düğün öncesi yaşanan sorunlar(benim beynimde mi yoksa?)

Bu problemin tek rasyonel çözümü düğün için ailelerden destek almamak olabilirdi. Parayı veren haliyle meselede söz söyleme hakkı görüyor kendisinde.
bunu da söyledim erkek arkadaşıma ailen parayı veriyor diye mi böyle diye yok dedi yani mobilyaları nişanlımla aldık ama ona bile söz söyledi. zaten düğün yapamayacak durumları yok değil var. ama tabii ki kızı gibi bir düğün yapması imkansız. anca bir şeyler satılması lazım nişanlım da istemedi zaten babası erkek kardeşleriyle ortak çalışıyor. sadece nişanlıma düğünde takılan paraları verin daha iyi bir yer olsun demiş o da hayır demiş ben de öyle dedim. hayır cidden anlamıyorum. mesela görümcem neredeyse 10 milyonluk arabaya sahip. ben yeni araba almışım neden gelip bana ablan en iyisini hak ediyor diyorsun dimi. bilerek beni üzmeye modumu düşürmeye mi çalışıyor yoksa ne dediğinin bilincinde mi değil bilmiyorum

İyi de sizin düğün daha sönük olacaksa bu onların suçu senin değil ki 😂
Senin demen lazım esas. geçen yazki düğünden sonra sönük olacak da neyse artık iyi bir insan olduğum için bir şey demiyorum gibi şakaları hakediyor bence bu kadın.
Kaynanana söyle o övündüğü şey kızının değil kocasının parası ne yazık ki. İkinci evliliğiymiş hala anlamamışlar. Boşandığı an araba gider :KK43:

İkinizin de işi var, ev alınmış, iyi bir miktarda taki yapılmış, yeni araba borcuna girmişsiniz demek ki düğün süreci sizi zorlamayacak, hayalinizdeki gibi kır düğünü yapıyorsunuz. Sizin şartlarınız cok iyi durumda kv'ye de he he deyip geçin bosuna keyfinizi kaçırmayın. O kadar sorun da olur. Kadın zaten belli ki elalem ne der delisi. Muhtemelen kızı daha önce boşandığı için bunu kafaya taktı bu şekilde yerli yersiz överek iyi birsey yaptığını sanıyor.
zaten he diyip geçiyorum ama beynimi yiyor malesef. sevgilim söylediğinin farkında değil annem diyor ama ben çok tanımıyorum acaba bilerek mutsuz mu etmeye çalışıyor bilmiyorum. evet son dediğiniz çok doğru. bir de şu huyu var güler yüzlü konuşkan sıcakkanlı birisi ama atıyorum bir araya geliyoruz hemen başkasının dedikodusunu yapıyor kendi kızları da dahil. tuhaf birisi. ben şuan çalışmıyorum ailem destek oluyor ve ailemin durumu çok çok iyi değil nişanlımın ailesinin kendi işi var benim ailem normal çalışan. ben de açıkçası zorlanıyorum. örneğin yatak odası aldım koltuk vs aldık geldi hemen çok sade çok şöyle. işte sizin bir koltuğunuz kadar ablanın sandalyesinin ücreti var 🥲🥲 böyle şeyler beni sinir ediyor sinir. söylüyorum da olmuyor. kavga da ediyoruz olmuyor

İyi de sizin düğün daha sönük olacaksa bu onların suçu senin değil ki 😂
Senin demen lazım esas. geçen yazki düğünden sonra sönük olacak da neyse artık iyi bir insan olduğum için bir şey demiyorum gibi şakaları hakediyor bence bu kadın.
Kaynanana söyle o övündüğü şey kızının değil kocasının parası ne yazık ki. İkinci evliliğiymiş hala anlamamışlar. Boşandığı an araba gider :KK43:
kaynana düğün altınlarını da verin zaten arada çok bir fark yok daha iyi düğün olsun dedi ama biz kabul etmedik. bu yüzden de laf sokuyor olabilir. şimdi öyle desem bana da kıskanç derler benim de derdim bu açıkçası 😭 çok kafama takıyorum

Ben herhalde bende ennnn iyisini ennn güzelini hakediyorum diye yüz binlik bir gelinlik aldirirdim . Ya da onu sonra kullanamazsınız. Gidin enn lüks yerlerden alışveriş yaptırın kendinize . Bir daha kıyaslama yapmamayı öğrensin

Ben herhalde bende ennnn iyisini ennn güzelini hakediyorum diye yüz binlik bir gelinlik aldirirdim . Ya da onu sonra kullanamazsınız. Gidin enn lüks yerlerden alışveriş yaptırın kendinize . Bir daha kıyaslama yapmamayı öğrensin
gelinliğim zaten o kadar tuttu onu da nişanlım ödedi.... mobilyaları da aldık.

