Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Merhaba,

Ben yaklasık 1 ay once basladım ama 2 hafta once agır bır grıp gecırdım doktor bol bol meyve yememı soyledı bu nedenle dıetı bıraktım.Sımdı tekrar baslayacagım en bastan baslyacagım degıl mı daha once 5 gun atak yapıp 1+1 yapıyordum.sımdı atak donemını arttırmam gerekıyor mu 25 kılo vermem gerekıyor...Yarın sabah baslıyorum
:KK56:

ben çok kararlıydım bozmayacam diye ama dayanamadım...ben de 3 gün atak yapıyorum şimdi.evet kitabı bende okudum.farklı bişey yok.hatta goji berryle ilgili bişey görmedim..kaçırdımmı acaba o bölümü ama.burda arkadaşlar goji berry den bahsediyorlardı.sabahları alabiliriz diye.inşallah hepimiz istediğimiz kilolara ineriz..ama 2 aydan fazla dayanılmaz bu seyir evresi.çok sıkıcı yaaaaa

ne diyeyim sabırlı olursun inş..kitapta goji berryi görmedim ama erik kurusu gibi şeyler diyo.ama sanırım internetinde demiş onu... geçmişteki çoğu kişi kullanmış goji berryi..ben de aldım valla..

caım cikolata yerine light puding yapıp ye. cidden cokiyi geliyo. kaçamak yapma canım nolurrr. bırakmak yok. normal kiloya inene kadar devamm... kocam 73 kiloya indi. 1 ayda toplam 8 kilo verdi ve normal kilosuna indi. ben henuz 6 kilo verdim. 2 ay daha yapıcam seyır evresini. vazgecmek yokkkkkk

Kadıköyde oturduğum halde bulamadım canım light puding'i. Bulup yapıcam ama mutlaka. :KK1: Eşinle yapman büyük avantaj ikinizde iyi vermişsiniz 24.günüm bugün 5 buçuk kilo verdim bende. Yılbaşına kadar devam ettirmeyi düşünüyorum. Haklısın vazgeçmek yok çünkü iyi veriyoruz. :KK1:

ah canım ah dün istemeye istemeye diyeti bozdum lif bakımından zengin yiyecekler yedim belki sabah lavaboya giderim diye ama olmadı çorbada içtiysemde olmadı ya misül ilacı alıcam da eczane verir mi diyede teriddütlüyüm tıkandım kaldım ya göbeğimin üstünde düğün varmış gibi oluyorum hissediyorum :KK43:

Canım o zaman bir doktora git büyük problem bu ya. :/ Birazda egzersiz yapsan iyi gelebilir. Dikkat et yediklerine haber ver sorunundan kurtulduğunda da. :/

sabah tartılcaz ama benim yumurtlama dönemim geldi, karnım felaket şiş su tutuyor vücudum, 2-3 sürer artık bu, şansa...... regl olmadan daha zor ve sancılı geçiyor bende bu dönem

günaydınnnnnnn
bakalım bayram sonrası kim kaç kilo vermiş????????
nerdesiniz dukancılar
ben bu sabah 83.5 kilo geldim yani 1.3 kilo vermişim :)))))

N'bersiniz bakalım. Bu sabah 67.6 çektim tartıda :KK1:
Bayram kaçamakları fazla olmamıştır umarım :nazar: Hepinize boolll kilo verdiren bir gün diliyorum :KK9:

arkadaslar bu light puding hazirmi hazirsa eger hangi markayi tavsiye edersiniz ve nekadar sIklIkla yiyebiliriz acaba

Selam canım, ben dr.oetkerin kakaolu light pudingini yapıyorum, hem de hergün :KK53:
günde bir kase yiyiyorum, bir de arada light meyveli yoğurt falan yiyiyorum.:21:tatlı isteği falan kalmıyo yanii, çok iyi geliyo :KK52:

günaydınnnnnnn
nerdesiniz dukancılar

:KK9: valla çok iyi vermişsin yaa... yumurtlama döneminde olmana rağmen (bi de bayram sonrası yaniii) süpersin canım :KK9:

günaydınnnnnnn
nerdesiniz dukancılar

Süpersin canım.. Aynen devam

Bende koskoca haftada 0,800 gram vermişim. 2 haftada toplamda 1,2 kg gitmiş. Karar verdim yarın eğer bir aksilik olmazsa yumruk harekatına başlayacağım. Çok yavaşladı ya..

Bu arada bayramda hiç kaçamak yapmadım. Onca ısrara, onca tahriklere rağmen yılmadım. Millet yerken bakakaldım..

Ama beni gören herkes şok oldu. Eşime açmı bırakıyorsun bu kızı dediler. Herkes nasıl zayıfladığımı öğrenmeye çalıştı. Anlattıklarına göre önceki halimin yarısı kadar kalmışım, gençleşmişim :KK51:

Eski kıyafetlerim olmaya başladı bana yavaş yavaş. İnsan dahada hırslanıyor. En çokda belim inceldi o görüntü bile yetiyor..

