Düğünden sonra eve ilk geliş

düğünden sonra hemen evimize kaçtık, yoksa kaynana kayınpeder bizi evine götürmekte kararlıydı hatta ilk gece orda kalmamızı istiyordu.

evimize gittik, baktık banada bez koymuşlar reziller.
hiç utanmıyorlar arlanmıyorlar, utanmazlar
evlendikten sonra ilk günden itibaren hep rahatsız etmeye başladı, benide telefona istedi ısrarla habire çıkmadım, çarşafı sorcaktı herhalde, 2. gün bizi beklemişler kendi kendilerine, allahtan evimiz uzak onlara 1 saat, zaten telefonla sürekli rahatsız etti her gun arıyorlardı, balayında ağlamalara başladı, çarşaf olayına çok bozulmuştum, annem koymayın kızar vs dediği halde zorla koymuşlar. Özel çarşafl yaptırıyolarmış aslında daaa yaptıramamışlarmışmışş.

Öyle bir asap bozukluguyla gelinliği çıkardım vs eşim saçlarıma yardım etti.

bavullarımı açtıklarını gördüm, pijamamın arasına bez sıkıştırdıklarında nasıl sinirlendim anlatamam.İlk gecede onlarda kalalım diye 2 kez ısrar etmişti zaten. Terbiyesiz kadın.Nişanlılık dönemide var tabi bunun. nefret ettim kendisinden. Ben utandım onların adına. Eşim neyseki söylemiş ne cahil hareketler bunlar çarşaf marşaf , bavul karıştırmalar, çeyizlerini izinsiz açmalar, izin aldınızmı demiş. Oğlumm bizde adettir demiş rezil kadın utanmaz.

sabah evli uyanmak çok guzeldi, artık hep beraber olacağımızın, beraber uyuyup uyanacağımızın duygusu inanılmaz önce inanamıyor insan alışmak zaman alıyor. Çok güzel bir duygu aradaki kara çalılara rağmen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benimde eylülde iki sene olucak kısmetse ama hiç unutulmaz o ilk gün... Bizde çarşaf olayı falan olmadı zaten asla böyle birşeye ne ben ne eşim izin vermezdi... Bunu yapanlar hala kaldımıki yahuu.... Bizim nikah 4:30 daydı nikahtan çıktık akşama yemekli eğlencemiz vardı oda 7de eğlencemizde 12 gibi bitti evimize gitmemiz yarım saat falan sürdü eve eşimin ailesi de geldi ama onlar ist dışında oturuyorlar sadece düğünde giydikleri kıyafetleri çıkarmak için eve girdi 15 kişi falan kıyafetlerini çıkarıp gittiler beş dk. bile sürmedi bizi rahatsız etmememek için hemen çıktılar... Takıları zaten benim anneme brakmıştık çünkü düğün cmtsi bizde pazar akşamı balayına bodruma gidiyorduk annemlerdede evde kasa var güvenilir olsun diye bırakmıştık neyse erkek tarafıda hemen gidince başbaşa kaldık ben tabi hemen saçımı açtım gelinliği çıkarıp duşa girdim kafamda sanki ağırlık vardı ben çıktım kociş girdi duşa ee sıcak oluyor düğün stresi falan insan duşla rahatlıyor yemek fa yemedik akşamdan toktu karnımız evde önceden hazırladığımız kırmızı şarabımız vardı şaraplarımızı içtik yatağımızda zaten gerisi malumm sabah geç uyandık tlflarımızda kapalıydı hiç açmadık balayından dönünce açtık müthiş bir hafta geçirmiştik valla hiçte ailemden ayrılcam diyede ağlamadım ne kınada ne düğünde ağlamadım hatta hemen gitmedim bile annemleri görmeye 1 ay falan geçmişti o zaman gittim bir ara uğradım işten çıkınca.... Ama çok güel oluyor 26 eylülde yani ikinci evlilik yıldönümümüzde yine başbaşa tatilde olacağız çok güzel planlarımız var ikinci balayı

çarşafa biz iizin vermedik zaten kendileri koymuşlar. İzin alınmıyor zaten. evime gelip koyma cürretinde bulunmşlar. emri vaki yaptılar. tepki koyduk zaten, yazıklar olsun utanmazlık bu.

çarşafa biz iizin vermedik zaten kendileri koymuşlar. İzin alınmıyor zaten. evime gelip koyma cürretinde bulunmşlar. emri vaki yaptılar. tepki koyduk zaten, yazıklar olsun utanmazlık bu.

Canım zaten sen ve eşin için demedim... Bizde hem benim ailem hem eşimin ailesi böyle bişeyden bahsetmedi ki bizimde farklı memleketler ve farklı kültürler... O yüzden sordum hala bunu yapan varmı diye... Gençler allahtan istemiyorlar böyle.... Yapan kaynanalarada fırsat vermemek lazım ona ne oğlu her şekilde kabul edip aldıktan sonra ona lafmı düşer...

