Tüp Bebek Merkezleri Dr Göğşen Önalan - Başkent Üniversitesi Hastanesi hasta yorumları

o zman enteresan mış yaaa:KK43: keşke en iyiler olsa burda da ... bunu paylaştın mı göğşen beyle, aynen burada bana yazdıklarını, yani o testleri yaptrman için dondurulmuş olması gerektiğini
Şöyle paylaşamadım; o sırada testin 5. gün embriyosundan parça alınarak yapıldığında daha sağlıklı sonuçlar verdiğini bilmiyodum.. Göğşen bey dışarda yaptırabiliriz demişti.. Nasıl bi yol izleniceği konusunda da 3. gün parça alınır 5. gün transfer olursun demişti.. ama daha sonra Başkentin genetik doktoruyla görüştüğümde de 5. gün embriyosundan alındığında kesine daha yakın sonuçlar elde edildiğini ve embriyoların daha az zarar gördüğünü netleştirdim.. Tabiki görüştüğüm 3 tane laboratuardan da aynı yaklaşımı aldım.. 5. gün embriyosundan parça alındığında embriyo dondurma şart oluyo.. Göğşen bey bunlardan mutlaka haberdardır olmaması imkansız ama yine de bana 3. gün alınır demişti.. Önceki tedavimde de az yumurta (3) çıkınca bu dondurma konusunu konuşmuştuk çünkü 3 tane kaliteli embriyo olucağını sanmıyoduk.. Ben çift transfer istedim özellikle 1 tane çıkarsa dondururmusunuz dedim.. O da biz taze transferi tercih ediyoruz dedi biraz zıtlaştık bu konuda çok ısrar edince tamam bakalım öyle olursa donduralım dedi ama çok gönüllü değildi.. Ben dediğim gibi dondurma çözdürme de başarısız olduğunu düşünüyorum laboratuarlarının..Bunu o hastanenin doktoruna sormanın da çok sağlıklı olduğunu düşünmüyorum ne kadar iyi olursa olsun kendi hatanesinin laboratuarını kötülemez.. O yüzden bunu riske atamam zaten bundan başka tedavi düşünmüyorum artık çünkü..

haklıısn canım henüz erken senin için...
inş en iyi merkeze denk gelirisn karar verirsen bana da bilgi verir misn?
ben de rapor alabilir miyim acaba başkentten?
ne durumda olmak gerekiyor rapor için acaba..
tabiki veririm :)
Rapor için benim koşullarım uygundu 35 yaşındayım, AMH ım 1 in altında ve de sol tüpümde problem var.. O yüzden hiç aşılama evlilik yılı şartı falan aranmadı bende 1 günde raporum acilen çıkarıldı..

tabiki veririm :)
Rapor için benim koşullarım uygundu 35 yaşındayım, AMH ım 1 in altında ve de sol tüpümde problem var.. O yüzden hiç aşılama evlilik yılı şartı falan aranmadı bende 1 günde raporum acilen çıkarıldı..
anladım canım , bakalım eğer gelebilirsem göğşen beye duruma göre o karar veriri zaten, adana başkent yakın bana aslında il olarak ama cesaretim yok yaaa:KK43:

anladım canım , bakalım eğer gelebilirsem göğşen beye duruma göre o karar veriri zaten, adana başkent yakın bana aslında il olarak ama cesaretim yok yaaa:KK43:
Adana başkent Ankaraya göre daha ileri teknolojiler kullanıyo bu arada canım.. Ankaraya değil de adana gitmeni öneririm.. Hakkında hayırlısı..

