Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Merhaba kızlar, hepinizin geçmiş bayramı kutlu olsun...:KK66:)

Kaçamaksız geçen güzel bir bayramın ardından sadece 600 gr vermiş olduğumu görünce azcık üzüldüm tabi ama olsun adet dönemim daha yeni bittiği için böyledir diye kendimi avutuyorum şu an...:KK66:):KK37:

Kaçamak yapmadım ama su içmeyi azcık ihmal ettim herhalde, bugünden itibaren tekrar tam gaz devam edecem su içmeye.

Bu sabah kendime 2 dilim pastırma ile yumurta yaptım, valla dibim düştü yumurtayı yerken kızlar ne kadar özlemişim anlatamam, hoş sizden başka kim anlar beni o da ayrı bir mesele tabi....:KK66:)):KK1:

Özetle bu hafta 74.5 kg olmuşum telli turnam. 60 lı kilolar için geriye sayım başladı, çok heycanlıyım, hepinizi öpüyorum kızlar...:KK66:)):KK9:

Telli turna, benim de adet dönemime yakın kilo vermem duruyor, hatta fazla bile çıkıyorum :KK53: Hem de bi hafta öncesinden falan. Adet döneminden sonra birden gidiyor canım, bu dönemi atlattığında daha da iyi gidecek kilolar.:KK9: (7 lilere de az kalmış yanii)

İnşaAllah canımm. Ben bide bayrama 80 altına insem diyordum. Şimdi Kasım sonuna kadara bile razıyım

Kaçamaksız geçen güzel bir bayramın ardından sadece 600 gr vermiş olduğumu görünce azcık üzüldüm tabi ama olsun adet dönemim daha yeni bittiği için böyledir diye kendimi avutuyorum şu an...:KK66:):KK37:

Kaçamak yapmadım ama su içmeyi azcık ihmal ettim herhalde, bugünden itibaren tekrar tam gaz devam edecem su içmeye.

Bu sabah kendime 2 dilim pastırma ile yumurta yaptım, valla dibim düştü yumurtayı yerken kızlar ne kadar özlemişim anlatamam, hoş sizden başka kim anlar beni o da ayrı bir mesele tabi....:KK66:)):KK1:

Özetle bu hafta 74.5 kg olmuşum telli turnam. 60 lı kilolar için geriye sayım başladı, çok heycanlıyım, hepinizi öpüyorum kızlar...:KK66:)):KK9:

Olsun canım bunada şükür böyle böyle gidecek Allahın izni ile..

Bu arada bugün ya da yarın tariflerin olduğu sayfada çikolatalı fondan tarifi var onu denemek istiyorum, acaba bunu daha önce deneyen oldu mu aranızda?

Çok basit ama çok lezzetli bir tatlı gibi görünüyor browni tarzında bir şey sanki...:KK66:) Ekleyen arkadaşımıza çok teşekkür ederim...:KK66:):KK9:

İnşaAllah canımm. Ben bide bayrama 80 altına insem diyordum. Şimdi Kasım sonuna kadara bile razıyım

Olsun canım bunada şükür böyle böyle gidecek Allahın izni ile..

Doğru diyorsun canım, şimdi baktım da dukana başladığımda senden tam 1 kilo fazlaydım 85.7 kg dım, gram gram vererek bu kiloya kadar gelmişim, nankörlük etmemem lazım.

Allahın izniyle gram gram vererek ideal kiloma ulaşıcam, sadece birazcık sabır gerek o kadar...:KK66:)

Sen de gayet iyi gidiyorsun bu arada canım, 70 li rakkamlara çok az kalmış..:KK66:):KK9:

bayramdaki kaçamaklarımın ardından 2 gün atak yaptım vee buğün 63.900 düm.çok güzel yaaa zayıflamak.artık herkes farkediyor zayıfladığımı,diyet yaptığımı bilmeyenlerde..ben 2 gün daha atak yapmayı düşünüyorum ne dersiniz kızlar.yoksa seyire devammı edeyim.kararsız kaldım..bide kızlar çok yumurta tüketiyorum ben.sabah bi tane yiyorum.öğlen de gelip yemek yapmaya üşenip yine 1 veya 2 yumurta yiyorum.bu zayıflamamı etkiler mi sizce.. buğün sabahki kilom 63.900

Aynen tatlım senle aynı gidiyoruz. Bende bu arada yarın regl olmam lazım sanırım onunda şişkinliği vardır üzerimde. Onu hesap etmemiştim. O bitene kadar yine bir şey yapmayayım ben bitince biraz protein yaparım. Hayırlısı canım şu kasım sonunda bari 7 li rakamları görebilsek.
yılbaşına 70in altına düşme planımdan vazgeçtim bende, çok zora benziyor çünkü, 70-75 aralığında olsam yeterrrr

kızlar günaydın herkese... bayram bitti, tatil bitti..

