Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

kızlarr bugun biraz agır oldu benim yemeklerim sanırım. sadece protein gunumdeydim.
sabah 1 bardak süt
öğlen 2 pirzola tavuk ızgara. sanki biraz yaglı gibiydi. ama derisi yoktu
akşam 7 tane köfte ama marketten alınma. içinde ne oldugu belli degil:KK43: ve yogrut

o yuzden bugun biraz agır kaçtı sanki ve de sporumu da yapamadım dünkü erişte kesme macerası beni cok yormus

içtim valla çorbamı, şimdide nescafe içiyorum. zaten sonra da uyurum heralde, çünkü uyanık kaldıkça aklım yemeklerde, tatlılarda...

bende bugün abarttım sanki sinirim bozuldu ama napim 2 gün protein yapıcam bakalım nolcuk inaşllh en azından 60 olayım 400 gr vermem lazım.

benim bugünkü deneme hüsranla bitti bütün gün proteine dayandık ama akşam bir salkım üzüm girdi araya gerçi denem diye oyalıyorum kendimi ama asıl diyete başladığımda da ben böyle meyveli dukan yapabilirim ama meyveyi çok seviyorum ne yapayım:KK52:

arkadaşlar fazla kaçtı diyosunuz ama bu diyet istediğin kadar,istediğin zaman yasak olmayanları yiyebilirsin demiyo mu:KK25:şaşırdım şimdi

geldi geldi, ama 7 mb olan geldi. yazmıştım ben sana aslında. büyük olan gene gelmedi çünkü benim mail hotmaile bağlı. yani sen göndersen de ben alamıyorum. ama bu akşam evde denedim ve iniyor :)) yaşasın. şu anda son kısımdayım, 5nci iniyor.

lütfen linkleri bana da gönderir misiniz? her gün int den yapıyorum kesilmeler beni delirtiyor. sevgiler...

Selam kızlar...:KK66:)

Dünkü pastanın faturası bana bu sabah tartıda +200 gr a mal oldu. Hiç veremediğim gibi bir de üstüne 200 gr aldım.
Neyse çok dert etmedim ama azcık gıcık oldum tabi ve bundan şu sonucu çıkarttım; güçlendirme evresi tamamlanmadığı sürece en ufak kaçamakta kilo alamaya müsait olacağım.

Demek ki güçlendirme evresinin anlam ve önemi buymuş...:KK66:)

Bir de bugün sebze günümdü. Tavuğun yanında haşlanmış karnıbahar yedim üzerine bolca yoğurt döküp, yarın kesin +200 gr daha gelir o kilonun üstüne tam olur.

Yarın sabah kaç kilo çıkıcam şimdiden merak etmeye başladım valla...:KK66:)

Hepinize iyi geceler, tatlı rüyalar...:KK66:)

Son düzenleme:
canım, öncelikle Duruyla birlikte tüm ailene uzun mutlu bir ömür diliyorum..

Geçen hafta yapmıştım ilk kez yayla çorbasını, şimdiye kadar niye akıl edemedim yapmayı diye hayıflandım durdum. Pirinçlisinden çok daha lezzetli oldu. Yulaf ezmesi ile yapılıyor. Ben Eti'nin yulaf ezmesini kullandım. Daha önce aldın mı bilmiyorum. Marketlerde kahvaltılık gevreklerin olduğu bölümde mevcut oluyor. Yalnız sadesini almaya dikkat et, paketin çok benzeri meyve kurulu.

Simla'dan yulaf çorbası tarifi:

MALZEMELER:
-3 kaşık yulaf
-2 bardak sıcak su
-3/4 bardak yağsız yoğurt
-1 yumurta
-nane
-tuz

Yulaf 2 bardak sıcak su ile yumuşayana dek yaklaşık 15dk kaynatılır.Bir kase içinde yumurta yoğurt ile çırpılır içine arzu edilen miktarda nane eklenir.Kaynamış olan çorbadan kaseye azar azar eklenerek ılınması sağlanır.Daha sonra karışım yavaş yavaş karıştırılarak kaynayan çorbaya eklenir.Bir taşım beraber kaynatılır.Kesilmemesi için tuz en son eklenir.

-Çorbanın kesilmemesi için kapağının kapatılmamasına ve ateşin kısık olmamasına dikkat edin.

Afiyet olsun.