Son düzenleme:

canım gerçekten süper bir eve geliş yaşamışsın allah mutlu etsin her daim... bizimkilerde daha evlenmedik ama kesinlikle çarşaf muhabbetine girmez. ama genede çeyiz serilirken yatağa kalın bir kumaş koyuyorlar çünkü bizimkilerde evlenenen kişi genelde hemen balayına gitme düşüncesi olduğu için yatağa sızma falan olursa uğraşılmasın diye koyarlar genelde gelinde balayına gitmeden onu temizler hiç kimse bakmaz karışmaz kimse kimsenin özeline girmez ama mantıklı birşey değil ya belki o akşama yapamadın yorgun düştün haydeee napçan kız değil misin şimdi

1 SENELİK EVLİYİM. NIKAHIM 17,30 DA OLDU.
kayınvalidem nıkahtan sonra 2 geceliğine akrabalarına gitmişti.
arkadaslarla yemeğe gittik nkahtan sonra.
karnım açtı fakat cok mıdem bunalıyodu birde kafam çok sıkmıştı.tokalar taç falan.
yemek yıyemedim.aksam ezanında eve girdik.
eşimin amca ve halaları geldi.imma nıkahı olduk ve yanlız kaldık.biraz ağladım duygulandım.
eşimin halaları borek meyve falan getirmişlerdi.
gelinliği çıkarttırdım hemen rahat bişiler giyip hasılatı sayıp eşim başladı tel tokaları cıkarmaya.
sonra duş aldık rahatlamak için bornozla eşim koltukta uzanıp tv izlerken bende börek yıyordum.
tedırgındım eşimde tedırgındi.heyecanlıydık.
sanki gizli bişey yapıyormuşuz yakalanıcakmışız gibi hissedıyordum.yavaş hareket edıyorudk evde.

sonrası malum sabah 11 gibi kalkmıştık.kahvaltı yaptık.ogunude evde gecırıdk.sağı solu çeyizleri toparladım yerleştırdım.
bir sonrakı gun öglende kayınvalıdem geldi.ve bız balayına cıktık o aksam.
5 gun balayındaydık eve geldik annemlere gıttık.2gunde orda kaldık.
kayınvalıdemle beraber yasadıgım halde oyle çarsaf falan olayı olmadı.eşim ve ben buna karşıydık zaten.

Ah benim kocacığım o gece ne yapılacağını unuttu herhal şoförlüğümüzü yapan arkadaşla gezelimde gezelim diye tutturdu.Altınlar elimizde kaldı,yorgunum, ayaklarım sızlıyor..dedim altınlar elimizde ben gelin araba süslü düğünden geldiğimiz belli böyle tehlikeli, eve bir gidelim dedim.Eve geldik tabi şoför arkdaşta bizle.Hayalim kocm beni kucağına alacak gelinlikle fln öyle evimize gireceğiz.Hala içimde kaldı bu iş.Neyse ben yatak odasına girdim gelinliği çıkaracam ama beceremedim çağırdım benimkini.Bu arada bide hasılatı saydık sonra hazırlanmaya başladım.Bugün ne farkında mısın gezintide işimiz ne dedim.Bizimki hemen arkadaşı gönderdi sonra özenle saçımdaki tokaları ayıkladı.Ben makyajımı bile temizleyemeden.Çok uykum var lütfen bugün uyuyalım dedim.Anlayışlı eşim sorun çıkarmadı, uyuduk.Önümüzdeki 4 günde memleketten gelen arkdaşları ailelerimizi yolcu etmek ve benim yazokulu final sınavımla kardeş gibi geçti.

Ama şu var yıllarca hayalini kurduğum düğünden bişey anlamadım.Yine yapalım deseler öyle mutlu olurumki :) birde sonraki birkaç ay ara ara evimi dolaşıp ne güzel eşyalarım var ne güzel bir yuvamız oldu diye sırıtık sırıtık evi dolaşark geçti.

aman millet ne meraklıymış japon bayrağı gibi çarşafa tövbe tövbe... Bizde hiç öyle çarşaf olayı olmadı. Evimize bizimle adım atan bile olmadı herkes gitti. Zaten düğünden sonra eve gelirken eşimle benim ricam dat dat dat gecenin bir yarısı korna çalınmamasıydı. bizi kırmadılar ve bu ricamıza saygı duydular. bizde hasılatı sayma olmamıştı sadece kollarımda ne varsa onları çıkardık koyduk bir kenara :) çünkü k validemler hediyeleri bir poşete koyup düğün mekanında koli bantıyla bantladılar götürdüler düğünden sonra biz evlerine gidene kadar da açmadılar bize verdiler birlikte açtık saydık. Onca koşturmadan sonra duş gerçekten mükemmel gelmişti. Sabah uyanmak çok zor olmuştu ben sanıyorum ki saat 11-12 oysaki 16 olmuştu :)) elbette mutfaktan gelen hoş kokularla uyandım; hala kahvaltıları çoğunlukla eşim hazırlar.