:KK9: valla çok iyi vermişsin yaa... yumurtlama döneminde olmana rağmen (bi de bayram sonrası yaniii) süpersin canım :KK9:
çok sağol canım, acaba daha mı fazla verdim diye düşünüp duruyorum bende....
ay gitsin şu kilolar artık 70 leri görmek istiyorum
senin başaldığın hale gelememişim ama halen........

Süpersin canım.. Aynen devam

Bende koskoca haftada 0,800 gram vermişim. 2 haftada toplamda 1,2 kg gitmiş. Karar verdim yarın eğer bir aksilik olmazsa yumruk harekatına başlayacağım. Çok yavaşladı ya..

Bu arada bayramda hiç kaçamak yapmadım. Onca ısrara, onca tahriklere rağmen yılmadım. Millet yerken bakakaldım..

Ama beni gören herkes şok oldu. Eşime açmı bırakıyorsun bu kızı dediler. Herkes nasıl zayıfladığımı öğrenmeye çalıştı. Anlattıklarına göre önceki halimin yarısı kadar kalmışım, gençleşmişim :KK51:

Eski kıyafetlerim olmaya başladı bana yavaş yavaş. İnsan dahada hırslanıyor. En çokda belim inceldi o görüntü bile yetiyor..
canım ben geçen hafta sadece 300 gram vermiştim sanırım direnişi kırılacak artık, o hızlı ininşi görcem tekrar..
yalnız ben bayramın birinci günü keşkek yedim, 1er tane baklava ve çikolatada, o yüzden 2. 3. günlerde sade protein yaptım, o hızlandırdı galiba
bence seninde başlayacak tekrar kilo vermen, bizim genelde aynı şeyler oluyor çünkü.....

canım ben geçen hafta sadece 300 gram vermiştim sanırım direnişi kırılacak artık, o hızlı ininşi görcem tekrar..
yalnız ben bayramın birinci günü keşkek yedim, 1er tane baklava ve çikolatada, o yüzden 2. 3. günlerde sade protein yaptım, o hızlandırdı galiba
bence seninde başlayacak tekrar kilo vermen, bizim genelde aynı şeyler oluyor çünkü.....

Aynen tatlım senle aynı gidiyoruz. Bende bu arada yarın regl olmam lazım sanırım onunda şişkinliği vardır üzerimde. Onu hesap etmemiştim. O bitene kadar yine bir şey yapmayayım ben bitince biraz protein yaparım. Hayırlısı canım şu kasım sonunda bari 7 li rakamları görebilsek.

N'bersiniz bakalım. Bu sabah 67.6 çektim tartıda :KK1:
Bayram kaçamakları fazla olmamıştır umarım :nazar: Hepinize boolll kilo verdiren bir gün diliyorum :KK9:

Selam canım, ben dr.oetkerin kakaolu light pudingini yapıyorum, hem de hergün :KK53:
günde bir kase yiyiyorum, bir de arada light meyveli yoğurt falan yiyiyorum.:21:tatlı isteği falan kalmıyo yanii, çok iyi geliyo :KK52:

günaydin cok tesekkürler canim bu süper oldu bugün alirim yasasiiin :KK8:

buarada dijital tarti olmadigi icin net gramlari bilmiyorumda sanirim 59 oldum kaldi 4 kilo :KK52:

kızlar günaydın herkese... bayram bitti, tatil bitti..

okudum biraz, ne güzel kilo verenler var. bayram sandığımız gibi kabus şeklinde geçmemiş:)) benim diyet zaten bozuldu gitti, ipin ucu da kaçtı. hastalığın üzerine tuz biber oldu. bu sabah tartılmayı da unuttum malesef.. almadığımı umuyorum ama kesin almışımdır. yarın sabah tartılacağım iki elim kanda olsa.. ama malesef geçen çarşambadan beri, yani son rahatsızlandığımdan beri kabızlık var gene. ne zaman düzeleceğim ben inanın bilmiyorum. ne ilaç alabiliyorum korkumdan ne bitki çayı içebiliyorum. normal yemek yiyorum, herşeyden yiyorum yani ama sindirim sistemim bi tğrlğ normalleşmedi. yediklerim nereye gidiyor anlamıyorum!!! bu iş normale dönmeden de hiç bi şekilde rejim yapamıyorum. nolucak benim bu halim??? bide hastalığım da yakın zaten, kesin ödem de vardır vücudumda :KK50:

