Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

dukan da 20. günümdeyim hala +3 göstermekteyim,regl olamadım malesef ondan kaynaklı oldğgunu umut ediyorum.yoksa hiç kaçamağım yok hatta az bile yiyorum bazen sadece süt yogurt ve peynirle doyuyorum.ama tartı +3 gösterdiğinden itibaren moral sıfır tartılmıyorum,bozmuyorumda diyeti,bakalım ne olacak merakla bekliyorum sanırım regl olmadan tartılmak dogru olmayacak gibi gelir.iki gündürde kabızlık eklendi buna hadi hayırlısı vücut inatla beni şişirmek için elinden geleni yapıyor:KK43:(((((((

kilo veren ve vermeye devam eden arkadaşlarımıda kutluyorum.

ayyy kiyamam canim sana yaa :KK19:, moralini bozma insallah düzelir:KK34:. kabizlik sorunu hala devam ediyorsa. aksam yatmadan önce sirkeli su ic, sabah etkisini görürsün insallah. yesil cayinda faydasi var. vucudun su topluyordur simdi senin. bak gör adetin gelsin, 3-4 kilo birden gidecektir insallah sende. sen diyetine devam et birakma sakin. mükafatini alicaksin insallah :KK19:. ödem atmak icin isirgan otu cayini tavsiye ediyorum. günde 1-2 fincan iyi geliyor. SIK SIK tuvalete cikartiyor.

Arkadaslar merhaba,

Ben yazin dukan diyetini iki hafta yaptim ama araya giren tatiller sayesinde devamini getiremedim. 2 haftada 3,5 kilo vermistim. Simdi yeniden basladim. Atagin 3. Gunundeyim. 72.5 la basladim ve bu sabah 70.8 ciktim tartida. Ama 2 gundur basim cok agriyo. Ac kalmama ragmen bu agri neden olabilir? Sizde de oluyor mu? Agri kesici bile gecirmiyo:KK43:

Neyse , bu sefer basaricagima inaniyorum. Ilk hedefim 65 kilo. Sonra 62 ve eger olabilirsem 60 olmak istiyorum. 5 kilo ne kadar zamanda verebilirim acaba?

Herkese kolay gelsinnnn!

:KK70: sagolasin medcim!! sanda gecmis olsun, allah sifani versin! bugün nasilsin peki?:KK71:[/QUOTE

teşekkürler canım bugün biraz daha iyi gibiyim kulağımın tam altınada kocaman bir beze yaptı onun agrısını çekiyorum şimdide:KK43:( ödem için ve kabızlık için söylediklerini dikkate alacam canım sağol.

ya az önce dukan sitesinde yeniden hesaplama yaptırdım.acaba diyorum baştan başlasam mı? ne dersin tombiş?

günaydinnnn, hayirli sabahlar arkadaslar...

biraz önce tartildim :KK66: 69,6kilo ciktim:KK66: cok mutluyu! darisi sizlerinsw basina insallah!!!. bugün ps günüm :KK56: yasasiiinnnnn! kendime sasiyorum, pazartesi 2 hafta olcak diyete baslayali ve ben ilk defa bi diyete bu kadar sadik kalabildim, masallah nazar degmeyeyim kendime:KK1: hic aclik hissetmedigim icin herhalde.. bide spor yapabilsem daha cabuk gidecektir kilolarim :KK31: bogazimda felaket bi yanma va 2 gündür, kulaklarimda agriyor.. galiba girip kapima dayancak:18:

Tombişcim çok geçmiş olsun ve tebrik ederim. Haydi böyle devam eder işallah. Tavuk suyu çorbaya limon sık bence, hem diyete uygun, hem de rahatsızlığına iyi gelir arkadaşım.

canım 1-2 gün yediklerine dikkat edersen yavaş yavaş yine gider aldığın kilolar. önemli olan sağlığın, migrenin tutmasın da..

dukandan sonra tekrar kilo alanlar kesinlikle koruma evresine dikkat etmeden nasılsa istediğim kiloya geldim, güçlendirme de yaptım diyip eski yeme alışkanlıklarına dönenlerdir.
yoksa bu şekilde disipli beslenen kimse kilo almaz

kepek konusunda sana katılıyorum şöyle ki karbonhidrat değeri benim de çok kafama takılmıştı, ilk ona bakmıştım.
ama günde 2 kaşık almanında çok zararlı olacağını sanmıyorum, amaç az da olsa günlük lif ihtiyacımızı karşılamak olsa gerek, yoksa felaket tuvalet sorunu yaşanabiliyor

