Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

bu gün sabah 1 yumurta ve içine biraz süt koyarak omlet yapmayı denedim tavaya 1 damla yağ koydum ve burda okuduğm gibi peçeteyle sildim:) sonra omletimi yaptım.
ben normalde yumurtanın beyazını kesinlikle yiyemem ama kendimi bi zorluyayyım dedim üzerine pul biber falan döktüm öle yedim(zorla) yanındada 2 fincan çay içtim bir küçük parçada kaşar attı ağzıma bişey olmaz dimi kızlar ondan :18:
bu şekilde sabah kahvaltımı yaptım gelirken yanımda süt getirdim arada da onu içicem.
öğlen menümde balık var gene(istavrit)
dün akşam fırında palamut yaptım çok lezzetli oldu çokta doyurucuydu tavsiye ederim.
akşam yemeğine daha karar veremedim ama tavuk olabilir.
dünden beri tavsiyelerinize uyuyorum elimden su şişesini düşürmüyorum devamlı su içmeye çalışıyorum biraz tuvalet sorunu oluyo ama napalım artık:KK43:(
ağız kuruluğum hala devam ediyo ama demekki ne kadar içsemde yeterli değil su miktarı:KK43:(

yanlış anlaşılmasıın, henüz tartılmadım ve tartıda da çok fazla bir değişiklik olduğunu sanmıyorum
ama dün hastaneye gidip tahlil yaptırdım
diyete başlamadan önce 260 olna kolesterolüm oldukça korkutuyordu beni
amaaa bu kadar et ve yumurta yememe rağmen 260 tan 200 e inmiş..... :KK76:
ayrıca kendimi bildim bileli kansızlık problemi yaşayan, sürekli ilaç kullanan benim kan değeri 13 e çıkmış (11-16 arası olması lazım)
üre, şeker ve diğer tüm sonuçlerımda harika, yıllardır yaptırdığım en iyi tahlil diyebilirim
şimdi daha çok güveniyorum bu diyete, umarım şu metabolizmamın direnişinide kırarımda tekrar başalrım kilo vermeye
ablamın iş arkadaşıyla aynı zamanlarda başlamışız dukana, oda aynısını söylüyormuş 1 haftadrır gram verememiş

yanlış anlaşılmasıın, henüz tartılmadım ve tartıda da çok fazla bir değişiklik olduğunu sanmıyorum
ayrıca kendimi bildim bileli kansızlık problemi yaşayan, sürekli ilaç kullanan benim kan değeri 13 e çıkmış (11-16 arası olması lazım)
üre, şeker ve diğer tüm sonuçlerımda harika, yıllardır yaptırdığım en iyi tahlil diyebilirim
şimdi daha çok güveniyorum bu diyete, umarım şu metabolizmamın direnişinide kırarımda tekrar başalrım kilo vermeye
ablamın iş arkadaşıyla aynı zamanlarda başlamışız dukana, oda aynısını söylüyormuş 1 haftadrır gram verememiş

senin adına çok sevindim canım hem kilo verip hemde bu şekilde sağlık problemlerinin çözülmesi ne kadar güzel böyle okuyunca daha bi hırslanıyo insan teşekkürler paylaşımın için.

sağol canım
evet gerçekten korkarak gittim bi terslik çıkarmı diye ama sonuçlar beklediğimden de iyi çıktı
inşallah hepberaber kurtulcaz bu kilolardan
ama pesetmemek gerekiyor, ben 1 haftadır nerdeyse hiç kilo vermedim ama olsun almadımda....
ağız kuruluğu başta oluyor merak etme, bol bol su iç, sakın ihmal etme suyu, aslında yaşadığın bu ağız kuruluğu vücudunun bozulan su dengesinin düzeldiğinin göstergesi, kitapta yazıyor zaten aslında vücut bu suyu böyle hergün istermiş ama isteyip içemedikçe bir süre o mekanizma bozulur ve zaten su gelmeyecek diye istememeye başlarmış, sen içebildiğin kadar çok su iç ama günlük 1 tanede maden suyunu sakın unutma, minarel dengesini bozmamak için

Bak görüyormusun senle ikimizde aynı günlerde başladık ve benimde durdu seninde durdu. Demekki hakikaten belli süre sonrası duraklama çok doğru. Ve inanıyorum bu süreçde geçecek.

