Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

sen bana bilgileri ver başadıgın kilo hedefledigin kilo ve şuandaki kilonu yaz.ben senin tickerinin aynısı modelinde degiştirmeye çalışayım.adresi veririm sana sende yapıştırırsın olurmıu.
şuan dışarı çıkıyorum bankalarda işlerim var öglende burda olurum

tamam canım teşekürler...başladığım kilo:81.5 şu anki kilo 71.0 boy 1.59 hedef kilo dukanın önerdiği 63.5
ekim sonuna kadar süre verdi dukan bana hedef kilom için .başlangıç tarihim 20 haziran.ama 1 aydır uzağım dukana:)))

Bu arada aranızda en kilosu fazla olan benim :KK37:

güselim önceki sayfalara bakarsan ne kilolular vardı.mesela sadeca vardı 101 kg dı başlangıçta.en son 71 olmuştu...resimlerini koymuştu sanki 60 kg sanarsın.yürüyüşte yaptığı için çok daha zayıf görünüyodu.hiç takılma şu anki kilona 3-4 ay sonra bişeyciğin kalmayacak buna eminim... ben bile çok sadık kalmadığım ve yürüyüş yapmadığım halde10 kg dan fazla verdim. ki denemediğim diyet,akapunktur pasif jimlastik kalmamışken.

Demek ki en kısa zamanda en güzel sonuçları sen alacaksın:KK3:

güselim önceki sayfalara bakarsan ne kilolular vardı.mesela sadeca vardı 101 kg dı başlangıçta.en son 71 olmuştu...resimlerini koymuştu sanki 60 kg sanarsın.yürüyüşte yaptığı için çok daha zayıf görünüyodu.hiç takılma şu anki kilona 3-4 ay sonra bişeyciğin kalmayacak buna eminim... ben bile çok sadık kalmadığım ve yürüyüş yapmadığım halde10 kg dan fazla verdim. ki denemediğim diyet,akapunktur pasif jimlastik kalmamışken.

İnşaAllah canlarım yaaa. Onu umut ederek çalışıyorum. Yürümeye başladım. Her akşam yürüyeceğim. O dediklerini bende yaptım, burnumu sokmadığım delik kalmadı bu zayıflamalarda.

selam kizlar cevaplariniz için çok te$ekkür ederim çok motive oldum, ve bugÜn ba$lamaya kadar verdim :) siteyede girdim 3 gün atak diyor, orasini anladim ama ataktan sonraki bölümü anlamadim, bana anlatirmisiniz 5/5 veya 1/1 ne anlama geliyor lütfen kizlar :KK14: birde size birkaç sorum olacak

- atak evresinde çay kahve $ekersiz serbestmi?
- istedigimiz kadar light yogurt ve süt yiyebilirmiyiz?
- peynir serbestmi?

mesela ögleye peynirli yumurta yemek istiyorum mesela 2 yumurtayla olurmu acaba?

kizlar lütfen cevap verin:KK69::KK69:

1+1 demek: 1 gün ataktaki gibi saf protein,1 gün sebzeleride eklemek demek.ama serbest olanları.ve protein miktarı fazla olacak.
5+5 demek: 5 gün saf pro+5 gün sebze ve protein
-şekersiz çay bitki çayı kahve serbest
-istediğin kadar tüketebiliyosun canım evet ama süt ürünlerinin aşırı tüketilmesi kilo vermeyi yavaşlatıyor muş deneyen arkadaşlar yazmıştı daha önceleri.. tavuk tükettiğin günlerin ertesi günü kiloda eksiler daha fazla oluyor bu onaylanmış bi gerçek:)))
-peynir lıght olanı yada köy peyniri serbest yani yağlı peynirler serbest değil(tulum ,ezine, kaşar yasak mesela)sütaşın lıght peynirini alıyodum önceleri kiraç gibi zor tükettim ama köy peyniri daha lezzetli hatta kızaranları var onun kızarmış peynir sadec yada yumurtalı güsel oluyor tavsiye ederim...

