Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

Kız ıce tea ile ne işin var senin şekerli değilmiydi oooo.

Yoğurduda nasıl yapsam ya vicdanım elvermiyor pek ama mecburen yicem.

Kıs ligt var her çeşidin besin değerleri sıfır. normal olsa içer miyim hiç:KK76:
Vicdan azabı yaparsın sonra, yeme istersen boşver. Akşama ligt yoğurt yersin olmazsa:KK50:

Sevgili Kazen;
Görüyorsun ki şu bir kaç saat içinde biz problemi çözmeye çalışırken bir kaç yeni arkadaş aramıza katıldı ve diyeti çok ufak bi google araştırması ile edinebilecekleri bilgileri bize soruyolar şu anda.. iki sayfa geriden gelseler bu konuyla ilgili bi problem çözmeye çalıştığımızı, sadece bir sayfa geriye gitseler az önce ilk yeni gelen arkadaşın sormuş olduğu benzer bi soruya cevap verildiğini görecekler..çok değil sadece 1 sayfa,buranın olayını anlamak için 2350 sayfa okunmasını beklemiyorum sadece son 1-2 sayfa ya bu çok zor olmamalı bence..bilmem durumun neden kaynaklandığını anlatabiliyo muyum?

not: yeni gelen arkadaşlar lütfen yanlış anlamayın şu an konu içi çözmeye çalıştığımız bi problem var ve sizin üzerinizden örnekleme yaptım aslında bugün bu saatte gelişiniz çok hoş oldu durumun izahı için..hepiniz hoşgeldiniz,sevgiler

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Ben şimdi kıymalı yumurta yedim ve light yoğurt ile yapılmış ayran içtim kızlar. Hem lezzetliydi hem de doyurucu. Hepinize afiyet olsun.

Kızlar; önümüzdeki hafta diyetisyene gidip kas-yağ-su oranı ölçümü yaptırıcam. Bakalım sonuçları ne olucak. Sizlerle paylaşırım.

Selam kızlar nasılsınız? Geçmiş birikmiş yine henüz okuyamadım şöyle bir göz atayım dedim ama baya var. Ben sabah tam 80 kg çıktım tartıda, bir anda 700 gr birden vermişim, ama hala şişlik var vücudumda, geceleri uykusuz kalmaktan kaynaklanıyor herhalde. Umarım bir kaç güne 70 li kiloları görürüm artık...:KK66:)

Bu arada geçen gün fırında yağlı kağıt üzerinde mezgit fileto yaptım süper ötesi oldu kızlar. Süperfresh in mezgit filetosunu güzelce yıkadım suyunu süzdürdüm, tepsiye yağlı kağıt serdim, balıkları üstüne dizdim, üzerlerine fısfıs şişeye doldurduğum yağdan azcık sıktım ve öyle fırında kızarttım. Nar gibi kızardı ve ertesi güne kaldı ısıttım yedim hala çok güzeldi. Sizinle de paylaşayım dedim...:KK66:)

Afiyet bal şeker olsun kızlar, geldikleri gibi zarar vermeden çıksınlar inş.

Kızlar; önümüzdeki hafta diyetisyene gidip kas-yağ-su oranı ölçümü yaptırıcam. Bakalım sonuçları ne olucak. Sizlerle paylaşırım.

İyi olur canım bir baktır bakalım, orda daha net çıkar kaç kg olman gerektiği. Kemik falan hesabına baksınlar. Gitmişken metabolizma hızını ölçtür birde vücut yaşını sor bakalım kaçmış. Benimki 54 çıkmıştı :63:

kızlar merhaba hemen cevap vermek isterdim ama çocuklar okuldan geldi onlarla zaman geçirdim biraz .
diyet sırasınca kuralların hepsine uydum bir ısırık karpuz bile yemedim ilk zaman yulaf kepeğini bulamadım kabızlık sorunum falanda oldu ama bünye herşeye alışıyor baktı benim pes edeceğim yok kendisi pes etti arasıra sebze günlerimi karıştırdığım oldu yağlı peynir,süt,yoğurt hiç kaçınmadım onlardan sebze yemeklerimde aileme ne pişirdiysem ondan yedim istediğim kadar öğün hiç atlamadım hatta çok yedim kalori hesabı yapmaya okadar alışmışızki sanki buşekilde kilo veremeyecekmişiz gibi geliyor ilkzamanlar. ama tartıya çıktığımızda sonuçlar inanılmaz sadece diyorumki bunca sene boşuna kilolugezmişiz.bence herkez yapabilir bu diyeti 1 sene diyetisyene gidip ,akapuntur yaptırıp,çeşitli diyetler denemiş biri olarak en etkili ve en kolay diyetti benim için.

Bu arada ben köfteyi de fırında fırın kağıdı üzerinde kızartıyorum, o da çok güzel oluyor.
Köftenin içine yumurta, maydonoz, soğan, kimyon, pulbiber, karabiber, tuz, köfte baharı, 1 çay kaşığı salça, 1 diş sarımsak ve 1 çay kaşığı karbonat koyuyorum, hepsini yoğuruyorum. 1 saat kadar buzdolabında bekletip sonra fırınkağıdına diziyorum. Üzerine azcık fısfıs yağ yapıyorum ve 180 derece kızartıyorum, süper oluyor...