Bende haftaya yazarım inşallah şafak dört Sevdiceğimle aynı yatakta uyanmak beraber güne başlamak muhteşem olsa gerek.Düğün farklı şehirde olacak gece 2-3 gibi eve giricez pertim çıkmış olacak bir gün sonra çok geç kalkarız muhtemelen ilk kahvaltı ondan söz verdi Ay şimdi bile heyecanlandım geçsin dört gün artık.Çarşafı kendi ailem sıkıntı yapıyor ne alakaysa nişanlımın annesi konusunu bile açmadı ama annem ısrarla bu konu üzerinde duruyor allahtan nişanlım arkamda...

Kızlar bu adettendir bana da koymuşlardı malum yatağı kız tarafı yapar halam yengem ve ablam yapmıştı benim yatağımı
ama annem küçük 2 tane kare şeklinde oyalı moyalı bezler yaptırmıştı,kayınvalidem asla sormaz öyle şeyler
ama annem biraz adetçi törecidir,koymuştu bende karşı çıktım ama koysun dedim ne zararı olacak ki,niye kırayım anneciğimi giderayak
hem işe de yaradı o tertemiz saten çarşaflar kirlenmemiş oldu

erkek tarafı koyunca iş farklı ama mide bulandırıcı.

niyeti ne tam anlaşılmıyor,erkek tarafı o bezi koyunca gelip görmek istiyor anlaşılıyor, meraklı çünkü. Çirkin bir mudahale. Yatak yorgan kirletecek kadar bebekmiyiz o kadarını bilmiyormuyuz yoksa, kaynana işte, birde yeni evliyken sürekli bir merak telefon trafiği olunca anlıyorsun niyeti.

Biz eve geldigimizde yatak odasina bir girdikki, yatak odasi süslenmis püslenmis. Heryerde kalp seklinde balonlar vardi beyaz ve kirmizi, üstlerinde´de benim ve esimin ismi ve dügün tarihimiz yaziyordu. Yatagin üstünde saten gelin geceligi ve esimin damat pijamasi vardi. Bukadar özenle hazirlanmis seyleri görünce cok duygulanmistim, tek tek balanlara sarilasim gelmisti. Esimde sok olmustu, cok begenmisti. Bütün hazirliklari ablam ve kuzenim bizden gizli yapmislar.
Dügünde de biz iceri girerken misafirler kirmizi kalpli balonlari ellerinden birakmislardi, hepsi havaya ucmuslardi

öğlen nikahım oldu akşam da arkadaşlar ile yemek
o arada benim yeni evi görmek isteyenler oldu onları gezdirdik
gittiler altın kavgası yaptık
kayınvalidenin evine gittik
yemekten sonrası malum:26:
1 hafta balayı v.s. diye görüşemedim
sonrasında evde tek kalınca dank etti
evin tek kızıyım annem babam yaşlı
bensiz yaşayamayacaklarını düşündüm
ilk gidişimde utancımdan yerin dibine girmiştim
sanki onlar şaapmadılar gibi

biz 18 gibi geldik evimize.
ben eve geldiğimde aklım hep annemdeydi. çok ağlaştık ayrılırken, kına da, evden çıkarken(( sağlık sorunları var birde. zaten o gün babalar günüydü onu bahane edip akşamına aradık annemi. sesini duyunca içim rahatladı biraz.
eşimle daha önce konuşmuştuk aileden kimse gelmeyecek bizimle diye. zaten imam nikahını da önce yaptık:)))
şoför, kız kardeşim ve eşimin arkadaşı bizi eve getirdiler. kocacığım kapıdan içeri kucağında taşıdı beni. arkadaşı o sırada içecek birşeyler getirdi. sonra gittiler.
başbaşa kaldık. 19 haziran çok sıcaktı. her yerimiz yapış yapış, bir sürü insan öptü falan hemen banyoya girelim dedik.
eşim yüz görümlüğü verdi. duvağımı çıkardık, gelinliği falan.
sonra saçlar:))) 1 saatten fazla sürdü 1milyon tane tel toka vardı resmen:) eşim açtı hepsini keşke gelinliğine kör düğüm atsalardı onu açmak daha kolay olurdu diye espiri falan oldu.
duş aldık. annem önceden dolabı doldurmuştu zaten eşim hazırladı güzel bir yemek yedik.
dualı şerbet vardı onu içtik:))) bez olayı bizde de vardı ama yatağı kız tarafı yaptığı için bizimkiler koymuştu. adettir diye birşey demedim. böyle güpürlü dantelli özenle hazırlanmış:)) bir de onun da altına ayrı bir çarşaf daha:)))))
eşim dediki hiç kimse görmeyecek bunu ne senin tarafından ne benim tarafımdan.zaten görmek isteseler kesin olay çıkarırdım ben.
sevdiğin insanla birlikte uyumak, aynı güne uyanmak çok farklı çok güzel bir duygu. ilk zamanlar inanmakta, alışmakta güçlük çekiyorsun rüya gibi geliyor. sonrasında evli olduğuna alışıp kendi evinde kendi düzeninde olmanın huzur ve keyfini yaşıyorsun:)

