düğünüme bir ay kala kovulmaktan beter oldum

Annenin yanında böyle davranması çok büyük hata.
Yazık kadıncağız 1 ay sonra uzak memlekete kızını gönderecek ve sürekli aklı sende kalacak, acaba huzurlu mu, rahatı yerinde mi?
Bence bunu nişanlınıza izah edin ev annenizi üzmemek adına arayıp kadıncağızın gönlünü alsın.
Size karşı olan tavrı da hiç hoş değil ama yarın evlenince işler tatlıya bağlanır siz unutursunuz belki fakat anneciğinizin içinden çıkmaz bu yaşanılanlar. Bence nişanlınızın uygun olduğu bir vakitte arayıp konuşun, tatlı dille anlatın.
Biz sorunlarımızı kendi içimizde çözebiliriz annemi üzmeyelim ara bir gönlünü al diyerek toparlamaya çalışın.
Sizde haklısınız birlikte kuracağınız hayat için çabalıyorsunuz ve ufacık şeyler yüzünden tadınız kaçıyor, haliyle biraz tatlı dil bekliyorsunuz. Ama dediğim gibi lütfen önceliği annenize verin ve gururu bırakıp arayın nişanlınızı.
Düşüncenize doğruluk payı var elbette, belki ileride de kırgınlıklarda sizden hamle bekleyecek ama bu o zaman düşüneceğiniz bir şey olsun lütfen.

aslında huyu değildir böyle ama aılesının cok baskısı altında aıle danısmanına bıle gıttık nısanlıyken oda oyle dedı ama ıste aılesı hakkında oyle konustum cunku onlardan cok korkuyorum gardımı almıs vazıyetteyım telefon bıle edemıyorum yuregım agzıma gelıyor korkudan zamanında bana yasattıklarından neler demedıler kı bana oğlumun pesını bırak bız kadrolu gelın ıstıyoruz dıye bende bıraktım ama nısanlım benı bırakmadı dugun parası bırıktırdı 3 defa parasını elınden aldılar ev aldılar kendılerı oturuyorlar nısanlım sen kucuksun deyıp benı ezıyor yapacaksın dıyor benım amacım orda benım haksız olmadıgımı yapılması gerekenı yaptıgımı gostermektı son yemekte yanı nasıl hatalarını goremıyor anlamıyorum soyleyıncede cok sınırlenıyor bende soz verdım kendıme değer berıcem o benı ezdırsede kendımı ezdırmeyeceğim dıye hep kendımı koruma havasındayım ıster ıstemez nasıl olmayım kı kızlar anılar sılınsede ızı kalıyor ablaları gozumun onunde dedıkodumu yapıyorlar bırbırıyle sureklı bır agız burun kıvırmalar en kucuk seyde kıskanclıklar yanı benım su yasımda bıle ınanın daha cok olgunluğum var yanı ben omrumce boyle ne annemgılde nede babamgıl sulalesınde fesatlık gordum ve nasıl baş edeceğimi bilemiyorum cevremde sureklı soyleler boyleler kader kotuye dustun falan dıyolar evlenmeden moralım bozuluyor

sende yanlış yapmışsın ailenle samimi olmam vs diyerek
ama eşinin bu kaba davranışları aramaması falan düşündürücü cidden, çokk kırıcı

Pek tecrübeli değilim ama çevremden gördüğüm ve forumdan takip ettiğim kadarıyla evlilik öncesi huzursuzluklar çok oluyor. Normal yaşamda bile kadınlar ve erkekler çok farklıdır olaylara karşı düşünce ve davranışlarda. Birde evlilik öncesi dönemi hiç düşünemiyorum...

Eğer hep böyle değilse ve ilk kez bu şekilde davranıyorsa büyütmeyin elbet olacak böyle o da streslidir mutlaka. bu yüzden maç izlemiştir, size emir verir gibi konuşmuştur, küsmüştür. Evlilik öncesi stresten olabilir. Ama şu da bir gerçek, 3. bir kişi yanında hele bu aileden biri hatta anne ise, kavga küsme falan olmamalı. bu çok yanlış.

