Dt_noxeee'nin Diyet Günlüğü

günaydın dt..........

evet dün sağlam bi gün olmuş senin için.. neyse canım arada kamakların yapıldığı bir gün olsun değil mi!!!!

ben dün itibari ile kalori sayımına başladım.. yakın hedefim 15 kasıma kadar 65 kilo olmak ve bunun için günde 1350 kalori almam gerekmiş..dün hem öğleyin hem de akşam yediğim pilav hedefimi salladı. dün 1500 kalori almışım.. bugün daha dikkatli olacağım artık

merhaba canım, ben evde olduğum zaman güzel dikkatt ediyorum da dışası çıkarsam veya misafir gelirse pusulayı şaşırıyorum.

bugün kahvaltıyı kayınvalidemde yaptım. peynirli börek yedim.helva yedim.

arada muhallebi yedim.

öğlen yarım peyniri pide yedim. akşam da patates püresi ve bi kaç lahana dolması yedim. biraz da kabak tatlısı.

yani tartımın sabrını zorluyorum iyice. bakalım yarın kaç gösterecek:)

21 ekim 2011... 70 kg..

tartımın sabrı taştı sonunda

kahvaltıda yulaf kepekli omlet, peynir zytin ve yşil çay. kzt çayımı içiyorum şuanda

21 ekim 2011... 70 kg..

tartımın sabrı taştı sonunda

kahvaltıda yulaf kepekli omlet, peynir zytin ve yşil çay. kzt çayımı içiyorum şuanda

maalsef bazen böyle oluyor arasıra.. moralini bozma.. bazen ben de kesin vermişim diye tartılıyorum ama fazla çıkıyor.. ben sadece çarşamba günleri tartılmaya karar verdim.. bakalım sonuç ne olacak

dün de almam gerekn kalori miktarını aştım.. ekmeği 3 dilim yediğim halde akşam yediğim mercimek çorbası beni mahvetti...almam gerekn miktar 1350 iken 1465 almışım (((

mercimk çorbası çok mu kalorilli bn de kullanıyorum diyetimde sık sık

arada badem yedim. öğln lahana dolması ve yoğurt yedim.biraz kabak tatlısı yedim.
arada biraz peynir yedim. akşam da öğnin aynısı olcak.

24 ekim 2011.... 70.6 kg.

haftasonu diyeti çok bozdum. her şeyi yedim. baklava lokum çikolata.. yemediğim şey kalmadı.

neyse bugün pzt. yeni bir başlangıç olsun. pes etmek yok.

kahvaltıdan önce yeşil çay içtim. kahvaltıda 1 haşlanmış yumurta, peynir, domates, biraz helva, iki de küçük ev poaçası yedim. fazla oldu ama evde temizlik olduğu için kayınvalidemdeyim. burda ollunca böyle oluyo:)

ne kadar nankör bu iş yaa. Ben persembe tartıldım 48,1 geliyordum. Haftasonu kaçırdım, 48,6 geliyorum. Hayatta 2 gunde 500 gr veremem, ama ıkı lokma bişey ye, hemen 500 gr hooop yerleşiyor. Hatta bazen 1 kg bıle farkedıyor.

evet canım tartıda hemen görüyosun yansımasını ama ben şunu farkettim, 500gr geri geldiği zaman moralini bozup diyeti salmazsan ertesi gün güzel dikkat edersen hemencecik de gidiveriyo o 500 gr.

dün kayınvalidem sağolsun yine güzel besledi beni. öğlen patatelsi tavuk, yoğurtlu ıspanak, bi kaç tane lahana dolması

akşam yoğurt ve lahana dolması.

25 ekim 2011... 70.6 kg.

kahvaltı yulaf kepekli omlet, peynir, zeytin, yeşil çay.

arada kzt çayı, badem

öğlen haşlanmış karnabahar, 5-6 lahana dolması ve yoğurt.

arada mandalina

akşam patatesli tavuk, yoğurt.

az öncede gereksiz yere peynir yedim.

dt merhabalar diyet arkadaşım... günlerdir giremedim oğlum ve ben çok hastaydık.. allahtan daha iyiyiz..

hafta sonu kaçamakların seni biraz üzmüş anlaşılan.. ben dikkatli bir hafta geçirdim sadece dün akşam kola ve çikolatalı bisküviler felan tükettim.. onun dışında iyi sayılırım. bakalım yarın sabah tartılcam kaç çıkıcam.

çok geçmiş olsun canım. inşallah daha iyisinizdir şimdi. Allah bebişlerimizi korusun.

ben biraz motivasyonumu kaybettim. biz kurbanda antalyaya tatile gidicez. onun için o zamana kadar en azınan 64 falan olmak istiyodum ama şuan hedefimden çok uzak olduğum içn nasıl olsa olamam diye heveim kaçtı. şimdi biraz rölantide gitmeye çalışıyorum. artık bayramdan sonra daha sıkı bi şekilde hedefe kilitlenicem

vermem gereken 10 kilo var. haftada 1 kilo versem ikibuçuk ay eder. aslında ne ki sık dişini ver işte ama olmuyo. hele bu ara canım acaip bi şekilde tatlı şeyler istiyo. iyi ki evde bulundurmuyorum yoksa devamlı çıkolata falan yerim.

bugün arada iki kayısı ve yarım şeftali yedim.

öğlen yemeğinde de haşlanmış karnıbahar ve yoğurt yedim.

arada bir kaçaak yapsamda...sonrasında kaldğım yerden devam ediyorum...
npalım çokta kasmaya gereg yok ....
böle böle hakkından gelicez kilolarınn

geçen çarşamba başladığım diyet yolculuğmun ilk hafta sonucu... bu sabah tartıldım ve 67.4üm.... yuppiii... tam 800 gr gitmiş mutluyum..

aman dt öyle düşünme canım.. battı balık yan gider diye düşündük mü ipin ucu kaçıyor. herşeyin bir telefaisi mutlaka olur.. sen kendini salıverme

bu günlüğe en son yazdığımda 70 kiloymuşum. kurban bayramında tatile gittikten sonra diyeti bıraktım. ama şu anda 65 kiloyum. nasıl olduğunu ben de pek anlayamadım. taşınma telaşı falan derken gidivermiş. şimdi hedefim 58 kilo olmak. bunun için önümüzdeki pzt. tekrar diyete başlamayı planlıyorum. nasıl bir diyet olacağını şu an için bilmiyorum ama sanırım eskisi gibi olacak. zaten kilo vermemde çok işe yarayan 3 altın kuralım vardır. bunları uyguladığım zaman kilo verebiliyorum.

kural 1: en az 3 lt su içilecek.
kural 2: akşam 7'den sonra ağza kilit vurulacak.
kural 3: her şeyden azar azar yenecek.( hatta mümkünse 3 beyazı hayatındn çıkarmak ama öyle de hayat geçmiyor:))

hadi bakalım pzt başlıyoruz. hedef 6 mayıs; 58 kg.

yarın başlıyorum. umarım başarabilirim. havalar iyice ısınmadan şu kiloları versem iyi olacak. yine eski sistem fırsat bulabildikçe ne yediğimi kaydedicem. hadi bakalım..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…