Dua kardeşliği

ozrengin

Subhanallahi ve bi-hamdihi, subhanallahi'l-azim
Pro Üye
6 Ağustos 2010
37.595
64.437

"Temiz ağızla dua etmek" demek, bir başkasından dua istemek ve dua ettirmek demektir. Çünkü başkasının ağzı bize göre temizdir. Onunla sizin günah işlemeniz söz konusu olmadığı gibi bu mümkün de değildir. Bu nedenle bazı özel durumlarda dua ettirmenin tesiri etmekten daha büyüktür. Tabii bu kişinin kimden dua istediğine de bağlıdır.

Cenab-ı Hak: “Ey Musa! Bana günah etmediğin, kötü söz söylemediğin bir ağızla dua et, sığın! Yahut da kendi ağzını günahtan, kötü sözlerden arıt, temizle; Ruhunu günah yükünden kurtar, çevik hale getir.” Buyurdu. Hz. Musa; “Benim öyle bir ağzım yok!” Dedi. Cenab-ı Hak da buyurdu ki:

“Öyle ise bize başkalarının ağzı ile dua et!” Çünkü sen, başkasının ağzıyla günah işlemediğin için o ağız senin için temizdir, günahsızdır. Öyle hareket et ki, başkalarının ağzı gece gündüz sana dua etsin. Sen, başka birinin ağzı ile kötü söz söylemediğin, günaha girmediğin için o başka birinin özür dileyen ve dua eden ağzı yok mu, işte o ağız senin için günah etmediğin ağızdır.”

Peygamber Efendimiz: “Günah işlemediğiniz dillerle dua ediniz!” buyurmuştur. Ashabı Kiram: “Bize böyle diller lütfet ey Allah'ın Resulü!” demişler. Peygamberimiz de buyurmuş ki; “Bazınız bazınıza dua etsin. Çünkü sen, onun diliyle kötü söz söylemedin; o da senin dilinle günaha girmedi.” Buyurmuştur.

Kişinin yanında bulunmayan mü'min kardeşine dua etmesi, Allah'ın makbulü olur, başucunda bu işe memur edilmiş melek o kardeşine dua ettikçe; “Âmin!” der. “Sana da dua ettiğin gibi olsun!” ve “Kardeşin kardeşe gıyabında duası reddedilmez!” ve “İki dua vardır ki, reddedilmez; o dua edenlerle Allah arasında bir perde yoktur; Biri, zulüm gören kişinin duası, öbürü de müminin kardeşine gıyabında ettiği dua

Var mısınız birbirinizin gıyabında temiz ağızla dua etmeye kardeşler

Allah cümlemizin gönlünden geçenleri hakkında hayırlı kılsın inşaallah... Hepimizi ameli makbul , duası kabul salih kullarından eylesin inşaallah AMİN...

bu topakta

kişi hacetini söylemek istemiyorsa da örneğin ................... kişinin gönlündeki hacetinin hakkında hayırlısıyla olması için yardım et Rabbim şeklindeki niyetle kişi bizden onun için nasıl ne şekilde okuyarak ona yardımcı olmamızı istiyorsa örneğin 1001 fatiha mı 4444 salat-ı tefriciyye mi 100 - 500 -1000 salavat mı yardım etmeye daha doğrusu bir dua ekibi oluşturmaya çalışacağız amaç bu

belli bir plan da yaparız örneğin cuma günleri peygamber efendimiz( s.a.v ) e 10000 -20000 salavat getiririz buna burada kendimiz istişare ile karar veririz....

cuma akşamları ölmüşlerimize yasin- i şerif okuyabiliriz...

Allah geçinden versin bir ölen yakınımız varsa 70000 tevhid çekebiliriz...

Sınava girecek iş başvurusu yapacaklarımız olur ve şunu okur musunuz diyebilir alarak yardımcı olmaya çalışırız...

hasta olan vardır ya da hastası olan vardır şifa için okunmasını istediği şeyler olabilir ....

zaten kişinin kendi hacetleri olabilir ve bu konuda yardım ister dua ekibinden vs

böyle bir plan çizeriz inşaallah Rabbim utandırmasın AMİN ...

arkadaşlar sürekli burada kime ne okunacağını nasipse güncelleyeceğim

Allah şimdiden desteğini esirgemeyen kardeşlerimizden razı olsun ve de Allah kabul etsin inşaallah

10 kez allahuekber
10 kez hamd edip ( Elhamdulilllah demek ya da sübhanallahi ve bihamdihi sübhanallahil azim gibi )
10 kez estağfrullah çekip
10 kez salavat

isteyenler katılabilir duamız kabul olsun inşaallah AMİN
Allah razı olsun

Son düzenleme:
ben katılabilirim bişey falan mı okucaz nasıl olucak canım

bu topakta

kişi hacetini söylemek istemiyorsa da örneğin badezuzumun gönlündeki hacetinin hakkında hayırlısıyla olması için yardım et Rabbim şeklindeki niyetle kişi bizden onun için nasıl ne şekilde okuyarak ona yardımcı olmamızı istiyorsa örneğin 1001 fatiha mı 4444 salat-ı tefriciyye mi 100 - 500 -1000 salavat mı yardım etmeye daha doğrusu bir dua ekibi oluşturmaya çalışacağız amaç bu

tamam bana uyar ne okucaz kaç tane okucaz bildirirseniz okurum şekerler

tamam bana uyar ne okucaz kaç tane okucaz bildirirseniz okurum şekerler

hayırlısıyla topağımıza gelen arkadaşlarımız çoğalsın
belli bir plan da yaparız örneğin cuma günleri peygamber efendimiz( s.a.v ) e 10000 -20000 salavat getiririz buna burada kendimiz istişare ile karar veririz....

cuma akşamları ölmüşlerimize yasin- i şerif okuyabiliriz...

Allah geçinden versin bir ölen yakınımız varsa 70000 tevhid çekebiliriz...

Sınava girecek iş başvurusu yapacaklarımız olur ve şunu okur musunuz diyebilir alarak yardımcı olmaya çalışırız...

hasta olan vardır ya da hastası olan vardır şifa için okunmasını istediği şeyler olabilir ....

zaten kişinin kendi hacetleri olabilir ve bu konuda yardım ister dua ekibinden vs

böyle bir plan çizeriz inşaallah Rabbim utandırmasın AMİN ...

Son düzenleme:
eline sağlık farmasi çok güzel oldu bu topak
Allahım hepimizin dualarını hayırlısı ile kabul etsin inşallah

seyyah kardeşimizin çok sevdiği teyzeciğine kişi başına 422 tane Ya Şafi ismini 19-20-21 tarihleri aralığında okumaya var mısınız ?

bir de aynı teyzemize 170 ayetel kürsiyi paylaşmak isteyenler kaç tane almak istediklerini yazsınlar ....

Allah razı olsun şimdiden iştirak eden kardeşlerimizden

Son düzenleme:
canım sen listeyi yap kime ne düşüo yaz bide ne okucamızı tam olarak yaz okuyalım rahatsız mı teyzesi

19-21 ağustos okuması

mukadder teyzenin allahın izniyle şifaya kavuşması için niyet edip
10 kez allahuekber
7 kez salavat
10 kez estağfrullah çekip
kişi başı 422 YA ŞAFİ okuyoruz
isteyenler katılabilir duamız kabul olsun inşallah AMİN
Allah razı olsun

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…