Tüp Bebek Merkezleri Dr Göğşen Önalan - Başkent Üniversitesi Hastanesi hasta yorumları

Canm benimle o meseleyi konuşmuştu ,dedi ki dondurulmuş gebelikte oluşan büyümüş bir çocuk yok o yüzden ben pek güvenemiyorum dedi.yani sağlıkları ile alakalı sorun çıkma ihtimali olabilir demişti.o yüzden ben pek yanaşmıyorum dedi..bir de dondurmak ve tekrar çözdürme iki bin beş yüzü buluyor. tekrar yaptırsan zaten 3 bin raporlu.ve çözüldüğünde yaşamama ihtimali var o yüzden bir-iki yumurta için zaten hiç değmez .4-5-6 olacak ki bozulan olursa da aradan çıksın

Benim bi arkadaşım yaptırmıştı 5 dakikada anestezisiz hist ile almıştı
anestezisiz mmiiii ? Nasıl oluyor yaaa , kürtaj da beş dakika ama en azından sedasyon veriliyor mesela , rahim çok hassas ya nasıl dayanıyor lar

anestezisiz mmiiii ? Nasıl oluyor yaaa , kürtaj da beş dakika ama en azından sedasyon veriliyor mesela , rahim çok hassas ya nasıl dayanıyor lar
Canm ama kürtaj da resmen kazıyarak bebeği alıyor zaten Kürtaj da kelime manası kazımak demek..kese ve beraberindekilerle baya bi şe alıyor.ama polip sivilce gibi bi şe..arkadaşınki 4mm di bilmiyorum belki onunki küçük diye anestezisiz almıştı ama kız aşırı pimpirikli bir kızdı,ve anestezi verilsin istiyordu,önce anestezili sanmış,ha bayıldım ha bayılacam derken,ben niye bayılmıyorum demiş,hoca da bitti bileeeee demiş:) hatta demişti ki boşa anestezi istemişim iyi ki de böyle oldu demişti.benden de gözlerimin önündeki ekranda ici cımbızlı bi şeyle bi et parçası kopardı ama dayanılmayacak bi acı yaşamadım.ilki anestezisiz di ikinci de ben vermeyin anestezi dayanırım dememe rağmen kendi yaptırdı.yani hoca veriyor onun kararını..

Evet anladım canım , ben büyük bir pişip gibi bişey düşündüm heralde , o zaman hoca gerçekten çok tecrübeli , neyin ne olduğunu iyi biliyor , allahım böyle iyi Dr larla karşılaştırsın bizi

İnşallah canım herşey güzel olur ama sanırım ben yaza kadar karar vermek zorunca kalırım

İşte bi çok merkezde dondurulmuşlarda hiç kayıp yaşanmıyo hatta özellikle vucüt ilaçlardan arındıktan ve doğal durumuna geldikten sonra transfer yapmayı tercih ediyo çoğu merkez.. Benim zaten durumum tercih meselesi değil dondurmak zorundayım test için.. Ve hiç 3 den fazla yumurtam olmuyo malesef.. 5-6 benim için hayal anlıycağın :)

ay canım ben de cidden çok merak ettim ya neden başkentte böyle
dediğin giib bi çok merkez dondurulmuşlarla yapıyor

ay canım ben de cidden çok merak ettim ya neden başkentte böyle
dediğin giib bi çok merkez dondurulmuşlarla yapıyor
Her merkezin ve doktorun bu tedavilere bakış açısı ve yöntemi farklı oluyo canım.. Ben Başkentin tedavi yönteminden aslında memnun kaldım sonuçta 3 yumurtayla ilk denemede ikiz gebelik tutturmak da bi başarı bence (her ne kadar tüp bebekte başarı canlı doğum denilse de ben bunu da başarı olarak görüyorum).. ama işte sonuçta burası bi üniversite hastanesi doktorlar koşulları seçemiyolar, ve ona göre tedavi yolu izlemek zorundalar bi nevi.. Ben açıkçası başkent gibi bi üniversite hastanesinden en iyi koşulları beklerdim.. En son teknoloji testleri beklerdim.. En son uygulanan yöntemleri beklerdim.. Biraz hayal kırıklığı yaşıyorum bu konuda diyebilirim.. Sırf bu yüzden gerçekten çok sevdiğim ve çok iyi bi doktor olduğuna inandığım doktorumdan vazgeçmek zorunda kalıyorum.. ve gerçekten çok üzgünüm

En son teknoloji testleri derken canım?
yani testler falan da mı eksik yapıldı?

evet canım inş. en doğru kararı alabilmiş olursun?
medicana ile falan görüştün mü?
onu da okumuştum burda, ankarada olsam her gün biriyle görüşür karar verridm tabi iş hayatım buna ne kadar müsaade eder bilmiyorum

En son teknoloji testleri derken canım?
yani testler falan da mı eksik yapıldı?
Ben ilk mesajımda anlatmıştım aslında canım benim daha önce de bi gebelik kaybım var.. Bu yüzden bazı genetik testler yapılması gerek bundan sonraki tedavide embriyolara.. Tüm kromozomlara (23-24) bakılan testler var uzun zamandır kullanılan teknolojiler bunlar.. Ama başkentte eski bi yöntemle sadece 5 kromozom (genelde en riskli görünen 5 kromozom) incelemesi yapıyolar.. Dışardan yaptırabiliyoruz testleri ancak onda da işte dondurma işlemi gerekiyo.. Doktorum da dondurmaya çok sıcak bakmıyo gibi davranıyo sanırım kayıplar fazla olduğu ve benim yumurtalarım az olduğu için..

Bu kromozom testlerini yapan Ankarada sadece 3 merkez var.. Medicana bunlara dahil değil canım Anatolia Centrum bi de Genart var.. Gen artta da tüp bebek raporu geçersiz yani benim için 2 merkez var.. Biriyle görüştüm telde fiyat bilgisi çok net alamıyorum.. Diğerini henüz aramadım ondan da sanırım alamam.. Gitmek gerek.. Bunun için de henüz hazır hissetmiyorum daha 20 gün önce kürtaj oldum.. Bakıcam artık :)

o zman enteresan mış yaaa keşke en iyiler olsa burda da ... bunu paylaştın mı göğşen beyle, aynen burada bana yazdıklarını, yani o testleri yaptrman için dondurulmuş olması gerektiğini

haklıısn canım henüz erken senin için...
inş en iyi merkeze denk gelirisn karar verirsen bana da bilgi verir misn?
ben de rapor alabilir miyim acaba başkentten?
ne durumda olmak gerekiyor rapor için acaba..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…