Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

slm canım...herşey atak dönemine uygun gidiyor,şimdiye kadar hiç açlıkta hissetmedim,günde 3 litre suyumu,yeşil çayımı içiyorum
proteinde et,balık,tavuk dönüşümlü olarak yiyorum,ayrıca süt ve yoğurt da ihmal etmiyorum...sadece yulaf kepeğim dün geldiği için bugünden başladım tüketmeye

ama bunlara rağmen 2.gün 2100 gr eksikti,bugün 7.gün 1700 gr eksik...bu canımı çok sıkıyo...wc sorunumda var...doğru dürüst çıkamadım...inş.düzelir
yinede moralimi bozmamaya çaışıyorum...aynen devam ediyorum...sonunda ben gelip gelicem buna eminim

bi yığıın işim var ama ben akşama kadar dukan topiklerinde,face de geziyorum...kovulucam bu gidişle:KK61::KK61:hatta bugün gazetede kocaman yazıyla ayaktayım yazıyo ben onu ataktayım diye okuyorum:KK60::KK60:iyice kafayı sıyırdım valla

bu arada sen nasılsın canım,sende durumlar nasıl

merhaba t_n;

sana bişeyler sorabili miyim ??
atak evreni kaç gün yapıyosun? kaç kilo vermek istiyosun?
ben 19-20 kg vermek istiyorum, dr dukanın sitesine göre 5gün yapmam lazımmış ama bana az gibi geliyor, 7 gün yapsam mı?

bir de yulaf kepeğini nerden aldın acaba?

Son düzenleme:
kızlar bişey sorabilir miyim:26:

şimdi ben atak evresine başlıycam, şimdi yağsız yada az yağlı protein sınırsız tüketiliyor ama bunu öğün öğün mü yapıcaz, yani yoksa mesela 2 öğün arası acıkınca da yiyebilir miyim ?

Merhaba arkadaşım. Yağsız ya da az yağlı kıyma, dana eti, tavuk eti, hindi eti, her türlü balık istediğin zaman istediğin kadar yiyebilirsin. ayrıca yağsız süt, yağsız yoğurt, yumurta, deniz ürünleri de dahil. Etlerin yağ oranı %10 u geçmemelidir. Bu diyette acıktıkça bişeyler yiyebilirsin liste dahilinde olmak koşuluyla. Mesela arada süt içebilirsin, yoğurt, yumurta, et yiyebilirsin ya da ne istersen. Ana öğünlerini ve ara öğünlerini kendi isteğine göre ayarlayabilirsin.Bu sana kalmış. Ama aç kalmak yok. Canın ne zaman isterse yiyebilirsin. :KK34:

merhaba t_n;

sana bişeyler sorabili miyim ??
atak evreni kaç gün yapıyosun? kaç kilo vermek istiyosun?
ben 19-20 kg vermek istiyorum, dr dukanın sitesine göre 5gün yapmam lazımmış ama bana az gibi geliyor, 7 gün yapsam mı?

bir de yulaf kepeğini nerden aldın acaba?

Merhaba,

20-25 sayfa geriye dönersen aslında bütün sorularının cevapları mevcut. Ama bütün arkadaşlara tavsiye ettiğim gibi bence mutlaka kitabı edinmelisin. İçinde diyet dışında başka ipuçları da var yağ yakımını hızlandırmak için.

Kolay gelsin

Merhaba arkadaşım. Yağsız ya da az yağlı kıyma, dana eti, tavuk eti, hindi eti, her türlü balık istediğin zaman istediğin kadar yiyebilirsin. ayrıca yağsız süt, yağsız yoğurt, yumurta, deniz ürünleri de dahil. Etlerin yağ oranı %10 u geçmemelidir. Bu diyette acıktıkça bişeyler yiyebilirsin liste dahilinde olmak koşuluyla. Mesela arada süt içebilirsin, yoğurt, yumurta, et yiyebilirsin ya da ne istersen. Ana öğünlerini ve ara öğünlerini kendi isteğine göre ayarlayabilirsin.Bu sana kalmış. Ama aç kalmak yok. Canın ne zaman isterse yiyebilirsin. :KK34:

:KK9::KK9: çook teşekkür ederimmm
sen hangi evredesin?
nasıl gitti şimdiye kadar diyetin

Merhaba,

20-25 sayfa geriye dönersen aslında bütün sorularının cevapları mevcut. Ama bütün arkadaşlara tavsiye ettiğim gibi bence mutlaka kitabı edinmelisin. İçinde diyet dışında başka ipuçları da var yağ yakımını hızlandırmak için.

