Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

arkadaşlar herşey iyi çok güzel et yediğim için açlık hissetmiyorum ve çikolata canım çekmiyor ama şu kabızlık problemi için ne önerirsiniz.:92:

canim meyve yiyemedigimiz icin yanlizca bitki caylarindan öneririm. form cay ve yesil cay iyi geliyor. ve bol bol su icmeyi ihmal etme. insallah problemin en kisa zamanda cözülür:KK71:

ya ben cizelge yapma özürlüsüyüm :KK53: yada gercekten bi sorun var kaydolmuyor :KK37: cildirtacak beni, bidaha denemicemmm, pes pes peee!

cnm muhtemelen hazırlamışsındır yemeğini ama ben yinede bir fikir vereyim.ciğeri unsuz sotelersen olabilir bence,soğan ve maydonozu az miktarda tat vermek amacıyla kullanabilirsin.yanındada yoğurt gayet güzel olur

evet hazırladım yemek .fakat kendime deil eve yaptım et ve sebze sote yaptım aygzda pişiyor şimdi.rengarek herrenk sebze ve et var içinde.ama ben yemeyecegim yarın akşama nasipse çocukların.akşama koştura koştura geldigimden yemek hazır oldumu içim rahat çalışıyorum.çocuklar eve girer girmez acız dedikleri için yemek olmadımı üzülüyorum .

neyse bende bekledim 2saat düşündüm çözüm bulamadım yanlış yapmayayım diye yarın hazır köfte yada kebab alıp ısıtır yerim.ynınada yogurt yeter bana.sogan aydanoz falan agzıma sürmedim hiç.işyerinde bile bir kıymık için ne ler diyorlar yok diyorum kesinlikle olmaz diyorum şu 4 günü tmamlayayım hayırlısı ile.

bir soru:laigt dondurma yiyebiliyoruyuz.atakda.

ya ben cizelge yapma özürlüsüyüm :KK53: yada gercekten bi sorun var kaydolmuyor :KK37: cildirtacak beni, bidaha denemicemmm, pes pes peee!

bende çok ugraştım ama çok kolaymış bugün yaptım kendi kendinme.sen hazırla ben sana son halini anlatayım .son sayfasına kadar gel.yaz buraya

Merhabalar bugün 66.4 çıktım yani dünden sonra 200 gr almış gözküyorum ufff. ama bu dalgalanmalardan özellikle sebze de yenilen günlerden sonra böyle olcağından bahsediyor kitapta. Bugün saf protein yaptım yarında öyle olacak.

Bugün tatlı isteğimi köreltmek için dukan diyeti tarifleri sitesinden kendime kaymaçina yaptım tarifi veren arkadaş kusura bakmasın hiç beğenmedim.ben tatlı hayal etmeye devam edeyim.

selaaaaam:80: herkese hayirli aksamlar arkadaslar, bugün dukan diyetinde 3. günümdü. simdiye kadar hic zorlanmadim. bu diyetin en güzel yönüde, acikinca istedigin kadar yiyebilmen. hic ac kalmadim. yiyorum yiyorum veriyorum:KK66: sabah tartim beni cok mutu etti 71.1 ciktim :KK64::KK64::KK64: yarini iple cekiyorum aksamlari

biraz cabuk gitti sanki kilolar, cok sükür sikayetci degilim aksine büyük moral oldu bana. ilk günler yagdan ziyade ödemin atildiginin bilincinde olsamda, kendimi tartida hafif görmek rahatlatiyor beni.

19. 09 ===>74,1 kg
20. 09 ===>71,7 kg (-2,4 kg)
21. 09 ===>71.1 kg (-600gr):KK64::KK66::KK64:

mucize gibi bisey bu! yeni katilan arkadaslarimiz hosgeldiler:KK71:, bu bas belasi kilolarimizdan kurtulmamiza cok az kaldi bence.. pes etmek yok, yilmak yok!!! hep birlikte basaricaz insallah!!!!:KK19::KK19::KK19:

bravoo çok güzel vermişsiniz. hadi 65 te buluşalım.

