Düğünden sonra eve ilk geliş

Canım okuyunca üzüldüm yaa:26:

nedir seni ilk gün böyle ağlatan,bu hüsran?

Anladım canım hiç sıkma canını,bir an önce atlatırsın umarım,dr a falan gittin mi,egzersiz falan veriyorlarmış diye biliyorum

burayı öyle buldum işte burdaki arkadaşlarla yenmeye çalışıyorum herşeyin kıymetini bilin o iş bileöle kutsal ki

bu başlığı okuduktan sonra kendi gelin yatağımı kendim hazırlamaya karar verdim
bi alez bi de güzel saten nevresim takımı tamam işte ya bunu niye bu kadar abartıyolar anlamıyorum
ha o iğrenç anlamsız dantelli oyalı mendiller yerine de bi rulo kağıt havluyu tercih ederim

eşimle lisede tanıstık ilk aşkım bitanem. 10 sene sonra evlendik evleneli 1 yıl oldu tam. ne evden çıkrken ne kınada nede sonrasında zerre ağlamadım düğün eğlencemiz oldu masaların üstünde oynadık. altıma convers ayakkabılarımı giydim rahatca istedimi yaptım. hergün işten eve kosarak gidiyorum evlilik harika bişey

ay canım ne güzel 10 sene beklemek kötüde sonuca bakmak lazım allah mesut etsin

merhaba arkadaşlar evlilik arefesinde biri olarak 7 senelik ilişkimi güzel şekilde noktalamayı ben de çok istiyorum..yazılanlar o kadar güzele ve imrendirici ki insanın evlenesi geliyor...korkuyorum da ben biraz pişman olmaktanumarım güzel olur herşey...

iyi ay sonra bende duygularımı yazarım. ama şu yatak olayına kafam takıldı. bizde öyle şeyler yoktur. hiç görmedik. kendi yatagımı kendim hazırlıyorum. eşim yatak odasını temizleyip kapısını kilitledi. anahtarı düğüne kadar vermeyecek. muska büyü gibi şeylerden çok korkuyor birisi birşey yapar diye. ama giresunda bir arkadaşım yere yatak yapmış o gece için. onlarda adet öyleymiş. ilk gece yatakta yatılmazmış. hiç böyle bir istek gelmedi ama eğer benden habersiz yaparlarsa o bezleri çarşafları parça parça keser el öpmeye gidip koyarım önlerine. çok aşağılayıcı birşey. oğulları görüyor yetmiyormu ki.

Yazılanları okuyunca bende imrendim anlatmak ıstedım her ne kadar bız evlenelı 8 sene olsada...

Esımle ıstanbulda tanıstık onun aılesı ankaradaydı bız evlenınce esımın ısı dolayısıyla adapazarına yerlesecektık neyse dugun oldu bıttı yakın mısafırler kaldı dugun sonunda ben herkesı tek tek opuyorum mıllet basladı aglamaya yok dıyorum ben aglamayayım tutuyorum kendımı taki babama sarılana kadar babama sarılınca benım gozyaslarım bır basladı arabaya bınıp adapazarına gelene kadar surdu arabada gorumcem esı ve esımın bayan kuzenı vardı onlar bızı evımıze gotureceklerdı adapazarına bız yola cıktık ben aglıyom arabada onlarda ıste kıyamama aglama falan dıye tesellı edıyorlar sonra yolu bıraz yarıladık dedıler kı acıkmıssınızdır ben hem aglıyom hem evet dıyom neyse yol ustunde urger vardı ordan arabaya servıs yaptırdık o saatte gelınlıkle yol ustunde bır hamburgercıde yemeyelım dedık arabada aglaya aglaya hamburgerımıde yedım sonra evımıze geldık arabada dugun hedıyelrımız falan vardı onları cıkardılar uzak yoldan geldıklerı ıcın eve gırdıler bıraz dınlenıp gıttıler. bıze de esımle herkeste oldugu gıbı sactakı tokaları ayıklama ısıne gırıstık sonra guzelce dusumuzu aldık namazımızı kıldık ve saat 3-4 arası bırseydı cok yorgunduk yattık tabı yataga yatmamızla ben basladım hungur hungur aglamaya bızımkılerı evımızı ozledım bırden esım sarıldı oda benımle agladı

ben ama ıyı agladım yanı sabaha kadar susmadım ıclı ıclı agladım neyse sabah oldu bız balayına gıtcez adapazarına yakın bır yerden pansıyon tutmustuk ole cok ıznı yoktu esımın gıttık ben oraları temızlıyom yemeklık bır seyler hazırlıyom yıne geldı bana bır aglama hadııııııııııııı esım dedı bu bole olmaz gel sen hemen ozledın dedı senı bır gotureyım ıstenbula ben aaaaa gercektenmı falan hemen kapattık pansıyonu balayını bıraktık yola koyulduk.