Adana başkent Ankaraya göre daha ileri teknolojiler kullanıyo bu arada canım.. Ankaraya değil de adana gitmeni öneririm.. Hakkında hayırlısı..[/QUOTE
gerçekten mi canım yaa...
inan öyle karasızım ki, benm rahmimin düzeltilmesi lazım ,filmimde sorun çıktı,
o dediğin ileri teknolojiyi okumuştum sanki burda ama aşırı kalabalık mış

Valla ben de kk da araştırmadım ama Adana'nın çok ileri teknolojileri kullandığını okudum.. 24 kromozom incelemesi falan orda hep var.. Dondurup çözdürmedeki en ileri teknoloji olan Virtifikasyon kullanıldığını da bi yazılarında okumuştum.. yine de bi araştır tabi ben okuduklarımı yazıyorum sadece arayıp sormak lazm.. Kalabalık olmasına gelince Ankara da kalabalık.. Doğrusunu istersen kalabalık olmayan beklenilmeyen hiç bir tüp bebek merkezi yok.. o yüzden onu göze almalısın her durumda :KK66:

Dondurma yapılıyor deniliyor Başkentte ama ne kadar başarılılar bu konuda ben pek emin değilim.. Zaten benim sorunum da bundan kaynaklanıyor.. Okuduğum kadarıyla burda dondurulmuşlarla hamile kalan hiç arkadaş yok.. Çok fazla embriyosu olanları bile çoğunu dondurmaya değicek kalitede değil diye dondurmamışlar.. Benim de birinci kalite 8 hücreli tek embriyomu da dondurmadılar ve ne yaptılar bilmiyorum.. Belki de bi daha hiç embriyo oluşmayacak ve benim o tek embriyoya ihtiyacım olacaktı..

İşte bi çok merkezde dondurulmuşlarda hiç kayıp yaşanmıyo hatta özellikle vucüt ilaçlardan arındıktan ve doğal durumuna geldikten sonra transfer yapmayı tercih ediyo çoğu merkez.. Benim zaten durumum tercih meselesi değil dondurmak zorundayım test için.. Ve hiç 3 den fazla yumurtam olmuyo malesef.. 5-6 benim için hayal anlıycağın :)
Tabi ki canm ben seni çok iyi anlıyorum ama Göğşen h hakkında kötü düşünme diye sebebini yazmak istedim:) evet tutunma oranı daha yüksek oluyormuş ama dondurulmuş çözülünce yaşamama riski var ve yetişkin halleri bilinmediği için çekiniyorlar..hatta Göğşen h demişti ki bizim amacımız tutsun da istatistik olarak tutan bebek sayımız yükselsin değil,sağlıklı bir gebelik ve sağlıklı bir bebek dünyaya getirecek şekilde tutması..

Tabi ki canm ben seni çok iyi anlıyorum ama Göğşen h hakkında kötü düşünme diye sebebini yazmak istedim:) evet tutunma oranı daha yüksek oluyormuş ama dondurulmuş çözülünce yaşamama riski var ve yetişkin halleri bilinmediği için çekiniyorlar..hatta Göğşen h demişti ki bizim amacımız tutsun da istatistik olarak tutan bebek sayımız yükselsin değil,sağlıklı bir gebelik ve sağlıklı bir bebek dünyaya getirecek şekilde tutması..
Ben göğşen hoca hakkında asla kötü düşünemem o dünyanın en iyi doktorlarından biri bana göre.. Ama hastanedeki imkanlar çok kısıtlı.. Dondurma çözdürmede sorun yaşanıyorsa bu da hastanenin yetersizliği işte çünkü çok merkezde dondurulmuş embriyolarla sağlıklı doğum oranı yükseltiliyo canım.. Bu bütün dünyada böyle.. Ama Başkent ne yazıkki bu noktalara çok uzak şu anda..