ben erzurumdan ankaray geldim.evden çıktığım o anı hatırlamak bile istemiyorum kına gecesinden başladımda ağlamaya evden çıkıp kayınvalidemgile gelene kadar hiç durmadan ağladım ve butun gece uykusuz kalmanın sersemliğiyle kayınvalidemgil çok uykusuz olduğumu anlayınca bana yatak yapıp yatırdılar yaklaşık bi 5 saat uyudum sanırım.akşmada kayınvalidemgilin ev kalabalık rahat edemem diye görümceme gittik orası süperdi sessiz bide akşam eşimde geldi hep beraber biraz sohbet ettik sonra uyuduk.sabahta düğün için erkendne kuaföre gittik çok güzel bi düğün ardından tekrar veda sahneleri yaşandı annem babam ve kardeşim yine bi ağlama tuttu beni salondna eve gelene kadar ağladım.düğün gündüz olduğu için hep berbaer kayınvalidemgile geldik nikah falan yapıldı tekrar çay koydular çay içtik bişeyler yedik.biz tekrar görümceme gittik yani ilk gecemizi görümcemde geçirdik karşılıklı kanepeleri açtık ayrı ayrı yattık çok güzeldi sohbet ettik saatlerce.sabahta evimize gelmek için çok erken kalktık 6:30 uçağıyla ankara geldik evimiz berbat haldeydi koliler kapıya kadar gelmiş heryer pislik içinde çok kötüydü zaten üzgünüm bide evimi o halde görünce yıkıldım zaten.neyse hemen işe başladık eşimle evi falan toparladık braz yatağımızı falan yaptık zaten akşam oldu o gece sarılıp uyuduk yorgunluktan.ama sabah uyandığında kendi evinde olmak yanında sevdiğin adamla uyanmak çok güzel Allah herkese nasip etsin.evlilik sorumluluk tabi ama o kadar çabuk alışıyosunki sanki bu kadar işi bu yaşına kadar hep sen yapıyomuş gibi oluyosun ne yoruluyosun ne hasta oluyosun .

ayy çok uuzun olmuş.ama yaşayınca anlarsınki hayatta hem hüzün hem sevinç bi arda yaşadığın ender anlardan.

şubatta evlendik saat 7 gibi oldu düğünüm.düğünün çıkışında kimseyi öpmedim kimseyle vedalaşmadım zaten uzağa gitmiyordum.salondan çıkıp arabaya bindiğimde gözyaşlarımı tutamadım.babam evlenmemi zorla kabuletmişti onun burukluğuvardı içimde.balık yemeye gittik sadece ikimiz karrnımızı bi güzel doyurduk.sonra evimize geldik kimseler yoktu tabi.arkadaşları apartmanın altına gelmiş arıyolar aşaya in yoksa biz gelcez diye eşim gitmedi şimdi dedi beni güzel döverler hiç gitmedi onlarda gelmedi tabi.eve girdiğimizde ben kapıdan içeri girmedim hahaaa kucana aldı odamıza gittik orda küçük bişler oldu sonra ben tabi izin vermedim namaz namaz altınlarımı çıkardım hiç saymadık aklımıza bile gelmedi sonra salonda biraz oturduk :78turduk sadece:78: duş alıp namazımızız bi güzel kıldık sonra benim hüsranlı günlerim başladı her güne başka hüsran eklendi o güzel mutluluğu yaşayamadık sabah saat 10 gibi hayatımın en değerli şeyini kaybettiğimi düşündüm keşke bizede bi çarçaf serselerdi de böle sorunumuz olmasaydı bütün yatak kan yastık üstüm felaket gibiydi beni yanlış anlamayın kızlar içim o kadar buruk ki ... anlatıklarınızı okuyunca bende yazmak istedim ertesi günü öyle ağladım ki zaten eşimde işegitmek zorundaydı yalnızdım evde okadar ağladım ki bian kalbim durcak gibi oldum. 5 aydır evliyim ve her günüm hüsranla dolu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…