Sizin yaptığınız gibi aileden birine ben, hiç aramadınız sormadınız yardımınız olmadı diye asla söyleyemem. Hani belki o zaman söylerken şaka yoluyla o ses tonuyla olmuştur bilemem tabi. Ama ben çok çekinirdim bu konuda tebrik mi etsem sizi ne yapsam bilemedim.

saka yollu deyıverdım artık bu kk den ablalarımdan kardeşlerimden Allah bin kere razı olsun çok sey öğrenıyorum ınanın ders gıbı yazıyorum bu tecrubelerı aklıma ekmek arası laf sokma :)) ıkı guzel sozun arasına laf hahahah:))

seni ezdirmesine sinir oldum!!!
sen onun karısı,ailesi olucaksın artık,,zaten anlatmışsın biraz uğradığın haksızlıkları
bunları görmezden gelmek olmaz ki

bırgun hıc unutmam nısanlıma Allah korusun beynınde ur teshısı kondu ıkımız aılelerımızden uzak sehırdeyız apartopar hastanade tetkıklerını yaptırıdm dunyam basıma yıkıldı kızlar sonrada abısnın yanına goturdum memleketıne oradan istanbulda bır prof bulduk beraber goturduk annesı sabahın altısında ben lavoboya gıttıgımde bunun halı ne boyle dıye tartısıy benım ıcın uzerımde esofman var dı hem nısanlım gıydırmıstı o ıstemıstı onları gıymemı yanı oda susturmaya calısıyodu annesını sok oldum kapıda yanı duymamazlıktan geldım yanı konu onlar olunca bırden kukreyen bır aslan oluyor karsımda ama yanı ınsanda bu kadar korluk olur mu yanı hıc bır zaman sen haklısın alttan al bıle demedı hep sen kucuksun yapcan tabı

insanın düğün öncesi çiçekler açması gerekirken ufak tefek seylerden tek sorun onun küsmesi gel dedı gıtmedım yanına bu ne yanı ben av kopeğimiyim gel deyince gel git deyınce git süreklı emır bıcımınde konusuyor aynı evde otorote kurmak ıcın mı anlayamadım su getır cay ve sehpayı cıkar sandalyeyı getır kole gıbı hissettim kendımı:KK43:(

Onun ailesiyle ilgili yorumlarını ANNENİN yanında yapman sebep olmuş bu bir,

Seni ilgisiz davranarak cezalandırmak istemiş bu iki...

Tipik erkek...Bunlar böyle ailesiyle en ters olanının bile düğüne yakın yada imzayı atınca ayranı kabarır.Ailemde ailem olurlar.

Bir nevi İHANET görüyorlar eşin ailesi hakkında konuşulmasına müsade etmeyi...

Tartışmaz bunlar,uzlaşmaz,iletişimsizlikle ceza verdiklerini sanırlar.

Kadın kendi yalnızlıgında büyür-çoğalır-pişer-olgunlaşır...sonra bir gün o kocaman suskunluk bir bitti ile bozulur...AFALLAR kalırlar...

Onlar sessiz sedasız kendi ortamlarında yaşarken etliye sütlüye karışmazken hayat daha kolaydır.

SENİ ÜZMEK HEVESİNİ KAÇIRMAK İSTEMEM AMA BU YAŞADIGIN YAŞAYACAKLARININ TEMİNATIDIR
Daha çok üzüleceksin malesef...eş adayın rengini belli etmiş...zaten başka sürüm yada model yok piyasada ...artı özellikleri olanlar var,döven-biçen-kesen-ezen-söven...dilerim sadece küsen dir...

Son düzenleme:
asık oldugum bırı yanı ılk askım ve esım olacak 1 ay sonra ınsallah sadece bazı yolları öğrenmek gerek kımse 4 4 luk değil bızde oyle yanı sirkte koca aslanı ayıyı tefıl tefıl oynatıyorlar oyol yunuslara sarkı soyletıyolar kı onlar hayvan akılları yok bence kadın ısterse yapar yeterkı ıstesın yanı burada evlı arkadaş ve ablaların cok rolu var bıze bu yolu gosterıyorlar sağlosunlar yoksa ahmet olmazsa mehmet velı turk kadını yanı bızler yetıstırıyoruz bunları bırılerı bunalara dur demelı bunlardan bırıde ben olmak ıstıyorum herseye rağmen bu evlılılıgı denemeye dener umarım cook mutlu olurum herkes de amın Ya RAbbım tek ben değil

Son düzenleme:
asık oldugum bırı yanı ılk askım ve esım olacak 1 ay sonra ınsallah sadece bazı yolları öğrenmek gerek kımse 4 4 luk değil bızde oyle yanı sirkte koca aslanı ayıyı tefıl tefıl oynatıyorlar oyol yunuslara sarkı soyletıyolar kı onlar hayvan akılları yok bence kadın ısterse yapar yeterkı ıstesın yanı bura evlı arkadaş ve ablaların cok rolu var bıze bu yolu gosterıyorlar sağlosun yosa ahmet olmasa mehmet velı turk kadını yanı bızler yetıstırıyoruz bunları bırılerı bunalara dur demelı bunlardan bırıde ben olma ıstıyorum herseye rağmen bu evlılılıgı denemeye dener umarım cook mutlu olurum herkes de amın Ya RAbbım tek ben değil

Kolay gelsin arkadasım...yaşın genç,sabır,azim,aşk,sevginin üstesinden gelemeyecegi şey yok...

