Dua edelim mi?Tüm Kalbimizle ama

Benım adımı atlaşmıssınz arkadaşlr eklerken herhalde karıısklıkoldu.
Rabbım kımsenın yuvasını bozmasın.hepimizn evi bebk kokksun inş kucakalrımz bbek dolsun amınn

toredo BEN RAHMETLİ BABANIN RUHU İÇİN DUA İSTİYORUM..VE HERŞEYİN HAYRINI VERMESİNİ
sivri biber
küçük böcük
jjuliet
gülsüm sultan
azra_sıla-BORÇLARI İÇİN PARA GELMESİ İÇİN DUA EDECEZ
yares_bulut
umudum-SABIR VE GÜÇ İSTİCEZ MUTLULUK DİLİCEZ
lahin
chechen
deniz_güneş_
lady34
su kristali
sardunya_zakkum
burcums-BABASININ RUHUNA OKUCAZ.YANİ BEN GİBİ.
ahhhuokuluma geri dönebilmek davamın olumlu olması (benim niyetim)
pembeinci-BEBEK OLMASI İÇİN DUA ETCEZ(HAYILRISI İLE)
smhsmh-BEBEK İÇİN DUA ETCEZyeşilgözlümelek
duyguçıkmazı
pasaklıminiktanrıça maddi sıkıntılarımızı atlatalım evimiz huzurla dolsun
songül
narcoleptic
kulitta
libyona
lunet
bir umut
şemşamer
reyyan _06
kahvekolık NİŞANLIMIN İŞLERİNİN DÜZELMESİ, HAYIRLISIYLA İSTANBULDA İKAMET EDEBİLMEMİZ, TEZ VAKİT SORUNSUZCA YUVAMIZI KURABİLMEMİZ, ANNEMİN ŞİFASI İÇİN
özloş06 BEBEK İÇİN
lostsun MADDİ SIKINTILARI İÇİN
bumuyani

Benım adımı atlaşmıssınz arkadaşlr eklerken herhalde karıısklıkoldu.
Rabbım kımsenın yuvasını bozmasın.hepimizn evi bebk kokksun inş kucakalrımz bbek dolsun amınn

ekledım.cnm
son.durum.lıstemızde.bu...

inşallah hepimizin tüm duaları kabul olur arkadaşlar......:Saruboceq:

Toredo arkadasim öncelikle bu güzel konun icin allah senden razi olsun Şeniz

Rabbim hepimizin güzel dileklerini dualarini kabul eylesin insallah...her kim olursak olalim her ne durumda olursak olalim hepimizin duaya ihtiyaci var...dua kalbimizin ekmegi beynimizin sifasidir...a.s

Ben kizlarim icin dua istiyorum...Büyük kizim sinifinin en basarili ögrencilerinden biri olsun, rabbim bana onlarin daima iyi günlerini ve iyi yerlerde olmalarini göstersin...ondan evvel canimi almasin insallah...o günleri göreyim ölsemde gam yemem...a.s

Tüm dua edenlerden allah razi olsun.:Saruboceq:

toredo BEN RAHMETLİ BABANIN RUHU İÇİN DUA İSTİYORUM..VE HERŞEYİN HAYRINI VERMESİNİ
sivri biber
küçük böcük
jjuliet
gülsüm sultan Ben kizlarim icin dua istiyorum...Büyük kizim sinifinin en basarili ögrencilerinden biri olsun, rabbim bana onlarin daima iyi günlerini ve iyi yerlerde olmalarini göstersin...ondan evvel canimi almasin insallah.
yares_bulut
lahin
chechen
deniz_güneş_
lady34
su kristali
sardunya_zakkum
ahhhuokuluma geri dönebilmek davamın olumlu olması (benim niyetim)
duyguçıkmazı
songül
narcoleptic
kulitta
libyona
lunet
bir umut
şemşamer
reyyan _06
kahvekolık NİŞANLIMIN İŞLERİNİN DÜZELMESİ, HAYIRLISIYLA İSTANBULDA İKAMET EDEBİLMEMİZ, TEZ VAKİT SORUNSUZCA YUVAMIZI KURABİLMEMİZ, ANNEMİN ŞİFASI İÇİN
özloş06 BEBEK İÇİN
bumuyani Rabbım kımsenın yuvasını bozmasın.hepimizn evi bebk kokksun inş kucakalrımz bbek dolsun amınn