Başlamak istiyorum ama nasıl yapılıyor anlamadım.15 kilo vermek istiyorum atak evresi kaç gün olmalı.Anladığım kadarıyla atak evresinde haynansal gıdalar tüketiliyor yağsız olmak kaydıyla peynir süt yoğurt,kıyma,kırmızı et,tavuk,balık vs.Doğrumu anlamışım.Birde 15 kg için 10 günmü atak yapmam lazım.Ve bu gıdaların ölçüleri varmı sabah 1 kibrit kutusu peynir bir bardak süt vs.vs. şeyler varmı yoksa dilediğimiz kadar tüketmek serbestmi.Lütfen yardım

bi balık tarifide benden:)))
teflon tavanın altına soganları halka halka dogruyoruz.üstüne balıkları koyuyoruz.onun üstüne limonlarıda halka doruyoruz.bi tanede domates küp küp(domates istege baglı)
kısık ateşte pişiriyoruz.hımmm enfes oluyooo...dukan tariflerinin arasındada vardı bu leziz balık.

bide arkadaşlar atak süresi bitince kilo verimi yavaşlııyor.seyirde haftada 1 felan gidiyo yani bende ööle oldu.buda ayda 5-6 kiloya denk oluyo ki normali bu zaten.hani
ataktan cıkan arkadaşlar sanmasınlar ki kiilo veremiyorum.sadece kilo verimi yavaşlıyo o kadar...yani bu durum sizi umutsuzluga düşürmesin...

Başlamak istiyorum ama nasıl yapılıyor anlamadım.15 kilo vermek istiyorum atak evresi kaç gün olmalı.Anladığım kadarıyla atak evresinde haynansal gıdalar tüketiliyor yağsız olmak kaydıyla peynir süt yoğurt,kıyma,kırmızı et,tavuk,balık vs.Doğrumu anlamışım.Birde 15 kg için 10 günmü atak yapmam lazım.Ve bu gıdaların ölçüleri varmı sabah 1 kibrit kutusu peynir bir bardak süt vs.vs. şeyler varmı yoksa dilediğimiz kadar tüketmek serbestmi.Lütfen yardım

Merhaba,
Buradan hepimiz yardımcı olmaya çalışırız ama bence mutlaka kitabı almalısın. Çünkü içinde öyle güzel ipuçları var ki ekstra kullanabileceğin ve motivasyonu inanılmaz ateşleyen bir kitap. Mesela soğuk su içmeyi öneriyor Dr.Dukan. Çünkü vücudumuz en çok kaloriyi vücut sıcaklığını belli bir seviyede tutmak için harcıyormuş. Suyu soğuk içersen ya da duşta biraz serin su altında durusan daha çok kalori harcarsın diyor.
Bana kalırsa bu bir başucu kitabı ve bu diyeti yapacak her bireyin önce kitabı okuyup tam anlamıyla anladıktan sonra başlaması kendi vücudu ve ruh sağlığı için en iyi yol.
Kolaylıklar dilerim.

İnşaAllah canlarım yaaa. Onu umut ederek çalışıyorum. Yürümeye başladım. Her akşam yürüyeceğim. O dediklerini bende yaptım, burnumu sokmadığım delik kalmadı bu zayıflamalarda.
Güldürdün beni valla.bende ne paralar harcadım bu yolda:))) en son evin bi odasını spor salonu gibi yaptım ama duruduğu yerde işe yaramıyor yapmayınca:)))akapunktur iğneleri taktırdığımda... arkadaşlar bana iğnelerden birinde ağzına takdır bence demişlerdi kulağına takacağına:)))

Güldürdün beni valla.bende ne paralar harcadım bu yolda:))) en son evin bi odasını spor salonu gibi yaptım ama duruduğu yerde işe yaramıyor yapmayınca:)))akapunktur iğneleri taktırdığımda... arkadaşlar bana iğnelerden birinde ağzına takdır bence demişlerdi kulağına takacağına:)))

:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1: Seninkide süpermiş yahu ağzına ha :KK1:

Merhaba,
Buradan hepimiz yardımcı olmaya çalışırız ama bence mutlaka kitabı almalısın. Çünkü içinde öyle güzel ipuçları var ki ekstra kullanabileceğin ve motivasyonu inanılmaz ateşleyen bir kitap. Mesela soğuk su içmeyi öneriyor Dr.Dukan. Çünkü vücudumuz en çok kaloriyi vücut sıcaklığını belli bir seviyede tutmak için harcıyormuş. Suyu soğuk içersen ya da duşta biraz serin su altında durusan daha çok kalori harcarsın diyor.
Bana kalırsa bu bir başucu kitabı ve bu diyeti yapacak her bireyin önce kitabı okuyup tam anlamıyla anladıktan sonra başlaması kendi vücudu ve ruh sağlığı için en iyi yol.
Kolaylıklar dilerim.

Teşekkür ederim arkadaşım.Kitabı mutlaka alıcam ama çalışıyorum işe gidip gelirkende hiç kitapçı yok artık bu hafta sonu alırım inşallah.Yinede ön bilgi olması için sorduklarımı cevaplarmısın.Ona göre karar vericem hangi diyete başlayacağıma.
1,5 ay önce isveç diyeti yaptım sanki bu daha kolay bir diyet gibi geldi.İsveçle 6-7 kilo verdim.Daha 15 kilo vermek istiyorum.

Teşekkür ederim arkadaşım.Kitabı mutlaka alıcam ama çalışıyorum işe gidip gelirkende hiç kitapçı yok artık bu hafta sonu alırım inşallah.Yinede ön bilgi olması için sorduklarımı cevaplarmısın.Ona göre karar vericem hangi diyete başlayacağıma.
1,5 ay önce isveç diyeti yaptım sanki bu daha kolay bir diyet gibi geldi.İsveçle 6-7 kilo verdim.Daha 15 kilo vermek istiyorum.

Tabi ki cevaplarım.
Ben kitabı okudum ardından önce alışverişimi yaptım. Light yoğurt (Yağ oranı % 15 i geçmesin) Light süt, yumurta, yağsız ( ya da az yağlı) beyaz peynir, seramik tava (krep için) balık, tavuk göğsü ve et, kıyma. En önemlisi de yulaf kepeği (Yulaf ezmesi değil mutlaka yulaf kepeği olmalı)
Öncelikle Dukan ın ingiltere sitesinden verileri girerek kaç kg. vermen gerektiğini, bunun ortalama kaç günde olacağını, ne kadar atak yapman gerektiğini öğreniyorsun. Atak dönemi saf protein dönemi sadece et, süt, yumurta ve yoğurt yiyebiliyorsun. Atak bittiğinde seyir dönemi başlıyor. Bu dönemi ben bir gün protein bir gün protein+sebze olarak uyguluyorum. Kitapta serbest olan 28 adet sebzeyi kullanabiliyorsun. Yani bir gün yine atak bir gün serbest sebzeler giriyor devreye.
Ben öyle yapıyorum : Sabahları yumurta, süt, peynir ve kepek ile (atak döneminde 1,5 yemek kaşığı seyir de 2 yemek kaşığı) krep yapıyorum. Seramik tavada pişiriyiorum. Eğer sebze günüyse yanında domates, salatalık, vs.yiyorum. Değilse süt içip biraz da peynirle tüketiyorum. Arada ya süt içiyorum, ya yoğurt yiyorum. Öğle fırın poşetinde tavuk, arada yine yoğurt, süt, peynir ya da sebze günüyse domates salatalık yiyorum. Akşamları da standart fırın poşetinde balık yiyorum. Balığı haftalık fileto alıp buzluğa atıyorum her gün çıkarıp poşette pişiriyorum. Bir tek dün akşam közlenmiş patlıcan ve yağsız kıyma ile karnıyarık yaptım o da çok güzel oldu. Bunun dışında kepeği ihmal etmiyorum ve bol bol sıvı özellikle su tüketiyorum. Protein diyetleri böbrekte çok atığa neden olduğundan su içmek çok hayati bu diyette. Bir de atak döneminde günde 20 dakika seyir döneminde 30 dakika yürüyüş ile Dr.Dukan ın kitabında vücudun sarkmaması için önerilen 4 adet egzersiz var. Onları kitabı alıp okuyunca uygulamay başlarsın. Sonra zaten güçlendirme ve koruma evlerei var.
Kolay gelsin.