Kolay gelsin

teşekkür ederim carmen,
ben daha bugün keşfettim bu diyeti, o yüzden kitabı henüz alamadım ama en yakın zamanda mutlaka alıcam
bu süre içinde sizin yardım edeceğinizi umuyorum:KK61:

Kızlar herşeyden kısın herşeyden ve gelecek zayıf günlerde istediğinizden yediğiniz günleri hayal edin.

Öyle bir gün gelecek ki vicdanen rahatsız olmadan sonrasında pişmanlık duymadan istediğimiz herşeyi miktarına dikkat yiyebileceğiz. Neden çünkü haftada bir gün protein günü yaparak koruyacağız.

Az daha sıkın. Şüphede kaldığımız şeyleri yemeyelim. İnsan kendini daha iyi bilir. Bir gıda "acaba" dedirtiyorsa bize ondan kaçalım.

:KK9::KK9::KK9:Evet arkadaşım eveeetttt.

teşekkür ederim carmen,
ben daha bugün keşfettim bu diyeti, o yüzden kitabı henüz alamadım ama en yakın zamanda mutlaka alıcam
bu süre içinde sizin yardım edeceğinizi umuyorum:KK61:
Tabi ki yardım ederiz. Karbonhidrat 0, yağlar minimumda , yağsız ya da az yağlı proteinler serbest. Kitapta yazan 28 serbest sebze atak evresinde yasak seyir evresinde 1+1 olarak uygulanıyor. Atak evresinde günde 1,5, seyir evresinde günde 2 kaşık yulaf kepeği ve bol su. Diyetimizin genel hatları böyle yiyecek sınırı yok. Atak ta günde 20 dakika seyirde 30 dakika yürüyüş ve kitaptaki 4 egzersiz.

Tabi ki yardım ederiz. Karbonhidrat 0, yağlar minimumda , yağsız ya da az yağlı proteinler serbest. Kitapta yazan 28 serbest sebze atak evresinde yasak seyir evresinde 1+1 olarak uygulanıyor. Atak evresinde günde 1,5, seyir evresinde günde 2 kaşık yulaf kepeği ve bol su. Diyetimizin genel hatları böyle yiyecek sınırı yok. Atak ta günde 20 dakika seyirde 30 dakika yürüyüş ve kitaptaki 4 egzersiz.

ah ahh bunlar çok iyi çok güzel de, peynir ve yoğurdun yağsızını nasıl buluyosunuz? diyet olanlar da yine yağı azaltılmış oluyo ama yağlı..
bir de yulaf kepeğini nerden alıyorsunuz?

Ben çıkıyorum canlarım. Şimdi biraz yoğurt yedim. Eve gidince birazda et yerim sanırım.

Yarın görüşmek üzere.

Hedefimizi unutmadan devam, artık birbirimize karşı sorumluluklarımız var. Sadece kendimiz için değil hepimiz birbirimiz için çabalıyoruz burada. En ufak bir kaçamak Dr Dukanın deyimi ile bir balona iğne ile dokunmaya benzer. Aman patlatmayalım.

Kocaman öptüm hepinizi. :KK54:

ah ahh bunlar çok iyi çok güzel de, peynir ve yoğurdun yağsızını nasıl buluyosunuz? diyet olanlar da yine yağı azaltılmış oluyo ama yağlı..

% 15 yağlı alıyorsun. Onun altında yok zaten. Yulaf kepeğini de internette aratırsan hemen geliyor zaten üzerinde Dukan Diyeti nin olmazsa olmazı yazıyor. Ben E....k ve G.....t ten alıyorum. En uygun fiyatlar orada (paketi 5,50 TL.)

Ben çıkıyorum canlarım. Şimdi biraz yoğurt yedim. Eve gidince birazda et yerim sanırım.

Yarın görüşmek üzere.

