Tüp Bebek Merkezleri Dr Göğşen Önalan - Başkent Üniversitesi Hastanesi hasta yorumları

Kızlar merhaba, geçtiğimiz hafta aşılama yaptırdık, hem solda hem sağda yumurtam vardı 21-22 mm civarlarında ama sağ tüpüm kısmen tıkalı, olduysa soldaki olmuştur. Şuanda progestan fitil kullanıyorum gece yatmadan iki tane. Aşılamanın tutup tutmadığı haftaya kan testi ile belli olacakmış zaman geçmek bilmiyor:) Aşılamadan sonraki artarak devam eden belirtilerimi sizinle paylaşayım belki tutmuştur Allah hayırlısını versin:

- Bel ağrısı ve kemik sızlaması (Bel ağrısı genelde oluyor galiba. Bir de özellikle bacaklarım ve kollarım çok ağrıyor üzerimden tır geçmiş gibi)
- Aşırı gaz, çoğu zaman ishal, aşırı idrar sıkışması (geceleri falan tuvalete koşuyorum uykum ağırdır normalde hayatta kalkmam:) bir de sürekli karnım gurul gurul)
- Kasık ağrısı ve sızlaması (Hem sağda hem solda sızlama var, bir de manyak gibi dün temizlik yaptım sızlama arttı, doktor verdiğimiz hormonlardan yumurtalıklar büyüdüğü için ağrı olabilir demişti)
- Göğüs acısı ve sızlaması (Ağrı demiyorum resmen acıyor, biraz da büyüdü gibi geliyor ama psikolojik olabilir)
- Vajinal Akıntı (Progrestan fitil yüzünden olabilir, eşimle ilişkiye girdik girmez olaydık:) fitil beyaz renkli her yer bembeyaz oluyor:))
- Saçma bir ruh hali (Her şeye ağlamak istiyorum, genelde sinirli bir yapım olmamasına rağmen en ufak şeye sinirleniyorum, her şeye kızıyorum kocama da kızıyorum bir türlü ısınmayan havalara da iş güce de, halsizim yorgunum bezginim)
- Yemek Yeme İsteği (Aslında abartılacak kadar yemek yemiyorum ama canım bir anda erik isterken bir anda tiramisu istiyor sonra turşu falan sonra ishal:))

Tabi bütün bunlar psikolojik ve daha önce alınan ve şimdi kullandığım progesteron hormonuna bağlı yan etkiler olabilir. Ancak umut fakirin ekmeği. Her gün dua ediyorum tutmuştur inşallah diye ama Allah en doğrusunu bilir. İsteyen herkese nasip etsin inşallah. Sonuç haftaya, zaman geçmek bilmiyor. Dayanamayıp bir test yapayım diyorum, sonra bir hafta var diye vazgeçiyorum. Allah'ım dularımızı kabul et ve bizim de yüzümüzü güldür.AMİN
Canım benim seni üzmek istemem ama aynı belirtiler bende de olmuştu ve sonucum negatifti:KK43: Göğşen h yapmıştı ve 3 kaliteli yumurtamı görünce oooo bu ay hamilesin bence demişti ama olmadı..ama o gün sırada bekleyen bi kadının da ilk denemede 3 ü de tutmuş üçüze hamileydi.ama yine de belli olmaz tabi..neden o zaman bu belirtiler dedim,vücut fazla yumurta üretti bir anda o yüzden demişti...zaten transferden 10 gün sonra tüm belirttiler kayboldu ve bikaç gün sonra da adet oldum

Canım benim seni üzmek istemem ama aynı belirtiler bende de olmuştu ve sonucum negatifti:KK43: Göğşen h yapmıştı ve 3 kaliteli yumurtamı görünce oooo bu ay hamilesin bence demişti ama olmadı..ama o gün sırada bekleyen bi kadının da ilk denemede 3 ü de tutmuş üçüze hamileydi.ama yine de belli olmaz tabi..neden o zaman bu belirtiler dedim,vücut fazla yumurta üretti bir anda o yüzden demişti...zaten transferden 10 gün sonra tüm belirttiler kayboldu ve bikaç gün sonra da adet oldum
kuzuuuu napiyorsun haziranda ank geliyorsun demi hadi hayirlisi

