Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Merhaba hanımlar, uzuun uzuun yazılanları okuduktan sonra dün de ben başladım Dukan Diyetine. Gerçi tüm günüm birilerine yaptıgım diyeti anlatmakla gecti ama :44:
Vermem gereken boolca kilom var ve de aynı oranda da gaza ihtiyacım var :KK1:
Hadi bakalım hayırlısı...
hoşgeldinnnn, bende diyete pazartesi başladım buraya 3 gün önce
ama eminol acayip motive oluyorsun

arkadaşımızın dün verdiği tarif :KK34:

kızlar biraz önce sabah kahvaltısı için muffin yaptım şimdilik görünüş ve koku süper:KK56::KK56::KK56::KK56:

sizede tarifini vermek istedim...
2 yumurta
5 kaşık tuzsuz lor
3 kaşık light yoğurt
1 paket kabartma tozu
kibrit kutusu kadar light beyaz peynir
biraz nane,tuz,karabiber,pul biber
1 kaşık yulaf ezmesi
1kaşık buğday kepeği
bunların hepsini bi kapta karıştırıp muffin kalıplarına döküyoruz önceden ısıtılmış 200 derece fırında 20 dakika kadar üzeri kızarana kadar pişirin vallahi dediğim gibi görünüş ve koku süper ama tadını şimdilik bilmiyorum onuda yarın görücez bakalım yiyince:KK56:sabah yedikten sonra yazarım size tadını...

kilo verenlere tebrikleeeerrr:)) darısı başıma.. bugun ataka 3. günüm ama 5 gün bitince tatrılıcam.

bende ylaf kepeğini kullanarak bir çorba yaptım.. çorba benim için vazgeçilmez bir öğündür, aranızda benim gibiler varsa tavsiye ederim..

beş kaşık yoğurt, 1 yumurtayı çırptım, ayrı bir kasede1,5 kaşık yulaf kepeğini sütle karıştırarak yoğun kıvamlı bir hale getirdim ve tencerede hepsini karıştırdıktan sonra göz kararı su ekledim.(yoğunluk isteğine göre ayarlanabilir) karıştırarak kaynattım ve 10 dk kısık ateşte pişmeye devam etti. almaya yakın kuru nane attım. bu baharat seçimi de isteğe göre çeşitlenebilir. bu sefer koymadım ama bence içine tavuk yada kırmızı et parçaları da harika olacaktır... ben çok beğendim kızlar, tavsiye ederim...

canım öncelikle hoş geldin aramıza merak etme burda aramızda istemediğin kadar gaza geleceksin zaten:KK60: daha yeni başladın diyete dur bakalım biraz kilo verdikten sonra asıl ozaman başlıyo herkese diyetini anlatma faslı çünkü senin zayıfladığını gören herkes muhakkak soruyorlar.kolay gelsin sana

İnşallah benim de verdiğim kilolardan bahsedebileceğim günler gelir...:KK9:

kilo verenlere tebrikleeeerrr:)) darısı başıma.. bugun ataka 3. günüm ama 5 gün bitince tatrılıcam.

bende ylaf kepeğini kullanarak bir çorba yaptım.. çorba benim için vazgeçilmez bir öğündür, aranızda benim gibiler varsa tavsiye ederim..

beş kaşık yoğurt, 1 yumurtayı çırptım, ayrı bir kasede1,5 kaşık yulaf kepeğini sütle karıştırarak yoğun kıvamlı bir hale getirdim ve tencerede hepsini karıştırdıktan sonra göz kararı su ekledim.(yoğunluk isteğine göre ayarlanabilir) karıştırarak kaynattım ve 10 dk kısık ateşte pişmeye devam etti. almaya yakın kuru nane attım. bu baharat seçimi de isteğe göre çeşitlenebilir. bu sefer koymadım ama bence içine tavuk yada kırmızı et parçaları da harika olacaktır... ben çok beğendim kızlar, tavsiye ederim...

çok güzel ellerine sağlık, yulaf kepeğini bulunca mutlaka deneyecğim,
çünkü bende çorbayı çok severim hemde tok tutuyor

buda benden olsun,
atak süresince kuru yemekten bıktım, bunu yaptım bende

haşlanmış tavuk etleri küp küp doğranır, 1 su bardağı ligth yoğurt ile 1 yumurta sarısı çırpılır, içine tavuk eti ve soğuk su eklenip kaynayana kadar karıştırılır, kaynayınca karıştırma bırakılıp tuzu eklenir
yerken arzuya göre kırmızı pul biber ve sirke eklenebilir
ben dün evde olduğum ve koku problemi olmadığı için 1 diş dövülmüş sarımsakta koydum ama sonra acaba sebze grubuna girer mi. yanlışmı yaptım acaba diyede düşündümmm

kızlaaaarrr bir yalancı mantı yaptım hmmmmmmmmmmm:KK56::KK56: süper olduuuu (şekil olarak pek mantıyla alakası yok ama :KK1: ben mantı yemiş gibi oldum )

$SL742151.jpg $SL742152.jpg

yapılışı da çok basit;

1 yumurta + 1 yumurta akı
yarım çay bardağı yağsız süt
2 kaşık yk ile 2 adet krep yaptım

arasına,
gözkararı yağsız dana kıymayı 1 soğan rendesi ile kavurup yaydım.

üzerine sarımsaklı yoğurt ve 1 domates rendesiyle biraz pulbiberi tavada çevirip döktüm.
inanılmaz olduuuu

Son düzenleme:
içine soğan koyduğun için bunu PS günündemi yedin yoksa çoğunluğu protein olduğu için P gününde mi?????

valla faydası vardır yoktur onu geçtim ama bu gibi şeylerde mutlaka lazım
bir de toz tatlandırıcı, ben daha onu da alamadım, alsam tatlılardan bişeyler deniycem
çok haklısın, muffin, kek, krep, mantı.... baksana neler yapılabiliyor yulaf kepeği sayesinde, arkadaş samsuna gidecek, inşallah oradaki migrosta vardır, yoksa geçmez böyle,
ben halen inanamıyorum zaten kendime, evde bu kadar kırıntı varken nasıl sabrediyorum diye, azcıkta yulaf kepekli bişeyler yaparsam hiç zorlanmayacağım demekki

içine soğan koyduğun için bunu PS günündemi yedin yoksa çoğunluğu protein olduğu için P gününde mi?????

tat vermek amacıyla az miktar soğan p gününde de kullanılabiliyor
ama üzerinde domates de var, onun için sp de yaptım

çok haklısın, muffin, kek, krep, mantı.... baksana neler yapılabiliyor yulaf kepeği sayesinde, arkadaş samsuna gidecek, inşallah oradaki migrosta vardır, yoksa geçmez böyle,
ben halen inanamıyorum zaten kendime, evde bu kadar kırıntı varken nasıl sabrediyorum diye, azcıkta yulaf kepekli bişeyler yaparsam hiç zorlanmayacağım demekki

canım bildiğim kadarıyla migroslarda yok ama inşallah bulur arkadaşın, ya da gitti yerde aktarlara sorsun orda da bulabilir

X