Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Selam hepinize, 18. günümüde tamamladım bugün :KK70: Gitti 6 kilo 59um şu sıralar. Ya kızlar dukan için yapabileceğimiz muhallebi tarzı önerebileceğiniz bir tarif var mı?

canım çok güzel bir rakam tabiki ama bana biraz hızlı eldi 18 günde 6 kg kayıp.. sağlığını etkilemesin sakın.

Merhaba kızlar
Eski sayfalara gözatıyorum ama haftalık listeyi görmedim.Bu hafta çıkmadımı yoksa benmi bulamıyorum.

herkese gunaydınn. bayram öncesi cok yogun bir hafta yaşanıyor. ama kızlarrr yogun oldugu icin sanslıyız. por yapamazsak bile yerimizde durmuyoruz. kilolar boylelıkle daha hızlı giidiyorrr. :) ben hep akşamları tartıldım su ana kadat. evimde tartı yok. anneme gittikçe tartılıyordum. ama artık annemdeki tartıyı zayıflayana kadar rehnetmeye karar verdim:KK70: bugun tam 26. günüm. şimdilik ancak 4 kilo gitti sanırsam. ama herkes farkediyor vee kıyafetlerim daha rahat oluyor. o bakımdan mutluyum. bayram yaklaşıyor sakın haaa bayramda kaçamak yapayım demeyin ):)

Günaydın kıslar :KK3:nasılsınız??
Çevremde dukan akımı başlatmış bulunmaktayım :21: Herkes soruyo zayıflamamın sırrını, ben de tabii seve seve anlatıyorum :KK76: Daha yolun yarısındayım, inşallah hepimiz yeni yıla yepyeni bir bedenle gireriz kızlar :KK52:

herkese merhaba ben aranzda yeniyimde yarın dukana başlamak istiyorum ama önce test yapmam gerekiyor kanımca ama testin linkini bulamadm nasıl bulabilirmm?
bir yardımcı olursanz sewnrm teşekkrler şimdidennn:KK3:

Canım hoşgeldin :KK3: Sana yardımcı olabilecek, yani türkçe açıklaması bulunan Simla'nın blogu var. Googledan arama yaparsan dukandiyetim diye bulabilirsin canım oraya bi bak :KK51:

liste4.jpg

herkese gunaydınn. bayram öncesi cok yogun bir hafta yaşanıyor. ama kızlarrr yogun oldugu icin sanslıyız. por yapamazsak bile yerimizde durmuyoruz. kilolar boylelıkle daha hızlı giidiyorrr. :) ben hep akşamları tartıldım su ana kadat. evimde tartı yok. anneme gittikçe tartılıyordum. ama artık annemdeki tartıyı zayıflayana kadar rehnetmeye karar verdim:KK70: bugun tam 26. günüm. şimdilik ancak 4 kilo gitti sanırsam. ama herkes farkediyor vee kıyafetlerim daha rahat oluyor. o bakımdan mutluyum. bayram yaklaşıyor sakın haaa bayramda kaçamak yapayım demeyin ):)

aslında en sağlıklısı sabah kalkar kalkmaz tuvalete gittikten sonra tartılmamızdır..çünkü akşamları yiyip içtiklerimizden dolayı 1 kilo gibi oynuyo..ya ben karakara düşünüyorum bayramda ne yapacaz diye..evi şeker doldurdum,bakıp bakıp kaldırıyorum..diyetim bitince yerim diye.ama daha çooook var bitmesine..ama şimdiye kadar hiç kaçamak yapmadım,sebze bile yerken dikkatli davranıyorum.umarım bayramda da aynı iradeyle devam edebilirim..bi de arkadaşlar eşim kayseriden çok az yağlı sucuk almış,yiyebilirim heralde onu biraz..marketlerdeki gibi yağlı değil..