ted
Merhaba arkadaşlar, ben siteye yeni üye oldum. 1 yıldır evli olmama rağmen henüz bebişimiz olmadı ve ben de bir tavsiye üzerine Dr. Göğşen Bey'e gittim. Çok yoğun olmasına rağmen çok nazik ve ilgili bir doktor. Benim tüplerimde bir sıkıntı olduğunu daha ultrasona bakarak anlayan tek doktordur. Daha önce başka hastanelere gittim ama hiç bir doktor ne anladı ne gerekli tetkikleri istedi. Hocamın istediği Rahim filmi (hsg) sonucunda sağ tüpümün tıkalı olduğu anlaşıldı. Apandisit ameliyatım var ve batın içi ameliyatlarda tüp hasarlarına rastlanabiliyormuş. Doktorum yaşın genç, yumurta rezervin iyi, zamana yayalım dedi. Eşimin sperm testi ne çok iyi ne çok kötü. 4-5 ay daha korunmasız normal yollarla denedik ama olmayınca doktorum aşılama deneyelim dedi. Şu anda karından her gün iğne yapıyorum kendime (doktorumun verdiği ölçülere göre) yumurtaları büyütmek için, sonra çatlatma iğnesi ve aşılama yapacak bu ay. Rabbimin izniyle inşallah tutar tutmazsa da sağlık olsun.

Prof. Göğşen Bey'in bilgi ve tecrübesinden hiç şüphem yok. Artı nazikliği insanı rahatlatıyor. Alttan ultrason aletini yerleştirirken bile kibar ve dikkatli, insanın canını acıtacak hiç bir harekette bulunmuyor. Zaten jinekolojik muayeneler hepinizin bildiği gibi çok rahat olunabilen muayeneler değil.

Umarım isteyen herkesin bebeği olur. Çok kafaya takmayın olur diyorlar ama insan düşünmeden de edemiyor. Benim de öyle bir düzenli reglim var ki bir gün geciksin bari heyecan yapayım o da yok:):) Ben hocamı çok sevdim, inşallah hamiş kalırım olmazsa da üzülmem, her şeyin bir vakti zamanı vardır elbet.
tedavi surecin ne zaman basliyacak.sehir disindan mi geliyorsun

merh. 7 haftalik hamile misin cok sevindim darisi isteyen arkadaslarin basina.
bu yolda mucadele onemli "istemek basarmanin yarisidir'

Evet çok şükür Rabbime..
Malesef ankarada olmadığım için takiplerimi saçma sapan doktorlar yapıyor. Ve moral vermek yerine yerle bir edip bizi öğrendiğimizden beri öyle eve gönderiyor lar. .kesem küçük kalmış bebek sıkışıp kalbi duracak bu gidişle dedi doktor:KK43: beklemedeyim
Göğüşen bey gerçek mükemmel bir doktor.

Arkadaşlar dün başkent hastanesindeydim Göğşen bey le konuştuk biraz ..yeni gidenler hastane eski olduğu için tedirgin oluyor ama labaratuarda 300 bin dolarlık havalandırma ve dezenfekte sistemi varmış ve her hastanede olmayan bir sistemmiş.25 yıllık Mış emriyologları çok da iyi biriymiş.yani gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz:) Bu labaratuar sorusu çok geliyor yazmak istedim:)

Kızlar Göğşen hoca normal gebe takibi yapmıyor mu? Sadece tüp bebek tedavisiyle mi ilgileniyor? Bundan sonraki muayeneler ve doğum için gitmek istiyorum. Epidural düşünüyorum. Hastanede yenidoğan yoğun bakım ünitesi de var değil mi?

Kızlar Göğşen hoca normal gebe takibi yapmıyor mu? Sadece tüp bebek tedavisiyle mi ilgileniyor? Bundan sonraki muayeneler ve doğum için gitmek istiyorum. Epidural düşünüyorum. Hastanede yenidoğan yoğun bakım ünitesi de var değil mi?
Elbette yapıyor..gebeler öğleden sonra geliyor .ben doğum yapmadım ama yapanlar da çok küçük bir kesikle sezeryanda çok başarılı olduğunu söyletmişlerdi.Ben yaklaşık 2 yıldır tedavi için gidiyorum kendisine ve dünyanın en iyi Dr u ve Dr dan önce INSAN ı bence:) Her bi şey de mevcut hastanede

Elbette yapıyor..gebeler öğleden sonra geliyor .ben doğum yapmadım ama yapanlar da çok küçük bir kesikle sezeryanda çok başarılı olduğunu söyletmişlerdi.Ben yaklaşık 2 yıldır tedavi için gidiyorum kendisine ve dünyanın en iyi Dr u ve Dr dan önce INSAN ı bence:) Her bi şey de mevcut hastanede
Canimin ici saf ve temiz arkadasim senin gönlünün guzelligi var ya
Allah umarim sanada yasatir ve insallah sende olacaksin sen Anne olmayi hak edenlerdensin. Dualarim seninle emeklerin karşılık bulacak.
Gonulden inaniyorum buna.