Bu kromozom testlerini yapan Ankarada sadece 3 merkez var.. Medicana bunlara dahil değil canım Anatolia Centrum bi de Genart var.. Gen artta da tüp bebek raporu geçersiz yani benim için 2 merkez var.. Biriyle görüştüm telde fiyat bilgisi çok net alamıyorum.. Diğerini henüz aramadım ondan da sanırım alamam.. Gitmek gerek.. Bunun için de henüz hazır hissetmiyorum daha 20 gün önce kürtaj oldum.. Bakıcam artık :)
Canm kromozom testini neden özel de yaptırıyorsun ki??? Çok pahalı...aynı testi devlette de yaptırabilirsin.ben eşimle genetik ten randevu alıp gidip kan verdik,genetikten 1 ay sonra bizi aradılar,genetik Dr u biza ayrıntılarıyla anlattı..gayet ayrıntılı sayfa sayfa bi test.kartal araştırma da yaptırmıştık biz ama bulunduğunuz şehirde yoksa 600 tl vermek yerine şehirdışında bile yaptırmaya değer

Canm kromozom testini neden özel de yaptırıyorsun ki??? Çok pahalı...aynı testi devlette de yaptırabilirsin.ben eşimle genetik ten randevu alıp gidip kan verdik,genetikten 1 ay sonra bizi aradılar,genetik Dr u biza ayrıntılarıyla anlattı..gayet ayrıntılı sayfa sayfa bi test.kartal araştırma da yaptırmıştık biz ama bulunduğunuz şehirde yoksa 600 tl vermek yerine şehirdışında bile yaptırmaya değer
Ben genetik testleri şu an Başkentte yaptırıyorum canım.. Bebekler için 600 TL ödedik ve kendimiz için de eşim ve bana toplam 500 Bir de ayrıca kan pıhtılaşma testi için de 100 küsür ödedik.. Yani toplam 1200 TL gibi bi rakam ödemiş olduk.. Ama ben asıl bundan sonraki tedevide embriyolara test yaptırmak istiyorum benim şu an en büyük problemim rapor geçen ve bu testlerin yapıldığı laboratuarda iddialı bi merkez bulmak :KK43:

Ben göğşen hoca hakkında asla kötü düşünemem o dünyanın en iyi doktorlarından biri bana göre.. Ama hastanedeki imkanlar çok kısıtlı.. Dondurma çözdürmede sorun yaşanıyorsa bu da hastanenin yetersizliği işte çünkü çok merkezde dondurulmuş embriyolarla sağlıklı doğum oranı yükseltiliyo canım.. Bu bütün dünyada böyle.. Ama Başkent ne yazıkki bu noktalara çok uzak şu anda..
Canm sen bu konuyu Göğşen h ile konuştun mu ?ben konuşmuştum,hoca dedi ki hastane eski diye belki insanlar yanlış düşünüyor ama burada 300 bin dolarlık bir dezenfektan sistemimiz var ve birçok yerde bu yok..aslında birçok yerden daha iyi Labaratuarımız.embriyolog da 25 senelik bizim çalışanımız..yani ben çok güveniyorum onun için..çözüldüğünde emb yaşamaması lab ile alakalı değil emb kalitesi ile alakalı ki birçok merkezde de bu böyle zaten.tüm teknolojik imkanlar başkent te de var,ama Göğşen h doğruluğuna inanmadığı hiçbir şeyi uygulamaz.bana da birileri IMC diye bi sperm seçme tekniğinden bahsetmişti,sordum dedi ki,o teknik bizde de var ama inan senin eşin için bir faydası olmaz,normal sperm yıkama işlemi ile aynı sonucu verir,senin paranı bu yüzden almak istemem demişti...pgt dedim ona da aynısını söyledi,pgt yapınca tutacak diye bi şe yok dedi,kandaki genetik sonucunuz temizse hiç gerek yok paranı alamam demişti..(başka yerdeki 2 sebepsiz kayıptan sonra bunları konuştuk ,3.de Göğşen h ile normal bi tüp bebekle gebe kaldım çok şükür )