İnsan bu cümleyi duyduktan sonra sorar ama ne yapmaya çalışıyorsunuz niye kiyasliyorsunuz diye
sordum zaten ne yapalım peki gidip iade mi edelim dedim yok o yüzden söylemedim diyor 🤣🤣 ne için söyledi kendi de bilmiyor. benim saçlarım ince telli senin saçların çok ince ya ablanınkiler çok kalın diyor. ben de anlamadım cidden ama patlama noktasına geldim

sordum zaten ne yapalım peki gidip iade mi edelim dedim yok o yüzden söylemedim diyor 🤣🤣 ne için söyledi kendi de bilmiyor. benim saçlarım ince telli senin saçların çok ince ya ablanınkiler çok kalın diyor. ben de anlamadım cidden ama patlama noktasına geldim
Onun için soylemediysen ne için söyledin . Kiyaslayip durmanız beni rahatsız ediyor lütfen bir daha yapmayın de nişanlın da ortamdayken . Bazen açık olmak iyidir . Anneni bezdirecegine huzursuz hissedecegine sakin ve açıkça söyle. Yoksa bu kadının çenesi susmayacak ömür boyunva buna mi uzuleceksin

kaynana düğün altınlarını da verin zaten arada çok bir fark yok daha iyi düğün olsun dedi ama biz kabul etmedik. bu yüzden de laf sokuyor olabilir. şimdi öyle desem bana da kıskanç derler benim de derdim bu açıkçası 😭 çok kafama takıyorum

Kaynana gösterişi seviyor galiba. Kızı yalıda düğün yaparken altınlarını vermiş mi de senden istiyor. Kusura bakma da aklı yokmuş hiç.
Bence hiç takacak bir şey yok ya. Duymayın görmezden gelin. Kadın patavatsızın teki. çok zararlı bir tip değil sadece aşırı boş.

Onun için soylemediysen ne için söyledin . Kiyaslayip durmanız beni rahatsız ediyor lütfen bir daha yapmayın de nişanlın da ortamdayken . Bazen açık olmak iyidir . Anneni bezdirecegine huzursuz hissedecegine sakin ve açıkça söyle. Yoksa bu kadının çenesi susmayacak ömür boyunva buna mi uzuleceksin
ben bunu ona daha önce söyledim kıyaslanma karşılaştırma sevmiyorum diye tamam dedi tekrar tekrar yapıyor. sevgilime de söylüyorum. o da annem çok geveze diyor. cidden öyle çoğu zaman bir araya gelince içimden şarkı falan söylüyorum dinlemiyorum. bir şey anlatıyordu bir kere tamam dedim çevirdim kafamı televizyona baktım. tutu kolumdan bak bak beni bi dinle demeye basladi😭

ben bunu ona daha önce söyledim kıyaslanma karşılaştırma sevmiyorum diye tamam dedi tekrar tekrar yapıyor. sevgilime de söylüyorum. o da annem çok geveze diyor. cidden öyle çoğu zaman bir araya gelince içimden şarkı falan söylüyorum dinlemiyorum. bir şey anlatıyordu bir kere tamam dedim çevirdim kafamı televizyona baktım. tutu kolumdan bak bak beni bi dinle demeye basladi😭
Tekrar tekrar söyleyin gözünün içine bakarak . Birde mesafe iyidir uzak durun . Mesela ben çözümü kendime iş üreterek buluyorum . Ağır ağır bulaşık yerleştirin . Ortamda bulunmak yerine kahve yapayım deyin ağır ağır yapın

