Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

KİTABI YENİ ALDIN DÜN BAŞLADIM DİYETE bakalım sonuç ne olacak proteyinle aram iyi obez üstü bir kadın olduğum için atak devresi 10 gün sürecek ikinci günüm

Kızlar çizelge yapalım demiştik, kalmıştı öyle.
Ben normalde nasıl yapılıyor forumda bilmiyorum. Bildiğim şekilde birşeyler yaptım. Sizde beğenirseniz bunu dolduralım.
İçeriğinde değişiklik yapmak isterseniz söyleyin.

Madem Dukanın özel günü Perşembe bizde her perşembe tartılıp bu çizelgeyi tutalım ne dersiniz.

Herkes çizelgedeki bilgileri yazarsa bende doldurur eklerim buraya. Her hafta yenileriz çizelgemizi. En azından motive olur bize.

lstz.jpg

süper olmuş tatlım bu :KK9::KK9:
ne zaman başlıyoruz doldurmayaa:21::21:

süper olmuş tatlım bu :KK9::KK9:
ne zaman başlıyoruz doldurmayaa:21::21:

Perşembe günü bildiri günümüz olsun. Malum Dukan da özel gün Perşembe.

Herkes yazar bizde bakarız ne var ne yok. Bu acayip bir motive olacak kızlar.

Her hafta bakarız en çok kim kilo vermiş. Sonra o çok kilo veren o bir hafta ne yaptı ne etti bize anlatır ve örnek olur. Nasıl ama :KK51:

kitapta geçiyor buğday kepeği ama kabızlık varsa kullanın diyor, bende malesef ara ara oluyor, sarımsak yiyorum ama yinede tam çözüm bulamadım, o yüzden sabah krebimi mesela yulaf+buğday kepeğiyle yapıyorum ama en fazla 1 kaşık günlük

evet canım, gerçekten sabah daha şiş oluyor insan, ben sabahleyin 86.7 idim, kahvaltıdan sonra tartıldım yine aynıyım, galiba sabah daha da azmış kilom

çok iyi yapmışsın canım, yarın tartılır yazarız kilocuklarımızı, eline emeğine sağlık

kabızlık problemi bende de var :KK43: buğday kepeğini bende deneyeyim ozaman.
birde birşey daha sormak istiyorum ben forum da goji berry diye birşey gördüm; sanırım bunu kabızlık içinde olmak üzere tüketiyorsunuz sizler; peki acaba nerden buldunuz bu goji berry'i. birde aldığınız bu goji berry kuru bir meyve dimi arkadaşlar; peki çekirdekli bir mey7ve mi acaba? biraz fazla soruyorum ama bunların cvbını bulamadım forum da belki yazıyordur ama cok sayıda sayfa var, bulamadım yardımcı olursanız sevinirim

Her hafta bakarız en çok kim kilo vermiş. Sonra o çok kilo veren o bir hafta ne yaptı ne etti bize anlatır ve örnek olur. Nasıl ama :KK51:

tamam canım
şimdiden ellerine sağlık:KK71:

tamam canım
şimdiden ellerine sağlık:KK71:

Şu an yok sanırım aramızda ama bak benim tam 35 kg fazlam vardı. 1 Ay olmadı Dukan diyetine başlayalı ve toplam 7 kg vermiş oldum. Ne oldu; vermem gereken kilo 28 kilograma indi. Böyle böyle gidiyor. Öyle 300-500 gram gram gidiyorlar. 100 gram gitmeden 1 kilo gitmez 1 kilo gitmeden 10 kilo gitmez. Böyle böyle aşacağız hep birlikte. Bende inanmazdım vereceğime ama gidiyor. Azmedince insan uçup gidiyor yağlar patır patır.

Sizinle kilomuz da hedefimizde ayni:) (boyum 1.76) ben kitabi coktan okudum ve eksiksiz uyguluyorum ama gece saat 23 te 200-300 gr izgara tavuk yiyorum gun icinde yediklerim ustune.. Nitekim kitapta saat ve miktar sinirlamasi protein icin soz konusu degil.
Peki siz ayda 7 kilo verdigini ay icinde nasil ve ne kadar spor yaptiniz ? Ya da ozellikle az tuketmeye dikkat ettiniz mi? Ya da benim de ayni basariyi elde edebilmem icin kitapta yer almayan paylasabileceginiz sizin uyguladiginiz detaylar var mi acaba?
Buarada cok cok tebrik ederim umarim hedef(imiz)e ulasiriz:)

Sizinle kilomuz da hedefimizde ayni:) (boyum 1.76) ben kitabi coktan okudum ve eksiksiz uyguluyorum ama gece saat 23 te 200-300 gr izgara tavuk yiyorum gun icinde yediklerim ustune.. Nitekim kitapta saat ve miktar sinirlamasi protein icin soz konusu degil.
Peki siz ayda 7 kilo verdigini ay icinde nasil ve ne kadar spor yaptiniz ? Ya da ozellikle az tuketmeye dikkat ettiniz mi? Ya da benim de ayni basariyi elde edebilmem icin kitapta yer almayan paylasabileceginiz sizin uyguladiginiz detaylar var mi acaba?
Buarada cok cok tebrik ederim umarim hedef(imiz)e ulasiriz:)

Sağol canım inşaAllah.

