Tüp Bebek Merkezleri Dr Göğşen Önalan - Başkent Üniversitesi Hastanesi hasta yorumları

Öyleymiş canım bugun transferimi yaptilar insallah tutunur bebisim :)
Hadi bakalim kac yumi toplandi kactane enjekte edildi.
Offf su 12 gunde gecmek bilmez simdi. ben dayanamamistim 10.baktim.
Ben bu beklemeyi mahkumun hapisdeki gecmeyen günleri gibi
Embriyo nun tutmasinida yogurda maya calmaya benzetirim bazen tutmaz bazende tas gibi olur ya (cok denedim su yogurt yapmayida bi beceremedim denilen herseyi yaptim ama)

Hakkinda hayirlisi olsun bazi seylerde kaderdir.
Ben dr secimimi gogsen hocayla yaptim hic hulisi beye gitmek degistirmek aklimin ucundan bile gecmedi.zaten su bi gercek hoca elinden geleni yapar birazda is sende bitiyor sagligin elverisli olmasi lazim hic yumurtasi olmayan bi kadina hoca istegi ilaci versin olmayinca olmaz.
Hayirlsii herseyin , allahim in izniyle hersey yolunda gitsin insallah başka bişey istemiyorum

Uzun bir aradan sonra merhaba arkadaşlar bugüne kadar sessizce okumakla yetindim ama bugün dayanamadım bir yazayım dedim. Öncelikle Allahım inşallah herkesi sağlıkla evlatlarına kavuştursun.

Ben Allahımın izni Göğşen hocamın sebebiyle ilk aşılamada yawruma kavuşacağım inşallah. 2 sene bekledik kuzumun gelmesini eşimde spermde sıkıntı vardı. Bende polip vardı operasyondan önce bir deneyelim olmazssa operasyon, sonrada tüpe geçelim dedi. Rezervimde azdı. Aşılamada sadece 1 yumurtam büyüdü. Dualarla yaptı aşılamamı tuttu çok şükür.

Allahım büyük hepimizi bir şekilde sınıyor ben derin bir oh çektim mutlu mesut hamileliğin tadını çıkarmaya başladım. 2 li taramada down riski yüksek çıktı günlerce ağladım Göğşen hocamda gözyaşlarımı sildi teselli etti bu sadece tarama testi kesinleştirmek için amniosentez veya amniosentez gibi düşük riski olmayan sadece amerikada yapılan bir kan testini önerdi. Biraz tuzluya mal olsada amniosentezi göze alamadım kuzum için verdik gönderdik kanı amerikaya. Sonucu 2 hafta sonra geldi çoook şükür temiz çıktı. Yine bir oh dedik geldik 25. haftaya bu seferde gebelik şekeri çıktı yine yıkıldım çünkü çok yüksekti ve ilk başlarda kontrol edemiyordum insüline başlanacak diye çok korkuyordum hala korkum var ama şimdilik idare ediyorum hayırlısı bakalım. Diyeceğim o ki bu yolda her aşamada sınanıyorum inşallah sağlıklı bir şekilde alırım kuzumu kucağıma. Allahım çok büyük ve hergün şükrediyorum hergün dahada güçleniyorum. Sizde lütfen umudunuzu kaybetmeyin rabbime sığının Göğşen hocaya bırakın kendinizi. Her şeyin hayırlısı...

Ben Göğşen hocayı bıraktım malesef çok yoğundu ve düşündümki bana mucizemi verdi ve okadar çok mucize bekleyen arkadaşım varken ben çekileyim bari dedim tabi normal doğuma gelemicek olmasıda etkendi. Ama ona rağmen canım hocam aradı sordu nasıl gidiyor iyimisin herşey yolunda mı diye. Doğsun kuzum ziyarete gideceğiz inşallah.

Önce Allaha sonra Ğöğşen hocaya emanet olun:) Çoook güzel olacak her şey çoook ben inanıyorum sizde inanın