Bu arada geçen gün fırında yağlı kağıt üzerinde mezgit fileto yaptım süper ötesi oldu kızlar. Süperfresh in mezgit filetosunu güzelce yıkadım suyunu süzdürdüm, tepsiye yağlı kağıt serdim, balıkları üstüne dizdim, üzerlerine fısfıs şişeye doldurduğum yağdan azcık sıktım ve öyle fırında kızarttım. Nar gibi kızardı ve ertesi güne kaldı ısıttım yedim hala çok güzeldi. Sizinle de paylaşayım dedim...:KK66:)

Merhaba,

Haftasonu mutlaka deneyeceğim.

kızlar ben şimdi yemek yiycem kayseri usulu yağlama var tabi dukan krebi ve yağsız kıyma ile çok güzel oluyor tarifini yazarım bir ara

kızlar ben şimdi yemek yiycem kayseri usulu yağlama var tabi dukan krebi ve yağsız kıyma ile çok güzel oluyor tarifini yazarım bir ara

Nerdesin bakim sen... Seni bekliyoruz sabahtan beri şekerim.

Hemen yaz bize 4 ayda o kadar kiloyu nasıl verdin bak bi sürü soru sorduk sana önceki sayfalarda. anlat hemen anlat :KK71:

kızlar merhaba hemen cevap vermek isterdim ama çocuklar okuldan geldi onlarla zaman geçirdim biraz .
diyet sırasınca kuralların hepsine uydum bir ısırık karpuz bile yemedim ilk zaman yulaf kepeğini bulamadım kabızlık sorunum falanda oldu ama bünye herşeye alışıyor baktı benim pes edeceğim yok kendisi pes etti arasıra sebze günlerimi karıştırdığım oldu yağlı peynir,süt,yoğurt hiç kaçınmadım onlardan sebze yemeklerimde aileme ne pişirdiysem ondan yedim istediğim kadar öğün hiç atlamadım hatta çok yedim kalori hesabı yapmaya okadar alışmışızki sanki buşekilde kilo veremeyecekmişiz gibi geliyor ilkzamanlar. ama tartıya çıktığımızda sonuçlar inanılmaz sadece diyorumki bunca sene boşuna kilolugezmişiz.bence herkez yapabilir bu diyeti 1 sene diyetisyene gidip ,akapuntur yaptırıp,çeşitli diyetler denemiş biri olarak en etkili ve en kolay diyetti benim için.

Tebrikler eflaz, bu söylediklerini seyir evresinde mi yoksa güçlendirme evresinde mi yedin? Yani soracağım şu, bu diyet ürünlerini boşuna mı alıyoruz, normallerini yesek de bir şey fark etmiyor mu yani? Yemekleri nasıl yaptın yağlı yağsız?

Cevabını bekliyorum hemen kaçma...:KK20::KK20:

Bende kızı doyurcam şimdi, mamasını hazırlamaya başlim yavaştan...:KK5::KK5:

goji berry i alanlar var mı? ben bugün istinyeparktan aldım da böle tatsız tuzsuz, ayrıca yıkayınca elime kırmızı renk de geldi :S böle daa etlisi var mıdır acaba başka yerlerde?:KK56:

Görmemişim yahu mesajını :78:

Sağol canım bilgilendirme için. Spor yapabildinmi bu sürede

offf aynı şey bendede var...üstelik atak ta 7.günüm bugün...en ufak bi kaçamağım olmadı...sıvı alımımda,sporumda herşey olması gerektiği gibi

ama 2.günümde tartı 2100 gr eksik gösterirken bugün 1700 gr ekside...vereceğim yerden almışım...wc sorunu bendede var...yulaf kepeği kullanıyomusun canım
ben bugün başladım bakalım faydası olacakmı...pazartesiye kadar atak yapıcam...toplamda 10 gün olucak...vermem gereken 20 kilom varr

Ben 5 gün ataktan sonra, protein+sebze günümde 4. günümdeyim... 9 günde verdiğim kilo 3 ve bu kilo 3 gündürde sabitlendi işte :18: Aslında kitapta yazıyor kilo veriminin duracağı hatta alabileceğimizi okurken iyi başımıza gelince kötü oluyor insan :KK14: Yulaf kepeğide kullanıyorum bir kasenin içine 1,5 yemek kaşıpı koyuyorum ama çok kötü geliyor tabi yutamıyorum yani!

Ahh ahh o günlerin hayalini kuruyorum canım yaa.

Saat yaklaştı tavuğumu yemeye az kaldı :))

Diyet yoğurt bulamayacağım. Normal yesem zararı olurmu acaba

Hepimizin hayali o, inşallah herkes dilediği kiloya en kısa zamanda gelir :81:
Diyet yoğurt bulmaya çalışsan daha iyi ama bulamıyorsan da 1 kereden bişey olmaz herhalde...

X