okudum biraz, ne güzel kilo verenler var. bayram sandığımız gibi kabus şeklinde geçmemiş:)) benim diyet zaten bozuldu gitti, ipin ucu da kaçtı. hastalığın üzerine tuz biber oldu. bu sabah tartılmayı da unuttum malesef.. almadığımı umuyorum ama kesin almışımdır. yarın sabah tartılacağım iki elim kanda olsa.. ama malesef geçen çarşambadan beri, yani son rahatsızlandığımdan beri kabızlık var gene. ne zaman düzeleceğim ben inanın bilmiyorum. ne ilaç alabiliyorum korkumdan ne bitki çayı içebiliyorum. normal yemek yiyorum, herşeyden yiyorum yani ama sindirim sistemim bi tğrlğ normalleşmedi. yediklerim nereye gidiyor anlamıyorum!!! bu iş normale dönmeden de hiç bi şekilde rejim yapamıyorum. nolucak benim bu halim??? bide hastalığım da yakın zaten, kesin ödem de vardır vücudumda :KK50:
canım sen sağlığının düzelmesine bak, boşver dukanı diyeti falan, zaten son 3 kilodaydın, bende bol bol sarımsak yemek çok işe yarıyor kabızlık için ama senin durumun daha farklı sanırım

dukanım biteli yaklaşık 2 ay oldu ... haftada 1 proteini bazen yapıyrm bazen yapamıyorum ama yinede kilo almıyorum.. lütfen sabredin uygulayın sonuç size çektiklerinizi unutturucak.
kaç kilo verdiniz???? çok merak ettim....
birde sağlık problemi yaşadınızmı sonunda??????

eşimde pastırma almış ama yağsız, çok hoşuma gitti benim, cidden sıfır yağlı sadece normalinden azcık sert, hazır tatil ve evde olduğumuz için koku derdi olmadan keyfle yedik, sanada afiyet olsun :)

yılbaşına 70in altına düşme planımdan vazgeçtim bende, çok zora benziyor çünkü, 70-75 aralığında olsam yeterrrr

canım sen sağlığının düzelmesine bak, boşver dukanı diyeti falan, zaten son 3 kilodaydın, bende bol bol sarımsak yemek çok işe yarıyor kabızlık için ama senin durumun daha farklı sanırım

valla benim durmum nedir bende tam anlayamadığım için, çözüm de bulamıyordum. ama her nasılsa bu sabahki yazımdan sonra wcye normal bi şekilde çıkabildim sonunda. buna sevineceğim hiç aklıma gelmezdi ama oluyormuş demek ki:) şimdiki derdim benim kilo almamak. bir süre koruyabilirsem gene başlamayı hedefliyorum. çünkü çok güzel gidiyordu kilolar. pazartesi günü doktor kontrolüm var, gittiğimde soracağım diyetle ilgili ne yapmam gerektiğini. ona danıştıktan sonra dukana dönüp dönemeyeceğim netlik kazanır sanırım. ama çok üzülüyorum tabi, şimdi bütün bunların olması bana 2 haftaya maloldu. hiç olmasa sona çok daha yakın olacaktım, sizleri okudukça da çok hevesleniyorum doğrusu.. herkes çok güzel devam ediyor, nazar değmesin:)):nazar:

güçlendirmem ramazana denk gelmişti... geceleride sahur yemeden oruç tuttuğum için ayrıca güçlendirme yapmadım.

kaç kilo verdiniz???? çok merak ettim....
birde sağlık problemi yaşadınızmı sonunda??????

eşimde pastırma almış ama yağsız, çok hoşuma gitti benim, cidden sıfır yağlı sadece normalinden azcık sert, hazır tatil ve evde olduğumuz için koku derdi olmadan keyfle yedik, sanada afiyet olsun :)

8.5 verdim 1.5 da ramazanda vermiştim ama ramazanda verdiğimi geri aldım şu an 8.5 kg.. dukanın bana onerdıgı 56.5 kgdeyım... sağlık problemim olmadı zaten bnm guatrım var onun verdiği rahatsızlıklar dışında bişey yok.