Hedefimizi unutmadan devam, artık birbirimize karşı sorumluluklarımız var. Sadece kendimiz için değil hepimiz birbirimiz için çabalıyoruz burada. En ufak bir kaçamak Dr Dukanın deyimi ile bir balona iğne ile dokunmaya benzer. Aman patlatmayalım.

iyi akşamlar arkadaşım, memnun oldum :80::80:

% 15 yağlı alıyorsun. Onun altında yok zaten. Yulaf kepeğini de internette aratırsan hemen geliyor zaten üzerinde Dukan Diyeti nin olmazsa olmazı yazıyor. Ben E....k ve G.....t ten alıyorum. En uygun fiyatlar orada (paketi 5,50 TL.)

Yarın görüşmek üzere.

iyi akşamlar arkadaşım, memnun oldum :80::80:

:KK9::KK9: çook teşekkür ederimmm
sen hangi evredesin?
nasıl gitti şimdiye kadar diyetin

Ben seyir evresinin ikinci günündeyim. 7 gün atak yaptım. ilk günler zor geçti. Şimdi daha iyi gidiyor sanki. Dün ilk kez sebze yedim yedi günden sonra, bu çok iyi geldi. Zayıflamaya odaklan yeter. Benim 23 kilo vermem gerekiyo. Önümde daha çoook uzun bi yol var, ama pes etmek yok. Atakta 3,5 kilo civarı verdim sanırım çünkü atağın son günü tartılmadım (malum döneme girdim o yüzden). Bi kaç gün sonra tartılıcam. Bol su içmeyi ihmal etme, bir de bitki çayı, form çaylarından falan iç. İyi geliyor. Başlangıç kilom 82.6 ydı. En son 78.8 di.
Sana da başarılar diliyorum. Pes etme sakın. Bildiklerimi paylaşmaya hazırım:KK52:

% 15 yağlı var daha azı yok zaten. Onları kullanıyorsun. Yulaf kepeğini internette aratırsan geliyor. Ben E......k ve G......t ten alıyorum. En uygun fiyat bu sitelerde (5,50 TL./paket)

hmm ben hemen nette bakayım

Ben seyir evresinin ikinci günündeyim. 7 gün atak yaptım. ilk günler zor geçti. Şimdi daha iyi gidiyor sanki. Dün ilk kez sebze yedim yedi günden sonra, bu çok iyi geldi. Zayıflamaya odaklan yeter. Benim 23 kilo vermem gerekiyo. Önümde daha çoook uzun bi yol var, ama pes etmek yok. Atakta 3,5 kilo civarı verdim sanırım çünkü atağın son günü tartılmadım (malum döneme girdim o yüzden). Bi kaç gün sonra tartılıcam. Bol su içmeyi ihmal etme, bir de bitki çayı, form çaylarından falan iç. İyi geliyor. Başlangıç kilom 82.6 ydı. En son 78.8 di.
Sana da başarılar diliyorum. Pes etme sakın. Bildiklerimi paylaşmaya hazırım:KK52:

hemen hemen aynı kilo ve hedefle başlamışız, ama atakta bile güzel ilo vermişsin, darısı başıma :116:

selam citir kizlar olma yolunda azmeden canlar :80: nasil gidiyor diyetler?? ben kendime sasiyorum masallah allah bozmasin :nazar: bugün atakta 4. günüm ve cok iyi hissediyorum kendimi. tek pismanligim var o da bu siteyi aylar önce kesfetmistim, o zaman baslasaydim simdiye ideal kilomda olurdum,kendime bosu bosuna iskence yapmisiiiiimmmm :KK35: ama zararin neresinden dönersen kar dir derler. iyiki basladim bu diyete, iyki sizler varsiniz arkadaslar..

sabah tartida -400 gram daha gitmis. yani 70,7 ciktim. yarin seyir devrine giricem insallah. 4 gün ne cabuk gecti anlamadim bile.. yeni katilacak olan arkadaslar veya baslamayi düsünenler varsa, hic durmasinlar, kisa zamanda kilolar asagi dogru inise gecince daha cok hirslaniyor insan :KK16::KK66::KK19: hadi zafere dogru hep birlikte kosalimmmmmm!!!

X