Sonuçta bu diyeti tasarlamış olan kişinin kitabındaki bilgilere gör hareket ediyoruz. Düşünün o kadar karbonhidratsız bir diyet ki bu bence 2 kaşık yulaf kepeği bırakın fazla karbonhidratı gayet normal.

kepek hakkında dukanda kitabında söylüyor zaten aldığınız tek karbonhidrat yulaf kepeği olacaktır diye
kızlar bu arada hepiniz hergün mü tartılıyorsunuz
arkadaşın biri de dukan hayatta 2 kere yapılır demiş ben böyle bişey hiç duymadım doğru mu

Evet arkadaşım Dukan kitabında yazmış zaten. Nedeni de şu : Yüksek proteinli diyetlerde yağlar kana karışıp kandaki kolesterol ve trigliserid seviyelerinin yükselmesine neden oluyorlar. Eğer bu tip diyetleri (atkins, Dukan gibi) 2 kerden fazla yaparsan kandaki kolesterol ve trigliserid seviyesi düşmeyip hep yüksek kalabiliyormuş.

Arkadaslar merhaba,

Ben yazin dukan diyetini iki hafta yaptim ama araya giren tatiller sayesinde devamini getiremedim. 2 haftada 3,5 kilo vermistim. Simdi yeniden basladim. Atagin 3. Gunundeyim. 72.5 la basladim ve bu sabah 70.8 ciktim tartida. Ama 2 gundur basim cok agriyo. Ac kalmama ragmen bu agri neden olabilir? Sizde de oluyor mu? Agri kesici bile gecirmiyo:KK43:

Neyse , bu sefer basaricagima inaniyorum. Ilk hedefim 65 kilo. Sonra 62 ve eger olabilirsem 60 olmak istiyorum. 5 kilo ne kadar zamanda verebilirim acaba?

Herkese kolay gelsinnnn!

Merhaba hoşgeldin arkadaşım. Ben de de başağrıları çok var. Neredeyse her gün güne zaten başımda ve gözlerimde bir hassasiyet ile başlıyorum. Bazen zonklamaya ve ağrıya dönüşüyor bazen hassasiyet olarak kalıyor. Ayrıca ilgisi var mı bilmiyorum ama vücudumda 10 gündür seyirmeler başladı. Bütün vücudum seyiriyor.
Umarım istediğin kiloya en kolay şekilde ulaşırsın.

Son düzenleme:
dukan da 20. günümdeyim hala +3 göstermekteyim,regl olamadım malesef ondan kaynaklı oldğgunu umut ediyorum.yoksa hiç kaçamağım yok hatta az bile yiyorum bazen sadece süt yogurt ve peynirle doyuyorum.ama tartı +3 gösterdiğinden itibaren moral sıfır tartılmıyorum,bozmuyorumda diyeti,bakalım ne olacak merakla bekliyorum sanırım regl olmadan tartılmak dogru olmayacak gibi gelir.iki gündürde kabızlık eklendi buna hadi hayırlısı vücut inatla beni şişirmek için elinden geleni yapıyor:KK43:(((((((

Med cim kesin sonuç gelecek merak etme. Biliyorum çok zor ama biraz daha sabır.

:KK70: sagolasin medcim!! sanda gecmis olsun, allah sifani versin! bugün nasilsin peki?:KK71:[/QUOTE

teşekkürler canım bugün biraz daha iyi gibiyim kulağımın tam altınada kocaman bir beze yaptı onun agrısını çekiyorum şimdide:KK43:( ödem için ve kabızlık için söylediklerini dikkate alacam canım sağol.

ya az önce dukan sitesinde yeniden hesaplama yaptırdım.acaba diyorum baştan başlasam mı? ne dersin tombiş?

gecmis olsun tatlm:KK19:. canim yeniden baslama konusuda tecrübeli arkadaslar daha iyi bilirler. bence biraz daha SIK disini, heleki adatin bi gelsin, durum degismezse bi caresini buluruz. aklima bi ihtimal daha geliyor aslinda, adetin kac gün gecikti? hamile felan olabilirmisin acaba?:KK49:

Tombişcim çok geçmiş olsun ve tebrik ederim. Haydi böyle devam eder işallah. Tavuk suyu çorbaya limon sık bence, hem diyete uygun, hem de rahatsızlığına iyi gelir arkadaşım.