Canimin ici saf ve temiz arkadasim senin gönlünün guzelligi var ya
Allah umarim sanada yasatir ve insallah sende olacaksin sen Anne olmayi hak edenlerdensin. Dualarim seninle emeklerin karşılık bulacak.
Gonulden inaniyorum buna.
Aaaay canım yaaa inşallah Rabbim katında da dediğin sıfatlara sahibimdir.inşallah ben de inanıyorum,ve tüm bu sabrım ve çabalarım bebeğimi daha da kıymetlendirecek...Sen de gerçekten çok iyisin inşallah yüz yüzede tanışırız bir gün:)

merh. hayirli olsun. hocanin hastasi degilseniz disardan hasta kabul olmuyor canim

Aaaay canım yaaa inşallah Rabbim katında da dediğin sıfatlara sahibimdir.inşallah ben de inanıyorum,ve tüm bu sabrım ve çabalarım bebeğimi daha da kıymetlendirecek...Sen de gerçekten çok iyisin inşallah yüz yüzede tanışırız bir gün:)
masallah gece kusu olmussun saat 12 ayakdasin ben ve minak sahurda 2 de kalma serseme cevirdi. ramazan itibariyle hareketlerini hissetmiyorum icerde durum nasilsa.bazen benim bu kizda edepli anliyor ramazanda secdede ibadet ediyordir sessizce diyorum. simdide bi tarafdan sarki dinliyorm favorim tarkan slm ver bu parca mervecik sana gelsin bu sarkiyi bilmeye bilirsin cok eski cunku ama adam yazmis beeee .
kusummm, beni bi goren pisman bi gormeyen ama misfirperverligim iyidir evime gel sana yorgunluk yemegi haxirlarim bide cayyy .

masallah gece kusu olmussun saat 12 ayakdasin ben ve minak sahurda 2 de kalma serseme cevirdi. ramazan itibariyle hareketlerini hissetmiyorum icerde durum nasilsa.bazen benim bu kizda edepli anliyor ramazanda secdede ibadet ediyordir sessizce diyorum. simdide bi tarafdan sarki dinliyorm favorim tarkan slm ver bu parca mervecik sana gelsin bu sarkiyi bilmeye bilirsin cok eski cunku ama adam yazmis beeee .
kusummm, beni bi goren pisman bi gormeyen ama misfirperverligim iyidir evime gel sana yorgunluk yemegi haxirlarim bide cayyy .
Tamammmm inşallah gelcemmmmm Temmuz Ağustos gibiiiiii ben de Tarkan dan dağ tepe toprak çok severim:)

Tamammmm inşallah gelcemmmmm Temmuz Ağustos gibiiiiii ben de Tarkan dan dağ tepe toprak çok severim:)
Hatirlayamadim o sarkiyi ama bi dinleyim
"Pare pare " de super istedigim seyler yolunda gitmeyince dinlerim dinleyincede sip sip iki goz yasi ohhh ilac gibi gelir tavsiye ederim .
Kizz ikimizde de kayserilik var ben sana iyi olursam manti yapayim ben acacamm haaa
Yaninada da patates salatasi iyi gider.
Altinparkada cekirdek citlemeye gider birazda dekikodu yapariz gunahi sana ama anlasdik mi :)

Slm arkadaşlar 129 sayfanın neredeyse tamamını okumuş bulunuyorum ve sayenizde tedavi sürecine ağustos-eylül gibi göğşen hocayla başlamaya karar verdim :)
35 yaşındayım 14 aylık evliyim.. 2015 haziran ayında doğal yolla hamile kaldım bebeğimin kalp atımı olmaması sebebiyle ağustos ayında kürtaj geçirdim.. önceki yıllarda da kendi isteğimle 2 kürtaj daha geçirmiştim :KK43: sonrasında 21 kasımda tekrar denemelere başlamak üzere adetimin 2. günü kontrole gittim.. ve fsh yüksekliği ile karşı karşıyaydım 17 küsür lerdeydi.. Daha sonra 1-2 ay kadar aslan pençesi kürü ve hayıt suyu içerek fsh ımı normal seviyelere getirdim bu süreçte ocak ve şubat aylarında klomen ve femara adlı ilaçlarla beraber yumurta takibi yaptırdım doğru günlerde ilişkiye girmeme rağmen gebelik elde edemedim ve ilaçlar adet düzenimi ve stres düzeyimi olumsuz yönde etkiledi.. Sonrasında herşeyi bıraktım.. en son haziran başında gittiğim kontrolümde fsh 6,7 amh 1,53 ve diğer tüm testlerim normal çıktı, 3. gün kontrolümde 6 adet folikül sayıldı.. yeni Doktoruma eylül gibi tedavi düşündüğümü söyledim biesteron ve melatonina adlı ilaçları verdi bu ilaçların en erken 3 ayda yumurta sayı ve kaliteme etki edeceğini ve beni tedavi için hazırlayacağını söyledi.. Tabi şimdilerde doğal yolla denemeler yapıyorum ama nedense çok umutlu değilim.. Eşim tedavi konusunda bi hayli tavırlı davranıyor.. daha önce oldu neden tekrar olmasın diye beni aceleci davranmakla suçluyor ama yumurtalık rezervlerimdeki azalma göz önünde bulundurulursa ben pek de aceleci davranmadığımı düşünüyorum.. Neyse kürtajın üstünden 1 yıl geçtikten sonra 1 defa tedavi yoluyla denemeye eşimi ikna ettim.. ama inatla sadece tek bir deneme yapmayı kabul etti :KK43: Bu durum beni strese tabiki sokuyor ama yine de buna da şükür deyip araştırmalarıma başladım ve göğşen hocanın özellikle ilk denemelerde başarılarını çok okudum..