Merhaba,

Ben yaklasık 1 ay once basladım ama 2 hafta once agır bır grıp gecırdım doktor bol bol meyve yememı soyledı bu nedenle dıetı bıraktım.Sımdı tekrar baslayacagım en bastan baslyacagım degıl mı daha once 5 gun atak yapıp 1+1 yapıyordum.sımdı atak donemını arttırmam gerekıyor mu 25 kılo vermem gerekıyor...Yarın sabah baslıyorum
:KK56:
evet baştan başlamanız gerekiyor...bence atak dönemini uzatmana gerek yok 5 yapsan yeterli..zaten seyirde vereceksiniz kilolarınızı...ama bi daha bırakmayın çünkü vücudunuzun direnci artar ve kilo vermeniz zorlaşır,ayrıcada bu diyet insan ömründe 2 defadan fazla yapılamiyor. bol şanslar size...ben çok fazla grip olan biriydim ama çok şaşırıyorum diyete başladığımdan beri hiç hastalanmıyorum :KK52: :)

mrb
herkesin geçmiş bayramı kutlu olsun
hiç kaçamaksız cok guzel bir bayramdı demek isterdim ama tabiki değil malesef :KK43:
ilk iki günü tamamen tatlısız çikolatasız geçirmiş olsamda bayramın son iki günü bu kural malesef bozuldu; 3. günü 2 dilim; dün ise yaklaşık 4 dilim tatlı yedim malesef :KK43:
birazcık pişmanım fakat bir taraftanda bu da motive edici olacak umarım cünkü cok özlemiştim tatlıyı gercekten. bugün ve yrn iki gün saf protein yapmaya karar verdim. buarada dahiliye de uzmanlık yapan bir arkadaşım tek tip diyet yapmamam konusunda beni tekrar uyardı; bu diyette kasların erime ihtimalini sorduğumda ise bunun mümkün olabileceğini cünkü protein sindirmi (dukanın da soylediği gibi) zordur; bu nedenle vücut eğer cok zorlanırsa yediğin proteinden enerji elde etmek yerine kaslarından elde etmeyi tercih edebilir dedi. en iyi diyetin aldığın besinlerin oranını değiştirmeden hepsinden alarak miktarı değiştirmek olduğunu soyledi. onumuzdeki hafta doktora gidip tahlillerimi yaptıracağım size de bilgi veririm tekrar bu konuda. ben artık sabahları çeyrek dilim kepek ekmeğin üzerine minicik terayağı ve bal sürüyorum, bir tanede ceviz yiyorum, bunu dışındaki kısmı aynen dukan olarak uyguluyorum.
buarada kilom da 69,1 oldu telli turna
herkese kolay gelsin

dukanım biteli yaklaşık 2 ay oldu ... haftada 1 proteini bazen yapıyrm bazen yapamıyorum ama yinede kilo almıyorum.. lütfen sabredin uygulayın sonuç size çektiklerinizi unutturucak.

selam kızlar bayramda onca ısrara rağmen diyeti ben de hiç gittigim yerlerde bozmadım sadece yiyebilceğim şeylrden tükettim ama gece evde iki dilim baklava yedim dayanamadım çünkü her yiyen çok güzel çok güzel diyip bitiriyordu. Sabah tartıldığımda 57.8 idim ama biyandan da regli dönemim bakalım sona erdiginde bende durum ne olacak? Bu arada bayramda görenler bana sirken sen incelmişsin dediler. Şu yumruk hareketinde napıyorsunuz?

çok sağol canım, acaba daha mı fazla verdim diye düşünüp duruyorum bende....
ay gitsin şu kilolar artık 70 leri görmek istiyorum
senin başaldığın hale gelememişim ama halen........

70 lere az kalmış canım, birkaç haftaya kadar inmiş olursun inşallah. Belki de dediğin gibi daha fazla vermişsindir şu an belli olmuyordur. önümüzdeki hafta daha iyi belli olur :KK34:

Aynen tatlım senle aynı gidiyoruz. Bende bu arada yarın regl olmam lazım sanırım onunda şişkinliği vardır üzerimde. Onu hesap etmemiştim. O bitene kadar yine bir şey yapmayayım ben bitince biraz protein yaparım. Hayırlısı canım şu kasım sonunda bari 7 li rakamları görebilsek.

Telli turna, benim de adet dönemime yakın kilo vermem duruyor, hatta fazla bile çıkıyorum :KK53: Hem de bi hafta öncesinden falan. Adet döneminden sonra birden gidiyor canım, bu dönemi atlattığında daha da iyi gidecek kilolar.:KK9: (7 lilere de az kalmış yanii)

dukanım biteli yaklaşık 2 ay oldu ... haftada 1 proteini bazen yapıyrm bazen yapamıyorum ama yinede kilo almıyorum.. lütfen sabredin uygulayın sonuç size çektiklerinizi unutturucak.

Çok teşekkürler canım motivasyonun için, güçlendirme evresini bitirdin mi? Ya da yapmadan korumaya mı geçtin? :44:

X