Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Aman Allahımmm. Çokkk mutlu ettin beniiii. :: ben haftada 1 tane yemeyede razıyım. Gerçekten çok mutlu oldumm=)

Başlangıç kilomuz ve hedefimiz nerdeyse aynı. Herkesin metabolizması farklı tabi ama sen bu kiloyu ne kadar zamanda verdin? bide atak evresinde kaç kilo vermiştin?

Ne dimek, her zaman :KK9:
Ben 14 eylülde başladım canım, yaptığım 7 günlük atakta 3,5 kilo kadar verdim. (Atağın yedinci günü regl oldum ) :KK1: vücut biraz su tutmuş olabilir yanii:KK1: :KK1: Seyir evresine geçtiğimde de hep protein günlerinden sonra tartıldım, yani gün aşırı :KK4: Artıları da gördüm, eksi 1,5 ları da, bazen aynı kiloda kaldığımda oldu. :KK53:O yüzden bu takılmalara pek takmamak gerekiyo sanırım :KK51: Nası bi cümle oldu ama :KK1::KK1:
Sonuç olarak şu an itibariyle 13 kilo vermiş bulunuyorum Allah'a Şükür, darısı senin başına canım :KK9: inşallah bir daha gelmemek üzere gider kilolarımız :KK55:

hayırlı olsun canım.darısı başımıza:emir_bebek:sen çok iyi kilovermişsin ben 12. günümdeyim ve 3 kilo verebildim..umarım biran önce ben de verebilirim kilolarımı..yürüyüş yapıyo muydun sen hergün.ben yapamıyorum:KK50:

yürüyüş yapaya çalışıyodum canım ama yapamadığım zamanlarevede kendim yarım saat hareketler yapıyodum

inşallah dedigin gibidir.bide iştahım açık sorma .doymuyorum desem yeridir yani..

ufak ufak tırsmayada başladım bugun yani.bide gecikme deilse ....

vallahi canım bende hamile olduğumu öğrenmeden önce acayip iştahım açılmıştı hiç doymuyodum sen bi test yap bence:KK1::KK1::KK1::KK1:

Kızlar aman haaa... Bayramda mukayyet olun kendinize :KK20: uymayın şeytana :KK47: Aklınıza burası gelsin, veeee bi dahaki bayram giyeceğiniz güzel elbiseleri düşünün kızlar :KK61: Zayıfladığımızda neler giyeceğiz neler...:21:
Ben bayram için lor tatlısı yapıcam, en azından bayram tatlımız olsun dimi :KK9:

Mrb arkadaslar bende aranıza yeni katilanlardanim.günlerdir forumları okuyorum yarıdan fazlasını okudum birsuru not aldım atak seyir de neler yiyebilirim menüler tarifler....ve 1kasimsali gunü birden baslayiverdim diye 69.200ile ve bugün sabah 67.90 U görünce şaşırdım.benki diyetlere dayanamayan hep kacamaklar yapan kan sekerim düştüğü icin 2 -3saate bir sürekli yiyen birisi olarak gözlerime inanamadım.çok kolay bı 3 gun geçirdim.hiç acıkmadım.oğlumun beslenmesi icin 1 kilo kiymayi marketten alır almaz köfte yapıp yuvarlayip sera yoa sarıp dondurucuya atiyodumonlar benim kurtarıcım oldu.bugün sabah tuzsuz peynir 2 yumurta ve maydonoz dereotlu bir omlet yaptım 1 bardak ayranlar aksama kadar tok durdum ben turşu hakkımı sus biberi turşusu olarak kullanıyorum çok seviyorum çünkü.benide listeye yazabilirsiniz.çok yazdım sonra tekrar yazarım ben verdimse herkes verir

olmuş olmuş.inşallah hemen gider kilolarımız

inş inş inş bir sende aldım bunları.. gitsin artık yha zoruma gidiyo dolabımdaki kıyafetleri deneyip deneyip olmayınca yerine koyuyorum bakıyorum öle..dukan amcama göre mart başında tamamen kurtuluyorum 63 oluyorum. şuan hedefim 68 çünkü bir sene önceki kilomdu..ondan sonra fit olma yolu için 5 kilo daha vermem lazım hadi hayırlısı.. bugünüm iyi geçti ama süt yumurta tavuk içimde yakında bişeylerin çıkacağı hissi verdi bana... midem bulancak ya:)) yarın kurabiye yapıcam dukan teriflerimde gördüm saolun ne güzel yazmışınız hemen worde kopyaladım walla..deniycem bakalım..:)):KK53::KK53::KK53:

herkese merhaba ben aranzda yeniyimde yarın dukana başlamak istiyorum ama önce test yapmam gerekiyor kanımca ama testin linkini bulamadm nasıl bulabilirmm?
bir yardımcı olursanz sewnrm teşekkrler şimdidennn:KK3:

herkese merhaba ben aranzda yeniyimde yarın dukana başlamak istiyorum ama önce test yapmam gerekiyor kanımca ama testin linkini bulamadm nasıl bulabilirmm?
bir yardımcı olursanz sewnrm teşekkrler şimdidennn:KK3:

merhaba sewilaylay, hoşgeldin. googleda dukandiet diye aratırsan siteyi bulabilirsin.