sıcacık karşılamanız için sizlere çok teşekkür ediyorum. bugün dukan kitabım elime geçti. cumartesi alabileceğim yulaf kepeğini o zamana kadar kitabımı bitirip yuLAF KEPEĞİMİ ALIP ARANIZA GELECEĞİM İNŞALLAH. dukanın sitesinde 55 kiloya ulaşmam yazıyo ve atak evrem 3 gün çıktı ben 53 olmak istiyorum atak evresini 4 gün yapsam sorun olurmu acaba?

yapabiliyorsanız yapın bence 4 gün. bana 4 demişti site ben 5 yaptım. benzer kilolarda aynı hedefe koşuyoruz birbişrimiz takip edelim.

evet hazırladım yemek .fakat kendime deil eve yaptım et ve sebze sote yaptım aygzda pişiyor şimdi.rengarek herrenk sebze ve et var içinde.ama ben yemeyecegim yarın akşama nasipse çocukların.akşama koştura koştura geldigimden yemek hazır oldumu içim rahat çalışıyorum.çocuklar eve girer girmez acız dedikleri için yemek olmadımı üzülüyorum .

neyse bende bekledim 2saat düşündüm çözüm bulamadım yanlış yapmayayım diye yarın hazır köfte yada kebab alıp ısıtır yerim.ynınada yogurt yeter bana.sogan aydanoz falan agzıma sürmedim hiç.işyerinde bile bir kıymık için ne ler diyorlar yok diyorum kesinlikle olmaz diyorum şu 4 günü tmamlayayım hayırlısı ile.

çocuklar herşeyden daha öncelikli.zaten onlar doydumu bizde doyuyoruz.
hazır gıda alırken içeriğine mutlaka bakmanı tavsiye ederim özellikle yağ ve karbonhidrat oranlarına.ben atakta en çok kıymalı yumurta yapmıştım kendime,yanında diyet kola veya yoğurt çatlayacak gibi oluyordum.gerçi pro günlerimde benim hala kurtarıcım.ev için bana yasaklı bir yemek yapmışsam kendime hemen kıymalı yumurta yapıveriyorum.kornişonlada güzel oluyor yani :) tavuğuda haşlamadan ziyade ızgara yada sote olarak tüketiyorum.haşlama bana biraz yavan geliyor nedense.

nalan canım tşk ederim. valla iyimi gidiyo yavaşmı gidiyo kilolar bilemedim 6.gunum ben 2 kılo verebildim sadece. med canm inşallah meyve yedigimiz gunlerde gelcek :) birde ben bugun bişe yaptım kızlar kacamak yaptım yaa ama ucundan azcık :) off pişmanım valla :KK43:( simdi yarın atakta son gunum acaba 1 gun daha fazla yapmam gerekirmi?

Kaçamak yaptıysan ertesi gün kalori hesabı yaparak yemen gerekiyor kraliçe, yani sınırsız yeme hakkını kaybediyorsun..:KK43:(
Bu arada gayet iyi gidiyorsun neden umutsuz konuşuyorsun bakim :KK20:, herkesin bünyesi farklı tepki veriyor bu rejime sen bozma moralini sakın, tam gaz devam et...:KK66:)

ayy sorma arkadaşım bende 1-2 gün gelememiştim kk ya bir de geldim ki bizimkilerden kimse yok.çok moralim bozuldu.kimseler alınmasın ama pek gelesimde gelmiyor artık.
bu arada yeni gelen arkadaşlara hoşgeldiniz demek,
kilo veren arkadaşlarıda tebrik etmek isterim.

Hoş bulduk emine, eski arkadaşlarının yerini doldurmamız mümkün değil tabi, ama seni hep burda görmek isteriz, senin tecrübelerine ihtiyacımız var, bizi yalnız bırakma lütfen...:KK43:(

Selam,
Kızlar ben 500 gr.lık paketi 5,50 TL. ya alıyorum. Baş harfi G ve E olan iki yerde de fiyat aynı. İnternette arama yaptırdığınızda geliyor.

Ben de ordan alıyorum...:KK66:)

Bende hesaplattım Benimde aslında 34 kg vermem lazımmış ve diyete uyarsam 16.05.2012 tarihinde 60 kg olabilirmişim. 1 yılda koruma programı yapmam gerekiyormuş.

