kesinlikle içemiyorum hiçbişi tatsız tuzsuz :KK50: o yüzden Canderel kullanıyorum çayıma, kahveme...fiyatı gayet uygun eczanelerde satılıyor. Bir de almadıysan mutlaka yulaf kepeği almalısın. Şimdilik bu kadar :KK54:

Slm kızlar ben de durup durup son gun kaçamak yapanlardanim.sanırım kurbanda haslamalar biraz yagli oldu yogurt ve sutun light olmasina diktat etmedim .zaten Yeni baslamistim atak yeni bitmisti tekrar 2 gunluk atak yapma istiyorum.sonra seyir AMA seyirde neler yapabilirim bilmiyorum.daha oncede sormuştum kimse cevaplamadı aslında herkes Ogün ne yediğini yazsa daha bı fikir verici olur.benim acayip bir motivasyona ihtiyacım var bana yazın lütfen.bu gunitibariyle 68 kg ile başlıyorum.buraya yazmak bile motive ediyor aslında insanı herkese şimdiden tskler

Ben bir gün sp, bir gün p yapıyorum. Örneğin sp günüm şöyle: sabah yulaf kepeğinden yapılmış bir krep, domatesli light kaşarlı omlet, salatalık, light beyaz peynir ve çay. Öğlen tavuk göğüs sote ve buharda pişirilmiş sebzeler(kabak, kapya biber, brokoli) light yoğurt. Akşam ise ızgara köfte, mantar sote ve light kola, bir de krebim var tabii. bi sabah bi akşam olmak üzere yiyiyorum iki krep hakkımı. :KK53:
P gününde sabah bir krep, haşlanmış yumurta, light peynir ve çay. Öğlen ızgara köfte ve boolll light yoğurt. (Bazen sadece yoğurtla geçiştiriyorum) Akşam genellikle balık yemeyi tercih ediyorum ben. Bu akşam mesela ızgara çipura ve zero var menümde, tabii yanında bir tane de krep ( Çipuradan sonraki p günümde somon yiyiyorum. Başka balık yiyemediğimden bir çipura bir somon şeklinde gidiyoo :nazar:)
Tatlısız yapamayanlardanım ben ne yazık ki:KK30: Dr.oetker light puding, light meyveli yoğurt (günde bir adet) tatlı ihtiyacımı gideriyor.:KK52: onun dışında tatlandırıcıyla uygun tatlılar yapıyorum arada. Aklıma gelenler bunlar, umarım yardımcı olabilmişimdir:KK34:

Slm bitterlemon çok teşekkürler patlicani hiç düşünmemiştim çok da severim. Seyirde ekmek hakkımız varmi acaba birde pirasayi çok seviyorum acaba pirasali bir dukan menüsü bilen varmi aranizda

Canım dukana uygun olarak pişirebilirsin pırasayı, bir de ben ekşili pırasa çorbası yapıyorum. :nazar:

Kızlar bakın bu ben.

Anam ne iriymişim

fotoraf0664k.jpg

waaaawwww ne kadar da fark ediyo telli turna, :KK53: Basenler yok olmuş, kollar ne kadar incelmiş, tebrik ediyorum canım. Bundan sonraki fotoğrafın daha da güzel olacak, her geçen gün daha güzele adım adım ilerliyoruz, işte kanıtı. :KK34:

Öyle canım sıkılıyorki anlatamam yani..

Ne yapacağımı şaşırdım, işlerde bir yoğun ki o biçim :KK37:

Çok iyi anlıyorum seni...Benim de yoğun olduğum günler (çalışırken tabe) gözümün önünden film şeridi gibi geçti şimdi.:KK30:
Amanııınnn sayılı gün çabuk geçer derler, geri sayım başlıyo sayılır benim için de :KK30: Aslında beş yılda bi çocuk doğurmak lazım :KK1: :KK1: :KK1: (beş yıl çalış, iki yıl izin, beş yıl çalış, iki yıl izin. ooohhh ne güzel ) Daha ne olsun :KK24:
eve de alışmıştım iyice, normalde çok sıkılırım evde, ama sağolsun benim oğlan sıkılmama hiç izin vermiyo, eee annesini düşünüyo çocuk :KK1:

Teşekkürler :KK54: tabiki görebilceksin Dukan'ın güzelleri motivasyon için burdalar :KK34: bugün 5. günüm güçlendirmede ve hiç bir şekilde kilo almadım aksine daha da zayıflamış hissediyorumm =D bugün ödül hakkımı kullanıcam bakalım neler olucak :KK1:

Ödülde ne yicen kıısss, bize de söyle feyz alalım:KK52:

Kızlar bakın bu ben.

Anam ne iriymişim

fotoraf0664k.jpg

çoook fark etmiş canım.tebrikler.valla azminize hayranım.ben daha bir ay olmadı.pes etmek üzereyim.çok sıkıldım..ama insanın direk beli inceliyo,göbekten gidiyo bu diyet..toparlanmışsın resmen..süpeeeeeersin:21::21:

merhaba kızlar bayramı da kilo almadan atlattım yarın sabah kaç kilo verdiğimi daha net göreceğim . bende bayramı fırsat bilip kızımı anneme bırakıp kan tahlillerimi yaptırdım 13. 08.2011 de yaptırmış olduğum tahlille karşılaştırınca iyiye gidiş var 208 olan kolesterolüm 05.11.2011 de 169 olmuştu şekerim de 98den 83 inmiş :) dahiliye uzm doktoruna dukan diyeti yaptığımı da söyledim bana başarılı bir diyet sonuçlarında şahane devam dedi :) benim gibi aklına takılan varsa hemen tahlil yaptırsın çok iyi motivasyon oluyor bayramda hiç kaçamak yapmadım ama tatlandırıcılı kabak tatlısı yaptı annem bize özel kardeşime de başlattım inşallah eski kilolarımıza inebiliriz hepinizi öpüyorum yeni katılan arkadaşlara hoş geldiniz aramıza diyorum sevgiler... :)

X