inş inş inş bir sende aldım bunları.. gitsin artık yha zoruma gidiyo dolabımdaki kıyafetleri deneyip deneyip olmayınca yerine koyuyorum bakıyorum öle..dukan amcama göre mart başında tamamen kurtuluyorum 63 oluyorum. şuan hedefim 68 çünkü bir sene önceki kilomdu..ondan sonra fit olma yolu için 5 kilo daha vermem lazım hadi hayırlısı.. bugünüm iyi geçti ama süt yumurta tavuk içimde yakında bişeylerin çıkacağı hissi verdi bana... midem bulancak ya:)) yarın kurabiye yapıcam dukan teriflerimde gördüm saolun ne güzel yazmışınız hemen worde kopyaladım walla..deniycem bakalım..:)):KK53::KK53::KK53:

ben de 63 ten 1 senede 70 kadar çıktım.ama biraz dikkatedince 68e indim,ama ben önce60 sonrada 58 i hedefliyorum..sen niye bi senede kilo aldın bu kadar.ben bi düşük yaptım ondan sonra da yedim durmadan.sonuç hayatımda ilk defa 70leri gördüm.aynen dolaptaki kıyafetler olmayınca yazın sinirden dışarı çıkmadığımı bilirim.ama 3 kilo vermeme rağmen yavaş yavaş oluyo kıyafetler.çok mutlu oluyorum.biz eşimle başladık o bıraktı bırakacak:)))yakında tavuk olacam diyo o da tavuk yemekten.bide bence bu diyet insanın yeme alışkanlığını değiştiriyo.ben ağzı boş durmayan,aç olmasa bile sıkıntıdan yiyen biriydim ama şimdi aklıma bile gelmiyo bazen...ben 4 gündür seyirdeyim ama hiç veremedim.bakalım yarını çok merak ediyorum.

Selam hepinize, 18. günümüde tamamladım bugün :KK70: Gitti 6 kilo 59um şu sıralar. Ya kızlar dukan için yapabileceğimiz muhallebi tarzı önerebileceğiniz bir tarif var mı?

yok bulamadım türkeçesinii arıyorum ama bulamadı m:KK5:

Hoşgeldin :) Türkçesi yok sanıyorum yapanlar ingilizce yapmıştır dukan diyeti hesaplarını. Çeviri yapmaya çalış yapamazsan yardımcı olurum. Basit 1-2 soru var sadece. :) Şimdiki kilon, olmak istediğin kilon vs

herkese merhaba

benim kilo vermem durdu. :KK14: 99 da takıldım kaldım. 20-25 gundur bu kıloda kaldım. bu nedenlede kaçamak denemez ama yınede kaçamak yapıyorumda denılebılır :KK52::KK52: su ıcmem bıle azaldı. motıvasyonum gıderek azalıyor :KK37: bu durumda ben ne yapmalıyım :KK54::KK54:

iki gün önce tartıda 80 i gördüm sevinçten havalara sıçramışken bugün birde baktım ki 81kg olsun ne yapalım hiç olmazsa geçen haftadan 1kg eksik ,canım beni eklmeyi unutma

herkese merhaba

benim kilo vermem durdu. :KK14: 99 da takıldım kaldım. 20-25 gundur bu kıloda kaldım. bu nedenlede kaçamak denemez ama yınede kaçamak yapıyorumda denılebılır :KK52::KK52: su ıcmem bıle azaldı. motıvasyonum gıderek azalıyor :KK37: bu durumda ben ne yapmalıyım :KK54::KK54:

Eğer kitabın varsa durağanlık süreci ile ilgili bir bölüm vardı onu oku canım. Bende çok korkuyorum vermem duracak diye. :2:

Selam hepinize, 18. günümüde tamamladım bugün :KK70: Gitti 6 kilo 59um şu sıralar. Ya kızlar dukan için yapabileceğimiz muhallebi tarzı önerebileceğiniz bir tarif var mı?

Markette satılan hazır puding karışımlarından ligt olanları tüketilebiliyormuş. Yinede çok sık tüketmemeli.

Markette satılan hazır puding karışımlarından ligt olanları tüketilebiliyormuş. Yinede çok sık tüketmemeli.

Benim gece gece canım tatlı çekti de :KK1: Şuan light puding yok bende, elimdeki malzemelerle birşeyler yapmaya çalıştım bende şuan olmasını bekliyorum. Bencede çok sık tüketilmemeli light puding yemekten çekiniyorum almadım o yüzden. :/

Günaydın kızlar..
Bu gün tartılmadım, yarın tartılacağım. Zaten duraklama dönemine girdim kilom oynamıyor hepten sinir oluyorum.