Hayal gibi yaaa 34 kilo vermem. Ama bu sefer içimde çok daha farklı hisler var. Sanki olacak bu sefer başaracak gibiyim. Ya düşünemiyorum bir kaç ay sonra istediğim kiloda olabileceğimi. :KK53:

Bu gün 1. günüm hayırlısı bakalım yumurtayla başladım güne. gün içinde süt yoğurt ve et yemeyi planlıyorum. Bi aksilik olmazsa.

Kolay gelsin telli turna, bence başarırsın. Ben 98 kg dan 73kg kadar inmiştim sonra hamiş kalınca tekrar aldım tabi, şimdi ideal kiloma inmek için çabalıyorum ve ineceğim kısa bir süre sonra, zayıf olduğun günü hayal ettikçe azmin artıyor...:KK66:)

günaydın kızlar...umarım keyifler yerindedir

benim biraz canım sıkkın...atak dönemine hiç bozmadan devam ediyorum ama kilom 2 gündür artıda

şöylekii

16.09.2011 :81

18.09.2011:78,9

19.09.2011 :78,9

20.09.2011:79,2

21.09.2011:79,3

günde an az 3 litre su içiyorum,en az 1 saat yürüyorum...azalacağı yerde artması midemi bulandırıyo...
ama şuda var 2 gündür wc ye çıkmadım,bu kadar etki edermi bilmiyorum

acaba hergün tartılmasammı,moralim bozuldu yaa...

ama yinede herşeye rağmen tam gaz devam ediyorum

Uzun yürüyüşler de vücutta şişlik yapar arkadaşım bozma sakın moralini, 1 hafta içinde normale döner kilon birden verirsin, hem bu arada su da baya içiyorsun o da azcık şişlik yapıyordur...:KK66:)

tamam nalan .bakalım bugün ben pc başındayım burdaım yani tüm gün sen yap banada anlatırsın :)

merhaba telli_turna benimde 2.günüm burda .dukandada 2.günüm ilk gün korktugum gibi gecmedi.ve en çokda burdaki arkadaşlar destek oldu sözleriyle moonlight.

ve nalan_nalan anladıgım kadarıyla bu konuda bilgililer.bana baya moral verdiler.bak senle yeni başlayan 3kişi olduk
hadi bakalım hangimiz daha çok vericek dermişim:):KK66:

Ah sema gelemedim bugün bir türlü sen kendin yapmışsın bile tickerı, ellerine sağlık valla...:KK66:)

Ben de çok tecrübeli sayılmam aslında, daha 1 ay oldu başlayalı, Ağustos başında keşfettim dukan diyetini, kitabı alıp okuduktan sonra Ağustos 15 de de başladım diyete, elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım tabi..:KK66:)

Sağolun kızlar destekleriniz güzel dilekleriniz için.

Spor yapabiliyormusunuz. Ben 20 dk ile başlayacağım bu gün bakalım nasıl olacak. Çok heycanlıyım nedense :KK64:

Koşu bandı var bizde, ama her gün spor yapma imkanım olmuyor maalesef...:KK43:(

Son düzenleme:
Kızlar şimdi yarınki yemeklerimi hazırlayacagım.elimde malzeme olarak dana cigeri ve kuşbaşı et var.ne yemek yapabilirim.yaptıgım yemekten işe götürecegim yarınki ögle yemegim olacak.atak dönemindeyim 3.gün olacak.cigeri arnavut cigeri olarak pişirsem olurmu.yada eti salçalı et sote yapsam hani sogan salça olurmu....bekliyorum ona göre yemek pişirecem

not:dolabda birde hindi gorden blue var hani bu tavuk etlerinin içine kaşar koyup dışını galeta unu ile buluyorlarya onu fırında pişirebilirim.ne dersiniz.bunlar olmazsa gidip marketten hazır et döner alıcam ısıtıp onuyiycem..

olmaz arkadaşım galeta unu yasak.bence ciğeri veya eti kızgın tavaya at mühür yööntemiyle biraz pişsin sonra damla damla azcık su ekle karemelize olsunlar pişme durumuna göre suyu ayarlarsın.tuz baharat azcıkta maydonoz harika olur.