Şimdi sizden ricam eğer topiği takip eden göğşen bey hastaları varsa bikaç sorum olucaktı?

Slm arkadaşlar 129 sayfanın neredeyse tamamını okumuş bulunuyorum ve sayenizde tedavi sürecine ağustos-eylül gibi göğşen hocayla başlamaya karar verdim :)
35 yaşındayım 14 aylık evliyim.. 2015 haziran ayında doğal yolla hamile kaldım bebeğimin kalp atımı olmaması sebebiyle ağustos ayında kürtaj geçirdim.. önceki yıllarda da kendi isteğimle 2 kürtaj daha geçirmiştim :KK43: sonrasında 21 kasımda tekrar denemelere başlamak üzere adetimin 2. günü kontrole gittim.. ve fsh yüksekliği ile karşı karşıyaydım 17 küsür lerdeydi.. Daha sonra 1-2 ay kadar aslan pençesi kürü ve hayıt suyu içerek fsh ımı normal seviyelere getirdim bu süreçte ocak ve şubat aylarında klomen ve femara adlı ilaçlarla beraber yumurta takibi yaptırdım doğru günlerde ilişkiye girmeme rağmen gebelik elde edemedim ve ilaçlar adet düzenimi ve stres düzeyimi olumsuz yönde etkiledi.. Sonrasında herşeyi bıraktım.. en son haziran başında gittiğim kontrolümde fsh 6,7 amh 1,53 ve diğer tüm testlerim normal çıktı, 3. gün kontrolümde 6 adet folikül sayıldı.. yeni Doktoruma eylül gibi tedavi düşündüğümü söyledim biesteron ve melatonina adlı ilaçları verdi bu ilaçların en erken 3 ayda yumurta sayı ve kaliteme etki edeceğini ve beni tedavi için hazırlayacağını söyledi.. Tabi şimdilerde doğal yolla denemeler yapıyorum ama nedense çok umutlu değilim.. Eşim tedavi konusunda bi hayli tavırlı davranıyor.. daha önce oldu neden tekrar olmasın diye beni aceleci davranmakla suçluyor ama yumurtalık rezervlerimdeki azalma göz önünde bulundurulursa ben pek de aceleci davranmadığımı düşünüyorum.. Neyse kürtajın üstünden 1 yıl geçtikten sonra 1 defa tedavi yoluyla denemeye eşimi ikna ettim.. ama inatla sadece tek bir deneme yapmayı kabul etti :KK43: Bu durum beni strese tabiki sokuyor ama yine de buna da şükür deyip araştırmalarıma başladım ve göğşen hocanın özellikle ilk denemelerde başarılarını çok okudum..

Şimdi sizden ricam eğer topiği takip eden göğşen bey hastaları varsa bikaç sorum olucaktı?
Merhabalar öncelikle Allah yardımcınız olsun 3 kere rahminiz döl tutmuş daha neeeeee:)) Allah ın izniyle kesin hamile kalırsınız..Ben Göğşen hoca nın 2 yıllık hastasıyım ismimi burda çok görmüşsünüzdür:) Elimden gelse Tüm Türkiye yi tek tek arayıp ona yönlendircem ki herkes patır patır doğursun ,tüm kısırlar bitsin ve adamacağız da rahatlasın:) benle görüşebilirsiniz özelden numaramı vereyim memnuniyetle yardımcı olurum,ya da buradan da sorabilirsiniz...

X