Telli turna listeyi yayınladığın için teşekkürler.Ama benim şu anki kilom 67 listede 68 yazıyor.Belkide ben yanlış bildirim yapmışımdır.Düzeltirsen sevinirim.

kızlar bende 18 eylulde basladım 73 kg ıle su an 67 kıloyum..bazen 66 oluorum bazen 67..ama uzun zamandır kılo veremıyorum daha dogrusu seyır evresıne gectım durdu resmen..

listeye benide eklerseniz sevinirim..

kızlar kızlar be geldim..

kaçamak yapma sık dişini dediniz ama sıkamadım. sıkmayışımın sonucu +300 :KK43:
telafi etmeye çalıştım. çalışacağımda.
ben yaptım siz yapmayın diye söylüyorum.

telli_turnam liste çok güzel olmuş hele oradaki - leri görmek daha da güzell=))) elerine sağlık, emeğine sağlık.

şimdi gidip kepek stoğu yapıcam. malum bayramda memlekete gidicem.oralarda aç kalıp da cısss lara el sürmek zorunda kalmıyayım :KK52: :KK56:

Ama bu listedeben de yokuuum.ama gözden kaçmış olabilirim. Ben 1 Kasım'da basladim69.200 ile. Bu sabah tartıda 67.500 çıktım.bu benim icin bı mucize. Benide listeye ekleyin ki pes etmeden devam edeyim ama bayramda Asır'ı derecede motivasyona ihtiyacım var
Birde doğal tatlandicinin adı neydi ve atak dönemimi bugün bitiricem ama seyirde tam olarak ne yemem lazım bilmiyorum.bugün acil yardımlarınızı bekliyorum :KK54:

ben de 63 ten 1 senede 70 kadar çıktım.ama biraz dikkatedince 68e indim,ama ben önce60 sonrada 58 i hedefliyorum..sen niye bi senede kilo aldın bu kadar.ben bi düşük yaptım ondan sonra da yedim durmadan.sonuç hayatımda ilk defa 70leri gördüm.aynen dolaptaki kıyafetler olmayınca yazın sinirden dışarı çıkmadığımı bilirim.ama 3 kilo vermeme rağmen yavaş yavaş oluyo kıyafetler.çok mutlu oluyorum.biz eşimle başladık o bıraktı bırakacak:)))yakında tavuk olacam diyo o da tavuk yemekten.bide bence bu diyet insanın yeme alışkanlığını değiştiriyo.ben ağzı boş durmayan,aç olmasa bile sıkıntıdan yiyen biriydim ama şimdi aklıma bile gelmiyo bazen...ben 4 gündür seyirdeyim ama hiç veremedim.bakalım yarını çok merak ediyorum.

ben 1 senedir dışarı çıkmıyorum valla sinirden aynı senin gibi... bir sürü diyet denemesi yapıp 2. gün bıraktım ve sonuç yine aynı yere döndüm. şuan 2. günümdeyim ve 3 kilo vermiş görünüyorum inş devamıda gelir. bi de bir senelik bi kilo olduğu için çabuk vereceğimi düşünüyorum martta 63lere inmiş olucam inş. 1 haftadır abartmıyorum hem forumu hemde tariflerim bölümünü okuyorum.. şuan sıkıntım memlekete gidince malum bayram bide tatlıya düşme korkusu vazgeçemediğim bi tat ne yazıkki.. onun için de tatlandırıcımı alayım kepeğimide revani tarifi görmüştüm onu yaparım artık... kilo almak istemiyorum aynadaki ben eski ben değil moralim bozuluyo hayatta çıkmayan göbeğimin şimdi sarktığını gördükçe.. neyse bakalım gelişmeleri hep beraber görcez inş hedefe ulaşarak bitircem..:KK37::KK37::KK37:

herkese merhaba ben sürekli sizleri takip ediyorum ancak bugun yazabildim.diyetime 7 eylülde 79.200 ile başladım. bu gün itibariyla 71.200 kg yim. ancak şöle bir sıkıntım var..
13 ekimden beri 71.200 kg yim. gr oynamıyor .vucudun bu kadar direnç göstermesi doğal mı? .. hiç bırakmak istemiyorum :KK31: :KK31: hedefim 59.000 ama umarım ulaşabilirim.:KK43:

Hoşgeldin :) Türkçesi yok sanıyorum yapanlar ingilizce yapmıştır dukan diyeti hesaplarını. Çeviri yapmaya çalış yapamazsan yardımcı olurum. Basit 1-2 soru var sadece. :) Şimdiki kilon, olmak istediğin kilon vs

tarfilerim bölümünde var ama ben vereyim kendime tarif listesi oluşturdum ordan okuyarak

bi çikolatalı tarif kriz zamanlarında kullanmak üzere karşınızda dudutella

2 kaşık süt
1 kaşık kakao
8 damla tatlandırıcı

hepsini karıştırıyoruz dukan galetamıza sürüyoruz üstüne de goji berryleri serpince alın size dukan usulü waffl[/B]e

bide:- KAYMAÇİNA (ATAK VE SEYİR EVRELERİNE UYGUNDUR)
malzemeler:
1 kilo süt
5 yumurta
Tatlandırmak için aspartam

Sütü iyice kaynatın ve soğumaya bırakın.
Yumurta ve aspartam iyice çırpın, yumurta köpük köpük olsun
Soğumuş süte yumurtalı karışımı iyic yedirin.
Cam bir kaba karışımı döküp içinde su olan başka bir kabın içine yerleştirin.
Isıtılmış fırında, 170 derecede üzeri altın kahve olup göz göz olana kadar pişirin.
Soğuduktan sonra, mümkünse bir gün sonra servis edin.

- şekersiz krem karamel
ŞEKERSİZ KREM KARAMEL
MALZEMELER:
Süt – 130 mi.,
Yumurta – 1 adet,
Suni tatlandırıcı
sakarin – 2 tablet (sorbitol – 6 gr.),
Vanilya .
BESİN DEĞERİ:
-100 gr. kremde: Protein – 6.05 gr., Yağ – 5.67 gr., Karbonhid.rat-4.13 gr., Kalori-93.

1 su bardagı tuzsuz lor peyniri
1,5 - 2 tatlı kaşığı kakao
4/1 çay kaşığı vanilya yada 1-2 damla vanilya aroması
1,5 -2 tatlı kaşığı toz tatlandırıcı
bir miktar süt
istege baglı olarak damla çikolata
süslemek için hindistancevizi / gojiberry

yapımı çok çok basit.tüm karışımı bir kapta karıştırın. genelde süt tarifte yoktu ama şeker ve kakaonun peynire karışması için ben birazda süt ilave ettim. karışımı kaseleri koyup üzerine az hindistancevizi veya gojiberry koyup süslenebilir. 2 saat buzdolabında bekletilmesi tavsiye olunur

- Panna Cotta
1 kutu labne
1,5 su bardağı süt
2-3 yemek kaşığı tatlandırcı
1 paket vanilya
2 yemek kaşığı yoğurt

Orta boy tencereye; labne, süt ve tatlandırıcıyı alın.
Orta dereceli ateşte sürekli karıştırarak bir taşım kaynatın.
Tencereyi ocaktan indirin.
vanilya ve yoğurdu ilave edip hızlıca karıştırın.
Ilınması için bekletin.
Tatlı kâselerini hafif suyla ıslatın ve kâselere pay edin.
Buzdolabında en az 1 saat bekletin.
Kâseleri ters çevirip servis yapın.

- Böğürtlen aromalı su muhallebisi
1 çay bardağı su
1 çay bardağı yağsız süt
2 tatlı kaşığı nişasta (bunun yerine dukana uygun olarak ne koyabileceğimizi ben tahmin edemedim)
2 tatlı kaşığı toz tatlandırıcı
Böğürtlen aroması (elinizde hangi aroma varsa kullanabilirsiniz tebi)

Tüm malzemeleri karıştırıyoruz, ateşte koyulaşana kadar pişirip kaselere koyup soğutup bi güzel yiyoruz.
- Sütlü İrmik Tatlısı (bizimkisi sütlü yulaf kepeği tatlısı olabilir diye düşündüm ben)
1 litre yağsız süt
1/2 su bardağı su
1 su bardağı irmik (bunun yerine yulaf kepeği kullanabiliriz dedim ama sizler daha tecrübelisiniz tebi bu konuda)
1 paket vanilya (aroma kullanırsak daha iyi tebi)
10 yemek kaşığı toz tatlandırıcı (miktar bana fazla geldi şahsen isteğe göre azaltılabilir diyor tarifte de)
limon kabuğu rendesi, tarçın

irmik, vanilya ve limon kabuğu rendesini bir tencereye koyup üzerine süt ve su ilave ediyoruz, iyice karıştırıyoruz. Kısık ateşte muhallebi kıvamına gelene kadar pişiriyoruz. Ilınınca tatlandırıcıyı ekliyoruz. Önceden ısıtılmış cam tepsiye yayıp soğutuyoruz. 1 gün buzdolabında bekletilmesi tavsiye olunuyor efendim, tarçınla tüketebiliyoruz.