Merhaba arkadaşlar, ben siteye yeni üye oldum. 1 yıldır evli olmama rağmen henüz bebişimiz olmadı ve ben de bir tavsiye üzerine Dr. Göğşen Bey'e gittim. Çok yoğun olmasına rağmen çok nazik ve ilgili bir doktor. Benim tüplerimde bir sıkıntı olduğunu daha ultrasona bakarak anlayan tek doktordur. Daha önce başka hastanelere gittim ama hiç bir doktor ne anladı ne gerekli tetkikleri istedi. Hocamın istediği Rahim filmi (hsg) sonucunda sağ tüpümün tıkalı olduğu anlaşıldı. Apandisit ameliyatım var ve batın içi ameliyatlarda tüp hasarlarına rastlanabiliyormuş. Doktorum yaşın genç, yumurta rezervin iyi, zamana yayalım dedi. Eşimin sperm testi ne çok iyi ne çok kötü. 4-5 ay daha korunmasız normal yollarla denedik ama olmayınca doktorum aşılama deneyelim dedi. Şu anda karından her gün iğne yapıyorum kendime (doktorumun verdiği ölçülere göre) yumurtaları büyütmek için, sonra çatlatma iğnesi ve aşılama yapacak bu ay. Rabbimin izniyle inşallah tutar tutmazsa da sağlık olsun.

Prof. Göğşen Bey'in bilgi ve tecrübesinden hiç şüphem yok. Artı nazikliği insanı rahatlatıyor. Alttan ultrason aletini yerleştirirken bile kibar ve dikkatli, insanın canını acıtacak hiç bir harekette bulunmuyor. Zaten jinekolojik muayeneler hepinizin bildiği gibi çok rahat olunabilen muayeneler değil.

Umarım isteyen herkesin bebeği olur. Çok kafaya takmayın olur diyorlar ama insan düşünmeden de edemiyor. Benim de öyle bir düzenli reglim var ki bir gün geciksin bari heyecan yapayım o da yok:):) Ben hocamı çok sevdim, inşallah hamiş kalırım olmazsa da üzülmem, her şeyin bir vakti zamanı vardır elbet.

Ben gogsen beye randevu aldım ama esim o gun çalışıyor tek başıma gitsem mi.ilk muayene ya bilemedim bana yardımcı olur musunuz

Ben gogsen beye randevu aldım ama esim o gun çalışıyor tek başıma gitsem mi.ilk muayene ya bilemedim bana yardımcı olur musunuz
Canım zaten eşinin gitmesine gerek yok ki? Hatta ben bi kere eşimi beklemiştim Göğşen h niye bekledin ki eşinin gelmesin gerek yoktu dedi.zaten adamı yorma boşuna...onun sonuçlarını da al git.onluk bi durum yok...yani ne acıdır ki tüm tüp bebek işlemleri boyunca hep kadın gidip geliyor,ameliyata giriyor,erkeğin sadece bi gün gelip sperm örneği vermesi yeterli,tek yaptığı iş o,o da zaten onun gençliğinden beri bayıla bayıla yaptığı bi şe:)

Merhaba arkadaşlar, ben siteye yeni üye oldum. 1 yıldır evli olmama rağmen henüz bebişimiz olmadı ve ben de bir tavsiye üzerine Dr. Göğşen Bey'e gittim. Çok yoğun olmasına rağmen çok nazik ve ilgili bir doktor. Benim tüplerimde bir sıkıntı olduğunu daha ultrasona bakarak anlayan tek doktordur. Daha önce başka hastanelere gittim ama hiç bir doktor ne anladı ne gerekli tetkikleri istedi. Hocamın istediği Rahim filmi (hsg) sonucunda sağ tüpümün tıkalı olduğu anlaşıldı. Apandisit ameliyatım var ve batın içi ameliyatlarda tüp hasarlarına rastlanabiliyormuş. Doktorum yaşın genç, yumurta rezervin iyi, zamana yayalım dedi. Eşimin sperm testi ne çok iyi ne çok kötü. 4-5 ay daha korunmasız normal yollarla denedik ama olmayınca doktorum aşılama deneyelim dedi. Şu anda karından her gün iğne yapıyorum kendime (doktorumun verdiği ölçülere göre) yumurtaları büyütmek için, sonra çatlatma iğnesi ve aşılama yapacak bu ay. Rabbimin izniyle inşallah tutar tutmazsa da sağlık olsun.

Prof. Göğşen Bey'in bilgi ve tecrübesinden hiç şüphem yok. Artı nazikliği insanı rahatlatıyor. Alttan ultrason aletini yerleştirirken bile kibar ve dikkatli, insanın canını acıtacak hiç bir harekette bulunmuyor. Zaten jinekolojik muayeneler hepinizin bildiği gibi çok rahat olunabilen muayeneler değil.

Umarım isteyen herkesin bebeği olur. Çok kafaya takmayın olur diyorlar ama insan düşünmeden de edemiyor. Benim de öyle bir düzenli reglim var ki bir gün geciksin bari heyecan yapayım o da yok:):) Ben hocamı çok sevdim, inşallah hamiş kalırım olmazsa da üzülmem, her şeyin bir vakti zamanı vardır elbet.
Ne güzel pozitif pozitif yazmışsın canım benim:) çok tatliş bi hatumun bence öyle bi izlenim aldım:KK66: Rabbim kendin gibi tatliş evlatlar versin sana ,hepimize...bu cümleyi okuyup âmin diyen herkese...