Sonuçların güzel çıkmasına çok sevindim canım. Bende seni bekliyordum dünden beri ne yaptın diye. Görüyormusun bak diyet sana baya yaramış.

koskoca 1 hafta geçti ve ben sadece 300 gram vermişim :KK43:((((
85.1 den 84.8 e indim
of ki offf

Aynen bende topu topu 400 gr vermişim.

Olsun şimdi daha sıkı sarılalım diyetimize. Direnen vücudumuza yenilmeyelim.

Baksana o anlattığım kişilerin duraklaması 20 gün sürmüş sonra bir anda gitmiş. Belkide bizimde 20 gün sürecek ve ilk aydaki gibi bir ayda 10 kg vericez. Olabilir neden olmasın dimi ama.

harika.. özellikle artabilir denen kolesterolün düşmesi çok iyi. bu diyeti uzun süreli yapanlar bazı dönemler gram kilo vermediklerini ama sonunda bu durumun aşıldığını söylüyor. metabolizma direnişini de kısa zamanda kırarsın umarım..

günaydın kızlar
bu hafta kilo verip almayla geçti tartıldım 62.500kg artık bu kadarla idare edeceğim artık haftaya inş .

Bak görüyormusun senle ikimizde aynı günlerde başladık ve benimde durdu seninde durdu. Demekki hakikaten belli süre sonrası duraklama çok doğru. Ve inanıyorum bu süreçde geçecek.

Sonuçların güzel çıkmasına çok sevindim canım. Bende seni bekliyordum dünden beri ne yaptın diye. Görüyormusun bak diyet sana baya yaramış.

Aynen bende topu topu 400 gr vermişim.

Olsun şimdi daha sıkı sarılalım diyetimize. Direnen vücudumuza yenilmeyelim.

Baksana o anlattığım kişilerin duraklaması 20 gün sürmüş sonra bir anda gitmiş. Belkide bizimde 20 gün sürecek ve ilk aydaki gibi bir ayda 10 kg vericez. Olabilir neden olmasın dimi ama.

telli turna günaydın; 81,2 olarak günceller misin beni listede?
kolay gelsin.