sagolasin canim, tesekkür ederim, insallah hep birlikte verdikce fazlaliklari daha mutlu olacagiz. evde tavuk kalmamis, bugün alabilirsem yaparim insallah. aslinda böyle rahatsizlaninca tarhana corbasi birebir geliyordu bol acili.. sakincalimi acaba? icinde un varmi bilmiyorum ama yogurtan ve bugdaydan yapiliyor diye biliyorum ben

sagolasin canim, tesekkür ederim, insallah hep birlikte verdikce fazlaliklari daha mutlu olacagiz. evde tavuk kalmamis, bugün alabilirsem yaparim insallah. aslinda böyle rahatsizlaninca tarhana corbasi birebir geliyordu bol acili.. sakincalimi acaba? icinde un varmi bilmiyorum ama yogurtan ve bugdaydan yapiliyor diye biliyorum ben

Kafadan buğday var zaten. Sen istersen yulaflı olanını yapmayı dene :)

haklisin canim,katiliyorum sana. hangi diyet olursa olsun eger ki hedefe ulastiginda eski yeme aliskanligina dönüs yaparsan ve hic dikkat etmezsen mutlaka alirsin! diyetler aslinda yeme aliskanliklarimizi degistirmek icin bi vesile... ve dukan da bu sürec bi hayli uzun. yani ani veya sok diyetlerden degil. ben inaniyorumki sonuna kadar yaparsak cogu aliskanliklarimizdan kurtulucaz. mesela tatli ve hamur isleri.. yiycez ama haftada 1-2 defa. bu 2 haftada 2 kase puding yemisimdir. eskiden olsa hergün cikolta tatli bulsam yerdim yani. 1 dilim ekmek yerine, 2 tane kepekli krep yiyorum daha cok doyuyorum.
kim ne derse desin arkadaslar ben bu diyete inaniyorum. yillarca ulasmaya calistigim ve hayalini kurdugum kiloma bu diyetle ulasacagima inaniyorum:KK55:! ve bu son diyetim olucak insallah!!!

kesinlikle canım. sonuçta diyeti tamamladıktan sonra eskisi gibi keklerimi tatlılarımı yapıcam ama 1 farkla, normal unla değil, yulaf ya da kepek unuyla, şekerle değil, tatlandırıyla.. sonra ben yemeklerin yağsız da çok lezzetli olduğunu farkettim, artık yağ kullanacağımı sanmıyorum.
haftanın 1 günü saf protein almak da çok basit bişey olacak... neden geri alayım ki o pisssss kiloları..
ben bu diyetin verdirdiği kilolardan çok, kilo almadan istediğim gibi beslenme şeklini öğretmesini seviyorum
:KK16:

kepek hakkında dukanda kitabında söylüyor zaten aldığınız tek karbonhidrat yulaf kepeği olacaktır diye
arkadaşın biri de dukan hayatta 2 kere yapılır demiş ben böyle bişey hiç duymadım doğru mu

canım ben hersabah tartılıyorum, hatta abartıp gün içinde de tartılıyorum :KK1:

Tebrik ederim arkadaşım.:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

teşekkür ederim canım :KK71:

kesin adet olamadığın için oluyor canım, sıkma canını, olunca vücudunda biriken su atılacak

Arkadaslar merhaba,

Herkese kolay gelsinnnn!

hoşgeldin :KK3: bu sefer sonuna kadar devam:KK34:

Canım tebrik ederim, oh oh mantıları götür bir de eksi, maşallah.

teşekkür ederim canım :KK71: sorma valla ne mantıymış, sabah hala midemdeydi sanki, neredeyse 2 gün tok gezdirecek :KK1:

haklisin canim,katiliyorum sana. hangi diyet olursa olsun eger ki hedefe ulastiginda eski yeme aliskanligina dönüs yaparsan ve hic dikkat etmezsen mutlaka alirsin! diyetler aslinda yeme aliskanliklarimizi degistirmek icin bi vesile... ve dukan da bu sürec bi hayli uzun. yani ani veya sok diyetlerden degil. ben inaniyorumki sonuna kadar yaparsak cogu aliskanliklarimizdan kurtulucaz. mesela tatli ve hamur isleri.. yiycez ama haftada 1-2 defa. bu 2 haftada 2 kase puding yemisimdir. eskiden olsa hergün cikolta tatli bulsam yerdim yani. 1 dilim ekmek yerine, 2 tane kepekli krep yiyorum daha cok doyuyorum.
kim ne derse desin arkadaslar ben bu diyete inaniyorum. yillarca ulasmaya calistigim ve hayalini kurdugum kiloma bu diyetle ulasacagima inaniyorum:KK55:! ve bu son diyetim olucak insallah!!!