Canım zaten eşinin gitmesine gerek yok ki? Hatta ben bi kere eşimi beklemiştim Göğşen h niye bekledin ki eşinin gelmesin gerek yoktu dedi.zaten adamı yorma boşuna...onun sonuçlarını da al git.onluk bi durum yok...yani ne acıdır ki tüm tüp bebek işlemleri boyunca hep kadın gidip geliyor,ameliyata giriyor,erkeğin sadece bi gün gelip sperm örneği vermesi yeterli,tek yaptığı iş o,o da zaten onun gençliğinden beri bayıla bayıla yaptığı bi şe:)
Tamam coook teşekkür ederim şimdiye kadar hep esimle gittik bu ilk olacak inş bu sefer bebegimize kavusuruz

mrblar arkadaşlar bende geçen hafta Göğşen beye gitmeye başladım. gerçekten konusunda çok uzman biri ilk gidişim olmasına rağmen çok ilgilendi ve bir çok kan tahili istedi. Eşimden tekrardan test istedi ultarsonda tüplerde sorun olduğu ve sol yumurtalığım rahim arkasında olduğu ve yapışık olduğunu söyledi. Regl olduktan sonra hsg çekilecek yarın sonuçları göstercez bakalım ne diyecek

mrblar arkadaşlar bende geçen hafta Göğşen beye gitmeye başladım. gerçekten konusunda çok uzman biri ilk gidişim olmasına rağmen çok ilgilendi ve bir çok kan tahili istedi. Eşimden tekrardan test istedi ultarsonda tüplerde sorun olduğu ve sol yumurtalığım rahim arkasında olduğu ve yapışık olduğunu söyledi. Regl olduktan sonra hsg çekilecek yarın sonuçları göstercez bakalım ne diyecek

Hsg zaten direk gösteriyor tüplerde yapışıklık olup olmadığını ama hocamız da zaten ultrasonda bile anlıyor. Hsg'yi ben anestezisiz çektirmiştim. Doktor Bey acısına 5 üzerinden 3,5-4 vermişti. Tam öyle oldu biraz can yakıyor ama dayanılmayacak gibi değil, bunda ağlarsak normal doğum yaparken ne yaparız:) Ama dayanamam diyorsan anestezi yaptır, boşu boşuna eziyet olmasın. Zorlu bir süreç Rabbim yardımcın olsun. İnşallah en kısa sürede bebişlerimiz olur.

Ne güzel pozitif pozitif yazmışsın canım benim:) çok tatliş bi hatumun bence öyle bi izlenim aldım:KK66: Rabbim kendin gibi tatliş evlatlar versin sana ,hepimize...bu cümleyi okuyup âmin diyen herkese...
Canım eminim sen de öylesindir. Çok teşekkür ederim. Allah gönlümüze göre versin, hayırlısıysa olsun.

Ben anestezisiz oldum gercekten çok acısı yok rahat olun sadece psikolojik olarak zorluyor insanı karnınıza aniden adet sancısı girer gibi iki kere yaptırdım. Haftaya da hiperpskopi yaptıracağım aranızda hiperoskopi yaptıran var mı acaba

Hsg zaten direk gösteriyor tüplerde yapışıklık olup olmadığını ama hocamız da zaten ultrasonda bile anlıyor. Hsg'yi ben anestezisiz çektirmiştim. Doktor Bey acısına 5 üzerinden 3,5-4 vermişti. Tam öyle oldu biraz can yakıyor ama dayanılmayacak gibi değil, bunda ağlarsak normal doğum yaparken ne yaparız:) Ama dayanamam diyorsan anestezi yaptır, boşu boşuna eziyet olmasın. Zorlu bir süreç Rabbim yardımcın olsun. İnşallah en kısa sürede bebişlerimiz olur.
Dogru soyluyorsun arkadasim bugun gogsen hoca ameliyata gitmis yarin sonuclara bakacak sonuclar icin nasil tedavi uygulayacak merak ediyorum