merhaba elmaşekeri, bahsettiğin şekilde arayıp çıkan sonuçlarda yazılanları okudum.
bugüne dek gittiğim bir diyetisyenden çok iyi sonuçlar almıştım. her haftasonu ölçümlerimi yapar, yediğimi içtiğimi kaydetmemi ister ve kilo veriş/veremeyiş durumuma göre listemi her hafta değiştirirdi. onunla geçirdiğim 6 ay sonrası verdiğim kiloları uzunca bir dönem almamıştım. şimdi ayrı şehirlerdeyiz; yaşım ve metabolizmam değişti, o listelerle kilo veremedim. bu arada gittiğim hiçbir diyetisyenin listeleriyle de başarılı olamadım. 2 kilo verdiysem 4 kilo geri aldım. ya da gidip kilomu ölçtükten sonra bana hazır, her danışana kullandıkları listelerden verdiklerini görünce hiç başlamadan bitti diyet maceram.
ta ki dukan diyetini duyuncaya dek. etle aram çok da iyi olmamasına rağmen diğer protein içeren ürünlerle destekleyebileceğimi düşünüp denemeye karar verdim. temmuzda yaptığım ilk deneme, tatilde gittiğimiz yerde diyete uygun çok fazla yiyecek bulamamam ve sonrasında sürpriz biçimde gelişen hamilelik ile bozuldu. kanamalarla süren hamileliğim boyunca sürekli yatmam ve önüme ne getirilirse yemem gerekti. bu arada canımın hep tatlı istemesi de şişmemde etkili. kilolarımın da riski arttırdığını düşündüğüm 2 aylık zamandan sonra düşük gerçekleşti ve ben o kadar yatış ve yememe rağmen diyete başladığım kilodaydım...
düşükten 1 hafta sonra yeniden dukana başladım. verdiğim her kilo beni depresyondan uzaklaştırdı ve bebeğe yaklaştırıyor diye düşünüyorum. çünkü riskli hamileliğe en fazla bendeki kilo fazlasının yol açtığını düşünüyorum. hamile olduğumu öğrendiğim ilk günden itibaren doğuma kadar ne yapacağımı düşünürdüm. zaten 5-6 aylık hamileleri andıran bir göbeğim mevcutken bu kadar yağ arasında bebek nasıl olacaktı ki? olmadı da.. şimdi diyette 7. haftada olmama rağmen 8 kilo civarında kaybım var. en önemlisi kendimi tok, dinç ve hafif hissediyorum.
atak döneminde istisnasız her kuralı uyguladım. seyir evresine geçtikten sonra sanırım 2-3. haftalardı. sebze protein ve salt protein günlerini karıştırmamla birlikte diyette kendime göre uyarlamalar yaptım. mesela sabah kahvaltısını saf protein yapıyorum. öğle yemeğinde genelde tavuk yiyorum bazen yanına sebze alıyorum, eğer öğlen sebze yediysem akşam saf protein uyguluyorum, yok sebze yoksa öğle öğününde akşam yemeğinde sebze ya da salata ekliyorum porsiyonuma..
hayatımın en sulu dönemindeyim. günde 3-3,5 litre su içeceğimi söyleseler güler geçerdim. bir bardak su içmeden çayla-kahveyle geçirdiğim o kadar fazla günüm vardı ki..ha bir de çay neredeyse içmiyorum denebilir. ancak bir ziyarette ikram ederlerse..
bir de multivitamin desteği.. eğer önümüzdeki aylarda yeniden hamilelik planlamasam pek de ihtiyaç hissetmezdim bu desteğe. ama ne olur ne olmaz diye vitamin desteğine başladım. haftada 2-3 kez balık yediğim için omega desteğine gerek görmüyorum. bayramdan sonra gideceğim doktor kontrolünde bir çok kan testi yapılacağından şu anki değerlerimi bilmiyorum, o zamana dek bekleyeceğim. muhtemelen verdiği "kilo ver" ödevini yerine getirdiğimi gören doktorum ne yaptığımı soracak ve ona beslenme şeklimi anlatıp görüşlerini alacağım. o zaman sizinle paylaşırım edindiğim bilgileri..

her metabolizma farklı olduğundan diyete ve yenilen yiyeceklere verdiği tepki farklı. bende bu diyet işe yaradı; ama herkes için böyle olması mümkün değil. su içmeden ya da kitabı okumadan, diyetin içeriğini tam olarak anlamadan, kendine uygun olacak olmayacak şeyleri bilmeden, bir de henüz gelişme çağında-ergenlik döneminde gençler kulaktan dolma bilgilerle uygulamaya çalışabilirler bu yöntemi..bu noktada elbette ki sağlıkçıların ya da bazı ünlü diyetisyenlerin "dukan diyetinin zararları" şeklinde demeçler vermesi normal ve bir açıdan da faydalıdır..
benim açımdan bu diyetin bana faydası kendimi sağlıklı hissederek verdiğim kilolar, diyetisyenlere zararıysa onlara her 15 günde bir ödemeyeceğim paralardır..

ya ama kızlar ben yokken çok fazla aktif oluyorsunuz yoruluyorum okumaktan 40 sayfa kitap okurdum:)))merak da ediyorum neler olmuş diye:))

yeni başlayanlar tartıda +ları görüp üzülenler, kabızlık sorunu çekenler hepsi aynı ama olsun:)))
ama sanki kaçamak yapan çarpmadı gözüme=)))

yeni başlayanlar aramıza hoşgeldiniz....