Benim bel fıtığı ağrılarım olduğundan daha tam başlayamadım, 2 gün yürüdüm 30 dk. sonra 1 gün ara verdim. Bugün iyi hissedersem yürüyeceğim. Bir de Dukan ın sarkmaların olmaması için geliştirdiği 4 egzersizi var ama yine aynı nedenle başlayamadım yapmaya. Belim biraz daha rahatlasın yapacağım. Yıllardır çok kiloluydum sarkmalar var zaten bari daha kötü olmasın.

Geçmiş olsun carmen, kilo vermen bel fıtığının azalmasına yardımcı olacaktır kesin...

Malesef hiç spor yapamıyorum evde bir mekik aletimvar günde 30 mekik çeksem iş görürmü..???????
birde bir sorum olacak tecrübeli arkadaşlara ben meyvasız duramam .hadi sebze ekmek tatlı neysede meyva almadan olmazım benim.ne zaman mevya yiyecem.seyirdemi?

Maalesef güçlendirmeye kadar meyve yasak sema...:KK43:(

o kötü ya carmen.bide şimdi önümüzde kış var.en sevdigim meyvalar gelicek ..
peki o seyir evresinde beklenen kiloya daha erken ulaşırsak seyir dönemimiz erkenmi biter.ney egöre belirli seyir .kilomuza göremi yoksa çizelgedeki tarihe göremi.

idela kilona ulaştığın zaman seyir evresi biter ve güçlendirmeye geçersin eğer hesaplanan tarihten önce inersen daha çabuk geçersin güçlendirme evresine...:KK66:)

Egzersizler vardır inşaAllah kitapta daha yeni başladım 47. sayfaya kadar geldim dün akşamdan beri. İşyerindeyim çatlıyorum kitabı okuyamıyorumda.

Oturduğunuz yerde karnınızı içinize çekin sıkın bırakın kızlar çok işe yarıyor diyorlar. Yatarak bacak kaldır indir bisiklet yapabilirsin canım. Benim evde yürüme bandı var o bana bakıyor ben ona ama bu akşamdan başlayacağım kızlar bu işin şakası yok.

Vallahi en güzel günlerimizi kilolu geçiriyoruz istediğimiz giysileri giyemiyoruz. Şimdi farkettim kendime şişman lafını hiç yakıştıramıyorum sanki biraz fazlam var gibi ama yok resmen şişman olmuşum ah kafam yeni aklım başıma geliyor.

Hadi kızlar biririmizi motive ederek yüreklendirelim gaz verelim. Biraz sıkalım nolucak.

Atak döneminde olan arkadaşlarım bu bizim hayatımızın atağı olsun. Öyle bi atak yapalım ki herkes görsün :KK51:

Çok feci gaz veririm heee

Yaaa gör bak çocuk nasıl anne istiyor.

En can alıcı gaz vermeyi söyleyeyim mi kızlar.
şöyleki ;

Eşimle bir yere gittiğimizde ben yanında şişman kalıyorum (ay bakın söyleyiverdim şişmanım şişman şişman)
Sonra bir kendime bakıyorum bir ona birde etraftaki zayıf yüzü bi halta benzemeyen kadınlara.
O kara kuru kadınlar nasıl alımlı duruyor nasıl çekici gösteriyorlar kendilerini.
Onlardan daha güzel olmama rağmen ben ne olursa olsun çok daha çirkin görünüyorum onlardan.
Sonra aklıma geliyor ki işin en acı yanı bu :KK43: acaba eşim zayıf kadınları görüp keşke benim de karım zayıf olsa diyormudur.

Yaaa kızlar ya diyorsalar ??? Ya üzülüyorsalar ???