Hayirli olsun arkadasim saglikla kucagina alirsin nasil bi tedavi uygulandi. Biraz anlatabilirmisin
öncelikle göğşen hoca mükammel bi doktor daha da önemlisi gercekten mükemmel bır ınsan ben pcos hastasıyım ve yumurta gelirştirici iğne dozunun cok yı ayarlanması gerekıyor yoksa ohss olma rıskı var ve bu cıddı bı durum tüm sonuclarımla gittim il dışından gıdıp gelıyordum hemen o ay tedaviye başladım günaşırı yumurta takibim yapıldı toplamda 5 kez gittim galiba hemşiresi özlem hanımda ıyı sağolsun cok yardımcı oluyor sen tedaviye mı baslıcaksın

öncelikle göğşen hoca mükammel bi doktor daha da önemlisi gercekten mükemmel bır ınsan ben pcos hastasıyım ve yumurta gelirştirici iğne dozunun cok yı ayarlanması gerekıyor yoksa ohss olma rıskı var ve bu cıddı bı durum tüm sonuclarımla gittim il dışından gıdıp gelıyordum hemen o ay tedaviye başladım günaşırı yumurta takibim yapıldı toplamda 5 kez gittim galiba hemşiresi özlem hanımda ıyı sağolsun cok yardımcı oluyor sen tedaviye mı baslıcaksın
Evet canim bende pcosluyum. Ama tuplerde sorun var bide sol yumurtaligim rahim arkasinda regl olduktan sonra hsg cekilecek bakalim ama direk tup bebek dedigi gogsen bey senin normal yollami tup bebek yontemi ile mi oldu

Bende genarttaki Aysun hanımla gogsen bey arasında ikinci tüp için kararsız kaldım arkadaşlar ben daha önce turgut ozalda tüp bebekte transfer yapılırken hemşirelerin ellerinde telefon bonesiz bir şekilde transferime girdiklerinde sahit oldum başkent için yorumunuz var mı acaba.bana embtiyom hakkında bile negatif sonuç almadan önce bilgi verilmedi yine aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum

Kızlar merhaba, geçtiğimiz hafta aşılama yaptırdık, hem solda hem sağda yumurtam vardı 21-22 mm civarlarında ama sağ tüpüm kısmen tıkalı, olduysa soldaki olmuştur. Şuanda progestan fitil kullanıyorum gece yatmadan iki tane. Aşılamanın tutup tutmadığı haftaya kan testi ile belli olacakmış zaman geçmek bilmiyor:) Aşılamadan sonraki artarak devam eden belirtilerimi sizinle paylaşayım belki tutmuştur Allah hayırlısını versin:

- Bel ağrısı ve kemik sızlaması (Bel ağrısı genelde oluyor galiba. Bir de özellikle bacaklarım ve kollarım çok ağrıyor üzerimden tır geçmiş gibi)
- Aşırı gaz, çoğu zaman ishal, aşırı idrar sıkışması (geceleri falan tuvalete koşuyorum uykum ağırdır normalde hayatta kalkmam:) bir de sürekli karnım gurul gurul)
- Kasık ağrısı ve sızlaması (Hem sağda hem solda sızlama var, bir de manyak gibi dün temizlik yaptım sızlama arttı, doktor verdiğimiz hormonlardan yumurtalıklar büyüdüğü için ağrı olabilir demişti)
- Göğüs acısı ve sızlaması (Ağrı demiyorum resmen acıyor, biraz da büyüdü gibi geliyor ama psikolojik olabilir)
- Vajinal Akıntı (Progrestan fitil yüzünden olabilir, eşimle ilişkiye girdik girmez olaydık:) fitil beyaz renkli her yer bembeyaz oluyor:))
- Saçma bir ruh hali (Her şeye ağlamak istiyorum, genelde sinirli bir yapım olmamasına rağmen en ufak şeye sinirleniyorum, her şeye kızıyorum kocama da kızıyorum bir türlü ısınmayan havalara da iş güce de, halsizim yorgunum bezginim)
- Yemek Yeme İsteği (Aslında abartılacak kadar yemek yemiyorum ama canım bir anda erik isterken bir anda tiramisu istiyor sonra turşu falan sonra ishal:))

Tabi bütün bunlar psikolojik ve daha önce alınan ve şimdi kullandığım progesteron hormonuna bağlı yan etkiler olabilir. Ancak umut fakirin ekmeği. Her gün dua ediyorum tutmuştur inşallah diye ama Allah en doğrusunu bilir. İsteyen herkese nasip etsin inşallah. Sonuç haftaya, zaman geçmek bilmiyor. Dayanamayıp bir test yapayım diyorum, sonra bir hafta var diye vazgeçiyorum. Allah'ım dularımızı kabul et ve bizim de yüzümüzü güldür.AMİN

X