gözün aydın=))) ne diyelim yarın eriyen yağcıklarımız için herkes mutlu olur inşallah :KK52:

bitter sen direk iki kayısı ye.veya günde bir çay kaşığı zeytinyağı iç veya sebze günlerinde salatana kat. sonuçtA 1gramında yanlış hatırlamıyorsam 9 kalori var. zaten yakıyoruz herşeyi onu da yakarız :KK66:
ayrıca eğer 1haftanın sonunda tuvalete çıkarken zorlanma yırtılma veya basurun varsa onları tahrip edecek bir durumun olmuyorsa hiç tuvalete çıkıcam diye sağlığından olma.
birde kabızlık için bilmiyorum kola ne kadar tüketiyorsun ama içinde meyan kökü var o yüzden ishal olanlara kola iç derler. tutar derler. içiyorsan kolayı da azalmanın yararı olabilir.

ağzımın kurumasına izin vermiyprum ki. sürekli serum gibi elimde duruyor su şişem. beş dakika da bir su içiyorum. o yüzden kurumuyor:KK66:

ayrıca bir ayda 6 kilo çok değil. ama sağlıklı olanı haftada 1 kilo vermek. yani genelde herkes haftada bir kilo veriyor. ama kilomn fazla ise belki daha çabuk kilo verirsin:KK66:

arkadaşlar yemediğimz şey ne?
pilav mı yyumurtlamamızı sağlıyor yoksa patates mi yağ mı?
he evet tek sağlıklı olan ürün meyvelerimiz vardı onlar yok şuan.
ama 7 yıl öğrenci hayatım oldu. o zaman diliminde senede yenilecek miktar kadar meyveyi biz 7 yılda tükettik.
şuan ev arkadaşlarım evli. ikisinin ilk günden bebekleri oldu. hatta birinin bebişi 4aylıkken tekrar hamile kaldı. meyveyle de alakalı değil.

bnce tuhaf sorular bunlar. kim hayatında bu kadar çok ve sık et yedi? hemde sağlıklı şekilde az yağlı veya yağsız.
kim bu kadar yoğurt yedi? ben haftada 3kiloya yakın yğurt yiyorum. normalde bu kadar yemezdim.
kim yulaf kepeği gibi yararlı bişey yiyordu?
bence fazla takılmayın arkadaşlar. iki aylık bir süre zarfından birşey olmaz. olsaydı afrikadaki insancıklara olurdu. ne et görüyorlar ne de doğru düzgn sebze.
ayrıca mehmet öz bu diyete ılımlı bakıyor. ve kendi prgramında bahsetmişti. yan etkileri olsaydı çoktan kitap toplatılırdı mahkemeler davalar açılırdı.biryerde okduum. on yıl olmuş kitabı çıkaralı..

buarada ben dün tahlil yaptırdım. hem dahiliyeye göründüm. hem cildiyeye. ikisine de bahsettim diyetimden kimse bana aaa çok zararlı demedi.
ondan önemlisi ise ne kolestrolüm ne yağım nede başka birşeylerim yüksek çıktı.
birtek adetli olduğum için idrar tahlilimde iki değerim aşırı yüksek çıktı ama iki doktor da adetli iken normal çıkan değerler bunlar dedi.
idrarımda protein çıkacak diye ödüm kopuyordu herşeyim tertemiz çıktı:)) :KK52:

herkese günaydın,
arkadaşalr dün yadıklarım sakın yanlış anlaşılmasın; bu diyet zararlı yapılmasın diye bir düşüncem yok ben de zaten devam ediyorum diyete; ama okuduğum bazı yazılar tedirgin etti sadece; benim de konuda cok bilgim olmadığı için bilgis olan arkadaşlardan bilgilendirmelerini rica ettim. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim öncelikle. Kitabı okuyunca benim de mantığıma yatan bir diyet oldu zaten bu; çünkü insan vücudu sadece proteinlerin yapı t aşı olan aminoasitleri sentezleyemez (yani ben oyle biliyorum en azından) ve proteinlerin vücuda alınmaması kalıcı hasarlara neden olur; özellikle kaslarda. bu nedenle bu diyet bana mantıklı geldi; yani vücudmuz karbonhidrat ve yağ sentezleyebiliyor (hatta yağ depolamak konusunda oldukça başaarılı :) ama işte insan yinede bu kadar hızlı kilo verip tek çeşit beslenme yapınca tedirgin oluyor; birde çoğumuz bir kaç aydır yapıyoruz diyeti oyuzden uzun vadeli etkilerini merak ettim. Peppe doktora gideceğini yazmışsın, doktora gittikten sonra doktorunun görüşlerini bizimle paylaşırsan sevinirim. Bayramdan sonra bende doktora gideceğim böbrek ve karaciğer fonksiyonlarıma baktıracağım, doktorun görüşünü de sorarım diyet ile ilgili burada sizinle paylaşırım.