Not: her evre için uygundur.

herhalde yeter bunlar http://www.kadinlarkulubu.com/diyet-ozel-menu/449006-dukan-diyet-tariflerim-.html de daha fazlası var okursan..:KK53::KK53::KK53:

herkese merhaba

benim kilo vermem durdu. :KK14: 99 da takıldım kaldım. 20-25 gundur bu kıloda kaldım. bu nedenlede kaçamak denemez ama yınede kaçamak yapıyorumda denılebılır :KK52::KK52: su ıcmem bıle azaldı. motıvasyonum gıderek azalıyor :KK37: bu durumda ben ne yapmalıyım :KK54::KK54:

canım yumruk harekatı yapıcaksın forumu okuduysan bilgi var ama ben söyleyeyim 3 gün atak dönemi gibi yapıp sporunu günde 1 saate çıkarıcaksın bol su buna yumruk harekatı deniyor.. kilo verme azalınca herkesin yaptığı şey.. başarılar umarım düzelir::26::26::26:

herkese merhaba

benim kilo vermem durdu. :KK14: 99 da takıldım kaldım. 20-25 gundur bu kıloda kaldım. bu nedenlede kaçamak denemez ama yınede kaçamak yapıyorumda denılebılır :KK52::KK52: su ıcmem bıle azaldı. motıvasyonum gıderek azalıyor :KK37: bu durumda ben ne yapmalıyım :KK54::KK54:

bende aynı durumdayım. napcaz bilmiyorum:KK50: ama yılmak yok diye düşünüyorum...bol yoğurt diyorlar ama ben zaten hergün yiyorum...

Günaydın kıslar :KK3:nasılsınız??
Çevremde dukan akımı başlatmış bulunmaktayım :21: Herkes soruyo zayıflamamın sırrını, ben de tabii seve seve anlatıyorum :KK76: Daha yolun yarısındayım, inşallah hepimiz yeni yıla yepyeni bir bedenle gireriz kızlar :KK52:

Canım hoşgeldin :KK3: Sana yardımcı olabilecek, yani türkçe açıklaması bulunan Simla'nın blogu var. Googledan arama yaparsan dukandiyetim diye bulabilirsin canım oraya bi bak :KK51:

kaç gün oldu diyete başlayalı merak ettim benide heveslendirsin..

canım çok güzel bir rakam tabiki ama bana biraz hızlı eldi 18 günde 6 kg kayıp.. sağlığını etkilemesin sakın.
Evet, gerçekten hızlı verdim biraz. :KK1: Bunun sebebi belki de dukanın benim ilk ciddi diyetim olmasıdır. Vücudum etkiye tepki gösterdi hemen. Aklıma takılan tek şey spor üyeliğimi iptal edip etmemek... Bu diyetle beraber spor yapabileceğimi sanmıyorum. Spor olmadanda olmaz aslında ama ne yapsam bilemedim... :2:

tarfilerim bölümünde var ama ben vereyim kendime tarif listesi oluşturdum ordan okuyarak

bi çikolatalı tarif kriz zamanlarında kullanmak üzere karşınızda dudutella

2 kaşık süt
1 kaşık kakao
8 damla tatlandırıcı

hepsini karıştırıyoruz dukan galetamıza sürüyoruz üstüne de goji berryleri serpince alın size dukan usulü waffl[/B]e

bide:- KAYMAÇİNA (ATAK VE SEYİR EVRELERİNE UYGUNDUR)
malzemeler:
1 kilo süt
5 yumurta
Tatlandırmak için aspartam

Sütü iyice kaynatın ve soğumaya bırakın.
Yumurta ve aspartam iyice çırpın, yumurta köpük köpük olsun
Soğumuş süte yumurtalı karışımı iyic yedirin.
Cam bir kaba karışımı döküp içinde su olan başka bir kabın içine yerleştirin.
Isıtılmış fırında, 170 derecede üzeri altın kahve olup göz göz olana kadar pişirin.
Soğuduktan sonra, mümkünse bir gün sonra servis edin.