bızımkılerde bızı telefonlaıyoruz balayında bılıyor soylemedım de gelcez dıye neyse bız yola cıktık yaklasınca tekarar aradım bızımılerı bır yakınımıza gıtmısler bızımkılerde cok aglıyormus evde benım pesıme onlarda kafa dagıtıyormus akrabalarda ben yıne caktırmadım bunlara yanımd ada yedek anahtarım vardı yıne bır sey demeden esımle gıttık eve gırdık sessız sessız annemlerı bekledık kapıyıda yenıden kılıtledım anlamasınlar dıye neyse bızımkıler bır geldı eve ben suprız dıye bagırdım cok sasırdılar sevındıler cok komıktık annem dıyor ben senı evermedım mı kızım o gece cok eglenmıstık esım cok anlayıslıydı hep tesekkur ederım boyle bır sey yaptıgı ıcın sonra tabı cok kalmadık 1 gece kaldık sanırım tekrar bız evımıze donduk ve balayımıza gıdemesekte evde kendı balayımızı yasadık Allah a sukur 8 sene oldu 2 kızım var her sey cok guzel umarım tum yenı evlenenler ıcın hersey guzel olur.

Düğünden sonra eşimle evime geldik ama yalnız değil!!!
Çok sevgili kayınvalidem ve pek değerli akrabaları da bizimle evimize geldiler.
Kayınvalidem akrabalarına evi gezdirdi ben ağzım açık izledim. ( Evimiz kira olduğu için ve borçları biz ödeyeceğimiz içinfazla eşya almadık. Bir yatak odası takımı ve bir koltuk takımı. Çeyiz falan da sermedik.)
O gece o saatte akrabalarının benim yatak odamda işi ne?!
Bu kadar görgüsüzlük görmedim ve bu saygısız davranışların devamı da hala gelmekte.
Allahtan sabır diliyorum.

Ben o gece o sinirle ne yaptığımı hatırlamıyorum

ayyy çok heyecanlıydım harika bir duygu besmelemi çektim evime ilk adımı attım:) eşim sımsıkı sarıldı bana hediye almış bana önce onu verdi sonra harika bir konuşma yaptı bir kere daha aşık olmuştum ona ayyy çok güzell günlerdi yaa:)

Ahhhh ahh... Saat 12 gibi eve geldik ev tıklım tıklımdı tek hatırladıgım ayakkabılardan bi tepe olmuştu. Tabi tekrar halay çektiler saat iki buçuk olmuştu kaynanam ve görümcelerim gönülsüz gittiler hatta görümcem dio korkarsan ben yanında kalayım. Zaten sabah saat 9 oldu zil çaldı kaynanam geldi, eşim söylemişti sabah bezi almaya gelir, bende gidip elini öptüm bezi verdim. Saat 11'de ev yine tıklım tıklım oldu. Aynı evde 30 kişi bir ay kaldık. yemek yiyorlardı evin gelini olarak herşeyi benden bekliyorlardı.

Anlattıklarınız bende şok etkisi yarattı. Bir kez daha şükrettim her iki aileden de 24 saat uzakta olacağımız için. Allah size gerçekten sabır vermiş..

7 aylık evli biri olarak bazı yazılanları hayretler içinde okudum..
Ve nekadar şanslı olduğumu bir kez daha anladım..
düğünümüzde malesef büyük bir üzüntümüz vardı ayşe annem (eşimin annesi ama kayınvalide diyemiyorum kendi annem gibi)
düğünümüzden 2 gün önce kalp ameliyatı olduğu için katılamamıştı
biz gelinlik ve damatlıkla hastaneye gitmiştik bizleri görsün ve içinde uhde kalmasın diye
herkes düğünün istediğim gibi geçmesi için elinden geleninin fazlasını yaptı ama buruktuk tabi bir şekilde
sonra bitiş veda seramonisi resim vs vs
dönüşte bizi eşimin amcası ve eşi bıraktı
bırakın eve gelmeyi apartman kapısından içeri sokamadık
eşimle evimle hiçbir yabancılık yaşamadım
sanki yıllardır eşimle beraber aynı evde yaşıyor gibiydim
ama hepsi anlayışlı bir eşten geçiyor kızlar..
Allah herkesin gönlünden geçenin en hayırlısını versin..
benim gibi çok mutlu olun..
bu arada haziranda oğluşumuz olucak inşallah : ))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…