kesinlikle canım. sonuçta diyeti tamamladıktan sonra eskisi gibi keklerimi tatlılarımı yapıcam ama 1 farkla, normal unla değil, yulaf ya da kepek unuyla, şekerle değil, tatlandırıyla.. sonra ben yemeklerin yağsız da çok lezzetli olduğunu farkettim, artık yağ kullanacağımı sanmıyorum.
haftanın 1 günü saf protein almak da çok basit bişey olacak... neden geri alayım ki o pisssss kiloları..
ben bu diyetin verdirdiği kilolardan çok, kilo almadan istediğim gibi beslenme şeklini öğretmesini seviyorum
:KK16:

canım ben hersabah tartılıyorum, hatta abartıp gün içinde de tartılıyorum :KK1:

Tebrik ederim arkadaşım.:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

teşekkür ederim canım :KK71:

kesin adet olamadığın için oluyor canım, sıkma canını, olunca vücudunda biriken su atılacak

Arkadaslar merhaba,

Herkese kolay gelsinnnn!

hoşgeldin :KK3: bu sefer sonuna kadar devam:KK34:

Canım tebrik ederim, oh oh mantıları götür bir de eksi, maşallah.

teşekkür ederim canım :KK71: sorma valla ne mantıymış, sabah hala midemdeydi sanki, neredeyse 2 gün tok gezdirecek :KK1:

Selam kızlar, nassınız?

Kilo veren tüm arkadaşlarımı tebrik ederim. Birazdan dişçiye gidip dikişlerimi aldırcam, haftaya tekrar diş eti ameliyatım olacak.
Neyse gelelim asıl konuya, bu sabah itibarıyla 79.2 olmuşum hatta üstümdekiler kalındı onu da hesaplarsak 100 gr daha az olabilir ama olsun cıbıl tartılmak gelmedi içimden. Zaten hiç cıbıl tartılmıyorum ki ben hep üstümde bi şi ler oluyor...

Ay çok sevindirik oldum sabah sabah, gitmeden sizlerle paylaşmak istedim...:KK66:))

Hadi ben kaçtım kızlar, gelince vaktim olursa yazarım yine. Umarım yarın sabah da eksilerde olurum tartıda, bu diyete bayıldım ben ya, benim gibi zor kilo veren birine bile kilo verdiriyorsa gerçekten iyi bir diyettir benden söylemesi...:KK66:))

Slm kızlar
hergün forumu takip ediyorum.Kitabımı aldım okuyorum fırsat buldukça.Bitsin bende aranıza katılacağım hatta sabırsızlanıyorum katılmak için.Hergün okuyorum yazdıklarınızı ama işte olduğum için sohbetinize katılamıyorum.Evdede bilg. yok.benide böyle idare edersiniz artık.Ama unutmayın beni tamammı

Selam kızlar, nassınız?

Kilo veren tüm arkadaşlarımı tebrik ederim. Birazdan dişçiye gidip dikişlerimi aldırcam, haftaya tekrar diş eti ameliyatım olacak.
Neyse gelelim asıl konuya, bu sabah itibarıyla 79.2 olmuşum hatta üstümdekiler kalındı onu da hesaplarsak 100 gr daha az olabilir ama olsun cıbıl tartılmak gelmedi içimden. Zaten hiç cıbıl tartılmıyorum ki ben hep üstümde bi şi ler oluyor...

Ay çok sevindirik oldum sabah sabah, gitmeden sizlerle paylaşmak istedim...:KK66:))

:KK9::KK9: tebrikler arkadaşım
bu arada çok geçmiş olsun

Slm kızlar
hergün forumu takip ediyorum.Kitabımı aldım okuyorum fırsat buldukça.Bitsin bende aranıza katılacağım hatta sabırsızlanıyorum katılmak için.Hergün okuyorum yazdıklarınızı ama işte olduğum için sohbetinize katılamıyorum.Evdede bilg. yok.benide böyle idare edersiniz artık.Ama unutmayın beni tamammı

a.selam... hadi seni de tez vakitte aramızda görmek isteriz, biran önce başla dukana..
fazla yazamasanda burada motive olmayı ihmal etme çünkü çok işe yarıyor burası gerçekten..
hem arada soruların olur, ya da tavsiyelirn onları paylaşırsın

Sağol demmir can
Haklısın yazdıklarınızı okuyunca başarılarınızı görünce daha bir motive oluyorum hatta sabırsızlanıyorum başlamak için.Bir an önce zayıflayıp önceki hallerime ulaşmak istiyorum.Yaklaşık 7 yıldır yapıştı kilolar üstüme.Kendi kendime bişeyler yapmaay çalıştım ama hep daha fazla hüsrana uğradım ve ipin ucunu bıraktım.Ama artık zayıflayabileceğime gerçekten inanıyorum.İnşallah hepimiz istediğimiz kilolara en kısa zamanda ulaşırız.

X