Kaynana gösterişi seviyor galiba. Kızı yalıda düğün yaparken altınlarını vermiş mi de senden istiyor. Kusura bakma da aklı yokmuş hiç.
Bence hiç takacak bir şey yok ya. Duymayın görmezden gelin. Kadın patavatsızın teki. çok zararlı bir tip değil sadece aşırı boş.
evet baya öyle birisi. kızının düğününde Takı töreni olmadı bile. bizde olacak tabii ki ama gelen altını düğüne yatırmak istemiyorum. bana kimse bunu seç demedi zaten beraber gezdik ben nişanlım ne en pahalı olanı seçtim ne en ucuz olanı içime sinen neyse onu seçtim. yemeksiz olacak sadece ikram bir de yemeği kendi evinde verecek ayrıca. otelde olsun yemekli olsun dedi ben de nikah tazele istersen kendine öyle yap dedim

Tekrar tekrar söyleyin gözünün içine bakarak . Birde mesafe iyidir uzak durun . Mesela ben çözümü kendime iş üreterek buluyorum . Ağır ağır bulaşık yerleştirin . Ortamda bulunmak yerine kahve yapayım deyin ağır ağır yapın
şarkı söylüyorum duymazdan geliyorum. kendi kızını övüyor övüyor sonra geçen dr gelmiş bana baksana daha çocuk yapmadı acaba çocuğu mu olmuyor vs dedi. kim bilir benim arkamdan neler diyor 🤣 yani bakınca kötü değiliz ama iyi miyiz bilmiyorum

Benim gözümde kıyas = saygısızlık
Ben bir kere net bir şekilde kiyaslanmaktan hoslanmiyorum saygisizlik olarak algiliyorum der sonrasinda tekrar edildiğinde de hic altta kalmazdım eşim de annesini koruyacaksa bir zahmet gitsin anasinin koynunda yaşasın

Benim gözümde kıyas = saygısızlık
Ben bir kere net bir şekilde kiyaslanmaktan hoslanmiyorum saygisizlik olarak algiliyorum der sonrasinda tekrar edildiğinde de hic altta kalmazdım eşim de annesini koruyacaksa bir zahmet gitsin anasinin koynunda yaşasın
ben de sevmiyorum. nefret ediyorum hatta sinirim tepeme çıkıyor. korumuyor da gezeve işte ağzını mı bantlayayım diyor. ne istersen öyle olacak sen annemi duymamazdan gel diyor. 5 senelik ilişkinin 3 senesi biz aynı evde yaşadık şimdi de benim ailemin yaşadığı şehirdeyiz. ailesine de çok düşkün sayılmaz. bu gibi şeyler de var. annem vs kimse mükemmel değil en azından sana karışamıyor ya da senden kısmıyoe diye bana gaz veriyor. ayrılmayı da düşündüm çünkü

ben de sevmiyorum. nefret ediyorum hatta sinirim tepeme çıkıyor. korumuyor da gezeve işte ağzını mı bantlayayım diyor. ne istersen öyle olacak sen annemi duymamazdan gel diyor. 5 senelik ilişkinin 3 senesi biz aynı evde yaşadık şimdi de benim ailemin yaşadığı şehirdeyiz. ailesine de çok düşkün sayılmaz. bu gibi şeyler de var. annem vs kimse mükemmel değil en azından sana karışamıyor ya da senden kısmıyoe diye bana gaz veriyor. ayrılmayı da düşündüm çünkü
Es adayınız ne şiş yansin ne kebap modunda evlendikten sonra sizi huzursuz etmeyecekse esinize odaklanin ne diyeyim

şimdi laf söylersem olan huzurum da kaçar mı kaçar. bu sefer kıskanç derler kesin. zaten o daha iyi bir düğün yapalım diyor ama ben istemiyorum. sorun da burada yani. of çok zor. sanırım korkmamam lazım. yeri geldiğinde söylüyorum da. evet çok iyiydi düğünü diyorum. evet dimi hala herkes konuşuyor böyle düğünü diyor 🤣 onun Zihniyetinde sorrun bence. hissediyorum görümce boşanmış olduğu için daha da bir ona gurur kaynağı herhalde
Görmemişlik/sonradan görmelik var gibi kayınvalidenizde bu sebeple dönüp dolaşıp kızının dügününden bahsediyor.
Ayrıca sizde " tamam o zaman çok beğendiyseniz bir yalı düğünü daha yapalım ayarlarsanız orada evlenebilirim " diyebilseniz bir kez,bir daha lafını etmeyeceğine adım gibi eminim.

X