Telli turna bugün bildirim günü benim güncel kiolam 69,6

bu gün sabah 1 yumurta ve içine biraz süt koyarak omlet yapmayı denedim tavaya 1 damla yağ koydum ve burda okuduğm gibi peçeteyle sildim:) sonra omletimi yaptım.
ben normalde yumurtanın beyazını kesinlikle yiyemem ama kendimi bi zorluyayyım dedim üzerine pul biber falan döktüm öle yedim(zorla) yanındada 2 fincan çay içtim bir küçük parçada kaşar attı ağzıma bişey olmaz dimi kızlar ondan :18:
bu şekilde sabah kahvaltımı yaptım gelirken yanımda süt getirdim arada da onu içicem.
öğlen menümde balık var gene(istavrit)
dün akşam fırında palamut yaptım çok lezzetli oldu çokta doyurucuydu tavsiye ederim.
akşam yemeğine daha karar veremedim ama tavuk olabilir.
dünden beri tavsiyelerinize uyuyorum elimden su şişesini düşürmüyorum devamlı su içmeye çalışıyorum biraz tuvalet sorunu oluyo ama napalım artık:KK43:(
ağız kuruluğum hala devam ediyo ama demekki ne kadar içsemde yeterli değil su miktarı:KK43:(

Günaydın canim.. ben bile 3 lt su içmem rağmen ağzım kuruyor. Kalktığından beri 5 bardak su içtim düşün hala kuruyor :) Sabahları ekmek olmayınca daha sıkı birşeyler arıyo insan yumurtayı haşlayıp yatay olarak ortadan ikiye böl sarısını çıkar peynirle harmanlayıp tekrar beyazların içine yerleştir tabi pul biber de ekleyebilirsin ben bu sabah öyle yaptım:) eğer doyduğumu hissetmezsem bir bardakta süt içiyorum. Süt baya dolduruyo mideyi. Birde omleti peynirli yapıncada çok güzel oluyor. ben öğlene ne yiyeceğimi bilmiyorum. Balığı çok severdim ama artık o bile yağlı gelmeye başladı :)

gerçekten çok güzel bir haber canim. Bende artık daha çok güvenmeye başladım diyete bizleri aydınlattığın içinde çok teşekkürler

günaydın arkadaşlarım..

dün gene inanılmaz bir gün yaşadım. Allah bidaha yaşatmasın.. izin alıp çıktım saat 2 gibi. takside fenalaşıp hemen hastaneye çevirdim arabayı, acile. oraya varır varmaz bir istifra, doktorlar hemen aldı beni allahtan, ağrıdan da ağlıyordum artık. vücumdaki tüm sıvıyı kaybettiğim için serum verdiler. ilaçlar verdiler bissürü. sakinleşince anlattım doktora bekunisten itibaren. çok kızdı o ilacı ezbere aldığım için. sindirim sisteminin dengesini tamamen bozmuşsun dedi bana. dukandan bahsettim, karşı değilim ama sorun yaşandığında doktorla birlikte hareket edilmeli dedi. 2gün raporluyum kan ve idrar testleri aldı. sıvıyla besleneceğim ağırlıklı olarak ve haşlanmış patates çorba vs. gibi bir beslenme tarzım olacak. gece geçti ağrılarım sonunda, ilaçlar iyi geldi.

ama artık bıraktım elbette, iyileşince de devam etmeyeceğim. ama bu sabah tartılmayı da ihmal etmedim:)