1+1 demek: 1 gün ataktaki gibi saf protein,1 gün sebzeleride eklemek demek.ama serbest olanları.ve protein miktarı fazla olacak.
5+5 demek: 5 gün saf pro+5 gün sebze ve protein
-şekersiz çay bitki çayı kahve serbest
-istediğin kadar tüketebiliyosun canım evet ama süt ürünlerinin aşırı tüketilmesi kilo vermeyi yavaşlatıyor muş deneyen arkadaşlar yazmıştı daha önceleri.. tavuk tükettiğin günlerin ertesi günü kiloda eksiler daha fazla oluyor bu onaylanmış bi gerçek:)))
-peynir lıght olanı yada köy peyniri serbest yani yağlı peynirler serbest değil(tulum ,ezine, kaşar yasak mesela)sütaşın lıght peynirini alıyodum önceleri kiraç gibi zor tükettim ama köy peyniri daha lezzetli hatta kızaranları var onun kızarmış peynir sadec yada yumurtalı güsel oluyor tavsiye ederim...

hmm tamam canim çok te$ekkür ederim ederim bilgiler için :) karar verdim bugün ba$liyorum En Büyük KK

light peynir aldim tadinida begendim yani artik ondan yerim :)

birde yulaf kepegini atak evresinde yiyebiliyormuyuz?

dün sebze günümdü fırında kabak mücver yaptım hiç beğenmedim midem bulandı aç kaldım
kilo da takıldı eksileceği yerde 100 gr fazla çıkıyor su içiyorum spor da yapıyorum kabızlıkta yok Allaha şükür ama 60ı bi görseydim

Teşekkür ederim carmen.Sen kaç kilo verdin şimdiye kadar

Benim yavaş ilerliyor. Bugün 20 gün oldu, 3,60 kg.verdim. Malum günler öncesindeyim ve daha önce 10 yıllık diyet-başarısızlık geçmişim var. Dukan böyle durumlarda yavaş kilo verilebileceğini yazmış.

Olsun canım yinede takma kafana.1 kilo bile eksik çıkmak tartıda çok mutlu edici.

Olsun canım yinede takma kafana.1 kilo bile eksik çıkmak tartıda çok mutlu edici.

Tabiki gerçekçi olmak lazım zaten bu kilolar yıllarca yanlış beslenmenin sonucu olarak yavaş yavaş geldiler. Gidişlerinin de yavaş olması normal. Bence istikrarlı ve prensipli bir şekilde uygularsak gidecekler zaten.

selamlarr herkese bana iş yerine götürebileceğğimiz ve rahat tüketeceğimiz yiyeceklerden örneklerr verebilirmisiniz?? tavuk soğuk çok kötü yiyemiorum neskafe ayran süt içiorumm işyerinde ama eve döndüğümde çokk aç oluorumm bozucam die korkuorumm. :18: çalışanlar neler yapıo acabaa..

Canım, karides de olabilir. Çerez gibi soğuk yenilebilir bence. Zira geçen gün öğlen evde yapmıştım. Yiyene kadar buz gibi oldu ama hiç de fena değil. Seviyorsan eğer. Ki ben sevmediğim halde mecburen yedim karidesi.

Az önce öğle yemeği olarak lorlu yumurta yanında da yulaf kepekli krep yedim ve ice tea içtim. İnanılmaz doymuş hissediyorum.:KK66:

X