- şekersiz krem karamel
ŞEKERSİZ KREM KARAMEL
MALZEMELER:
Süt – 130 mi.,
Yumurta – 1 adet,
Suni tatlandırıcı
sakarin – 2 tablet (sorbitol – 6 gr.),
Vanilya .
BESİN DEĞERİ:
-100 gr. kremde: Protein – 6.05 gr., Yağ – 5.67 gr., Karbonhid.rat-4.13 gr., Kalori-93.

1 su bardagı tuzsuz lor peyniri
1,5 - 2 tatlı kaşığı kakao
4/1 çay kaşığı vanilya yada 1-2 damla vanilya aroması
1,5 -2 tatlı kaşığı toz tatlandırıcı
bir miktar süt
istege baglı olarak damla çikolata
süslemek için hindistancevizi / gojiberry

yapımı çok çok basit.tüm karışımı bir kapta karıştırın. genelde süt tarifte yoktu ama şeker ve kakaonun peynire karışması için ben birazda süt ilave ettim. karışımı kaseleri koyup üzerine az hindistancevizi veya gojiberry koyup süslenebilir. 2 saat buzdolabında bekletilmesi tavsiye olunur

- Panna Cotta
1 kutu labne
1,5 su bardağı süt
2-3 yemek kaşığı tatlandırcı
1 paket vanilya
2 yemek kaşığı yoğurt

Orta boy tencereye; labne, süt ve tatlandırıcıyı alın.
Orta dereceli ateşte sürekli karıştırarak bir taşım kaynatın.
Tencereyi ocaktan indirin.
vanilya ve yoğurdu ilave edip hızlıca karıştırın.
Ilınması için bekletin.
Tatlı kâselerini hafif suyla ıslatın ve kâselere pay edin.
Buzdolabında en az 1 saat bekletin.
Kâseleri ters çevirip servis yapın.

- Böğürtlen aromalı su muhallebisi
1 çay bardağı su
1 çay bardağı yağsız süt
2 tatlı kaşığı nişasta (bunun yerine dukana uygun olarak ne koyabileceğimizi ben tahmin edemedim)
2 tatlı kaşığı toz tatlandırıcı
Böğürtlen aroması (elinizde hangi aroma varsa kullanabilirsiniz tebi)

Tüm malzemeleri karıştırıyoruz, ateşte koyulaşana kadar pişirip kaselere koyup soğutup bi güzel yiyoruz.
- Sütlü İrmik Tatlısı (bizimkisi sütlü yulaf kepeği tatlısı olabilir diye düşündüm ben)
1 litre yağsız süt
1/2 su bardağı su
1 su bardağı irmik (bunun yerine yulaf kepeği kullanabiliriz dedim ama sizler daha tecrübelisiniz tebi bu konuda)
1 paket vanilya (aroma kullanırsak daha iyi tebi)
10 yemek kaşığı toz tatlandırıcı (miktar bana fazla geldi şahsen isteğe göre azaltılabilir diyor tarifte de)
limon kabuğu rendesi, tarçın

irmik, vanilya ve limon kabuğu rendesini bir tencereye koyup üzerine süt ve su ilave ediyoruz, iyice karıştırıyoruz. Kısık ateşte muhallebi kıvamına gelene kadar pişiriyoruz. Ilınınca tatlandırıcıyı ekliyoruz. Önceden ısıtılmış cam tepsiye yayıp soğutuyoruz. 1 gün buzdolabında bekletilmesi tavsiye olunuyor efendim, tarçınla tüketebiliyoruz.

Not: her evre için uygundur.

herhalde yeter bunlar http://www.kadinlarkulubu.com/diyet-ozel-menu/449006-dukan-diyet-tariflerim-.html de daha fazlası var okursan..:KK53::KK53::KK53:

Çok saol canım krem karameli yaptım üstüne çikolata sos yaptım çok güzel oldu. :KK1:

X