59,5 olmuşum. tabi bu kadar şeye normal. doktorun verdiği beslenme tarzı da son derece az kalorili, hafif şeyler yememi istiyor dolayısıyla dukanla olmasa da yola devam ediyorum kızlar, burdan biyere ayrılmıyorummm :))))

günaydın dukancılar:)

sabah tartıda gördüğüm değerler çok mutlu etti beni:)))
53.7 1.1kilo vermişim sanki. hele birde reglim bitse neler olacak demekki:)))
bugunlerde erken kalkıp erken yatıyorum.hastane merdivenleri tırman in eve koştur gel derken baya ekstradan hareket ediyorum.demek o bile fark ediyormuş. bana sadece göbüş hareketi ve kalça hareketleri yapmak kalıyor.

günaydın arkadaşlarım..

dün gene inanılmaz bir gün yaşadım. Allah bidaha yaşatmasın.. izin alıp çıktım saat 2 gibi. takside fenalaşıp hemen hastaneye çevirdim arabayı, acile. oraya varır varmaz bir istifra, doktorlar hemen aldı beni allahtan, ağrıdan da ağlıyordum artık. vücumdaki tüm sıvıyı kaybettiğim için serum verdiler. ilaçlar verdiler bissürü. sakinleşince anlattım doktora bekunisten itibaren. çok kızdı o ilacı ezbere aldığım için. sindirim sisteminin dengesini tamamen bozmuşsun dedi bana. dukandan bahsettim, karşı değilim ama sorun yaşandığında doktorla birlikte hareket edilmeli dedi. 2gün raporluyum kan ve idrar testleri aldı. sıvıyla besleneceğim ağırlıklı olarak ve haşlanmış patates çorba vs. gibi bir beslenme tarzım olacak. gece geçti ağrılarım sonunda, ilaçlar iyi geldi.

ama artık bıraktım elbette, iyileşince de devam etmeyeceğim. ama bu sabah tartılmayı da ihmal etmedim:)

59,5 olmuşum. tabi bu kadar şeye normal. doktorun verdiği beslenme tarzı da son derece az kalorili, hafif şeyler yememi istiyor dolayısıyla dukanla olmasa da yola devam ediyorum kızlar, burdan biyere ayrılmıyorummm :))))

büyük geçmiş olsun canım. aman sağlığından olma,dikkat et kendine. sanırım daha ağzına ilaç sokmazsın sen. :KK45:

telli turna günaydın; 81,2 olarak günceller misin beni listede?
kolay gelsin.

vayy süper canım nasıl verdin anlatsana neler yaptın

Günaydın telli turnam
benim de 76,40 yine bir değişiklik yok :KK43:

Günaydın ctatlım.
Olur mu sen geçtiğimiz hafta 76,90 dun yani verdin hayatım 500 gram

günaydın arkadaşlarım..

Çok geçmiş olsun canım yaaa.
Görüyormusun sen bir ilacın yaptıklarını.
Allah Allah üzüldüm yaa ama şu an kendine dikkat etmenden başka yapacak bişey yok. Bundan sonra aman