kılzar herkese merhabalar uzun zamandır giremiyordum.15 gün yapıp adet olunca bırakmıştım dukanı.bayramda da yedim dolayısıyla.benim kistlerim var.ve dogum kont apına başladım bu ay.çok sancım oluyor.bu dönemde bagırsaklarım baskı yapmasın die sürekli wc dw olmam lazım.bu yüzden de bozmuştum.86,4 ile başlamıştım.şimdi 82,7 yim.aralık ayını 79 la karşılayacagım inş.aldıgım tepkiler ise süperdi.bıraktıgım için pişmanda olsam saglıgımı da riske atamam.geç olsun ama saglıgım yerinde olsun.bana 75 yeter zaten.yılbaşında 75 olmak hedefim.dukana göre de 72 ideal kilom ve şubat ay bitcek seyirim.ama ben seyire geçemedim dogru düzgün.inş bu son olur.öptüm sizi

Dukan diyetini yapan 2 arkadaşım biri kilo aldı :) protein işini yanlış anlayıp uyguladı sanırım. biri 7 kilo verdi. Kulaktan dolma değil kitabını okuyarak düzenli uygulanırsa bence işe yarayan en iyi diyet.

kızlar ben çok kötüyüm yardımınıza ihtiyacın varr... Ben 12 gün oldu büyük tuvaletimi yapamıyorum doktora da gitmek istimiyorum kızar diye ve 2-3 gündür de diyeti bozdum fakat vicdanım hiç rahat değil kendimi o kadar huzursuz hissediyorum ki. Yesemde yemesemde sonuçta lavaboya gidemiyorum. Tekrar başlamak istiyorum ama biraz azimsizim bu sefer bana bi el atın yaa :KK43:

kızlar ben çok kötüyüm yardımınıza ihtiyacın varr... Ben 12 gün oldu büyük tuvaletimi yapamıyorum doktora da gitmek istimiyorum kızar diye ve 2-3 gündür de diyeti bozdum fakat vicdanım hiç rahat değil kendimi o kadar huzursuz hissediyorum ki. Yesemde yemesemde sonuçta lavaboya gidemiyorum. Tekrar başlamak istiyorum ama biraz azimsizim bu sefer bana bi el atın yaa :KK43:

sakın kendi kendine ilaç almaya yada tavsiyelerle bişeyler yiyip içmeye kalkışma. benim de tüm rahatsızlığım bu şekilde başladı. 2 haftama mal oldu, sağlığımı bozduğum da cabası. mutlaka doktora git. kızsa nolucak ki sağlığından daha mı önemli. bak benim yaşadıklarımı örnek al, sakın farklı biey yapma. ben zor toparladım kendimi...

12 gün mü?????? çok uzun bir süre bu, bence doktorun kızacağını falan düşünme ve hemen git, bağırsak düğümlenmesi falan olursun sonra.... sağlık bu şakaya gelmez....
bu sorunu çözdükten ve metabolizman düzene girdikten sonra tekrar başla

Haklısınız kızlar da moralim çok bozuk ya neyse ben gidiyorum gelince yazarım sağolunnnnnnnnn

tamam canım, yaz mutlaka, haberdar et bizi. hem senin doktora gitmenin hepimize faydası olacak, bilgi vereceksin böylece herkes yanlış hareket etmekten kaçınacak...

Haklısınız kızlar da moralim çok bozuk ya neyse ben gidiyorum gelince yazarım sağolunnnnnnnnn
bencede hemen git, insan birkaç gün kabızlık çekmeye dayanamıyor sen nasıl sabrettin..
inşallah çabucak çözüm bulur doktorda,
bizi mutlaka haberdar et

Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde yaşayan Mustafa Savın, aşırı kilolarından kurtulmak için yaklaşık bir aydır düzenli olarak kullandığı elma sirkesi, limon suyu ve sodanın midesini delmesi sonucu yaşamını yitirdi.

Manisa'nın Saruhanlı ilçesine bağlı Mütevelli beldesinde lokanta işletmeciliği yapan evli ve 2 çocuk babası Mustafa Savgın (50), 190 kiloya ulaşması üzerine diyet yapmaya karar verdi.

Yediği yemekleri azaltan Savgın, zayıflamak için ayrıca her gün düzenli olarak elma sirkesi, limon suyu ve maden suyu tüketmeye başladı.

Yaklaşık bir ay boyunca devam ettiği uygulama sonucunda yaklaşık 30 kilo zayıflayan Savgın, bu süre sonunda midesinden rahatsızlanması üzerine Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

Yapılan tetkikler sonucunda midesinin delindiği anlaşılan Savgın, yapılan ameliyatın ardından yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Savgın, 20 gün süreyle kaldığı yoğun bakım ünitesinde yaşamını yitirdi.

Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi yetkilileri Mustafa Savgın'ın, zayıflamak için tükettiği içecekler sonucu ülsere bağlı mide delinmesinden kaynaklanan karın zarı iltihabı sonucu yaşamını yitirdiğini bildirdi

X