Dondurma yapılıyor deniliyor Başkentte ama ne kadar başarılılar bu konuda ben pek emin değilim.. Zaten benim sorunum da bundan kaynaklanıyor.. Okuduğum kadarıyla burda dondurulmuşlarla hamile kalan hiç arkadaş yok.. Çok fazla embriyosu olanları bile çoğunu dondurmaya değicek kalitede değil diye dondurmamışlar.. Benim de birinci kalite 8 hücreli tek embriyomu da dondurmadılar ve ne yaptılar bilmiyorum.. Belki de bi daha hiç embriyo oluşmayacak ve benim o tek embriyoya ihtiyacım olacaktı..
Canm bir de dondurmak için 5.güne gitmiş yani çok fazla hücreli emb tercih ediliyor yani 8 hücreli yetersiz dondurmak için...çok kaliteli olması demek zaten 5.güne kadar bölüne bölüne çok fazla hücreli bi canlıya dönüşebilmesi demek.ayrıca 1 tane kalınca da dondurmuyorlar çünkü çözüldüğünde yaşama ihtimali düşük zaten.bak benim istanbul da bi merkezde yüzlerce hücreli 5.gün emb 3 tane idi,2sini transfer ettiler ,çok kaliteli ötekini de dondurun dedim,dondurma çözdürme zaten bi tüp bebek parasına bedel ve yaşamama ihtimali de var boşuna bu masrafa girmeyin dediler..sonuçta bi daha tüp yaptırınca da aynı parayı harcayacağım ve taze ve daha çok emb olacak...başkent de bu yüzden tek emb dondurmuyor.senin ilk tüp bebek miydi bu arada?eğer orada ilk tüp se değiştirme derim,Göğşen h bi kere demişti ki ,ilki tutmayınca hemen merkez değiştiriyorlar ve ben hastayı daha yeni tanımış oluyorum,tam ona göre bir tedavi yapacakken başkasına gidiyor ..ama 2.tedaviden sonra kendi diyor istersen başkasına git belki benim göremediğim bi şeyi başkası görür diye:)

Canm sen bu konuyu Göğşen h ile konuştun mu ?ben konuşmuştum,hoca dedi ki hastane eski diye belki insanlar yanlış düşünüyor ama burada 300 bin dolarlık bir dezenfektan sistemimiz var ve birçok yerde bu yok..aslında birçok yerden daha iyi Labaratuarımız.embriyolog da 25 senelik bizim çalışanımız..yani ben çok güveniyorum onun için..çözüldüğünde emb yaşamaması lab ile alakalı değil emb kalitesi ile alakalı ki birçok merkezde de bu böyle zaten.tüm teknolojik imkanlar başkent te de var,ama Göğşen h doğruluğuna inanmadığı hiçbir şeyi uygulamaz.bana da birileri IMC diye bi sperm seçme tekniğinden bahsetmişti,sordum dedi ki,o teknik bizde de var ama inan senin eşin için bir faydası olmaz,normal sperm yıkama işlemi ile aynı sonucu verir,senin paranı bu yüzden almak istemem demişti...pgt dedim ona da aynısını söyledi,pgt yapınca tutacak diye bi şe yok dedi,kandaki genetik sonucunuz temizse hiç gerek yok paranı alamam demişti..(başka yerdeki 2 sebepsiz kayıptan sonra bunları konuştuk ,3.de Göğşen h ile normal bi tüp bebekle gebe kaldım çok şükür )
konuşmadım ama ilk fırsatta konuşcam canım bana PGT yi göğşen hoca önerdi zaten.. Çünkü benim bu ilk gebelik kaybım değil geçen yıl da bi doğal yolla olan bebeğim kalp atışı yüzünden kürtajla alınmıştı.. Burada 5 kromozom bakılıyo dedi, daha fazlasına baktırmak istersen diye de bir prof. genetikçinin ismini ve numarasını verdi.. Tabiki PGT li bebekler tutunacak sağlıklı doğacak diye bi kural yok ama ben 35 yaşındayım zaten ilk denememde bile PGT yapılmalıymış tesadüfe bırakılmayıp, çünkü bizlerde hasarlı yumurta oluşumu malesef çok büyük olasılık.. Bir de göğşen hoca bana dediki "bu benim başıma meslek hayatım boyunca nadiren geldi yani ikiz gebelik olup iki bebeği birden kaybetmemiz.. Böyle olan tüm hastalarımı isimlerini bile hatırlarım hala o kadar az dedi" Genelde bir bebek yaşarmış bu durumlarda işte bizde böyle oldu.. Daha önce de olduğu için şüphelerimiz malesef Genetik sorun yönünde :KK43:

Canm bir de dondurmak için 5.güne gitmiş yani çok fazla hücreli emb tercih ediliyor yani 8 hücreli yetersiz dondurmak için...çok kaliteli olması demek zaten 5.güne kadar bölüne bölüne çok fazla hücreli bi canlıya dönüşebilmesi demek.ayrıca 1 tane kalınca da dondurmuyorlar çünkü çözüldüğünde yaşama ihtimali düşük zaten.bak benim istanbul da bi merkezde yüzlerce hücreli 5.gün emb 3 tane idi,2sini transfer ettiler ,çok kaliteli ötekini de dondurun dedim,dondurma çözdürme zaten bi tüp bebek parasına bedel ve yaşamama ihtimali de var boşuna bu masrafa girmeyin dediler..sonuçta bi daha tüp yaptırınca da aynı parayı harcayacağım ve taze ve daha çok emb olacak...başkent de bu yüzden tek emb dondurmuyor.senin ilk tüp bebek miydi bu arada?eğer orada ilk tüp se değiştirme derim,Göğşen h bi kere demişti ki ,ilki tutmayınca hemen merkez değiştiriyorlar ve ben hastayı daha yeni tanımış oluyorum,tam ona göre bir tedavi yapacakken başkasına gidiyor ..ama 2.tedaviden sonra kendi diyor istersen başkasına git belki benim göremediğim bi şeyi başkası görür diye:)
Canım dondurmak için 5. güne gitmesi gerek zaten benim de 5. günde parça alınması gerek.. İyi bir laboratuar ortamında 5. güne kadar yaşaması gerek zaten embriyoların.. Bir de yanlışın var dondurma çözdürmede kaliteli embriyolar yaşama şansı artık virtifikasyon yöntemiyle %95 lerde.. Yani 1 embriyo biçok insan için belki önemsiz olabilir ama benim AMH ım 1in altında belki de bi daha hiç yumurtam olmayabilir.. O yüzden o bir embriyo bile benim bebek sahibi olmamı sağlayabilirdi çünkü kalitesi 1A ydı.. Neyse zaten artık olan oldu.. Bundan sonrasına bakıcaz :) Herşey biraz da kısmet :)

Canım dondurmak için 5. güne gitmesi gerek zaten benim de 5. günde parça alınması gerek.. İyi bir laboratuar ortamında 5. güne kadar yaşaması gerek zaten embriyoların.. Bir de yanlışın var dondurma çözdürmede kaliteli embriyolar yaşama şansı artık virtifikasyon yöntemiyle %95 lerde.. Yani 1 embriyo biçok insan için belki önemsiz olabilir ama benim AMH ım 1in altında belki de bi daha hiç yumurtam olmayabilir.. O yüzden o bir embriyo bile benim bebek sahibi olmamı sağlayabilirdi çünkü kalitesi 1A ydı.. Neyse zaten artık olan oldu.. Bundan sonrasına bakıcaz :) Herşey biraz da kısmet :)
Hmmm anladım doğru diyorsun benim hem yaşım daha küçük hem de amh yüksek..o yüzden istemediler demek ki..neyse ne güzel rahim döl tutmuş bu çok harika bir şey demek ki kaliteli emb yakaladıktan sonra yine tutar inşallah..lütfen sonuncunuzu yine buraya yazın ,Allah yardımcınız olsun..

X