Benim yazdıklarımın meali vazgeç degil di...şudur ki : beklentini çok yüksek tutma :))))

Karşında sabrın dibine vurmuş,azim dinamosu,iletişim gurusu,evlilik uzmanı,kader mahkumu ablaların var :)))

Mutluluklar...sevgiler...

Kolay gelsin arkadasım...yaşın genç,sabır,azim,aşk,sevginin üstesinden gelemeyecegi şey yok...

Benim yazdıklarımın meali vazgeç degil di...şudur ki : beklentini çok yüksek tutma :))))

Karşında sabrın dibine vurmuş,azim dinamosu,iletişim gurusu,evlilik uzmanı,kader mahkumu ablaların var :)))

Mutluluklar...sevgiler...
teşekkür ederim

Onun ailesiyle ilgili yorumlarını ANNENİN yanında yapman sebep olmuş bu bir,

Seni ilgisiz davranarak cezalandırmak istemiş bu iki...

Tipik erkek...Bunlar böyle ailesiyle en ters olanının bile düğüne yakın yada imzayı atınca ayranı kabarır.Ailemde ailem olurlar.

Bir nevi İHANET görüyorlar eşin ailesi hakkında konuşulmasına müsade etmeyi...

Tartışmaz bunlar,uzlaşmaz,iletişimsizlikle ceza verdiklerini sanırlar.

Kadın kendi yalnızlıgında büyür-çoğalır-pişer-olgunlaşır...sonra bir gün o kocaman suskunluk bir bitti ile bozulur...AFALLAR kalırlar...

Onlar sessiz sedasız kendi ortamlarında yaşarken etliye sütlüye karışmazken hayat daha kolaydır.

SENİ ÜZMEK HEVESİNİ KAÇIRMAK İSTEMEM AMA BU YAŞADIGIN YAŞAYACAKLARININ TEMİNATIDIR
Daha çok üzüleceksin malesef...eş adayın rengini belli etmiş...zaten başka sürüm yada model yok piyasada ...artı özellikleri olanlar var,döven-biçen-kesen-ezen-söven...dilerim sadece küsen dir...
bravo arkadaşım erkek modelini çok iyi anlatmışsın doğru başka modeli yok bunların :KK9::KK9::KK9:

Anaları bir anda kıymetli oluveriyor bu erkeklerin ..Normalde yüzlerine bakmazlar.
İyi etmişsin yüz verme, hatta ben yemek filan bile yapıp koymazdım ne kadar üstüne düşersen o kadar çeker kendini.Hem o kadar temizlik, iş güç yapıcam, bir de yetmiyor gibi yemek yapıp paşazadenin dolabına koyucam al sonuç bu işte..Ne bir teşekkür, ne bir şey şimdiden bu işlere mecburmuşsun gibi görmeye başlamış bile seni.
Kimseyi aramak zorunda değilsin ama bunu dile getirme salla gitsin. canın isterse ararsın istemezse aramazsın. Nişanlında eşin olunca alışacak bu duruma merak etme. Bende ilk zamanlar eşime ne desem ailesi hakkında hep kötü anlardı, iyi de söylesem kötü anlardı. Ben ne yaptım bıraktım hiç lafını bile etmiyorum, ama kendi mesafemi de kendim koruyorum , kocacımda gık demiyor geçinip gidiyoruz işte :) Politik ol..

Hem suçlu hem güçlü
Kendi son saat olmasına rağmen birkaç kez uyarmana rağmen maç izlemeye devam etmiş
Sen bi çayını doldurmadın diye bu ne trip silsilesi
Şimdiden böyleyse üzgünüm ama işin zor..

Anaları bir anda kıymetli oluveriyor bu erkeklerin ..Normalde yüzlerine bakmazlar.
İyi etmişsin yüz verme, hatta ben yemek filan bile yapıp koymazdım ne kadar üstüne düşersen o kadar çeker kendini.Hem o kadar temizlik, iş güç yapıcam, bir de yetmiyor gibi yemek yapıp paşazadenin dolabına koyucam al sonuç bu işte..Ne bir teşekkür, ne bir şey şimdiden bu işlere mecburmuşsun gibi görmeye başlamış bile seni.
Kimseyi aramak zorunda değilsin ama bunu dile getirme salla gitsin. canın isterse ararsın istemezse aramazsın. Nişanlında eşin olunca alışacak bu duruma merak etme. Bende ilk zamanlar eşime ne desem ailesi hakkında hep kötü anlardı, iyi de söylesem kötü anlardı. Ben ne yaptım bıraktım hiç lafını bile etmiyorum, ama kendi mesafemi de kendim koruyorum , kocacımda gık demiyor geçinip gidiyoruz işte :) Politik ol..

