düğüne geleceklere çeyiz için hediye listesi verir misiniz

iyide canım ben söylemeye utanırım kahvaltı seti ne ki en fazla 30 milyon koskoca hala dile getirio okadar deidm herlade bulaşık yada çamaşır makinesi alıcak
kahvaltı takımı alırsa bile sölemeden alsın kaydirigubbakcemile3

Kızlar bızdede akrabalar sorar neyın eksık dıye,ben çatır çatır söyluyorum valla:nazar:

Onların kızı evlenınce annemde sordu cunku,utu masam,çöp kovam,çamaşır asacagım,kirli sepetim,klozet takımım... hep başkaları tarafından alıncak.Kına gecesıne gelenlerde ellerı dolu gelır,fazlasını anneme bırakırım zaten.Tabı eksıklerı alanlar düğündede mutlaka takı takarlar,nişanımdada taktılar..

kahvaltı takımı 30 lira değil canım.kütayha porselen 150 ytl falan...
konuyu tekrar aç bence, hala sen kahvaltı tak. almak istiyodun di mi diye :)

acıkcası bana sordular bi ihtiyacın varsa onu alalım dıe.. bende soyledım buyuk seyleri sonucta ananem yengelerım yabancı yok :):)
ananem = 3 parca yatak odası yolluk ile oturma odası halısı
ortancı yengem = cift kısılık uyku seti
buyuk ve kucuk yengelerımde = silikon yastıklar hediye ettiler
buyuk teyzem = vitrin takımı
kuzenler = kahvaltı takımı
diğer teyzem = ben tupperwareden beyendım 500tlık mutfak esyası o parasını ödedi

baba tarafından bişii gormedım .. Allahta muhtac etmsın

sorana söylemiştim zamanında şimdi olsa yine söylerim
ama şöyle bişey var size akrabalarınız ne eksiğin var diye sorarken fikriniz ne bilmiyorum ama yoksa yok diyin sonradan öğrenilmesi hoş olmuyo çünkü

ben bekarken yakında evlenecek kuzenim var, ona kaç kere telefon açıp sordum, çünkü dayımların durumu iyi değil, dedim neyin eksik söyle alayım, istersen markada söyle hiç çekinme kendi çeyizime nasıl özenip alıyorsam sana da alırım dedim ki tefal clipso alacaktım onca para verip(şu an kendime alamıyorum farzı misal) tamam dedi, sonra telefon açtı gerek yok alma dedi, biz korkmazın aldık, yine ısrar ettim aklıma ne geliyorsa sorum, yok bi eksiğim dedi.

geçenlerde ne duydum? yengem annaneme filan, işte şunu eksik bunu eksik diyormuş, inanın çok zoruma gitti, hemde yengemin eksik dediği herşeyi ben sormuştum kuzenime alayım mı diye, şimdi ne oldu kuzenime çok darıldım, insan yerine konulmadığımı hissettim

geçenlerde ne duydum? yengem annaneme filan, işte şunu eksik bunu eksik diyormuş, inanın çok zoruma gitti, hemde yengemin eksik dediği herşeyi ben sormuştum kuzenime alayım mı diye, şimdi ne oldu kuzenime çok darıldım, insan yerine konulmadığımı hissettim

yani canım bende senın yerınde olsam çok darılırdım surda elmiyizki komsu değil arkadas değiliz ,akrabayız neden soylemezlerkı :eek:lmaz::eek:lmaz:
belkı kuzenınde cekındı dicem ama sonradanda laf etmesın bi zahmet :umursamaz:
sen insanlık gorevini yerıne getirmissn yeterınce bosver uzulme.. onlar dusunsun nerde hata yaptıkta neden su eksık var dıe :eek:lmaz::eek:lmaz:

yani canım bende senın yerınde olsam çok darılırdım surda elmiyizki komsu değil arkadas değiliz ,akrabayız neden soylemezlerkı :eek:lmaz::eek:lmaz:
belkı kuzenınde cekındı dicem ama sonradanda laf etmesın bi zahmet :umursamaz:
sen insanlık gorevini yerıne getirmissn yeterınce bosver uzulme.. onlar dusunsun nerde hata yaptıkta neden su eksık var dıe :eek:lmaz::eek:lmaz:

yengemin aradığımdan bile haberi yoktur canım, söylememiştirde kuzenim
çünkü yengem köyde kuzenim izmirde
ama yengeme söylicem, sonuçta sonradan yengem, eşimin tarafı hiç bişeyimize girmedi eksiğimizi sormadı demesin
ama gerçekten çok kırıldım, ha bunu kuzenime de söylicem bire bir, sonra niye bana soğudu demesin, kendi de bilsin
:a015:

bizde öle şeyler yoktur.
kimisi hediye getirir tabak vs.
ama yakınlar falan takı takarlar hep bizde.

X