Neden herkes tarafından kıskanılan çekici eş olmayalım, neden eşimizin yanında dimdik durmayalımki. Vallahi bi yere gittiğimizde öyle olunca eziliyom ne yalan söyleyeyim :KK43:((

Hadi dukan kardeşlerim davuğa ete devam :KK9:

Daha gelicek gazlar bu ara gaz :KK53:

Alemsin valla arkadaşım, kopardın beni gece gece...:KK66:) Mutlaka devamı gelsin ama bu gazların ben bayıldım...:KK66:)

Başlanmış iş bitmiş iştir :KK9: Hepimiz başarılı olacağız inşallah :KK52:

İnşallah..:KK66:)

valla hayatım türkan şoray tipinde bir hatunum .o dedigin hatunlara bu kilomla bile 10 basarım.eşimde ona bakmış buna bakmış umrumda bile deil.canım benim kendim için istiyorum kendimmmm .bu kilo ile havalı hatun olamıyorsun .kıyafet bulamıyorumki havalıolayım.bende boyda var .çok isterdim şöyle minyon çıt kırıldım bir hatun olmayı ama hehe olamıyorum.ama olucam inşallah.sizler varsınız canım dostlarım iyiki bulmuşum sizleri.

İyi ki biz de seni bulmuşuz arkadaşım, bu arada aynı benim gibi düşünen biri daha varmış demek buna sevindim...:KK66:)

teşekkür ederim nalan hergün uğramaya çalışıyorum.okuyorum ama yazmya pek vaktim olmuyor.
bu arada dukancı dostlar bugün çok güzel çorba yaptım yazayım.
yağsız kıymanın içine küçük bir soğan rendeledim çok az biber salçası,az tuz karabiber ve kepekle onu yoğurdum.küçük küçük yuvarladım.tencereye kuru nane koydum azcık nane kokunca 1 yemek kaşığı domates salçası ekledim şöyle iki kere çevirdim.yavaş yavaş su ekledim kaynayınca köfteleri attım pişmesine yakında limon ekledim.harika oldu.tavsiye ederim.
domates de kullansanız olur.atak evresine uygun değildir.

merhaba hanımlar ben dişlerimi hallettim dikişlerimide aldırdım döndüm gayet iyiym,geçmiş baya birikmiş okuyamam sanırım geçmiş olsun dileklerini ileten herkese teşekkürler :))

Geçmiş olsun, sen hallettin ben yeni başladım, daha 2-3 aylık işim var, gözümde büyüyor valla, nasıldı zormuydu, c.tesi başlayacaklar diş eti ameliyatıma, pif...:KK43:(((

Bu sabah gene tartıldım 700 gr vermişim :KK52: Yani iki günde toplam 1 kilo 300 gr oldu :)) Aylardan beri ilk kez 69dan aşağısını gördüm şu anda 67.9 kiloyum :KK64: 3 gün kaldı atak evresinin bitmesine bakalım sonunda kaç kilo olmuş olcam

Tebrikler, süper vermişsin..:KK66:)

nalan ticker i yapabildim sonunda :KK19:

Ben gelene kadar yıl geçti tabi, ellerine sağlık valla güzel olmuş...

Bende dün başladım inş. Bu diyet bana kilolarımı verdirecek.

Hoşgeldin aramıza, başarılar...:KK66:)

merhaba bende yeni geldim
bu diyeti yapıyorum seyire yeni geçtim 2 kilo kadar verdim daha ama burdaki verilen kilolara bakınca yavaş gidiyorum gibi spor da yapıyorum ama tavuk yemekten gına geldi diyet bitsin 20 sene tavuk görmek istemiyom :63:

Ben de diyet bitince uzun süre tavuk yemem herhalde, bu arada rejimin hayırlı olsun, hoşgeldin aramıza...:KK66:)

HOŞBULDUK.
daha atak evresinde 2 günüm 500 grcık :KK70: gitmiş

Daha ne olsun yavaş yavaş hepsi gidecek nasılsa...:KK66:)

Tabiki orası muhakkak. Ben genel anlamda demiştim. Ayrıca başkaları için bir şeyler yapıyor olsa idik şu an burada olmazdık. Bazı şeyleri sırf kendimiz için yaptığımızdan bu kilolar yapıştı üzerimize. Yoksa dışarıya göre hareket eder olsaydık ohooo.