benim iki oğlum var şu an biri 24 diğeri 19 yaşında dediğin gibi canım şimdi yüzüme bakmıyorlar kendi havalarındalar bazen çok üzülüyorum:KK14: evlenince değişeceklermi merak ediyorum açıkçası ama benim yüzümden eşleriyle mutsuz olmalarını istemem mutlu olsunlar yeter ben bu duruma alıştım artık :KK34:

benim iki oğlum var şu an biri 24 diğeri 19 yaşında dediğin gibi canım şimdi yüzüme bakmıyorlar kendi havalarındalar bazen çok üzülüyorum:KK14: evlenince değişeceklermi merak ediyorum açıkçası ama benim yüzümden eşleriyle mutsuz olmalarını istemem mutlu olsunlar yeter ben bu duruma alıştım artık :KK34:

Erkeklerin doğasında var bu kız çocuğu gibi olmuyorlar. Umursamaz oluyorlar. Ben mesela ne kadar düşkünsem anneme,babama abim o kadar uzak. Aynı binada yaşıyolar beni daha çok görüyorlar düşünün.
İnsan kendini bildikten sonra ne kadar birbirine bağlı bile olsa sorun çıkmaz kimse mutsuz olmaz. Ama erkekler arayı bulamıyorlar, bazende anneler bulamıyor işte.

aklı basında yorumlarınız sayesınde kendıme geldım ve aynen dediğiniz gıbı msj attım once annemın gonlunu alıp özur dılıceksın dıye yoksa benı arama dedım aynen soyledıgınız gıbı bız sorunlarımı hallederız ama anneme yapı ettın dedım onun gonlunu almadan benı arama dedım oda once annemı aradı ozur dılemedı ıste yolculuk nasıldı falan dedı annem nıye aramadın yolda bu saate kadar nıye aramadın dedı dınlenıyosunuzdur dedı annem uzatmadı ıyı tamma dedı benı aradı sonra actım ben ne yaptım kı sen kusup duruyosun cocuk gıbı dıyo (halbukı kusen kendısı) bende ozur dıle dedı zorla dıledı ıste ole kapandı konu aman kızlar bu ısler cok zor ya evlenmek ısı yurutnek Allah herkesın yuvasında huzur versın

aklı basında yorumlarınız sayesınde kendıme geldım ve aynen dediğiniz gıbı msj attım once annemın gonlunu alıp özur dılıceksın dıye yoksa benı arama dedım aynen soyledıgınız gıbı bız sorunlarımı hallederız ama anneme yapı ettın dedım onun gonlunu almadan benı arama dedım oda once annemı aradı ozur dılemedı ıste yolculuk nasıldı falan dedı annem nıye aramadın yolda bu saate kadar nıye aramadın dedı dınlenıyosunuzdur dedı annem uzatmadı ıyı tamma dedı benı aradı sonra actım ben ne yaptım kı sen kusup duruyosun cocuk gıbı dıyo (halbukı kusen kendısı) bende ozur dıle dedı zorla dıledı ıste ole kapandı konu aman kızlar bu ısler cok zor ya evlenmek ısı yurutnek Allah herkesın yuvasında huzur versın

İşlerin tatlıya bağlanmasına sevindim, ancak yine bir hata var.
Özür zorla olmaz. Biraz daha mülayim biraz daha ılımlı yaklaşabilirsiniz.
Siz resmen tehdit etmişsiniz, "annemden özrü dilemezsen konuşma benimle" diyerek.
Ya O'da işi inada bindirseydi daha kötü olur, uzar giderdi.
Her zaman yapıcı olmakta fayda var ben olsam şöyle bir konuşma yapardım.
En özel günlerimizde birbirimizi gereksiz yere kırıyoruz, biz bir kaç hafta sonra karı koca olacağız belki bu yaşadığımız tatsızlıklar aklımıza bile gelmeyecek. Ama annemin bu olanlara tanık olması kötü oldu ona karşı hata ettik, şimdi kadıncağız ne kadar üzgün.
Ben konuşup özür dileyeceğim aramızda sorunlarımızı hallettiğimizi söyleyeceğim ki daha fazla üzülmesin.
Sende ararsan hem o hemde ben çok seviniriz.
Lütfen bizim için annemi arayıp gölünü al yoksa onun aklında sürekli acaba kızım mutsuz diye kalacak, huzursuz olacak"
gibi bir görüşme yapardım. Buda size ders olsun, kimsenin yanında tartışmamayı öğrenmiş oldunuz.
Emin ol bu tatsızlık ikiniz baş başayken olsa bu kadar uzamazdı, ikinizde annenize karşı gururumu ezdirmem havalarına girerek geri adım atmaktan çekiniyorsunuz.

X