Tuzu pek kullanmadım, suyu aşırı tükettim bunun etkisi çok büyük. İnan su az içtiğim gün az düşüyor kilom. Ne zaman çok su içsem çok kilo kaybediyorum. Birde yeşil çay içmeye başlayalı her gün farkediyor. Dahada azalma oluyor. Spor yapamıyorum uzun zamandır. İnanıyorum ki sporda yapsaydım 10 kg gitmişti. Onada başlayacağım inşaAllah.
Krep arada bir yedim çok yemedim yulaf kepeğini yoğurda katıp yedim.

Hiç kaçamak yapmadım, inanıyorum ki kaçamak yapmayan herkes başka bir problemi yoksa kilo verecektir.

Sende bu doğrultuda başla. Nasılda dayanınca gidiyor.

kızlar buğday kepeğini hergün tüketmekte sakınca var mı ben 1 kaşık kadar kullanıyorum da
krep yerine börek tarifimden yapıyorum malzemeler aynı zaten gün içinde akşama da yetiyor doyuyorum

kızlar buğday kepeğini hergün tüketmekte sakınca var mı ben 1 kaşık kadar kullanıyorum da
krep yerine börek tarifimden yapıyorum malzemeler aynı zaten gün içinde akşama da yetiyor doyuyorum

Ya kızım sen beni delirticen heralde yapamıyorum yapamıyorummmmmm :KK5: Nasıl özeniyorum sana. Şu tarifi bana ölçü ölçü anlatsana nasıl hazırlıyorsun kaç derecede kaç dk pişiriyorsun. Pişirme kabına kadar anlat.

Buğday kepeğini bence çok sık kullanma canım. Zararsız olsa özel durum olduğunda kullanın demez her gün müsade ederdi Dukan. Hem adı üstünde buğday.

evet bende tarif istiyıorummmmmm, kaç gündür krep yapıyorum artık farklı bişey yiyim diyorummm

Ya kızım sen beni delirticen heralde yapamıyorum yapamıyorummmmmm :KK5: Nasıl özeniyorum sana. Şu tarifi bana ölçü ölçü anlatsana nasıl hazırlıyorsun kaç derecede kaç dk pişiriyorsun. Pişirme kabına kadar anlat.

Buğday kepeğini bence çok sık kullanma canım. Zararsız olsa özel durum olduğunda kullanın demez her gün müsade ederdi Dukan. Hem adı üstünde buğday.

ilahi telli turna bende dedim noluyor delirtecen falan deyince
şöyle yapıyorum
2 kaşık yulaf kepeği
1 kaşık buğday kepeği
2 yumurta ama ben 1 katıyorum artık
2 kaşık yoğurt
1 çay kaşığı kabartma tozu
ister nane ister biraz maydonoz koy
göz kararı peynir katı gibi olursa süt ekliyorum borcamı yağlayıp fırına atıyorum fırınım dereceli değil hemen pişiyor zaten
bu kadar yani kabarmasını falan bekliyorsan öyle fazla kabarmıyor zaten

ben yulaf kepeğiyle krep falanda yaparken azcık kalın olursa arası pimemiş gibi geliyor sanki bana, cıvık cıvık oluyor, acaba eksik bişeymi katıyorum yada kaşığı siz tepelememi dolduruyorsunuz? silmemi? ondanmı farkediyor anlamış değilim
yulaf kepeğiyle buğday kepeğini karıştırınca öyle olmuyor ama

evet bende tarif istiyıorummmmmm, kaç gündür krep yapıyorum artık farklı bişey yiyim diyorummm

benim de bu sıra kreplerim tavaya yapışır oldu başlarda ne güzel yapıyordum şimdi bi yapıyorum paramparça oluyor bende bugün börek yaptım o yüzden siz krebi nasıl yapıyorsunuz

benim de bu sıra kreplerim tavaya yapışır oldu başlarda ne güzel yapıyordum şimdi bi yapıyorum paramparça oluyor bende bugün börek yaptım o yüzden siz krebi nasıl yapıyorsunuz
dün öğlen yaptığım krep tamda senin tarif ettiğin gibi oldu, paramparca.... ama sonradan anladım neden öyle olduğunu
diyorumya sanki içi pişmemiş gibi geliyor bana krepin, o yüzden de 2 yemek kaşığı yulaf kepeği, 1 yumurta, azcık süt (yarım çay bardağı bile yoktur heralde) ve çokmu çok az kabartma tozu ekliyorum ben
dün yaptığımın kabartma tozu fazla olmuş ve o yüzdende parçalanmış muhtemelen çünkü tadı ekşi ekşi olmuştu...

X