Zayıflık tabi güzellik değil ama öyle bir zaman içerisindeyiz ki sanki zayıf olan herkes çok güzelmiş gibi lanse ediliyor.
Bizzat yaşadım defalarca. Yahu en yakınımdaki ablam yanımda tövbe yarabbim gülmüyorum haddime değil bunu söylemek ama o kadar çirkin bir kıza "ayyy ne kadar güzelsin baksana ne kadar güzel zayıf zayıf bide" Allahım dedim sana geliyorum :KK37:

Hahaha, iyimiş ablan da...:KK66:)

ben aldım yarına gelir inş..kepek.nalan_nalan ın dedigi yerden aldım 3lü ekonomik set diyor.adresin olsa yollarım sana kargoyla birini

bak carmen77 nin dedigi yerden gir oraya .al ordan bir günde kapında

Hemen yolluyolar yarına gelir, bende sipariş ettim yarına benimki de gelir...:KK66:)

Aldım gari bende yarın gelir sanırsam.

Hiç acıkmadım bu gün. Vallahi 1. günüm maşaAllah bana. Akşam yorgundum işe yemek getiremedim peşimden.
Sadece yumurta yedim. Akşamda et haşlayacağım düdüklüde.

Dukan amca bana 7 gün atak evresi dedi. 7 günde 2,5 kg vermem lazım mış. Bence daha çok veririm.

Gün gelecek ve mağazaya gittiğimizde beğendiğimiz bir modelin "daha ufak bedeni yokmu" diyeceğiz.

Evet bu kelimeyi kullanacağız..............
Size göre büyük bedenimiz yok diyenlerden alacağız intikamımızı.............
Üzerimize göre bir şey bulamayıp, beğendiğimiz herşeyin küçük beden olduğu günleri geride bırakacağız..........
Alışverişlerin sonu kendimize kızmalar, sinirlenmeler, üzüntüler olmayacak.........
Hepte zayıflara göre ürün hazırlıyorlar demeyecek, her mağazada mutlaka kendimize göre bişeyler bulabileceğiz.

Ay inşallah, o günleri çok özledim valla, sanki hiç zayıf olmamışım gibi geliyor bana...:KK43:(

merhaba kızlar ..ben de dukana güvenenlere katıldım..14 ünde başladım..5 gün atakta 2kg kadar verdim..ama şimdi sanırım mens olacam..onun için kilolar bi aşağı bi yukarı oynayıp duruyor..inşallah bu defa başarılı olurum..:KK64:

Olursun arkadaşım, regl dönemini atlat tekrar normale döner kilo verimi...:KK66:)

arkadaşlar benim diyet cetvelim neden gözükmüyor..yeniden mi yükleme yapmam lazım..nasıl yaparım bilen var mı??

Ben başarısız oldum bu konuda, sema biliyor nasıl yapıldığını..:KK66:)

evet nerelerdeydin bugün yoktun

Benim küçük cadıyla uğraştım, ağır çekim çalıştım bugün hep, dün gece pek uyutmadı cadı beni, diş çıkartıyor bu aralar pek bir huysuz sema...:KK66:)

Ya arkadaşlar... ben bir kase yoğurdun içine 1,5 yulaf keğeğini karıştırıp yiyemiyorum artık boğazımdan geçmiyor çok zorlanıyorum :63: Bende gittim salatalık turşusu aldım, salatalık turşusunun kitapta serbest olduğu yazıyor... 1 kasenin içine 3 - 4 tane doğradım öyle yiyorum öncekinden daha iyi... İyi derken kötünün iyisi yani... İyimi yaptım kötümü ya karar veremedim?? :44:

İyi yapmışsın, ben yulaf kepeğinden ekmek yaptım sabah kahvaltısında onu yiyorum çok güzel oluyor...:KK66:)

eşlerde taktik hep aynı demek ki :) her ne kadar öyle deselerde ki muhtemelen bizi kırmamak adına öyle diyorlardır,kilo verdiğimiz zaman mutlu oluyorlar haklısın.ama bende düşünüyorum da eşim kilolu değil ama olsaydı,zayıflasın isterdim ama onu yinede severdim.birde insan sevdiğini güzel görürmüş ya durum bu galiba :)

Evet hepsi aynı demek...

merhaba arkadaşlar;
benimde dukan diyetinde bugün 3.günüm boyum:170cm kilom:68.4 ile başladım yarın sabah tartılacağım bakalım sonucu görcez.
dukan testini yaptım ve 2 gün atak yapmam gerektiği çıktı fakat 2 gün az geldi bana acaba yarında atak mı yapsam?
herkese kollaylıklar diliyorum...