merhaba elmaşekeri, bahsettiğin şekilde arayıp çıkan sonuçlarda yazılanları okudum.
bugüne dek gittiğim bir diyetisyenden çok iyi sonuçlar almıştım. her haftasonu ölçümlerimi yapar, yediğimi içtiğimi kaydetmemi ister ve kilo veriş/veremeyiş durumuma göre listemi her hafta değiştirirdi. onunla geçirdiğim 6 ay sonrası verdiğim kiloları uzunca bir dönem almamıştım. şimdi ayrı şehirlerdeyiz; yaşım ve metabolizmam değişti, o listelerle kilo veremedim. bu arada gittiğim hiçbir diyetisyenin listeleriyle de başarılı olamadım. 2 kilo verdiysem 4 kilo geri aldım. ya da gidip kilomu ölçtükten sonra bana hazır, her danışana kullandıkları listelerden verdiklerini görünce hiç başlamadan bitti diyet maceram.
ta ki dukan diyetini duyuncaya dek. etle aram çok da iyi olmamasına rağmen diğer protein içeren ürünlerle destekleyebileceğimi düşünüp denemeye karar verdim. temmuzda yaptığım ilk deneme, tatilde gittiğimiz yerde diyete uygun çok fazla yiyecek bulamamam ve sonrasında sürpriz biçimde gelişen hamilelik ile bozuldu. kanamalarla süren hamileliğim boyunca sürekli yatmam ve önüme ne getirilirse yemem gerekti. bu arada canımın hep tatlı istemesi de şişmemde etkili. kilolarımın da riski arttırdığını düşündüğüm 2 aylık zamandan sonra düşük gerçekleşti ve ben o kadar yatış ve yememe rağmen diyete başladığım kilodaydım...
düşükten 1 hafta sonra yeniden dukana başladım. verdiğim her kilo beni depresyondan uzaklaştırdı ve bebeğe yaklaştırıyor diye düşünüyorum. çünkü riskli hamileliğe en fazla bendeki kilo fazlasının yol açtığını düşünüyorum. hamile olduğumu öğrendiğim ilk günden itibaren doğuma kadar ne yapacağımı düşünürdüm. zaten 5-6 aylık hamileleri andıran bir göbeğim mevcutken bu kadar yağ arasında bebek nasıl olacaktı ki? olmadı da.. şimdi diyette 7. haftada olmama rağmen 8 kilo civarında kaybım var. en önemlisi kendimi tok, dinç ve hafif hissediyorum.
atak döneminde istisnasız her kuralı uyguladım. seyir evresine geçtikten sonra sanırım 2-3. haftalardı. sebze protein ve salt protein günlerini karıştırmamla birlikte diyette kendime göre uyarlamalar yaptım. mesela sabah kahvaltısını saf protein yapıyorum. öğle yemeğinde genelde tavuk yiyorum bazen yanına sebze alıyorum, eğer öğlen sebze yediysem akşam saf protein uyguluyorum, yok sebze yoksa öğle öğününde akşam yemeğinde sebze ya da salata ekliyorum porsiyonuma..
hayatımın en sulu dönemindeyim. günde 3-3,5 litre su içeceğimi söyleseler güler geçerdim. bir bardak su içmeden çayla-kahveyle geçirdiğim o kadar fazla günüm vardı ki..ha bir de çay neredeyse içmiyorum denebilir. ancak bir ziyarette ikram ederlerse..
bir de multivitamin desteği.. eğer önümüzdeki aylarda yeniden hamilelik planlamasam pek de ihtiyaç hissetmezdim bu desteğe. ama ne olur ne olmaz diye vitamin desteğine başladım. haftada 2-3 kez balık yediğim için omega desteğine gerek görmüyorum. bayramdan sonra gideceğim doktor kontrolünde bir çok kan testi yapılacağından şu anki değerlerimi bilmiyorum, o zamana dek bekleyeceğim. muhtemelen verdiği "kilo ver" ödevini yerine getirdiğimi gören doktorum ne yaptığımı soracak ve ona beslenme şeklimi anlatıp görüşlerini alacağım. o zaman sizinle paylaşırım edindiğim bilgileri..

her metabolizma farklı olduğundan diyete ve yenilen yiyeceklere verdiği tepki farklı. bende bu diyet işe yaradı; ama herkes için böyle olması mümkün değil. su içmeden ya da kitabı okumadan, diyetin içeriğini tam olarak anlamadan, kendine uygun olacak olmayacak şeyleri bilmeden, bir de henüz gelişme çağında-ergenlik döneminde gençler kulaktan dolma bilgilerle uygulamaya çalışabilirler bu yöntemi..bu noktada elbette ki sağlıkçıların ya da bazı ünlü diyetisyenlerin "dukan diyetinin zararları" şeklinde demeçler vermesi normal ve bir açıdan da faydalıdır..
benim açımdan bu diyetin bana faydası kendimi sağlıklı hissederek verdiğim kilolar, diyetisyenlere zararıysa onlara her 15 günde bir ödemeyeceğim paralardır..

Canım yazdıklarını okuyunca çok duygulandım ben o yüzden yazmak istedim. Allahım sağlıklı günler nasıp etsın ve inşallah istediğin bebişinide sağlın yerinde olarak kucağına alırsın....

günaydın arkadaşlarım..

güzel şeyler görmeye alışmıştık ya böyle haberler üzüyo :KK43: Çok ama Çok geçmiş olsun canımmmm

X