Çok sağol pepe seni yordum ama bu sefer tarifi hemen kopyaladım...:KK66:))
Yarın ilk iş bu çorbayı yapıcam, içim sulansın biraz yoksa çok fena kabız olacam bu gidişle...:KK66:) Ben bunun üstüne 1 tatlı kaşığı sıvıyağ ile biber ve nane yakıp döksem azcık olmaz mı, nasılsa 1 tatlı kaşığı serbest değil mi??? Evet evet ben öyle yapim en iyisi...:KK66:)

Bundan sonra da bol bol etli sebze yemeği ve çorba yapacam kendime valla öyle bir karar aldım bugün. Hep kuru kuru nereye kadar..:KK43:(

Bu arada doğum günü tebriğin için de sağol canım, aminnnnn diyorum ben bu dileğine...:KK66:)

Son düzenleme:
Gunaydın kızlar. Bugün 4. atak günüm olacak; 3 günü geride bıraktım sabah tartıldım -300 gram daha gitmiş; yani 58.5 u gördüm. Ben daha fazla olur sanıyordum. Ama dün bütün gün evdeydim hiç dışarı çıkıp yürüyüş yapamadım; akşam da misafirlerim geldiği için pilatesimi de yapamadım.
Kiloda çok farketmiyor ancak giydigim pantolonda hani bu yanlardan taşma olur ya onlar baya gitmiş biraz da göbek gitmiş gibi. Dün akşamki menüm süperdi fırın poşetinde levrek yaptım :)

kızlar günaydın herkese...

evet ilk önce tartı raporları gelsin lütfen. ilk ben yazacağım galiba. bu hafta 500 gr verebiilmişim sadece. şu anda 60,5 oldum yani. geçen hafta bozduğum hafta olmasına rağmen 1 kg gitmişti, buyrun burdan yakın:)) ama ben bunu hareketin o hafta daha çok olmasına bağlıyorum. hem gezi sırasında bol hareket vardı, hemde iş çıkışları yürümüştüm. akşam gezmelerinde de bowlinge falan gitmiştim. yani hareket bu haftaya göre çok daha fazlaydı. umarım gelecek hafta gene sporu ve hareketi dahil eder daha iyi sonuç alırım... telli turnam, yaz beni:))

hadi herkes dökülsün bakalım sabah kilolarını...

arkadaşlar fazla kaçtı diyosunuz ama bu diyet istediğin kadar,istediğin zaman yasak olmayanları yiyebilirsin demiyo mu:KK25:şaşırdım şimdi

yenebiliyor tabiki ama mesela gece yatmadan yemek veya tavuğun daha yağlı olan pirzola kısmını yemek gibi davranışlar çok da ideal değil. tavuğun kanadı falan da hayvanın daha yağlı yerleri olduğu için o kadar önerilmiyor. yatmadan yemek ise zaten her diyette hatta normalde bile olmamalı. o sebeple. yoksa dukanın izin verdikelrinden istediğin kadar yiyorsun. genede kitapta bazı yerlerde ikinci tabağı yemeyin hiçbir zaman dediği yerler de var.

lütfen linkleri bana da gönderir misiniz? her gün int den yapıyorum kesilmeler beni delirtiyor. sevgiler...

500 adım (5 dk)
kkkkkkkkkkkkkkkkkkkk: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting

1 mil (21 dk)

2 mil (35 dk)

3 mil (48 dk)

4 mil (67 dk)

5 mil (68 dk)

ay bu linkler neden böyle çıktı?? mailde normallerdi. istersen özelden mail adresini yolla oradan göndereyim.

bitterlimon verdigin linkler çalışmıyor. Rica etsem bna da bunu özel mesajla gönderebilir misin?

500 adım (5 dk)

1 mil (21 dk)

2 mil (35 dk)

3 mil (48 dk)

4 mil (67 dk)

5 mil (68 dk)

merhaba özelden msj hakkım yokmuş 100 tane mesaj yollamam lazımmış:KK43:

kızlar günaydın herkese...

evet ilk önce tartı raporları gelsin lütfen. ilk ben yazacağım galiba. bu hafta 500 gr verebiilmişim sadece. şu anda 60,5 oldum yani. geçen hafta bozduğum hafta olmasına rağmen 1 kg gitmişti, buyrun burdan yakın:)) ama ben bunu hareketin o hafta daha çok olmasına bağlıyorum. hem gezi sırasında bol hareket vardı, hemde iş çıkışları yürümüştüm. akşam gezmelerinde de bowlinge falan gitmiştim. yani hareket bu haftaya göre çok daha fazlaydı. umarım gelecek hafta gene sporu ve hareketi dahil eder daha iyi sonuç alırım... telli turnam, yaz beni:))

hadi herkes dökülsün bakalım sabah kilolarını...

düne göre -600. ama en önemlisi 20 gün önceki ölçülerimle dün gece ölçülerim arasında 1er cm oynaması:d :KK76: :KK76: :KK76:

bu arada hareket gerçekten çok önemli. benm elimde Nisan ayından beri tutulmuş bir çizelgem var. nisan mayıs haziran tarihlerinde lesli yapardım.
resmen ölçülere yansımışlar. şimdi ise dukan var diye ona yasladım sırtımı:/
hadi ben çıkayım yarım saat 45 dakka gerçek bir yürüyüş yaapayım: :KK52::KK52:

bugün atağın 3.günü ama dün çok kötü oldum işyerinde doğru dürüst birşey yiyemiyorum, sürekli yoğurttan bıktım
akşam baş ağrısı, mide bulantısı tamam dedim benden bu kadar, ama bu sabah kendimi iyi hissediyorum
henüz 2.gün olduğu için mi böyle oldu acaba? krepten, etten tiksindim
alışır mıyım sizce? size de böyle bir durum oldu mu?

X