Düğün mü nikah mı???

Love_lover

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2018
990
1.788
Selam kızlar. Nişanlanıyorum ve 3 ay sonrasına düğün yapacağız diye konuştuk. Ama düğün olsun mu yoksa nikah mı karar veremedik. Ben kendim kadınlar arasında şöyle elli kişi falan bir mekanda yemekli bir kına ve ertesi gün ailemin istediği herkesi davet edeceği öğlen saatlerinde sade nikah ve akşamına sadece birinci derece yakınlarla/arkadaşlarla yemekli düğün. Ama şimdi hesap yaptım sadece amca/dayı/teyze/hala ve kuzenlerle atmış beş kişi yirmi kadarda arkadaş. Erkek tarafı maksimum elli kişi olacak dedi sevgilim. Bi kaç otelle düğün için görüşme yapmış kişi başı bin tl oluyor dedi. Düğün yerine o paraya senin arabanı değiştirelim yada istediğin yere balayına gidelim dedi. Kararsızım. Düğün yapmayanlar ve yapanlar ne düşünüyor merak ediyorum. Teşekkürler.

Edit: soruyu yarım okumuşum :))

Biz kına + nikah yaptık. Düğün içimde kalmazdı ama gelinlik kalırdı, kınaya gelinlikle girdim o yüzden sonrasında çıkardım. Ama bizim pandemi sonlarıydı 100 kişi yoktu 12 bin kadar tutmuştu kına, düğün parasına güzel bir balayı yapmıştık. Kişi başı 1000 fazlaymış. Kına daha uyguna gelecek diyorsanız öyle yapın, düğün keyifli bir şey değil her türlü arkanızdan gelinliğinize müziğinize laf edecek çıkıyor

Ben düğün yaptım asla pişman değilim ancak;

Aslında tamamen düğün karşıtıydım, bana kalsa sadece nikah yapar sonra sadece 1. derece yakınlarım ve en yakın dostlarımla akşam alkollü eğlence yapardım. Ancak eşimin ailesi daha muhafazakar olduğu için orta yolu bulduk. Çünkü nişanımı benim istediğim gibi yaptık.
Ben kına yapmadım, defalarca koşturup, strese girip masraf yapmak istemedim.

Geçen sene 14 mayısta evlendim, 350 kişilik kokteyl tabağı anlaşması yaptık. 25 bin tlydi:))
Tabi düğünün anlaşmasını çok önceden yapmıştık. Velhasıl açıkçası ben düğün için çok uçuk fiyatlar harcama taraftarı değilim, 3 saatlik bir eğlence. Eğer bu sene olsaydı yapmazdım.

Akşam x bir yerde eğlence de açıkçası düğün fiyatlarından hallice. 50 kişilik alkollü eğlence 200 kişilik alkolsüz kokteyl düğün kadar tutuyor.

Şimdi bir de şu moda oldu;
Nikahı yapıyorsunuz, sonra arkadaşlarınızla akşam x bir yere eğlenmeye gidiyorsunuz ama herkes kendi ödüyor :)

uzattım ama burada hayaller, beklentiler, bütçe vb bir sürü kriter var

Sevgilim iki eğlence gereksiz ya kına ya düğün yapalım diyor. Şehir dışından gelecekler olacak mecbur yemekli olması lazım. O nedenle fiyat yemek ve müzik/organizasyon derken kişi başı bin lirayı bulacak. Alkol sevgilim arkadaşları için almak zorundaymış otuz bin civarı dedi. Kadınlar arasında kına ve nikah sonrasında arkadaşlarla eğlence nasıl olur?

Biz 8 sene önce düğün yaptık ama o şimdiki paralar olsa yapmazdık kesinlikle.
Araba değiştirmek yada gönlünüzce tatil yapmak en güzeli bu zamanda
Hayırlısı olsun bu arada

Pandemi sebebiyle kına gecesi bile yapamadık evde 10 kişi eğlendik. Nikah oldu ki hastalık durumu olmasa bile sadece nikah yapardım. Pişman değilim

Eşim ile 2 hafta 3 şehirli bir balayı yaptık. Takı her türlü geldiği için paramızla geleceğe yönelik yatırım yaptık.

Yemek her türlü ikram edilecek yakın gelenlere.
Nikah+sonrasında anlaşacağınız bir restoranda yemek daveti kişi başı 1000 TL tutmaz zannediyorum.

Şimdiki aklım olsa nikahı yapar geçerim. Düğüne harcanan para bir gecede çöp başkada birşey değil. Hiç aklın falanda kalmaz paraya yazık hele bu devirde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…