Son düzenleme:
sivri biber
küçük böcük
jjuliet
gülsüm sultan Ben kizlarim icin dua istiyorum...Büyük kizim sinifinin en basarili ögrencilerinden biri olsun, rabbim bana onlarin daima iyi günlerini ve iyi yerlerde olmalarini göstersin...ondan evvel canimi almasin insallah.
yares_bulut:BEBEK OLMASI İÇİN DUA
lahin
chechen
deniz_güneş_
lady34
su kristali
sardunya_zakkum
ahhhu-OKULUMA GERI DONEBILMEM İÇİN BU YOLDA AÇTIGIM DAVAYI KAZANIRIM İNŞALLAH BİR AN ÖNCE SONUÇLANSIN OKULUMA BİR AN ÖNCE DÖNEYİM AMİN_
duyguçıkmazı
songül
narcoleptic
kulitta
libyona
lunet
bir umut
şemşamer
reyyan _06:OKULUMDA BASARILI OLAYIM,SEVGILIM IS BULSUN HAYATIM DUZENE GIRSIN KADESIME ALLAH YARDIMCI OLSUN
özloş06 BEBEK İÇİN
bumuyani Rabbım kımsenın yuvasını bozmasın.hepimizn evi bebk kokksun inş kucakalrımz bbek dolsun amınn
gülsüm sultan:kızı okulunun en başarılı öğrencisi olsun Allah kızının muradlarını göstersin..
dag cicegi
LISTENIN EN SON HALI ...a.s.

Son düzenleme:
[/color]
buda benim dileğim kabul et rabbim..

1. Teheccüd Namazı (Gece Namazı): Yatsı namazından sonra , daha uyumadan veya bir miktar uyuduktan sonra, kılınacak nafile namaza "gece namazı"denir. Bir miktar uyuduktan sonra kalkılıp kılınırsa "Teheccüd" adını alır. Teheccüd namazı iki rekettan on iki rekata kadardır. İki rekatta bir selam verilmesi daha faziletlidir. (Muhammed Bin Abdullah Hanî, Âdâb, s. 264)

Teheccüd namazı, Rasul-i Ekrem -sallallahü aleyhi ve sellem- Efendimize vacip yani farz hükmündeydi. Bu namaz O'nun ümmeti için sünnet-i müekkededir.

"Gece namazına devam ediniz. Zira bu sizden önceki salihlerin ibadetidir. Çünkü gece ibadeti, Allah'a yakınlık günahlara kefaret olup insanı bedeni hastalıklardan korur ve günahlardan uzaklaştırır." (Tirmizi, Deavât, 101)

Allâh Teâlâ çok sevdiği ve kâinâtı hürmetine yarattığı Habîb-i Edîb'ne daha fazla lütuflarda bulunmak için teheccüd namazını ona farz kılmıştı.

"Gecenin bir kısmında da sadece sana mahsus bir nafile olmak üzere uykudan kalk, Kur'ân ile teheccüd namazı kıl, Yakındır ki Rabbin seni bir makam-ı mahmuda eriştire." (el-İsrâ/17, 79)

Rasulullah -sallallâhu aleyhi ve selem- Efendimiz gece namazını hiç terk etmezdi. Öyle ki hastalanacak veya ağırlık hissedecek olsa oturarak kılardı. (Ebû Dâvûd, Tatavvu', 18) "Sabah namazından önce kılınan iki rek'at nâfile namaz dünyanın tamamından daha hayırlıdır." (Müslim, Salâtu'l-Müsâfirîn, 96) buyururdu. Gözümün nûru diye tavsif ettiği namazı geceleri daha bir iştiyak ve arzû ile kılardı. Ayakları şişecek kadar kendinde geçerek kıldığı teheccüd namazına olan iştihâsını şöyle dile getirmişti:

"Allâh her peygamberde belirli birşeye karşı aşırı bir istek yaratmıştır. Benim en çok hoşlandığım şey de gece ibâdetidir..." (Heysemî, Mecmau'z-zevâid, II, 271)

Allâh'a yaklaştıran en mühim ibâdet olması hasebiyle ümmetinin de bu nimetten nasiblenmelerini arzû ederlerdi. Öncelikle yakın akrabasından tebliğe başlayan Efendimiz, bir gece Ali ile Fâtımâ -radıyallâhu anhümâ-'nın kapısını çalmış ve onlara:

- "Namaz kılmayacak mısınız?" (Buhârî, Teheccüd, 5) buyurarak geceyi boş geçirmemelerini istemişti.

Diğer ashâbına da:

"Aman gece kalkmaya gayret edin! Çünkü o sizden önceki sâlih kimselerin âdeti ve Allah'a yakınlıktır. (Bu ibâdet) günahlardan alı kor, hatalara kefâret olur ve bedenden dertleri giderir." (Tirmizî, De'avât, 101) buyurarak onları huzûrun kaynağına yöneltmek istemişti.