2 gün çıktıysa 2 gün yap, demek vereceğin kilo az ki öyle çıkmış, hoşgelsin aramıza...:KK66:)

selam kizlar gerçekten yazilarinizi hayranlikla okuyorum, bende bu diyeti yapmak isterdim ama beceremem diye korkuyorum :KK43: a$iri $eker sevgisi var bende maalesef :KK43: ke$ke birileri beni motive etsede ba$lasam dukan' a 10 kilo vermeliyim :KK43: hayattan sogudum artik:KK43:

Kızlar şimdi yarınki yemeklerimi hazırlayacagım.elimde malzeme olarak dana cigeri ve kuşbaşı et var.ne yemek yapabilirim.yaptıgım yemekten işe götürecegim yarınki ögle yemegim olacak.atak dönemindeyim 3.gün olacak.cigeri arnavut cigeri olarak pişirsem olurmu.yada eti salçalı et sote yapsam hani sogan salça olurmu....bekliyorum ona göre yemek pişirecem

not:dolabda birde hindi gorden blue var hani bu tavuk etlerinin içine kaşar koyup dışını galeta unu ile buluyorlarya onu fırında pişirebilirim.ne dersiniz.bunlar olmazsa gidip marketten hazır et döner alıcam ısıtıp onuyiycem..

Galeta unu yasak, salça yasak, tavuğun içindeki kaşar light değildir muhtemelen dolayısıyla o da yasak, cordon u unut zaten atakta, ciğeri una bulamadan yaparsan olur, maydonoz ve soğan serbest diye hatırlıyorum atakta, rahat rahat yiyebilirsin yani, eti fırın poşetinde de hazırlayabilirsin sema öyle de çok lezzetli oluyor haberin olsun, mesela tavuğu baharatla, fırın poşetine koy olsun fırında mis gibi...:KK66:)

kimse cvp vermemiş soruma:KK43: aramızda dukan diyetini iyi bilen kimse yokmu anlamadım ki? :KK43: asiasil neden yogurda katıyosun ben kahvaltıda krep yapıyorum gunluk yulafi oyle yiyorum oyle denedin mi ?

Ne sormuştun arkadaşım, görmemişiz herhalde, tekrar yazar mısın sorunu?

iyi akşamlar uzun süredir sizleri takip ediyorum sonunda aranıza katılmaya karar hergün sayfaları okuyorum çok keyifli geldi bana ve dukan diyeti sırasında zorlandığım zamanlarda beni motive etti iyiki varsınız

Hoşgeldin aramıza, başarılar dilerim...:KK66:)

selaaaaam:80: herkese hayirli aksamlar arkadaslar, bugün dukan diyetinde 3. günümdü. simdiye kadar hic zorlanmadim. bu diyetin en güzel yönüde, acikinca istedigin kadar yiyebilmen. hic ac kalmadim. yiyorum yiyorum veriyorum:KK66: sabah tartim beni cok mutu etti 71.1 ciktim :KK64::KK64::KK64: yarini iple cekiyorum aksamlari

biraz cabuk gitti sanki kilolar, cok sükür sikayetci degilim aksine büyük moral oldu bana. ilk günler yagdan ziyade ödemin atildiginin bilincinde olsamda, kendimi tartida hafif görmek rahatlatiyor beni.

19. 09 ===>74,1 kg
20. 09 ===>71,7 kg (-2,4 kg)
21. 09 ===>71.1 kg (-600gr):KK64::KK66::KK64:

mucize gibi bisey bu! yeni katilan arkadaslarimiz hosgeldiler:KK71:, bu bas belasi kilolarimizdan kurtulmamiza cok az kaldi bence.. pes etmek yok, yilmak yok!!! hep birlikte basaricaz insallah!!!!:KK19::KK19::KK19:

Tebrikler arkadaşım, inşallah hep birlikte kurtulacaz bu kilolardan...:KK66:)

sıcacık karşılamanız için sizlere çok teşekkür ediyorum. bugün dukan kitabım elime geçti. cumartesi alabileceğim yulaf kepeğini o zamana kadar kitabımı bitirip yuLAF KEPEĞİMİ ALIP ARANIZA GELECEĞİM İNŞALLAH. dukanın sitesinde 55 kiloya ulaşmam yazıyo ve atak evrem 3 gün çıktı ben 53 olmak istiyorum atak evresini 4 gün yapsam sorun olurmu acaba?