telli turna merhaba;
uzun zamandır diyetlere karşı tepkisiz olduğumu yazmıştım. dukanla tanışana kadar..neler yapıyorum?
sabah kahvaltım son birkaç haftadır sabitlendi. haşlanmış yumurta, beyaz peynir ve sütlü kahve. eşim, yumurtanın beyazını sevmez. biz her sabah iki yumurta haşlayıp beyazlar bana sarılar ona olacak şekilde paylaşıyoruz :KK1: öğlene kadar oldukça tok tutuyor.
öğlene kadar ara ara su içiyorum. öğlen yemeği de sabitlendi neredeyse, dışarıda yemek zorundayım. hemen her gün aynı yere gidip tavuk yiyorum. haşlanmış tavuktan yapılmış dereotlu tavuk salatası, ya da sossuz kavrulmuş tavuk. bazen yanında herse ya da buharda pişmiş sebze oluyor.
akşamları en değişken öğünüm. köfte-yoğurt, balık-salata, kıymalı sebze yemeği yine yoğurt şeklinde seçeneklerim var. özellikle kıymalı pırasa, kıymalı karnıbahar, fasulyeyi tercih ediyorum. en kolayı kasabımdan aldığım soğan ve baharatla yoğurulmuş köfteleri yağsız tavada kızartmak. arada bir yoğurt ve yulafla yaptığım yayla çorbası yapıyorum. onu da akşam öğününde tüketiyorum.
2 haftadır alışkanlık yaptı dediğim light pudinge ara verdim. kakaolu kek yaptım onun yerine. akşamları 2-3 ince dilim tırtıklıyorum. yulafı tüketmenin en güzel şeklini bulduğumu düşünüyorum. :KK1:
ve su, su bol bol su.. 3-3,5 litre kadar içiyorum her gün. gün içi hep dışarıda olduğum ve dışarıda tuvalete gitme konusunda sıkıntım olduğundan genelde akşamları yoğunlaşıyor su tüketimim, ama içiyorum. gece bazen bir yeşil çay, ekinezya ya da beşi bir arada diye bir poşet çay var içinde mate, funda yaprağı falan olan; onlardan bir fincan içiyorum.
yürüyüş ya da spor haftaiçi pek mümkün olmuyor. leslie'ye pek heveslenmiştim. ama hala hayata geçirmeyi başaramadım. ama birkaç öncesiyle kıyaslanınca çok hareketli, koşuşturmacayla geçiyor günlerim. cumartesi-pazarları fırsat bulup yürüyorum.
geçen hafta bir süredir beklediğim regl dönemim olduğundan kilom fazla düşmemişti. bu hafta sanırım geçen hafta vücudumdaki reglden kaynaklanan su birikimini de attığımdan kilo farkı oluştu. ama en güzeli, eski pantalonlarıma sığıyorum; hatta bir şımarıklık yapıp bu hafta arkadaşımın alışverişi için gittiğim bir jean mağazasında 31 beden kotun içine girdim :)))) 2 ay önce olsa bırak kot denemeyi, o mağazaların önünden geçmek istemezdim.. şımarıklık bunun neresinde diyeceksin; pantalonu denedim, gayet güzel oldu, sonra arkadaşıma dönüp "ben şimdi bunu alırsam iki ay sonra giyemeyip 29-30 bedenleri denemeye geleceğim" dedim, almadım.
bayramdan sonraki hedefim seksenli kilolara veda etmek.. bir tek kayınvalidemlere yapacağımız ziyaret biraz kaygılandırıyor beni. kadıncağız bir sürü hazırlık yapıyor, sonra yemedim mi beğenmedim falan sanıp üzülüyor. şimdiden akıllarına koyuyorum, hatta bu akşam arayıp yiyebileceğim şeyleri bildireceğim. kayınvalidem şeker hastası, giderken de yulaflı kekimden yapıp götüreceğim ona..verdiğim kiloları görünce gönül koymaz diye umut ediyorum..

Canım inşaAllah benimde yakın zamanda tek arzum 8 li rakamlardan aşağı düşmek. Çok fena duraklamaya girdim baramdan sonraya anca çözülür sanırım. Kotu denemekle iyi yapmışsın bu sana daha hırs yapmıştır. 29-30 bedenlerin içine gireceğin günler yakındır :KK51:

iki gün önce tartıda 80 i gördüm sevinçten havalara sıçramışken bugün birde baktım ki 81kg olsun ne yapalım hiç olmazsa geçen haftadan 1kg eksik ,canım beni eklmeyi unutma

Su tutmuştur vücudun, İnsan bir günde 1 kilo alamaz ya.

Olsun buda çok iyi canım aynen devam.

Arkadaslar dün iki tepsi baklava yaptım bayramda metaların bilmem şimdiye kadar sadece 1 öğününde siyah et yedim evde olmadıgı icin.tavuk gibi gidaklamak uzereyim.siyah etle daha kolay diyete devam edeceğimi sanıyorum tatlı konusunda o doğal tatlandiricinin adı neydi ondan alayimda 3 baklava islatıp her gun bir küçük dilim yiyeyim bari.bu arada light diye içtiğimiz kola ve limonatalarin icinde aspartam var haberiniz olsun sağlıksız yani doğal tatlandirici alırken ordan zarar görüyoruz evde limonata yapicam ben biliyosunuz yarın arefe oruç tutmayı düşünüyorum acaba kilo alirmiyim ne dersiniz ama alsam bile tutucam

X