Âile içinde kadın ve erkeğin Allâh'a ibâdet ve sâlih ameller işleme husûsunda birbirlerine destek olmalarının önemine dikkat çeken Efendimiz -sallallâhu aleyhi ve sellem- bilhassa gece namazına kalkmada bu yardımlaşmanın daha da önemli neticeler hâsıl edeceğini şöyle ifâde etmiştir:

"Geceleyin kalkıp namaz kılan, hanımını da kaldıran, kalkmazsa yüzüne su serperek uyandıran kimseye Allah rahmet etsin. Aynı şekilde geceleyin kalkıp namaz kılan, kocasını da uyandıran, uyanmazsa yüzüne su serperek uykusunu kaçıran kadına da Allah rahmet etsin." (Ebû Dâvud, Tatavvu, 18, Vitir, 13)

istedim ki,gece namazımın hakkında az bilgi de vereyim ,bu arada bazı kaynaklardan duydugum uzre teecud olması ıcın bır mıktar uyumak lazımmıs ancak uyumasan da olur dıye de duydum ..fakat ben uyuyamayacagım herhalde olur degılmı uyumakla olan alakasını anlayamadım...

ne alakası var söleyıımı cnm
hani tatlı uykunu bölüpte allah rızası için kalkıyosun ya sıcacık yatağından onun için cnm bnm

ne alakası var söleyıımı cnm
hani tatlı uykunu bölüpte allah rızası için kalkıyosun ya sıcacık yatağından onun için cnm bnm

hmm anladım kalkarım kalkmasına normalde problem yok daa ben smdı boyle bır seyın ıcıne ılk defa gırıyorum -yanı dua kervanına katılmaktan bahsedıyorum-ondan oturu hem bıraz heyecandan uyuyamam hemde sabahları baya gec kalktıgım ıcın normalde 3 te falan uyuyorum zaten ama duama bır sakat gelmez demıı yoksa uyku ılacı falan ıcıp uymayı denesemmı sımdı?fisfisfis

yok.cnm.ya.ne.olcak
normaldede.uyuyaymıyomuşsun.zaten
sende.nöbetçımız.ol:)

kizlar dedem hastaymis pazardan beri hastanede yatiyormus ve bize söylemediler burda meraklanmayalim diye ama nasil demezler ya...ya lütfen dedemede dua edin tüm hastalarla birlikte sagligina kavussun...
birde ablam hasta onu unutmussum onada Allah sifalar versin offf canm skildi

bu saatte kımse kalmamıs ama zaten nıyetıne dua edılecegı ıcın Allah da gonlunden gecenı bılecegınden edılmıs olur..
bende gordugum ıcın bu mevzuya edecegım canım Allah acıl sıfalar versın dedene ve tum hastalarımıza....a.s.

Allah,kabul etsin inşallah tüm Dua larınızı.Benide ekleyin.:1hug:
Allah,gönlüne göre versin deyin yeter.:Saruboceq:
Tam okuyamadım aslında,tek tek mi Dua edilecek?
3 gündür giremiyordum,PC deki prb. yüzündena.s
Konuyu açan arkadaşımıda kutluyorum,ne güzel bir düşünce.a.s.

canım ozellılle nıyetın varsa soyleyebılırsın onla berber ekleyeyım yoksa da ekledım senıde nobetcı olaraktan

canım ozellılle nıyetın varsa soyleyebılırsın onla berber ekleyeyım yoksa da ekledım senıde nobetcı olaraktan

Ahucum ben dogru anladim degilmi??

Kenzul-ars duasini bu gece saat 2.30 da hepberaber okuyacagiz....herkes listeden birini sececek ve ona okuyacak.CADIARZU

yerimseniben
Ahucum ben dogru anladim degilmi??

Kenzul-ars duasini bu gece saat 2.30 da hepberaber okuyacagiz....herkes listeden birini sececek ve ona okuyacak.CADIARZU

yok canım ya oyle degıl herkese dua edecegız ,ancak kenzul ars ıle edebılırsın de etmeyebılırsınde .o sart degıl yanı
eger kenzul ars ıle bır uye secıp ancak ona dua etmek ıstıyorsan onu da ekleyebılırsın dualarına ,ancak saat tam 3 te herkes ıcın dua edılecek yanı burada ısmı yazan herkesın nıyetıne olacak canım zaten bunun yapılmasının amacıda bu 2 30 gıbı namazlar kılınacak ardından tum kısıler ve kendın adına dua edeceksın tam 3 te,gerısı de sana kalmıs canım..yerimseniben.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…