Olur neden olmasın, sen nasıl istersen öyle yap, bu arada fazla özletme kendini, kitabını bitir ve hemen bize katıl, hadi bekliyoruz seni...:KK66:)

arkadaşlar herşey iyi çok güzel et yediğim için açlık hissetmiyorum ve çikolata canım çekmiyor ama şu kabızlık problemi için ne önerirsiniz.:92:

Sütaşın light kayısılı yoğurdu var o işini görür belki, bide çorba yapıp içersen o da iyi gelebilir, mesela çok güzel bir yayla çorbası tarifi vardı, ben yapıp içtim baya iyi gelmişti, istersen burdan tariflere bir bak...
http://www.kadinlarkulubu.com/diyet-ozel-menu/449006-dukan-diyet-tariflerim.html

Hazır köfteler serbest mi sema ona baktın mı kitaptan ya da öyle bir bilgi var mı kitapta öyle sorayım...
He bu arada atakta dondurma yok seyirde yersin ama, Algida var hazır dondurma, bir de mado nun light dondurmasını yiyebilirsin, hatta madonun light kazandibi bile var bilin mi...:KK66:)

Merhabalar bugün 66.4 çıktım yani dünden sonra 200 gr almış gözküyorum ufff. ama bu dalgalanmalardan özellikle sebze de yenilen günlerden sonra böyle olcağından bahsediyor kitapta. Bugün saf protein yaptım yarında öyle olacak.

Bugün tatlı isteğimi köreltmek için dukan diyeti tarifleri sitesinden kendime kaymaçina yaptım tarifi veren arkadaş kusura bakmasın hiç beğenmedim.ben tatlı hayal etmeye devam edeyim.

Evet bende denedim o tarifi ve yumurta kokusundan yiyemedim, şimdi dr. oetkerin light pudinlerinden yiyiyorum...:KK66:)

teşekkür ederim nalan hergün uğramaya çalışıyorum.okuyorum ama yazmya pek vaktim olmuyor.
bu arada dukancı dostlar bugün çok güzel çorba yaptım yazayım.
yağsız kıymanın içine küçük bir soğan rendeledim çok az biber salçası,az tuz karabiber ve kepekle onu yoğurdum.küçük küçük yuvarladım.tencereye kuru nane koydum azcık nane kokunca 1 yemek kaşığı domates salçası ekledim şöyle iki kere çevirdim.yavaş yavaş su ekledim kaynayınca köfteleri attım pişmesine yakında limon ekledim.harika oldu.tavsiye ederim.
domates de kullansanız olur.atak evresine uygun değildir.

Süper bir tarif bu emine, tariflerin olduğu bölüme de ekler misin bunu arada kaybolup gitmesin, hafta sonu denicem bu tarifi, ellerine emeğine sağlık arkadaşım...

herkese iyi geceler

İyi geceler..:KK66:)

selam kizlar gerçekten yazilarinizi hayranlikla okuyorum, bende bu diyeti yapmak isterdim ama beceremem diye korkuyorum :KK43: a$iri $eker sevgisi var bende maalesef :KK43: ke$ke birileri beni motive etsede ba$lasam dukan' a 10 kilo vermeliyim :KK43: hayattan sogudum artik:KK43:

Bende de aşırı şeker sevgisi, aşırı ekmek sevgisi var ama yinede yapıyorum bu rejimi.

Dukan rejiminde tatlandırıcı serbest dilediğin kadar kullan, aynı şekilde dukana uygun yapılan tatlı da serbest, rejimde sınır yok serbest olan yiyeceklerden patlayana kadar yiyebilirsin, cola dan ice tea ye kadar light olan içecekler de serbest, dikkat etmen gereken nokta yediklerinin ve içtiklerinin yağ oranlarının düşük olması o kadar, kilo veremeyen hiç duymadım bu rejimde...:KK66:)

X