Tüp Bebek Merkezleri Dr Göğşen Önalan - Başkent Üniversitesi Hastanesi hasta yorumları

Bir doktor sadece tedavide değil, hastasına manevi olarak yaklaşımında da çok dikkatli, tutarlı, duyarlı, özenli olmalıdır. Hatta tüp bebek gibi zor ve hassas bir süreçte bu daha da önemlidir. Sonunu düşünmeden sadece kendini o anda iyi hissetmek adına hastasının dengesini bozmamalıdır. Güven, yarı yolda bırakmamak, sorumluluk bunlar da önemli şeyler. Tüp bebek sonucu başarı, tek başına önemli olmamalı bir doktor için. Herşey bir bütün olmalı. Tedavi sürecini paylaşan değerli kadınlar umarım tez zamanda bebeklerinize kavuşursunuz. Bu doktorla benim yaşadığım sürecin yorumu da böyleydi.
Bu dediklerinin hepsi gogsen hocada mevcut. Aksini soyleyen birine de rastlamadim

Bir doktor sadece tedavide değil, hastasına manevi olarak yaklaşımında da çok dikkatli, tutarlı, duyarlı, özenli olmalıdır. Hatta tüp bebek gibi zor ve hassas bir süreçte bu daha da önemlidir. Sonunu düşünmeden sadece kendini o anda iyi hissetmek adına hastasının dengesini bozmamalıdır. Güven, yarı yolda bırakmamak, sorumluluk bunlar da önemli şeyler. Tüp bebek sonucu başarı, tek başına önemli olmamalı bir doktor için. Herşey bir bütün olmalı. Tedavi sürecini paylaşan değerli kadınlar umarım tez zamanda bebeklerinize kavuşursunuz. Bu doktorla benim yaşadığım sürecin yorumu da böyleydi.
Benim doktorla ilgili değil ama hastanenin bazı yaklaşımları hakkında yakınmam olmuştu ama sonradan eşimin de ısrarlarıyla devam ettik, şimdi devam ettiğim için memnunum açıkçası. Çünkü hastane işlemlerinde ciddiyet ve güven hissediyorum, Göğşen Hocaya tedavi sırasında pek bir şey sormadım Onun bilgi verdiği kadarıyla yetindim şimdi cumartesi günü transferim olacak inşallah. İnsanların anlık ruh halleri ve tavırları değişebilir ancak genel olarak edindiğim kanı Göğşen hoca çok emektar bir insan, daha onun hastası olmadan bile attığım maillere hep cevap verdi hem de ya aynı gün ya da bir sonraki gün. Bu yönünü çok takdir ettim. Profesör olmuş bir doktor olarak tedavide de bu zamana kadar edindiği tecrübelerle hakkımda en iyisini uyguladığını düşünüyorum, hastane belki telefonda bazı konularda çok yardımcı olmamış olabilir ama hastanede yaptırdığım işlemlerde kan alırken bile hastane personeli çok yardımsever ve yumuşak davrandı bu nedenle bu hastaneye ve bu doktora gittiğim için memnunum. Yaşadığınız sorunu bilmiyorum ama devam ederseniz memnun kalacağınızı düşünüyorum... Tavır olarak insanlar değişebilir o anki ruh haliyle olumsuz da davranabilir insan sonuçta, yeter ki tedavinizi etkileyecek bir olumsuzluk, ihmal olmasın.

Gece vakti miyom ameliyatında iz kalır mı? peşindeyken tesadüfen okudum. Cevap yazmadan geçemeyeceğim. Aslında tüp bebek merkezlerinin tedavi sırasında hastalarına psikolojik destek, sonuçlarına hazırlık, pozitif düşünme eğitimi ya da tüp bebek tedavisinde psikolojik etkenler kitapçığı gibi bilgiler vermesi gerekli. Bir bayanın kendi kendine yaklaşık iki hafta boyunca günde üç-dört iğne yapması tabiki moral bozucu, kolay değil sonuçta negatif ise ne yapsanız boş. Böyle iki hafta boş bir yumurta üzerinde oturan kuş gibi hissetmek hepimizin başına gelebiliyor maalesef.

Ben Göğşen hocanın 2015'ten beri hastasıyım. İlk hamileliğim ikinci tüp bebek denememizde oluştu. Miyom olduğu için kanamalar, iğnelerle benim açımdan zor geçti. Hiçbir zaman ne bir sorumu yanıtsız bıraktı ne de ilgisizlik durumu hissettim. Şu an evde sayesinde gezinen üç yaşında bir hayat kaynağım var. İkinci çocuk için tekrar tedavi altındayım ve ilk tüp bebek denememiz başarısız. Bir kere olsun psikolojim bozuldu, şöyle davrandı, böyle dedi vs diye ayrıntılarda yüzmedim. Sonuçta bu bir tedavi yöntemidir, prosedürleri bellidir. Kişinin bünyesine bağlı olarak başarısızlık olabilir, başarısızlık olunca kişinin aynı doktorla devam edip etmemesi doktorun değil kişinin seçimidir. Son derece ilgili, bilgili, anlayışlı bir hekim. Benim kendi stresimin farkında olmadığım halde bunu anlayacak derecede hastasının ruh halinden anlar. Bence kişileri yanlış yönlendirmeyelim ki düzgün tedavi alacak kişilere engel olmayalım. Şu forum işe yarasın...

Son düzenleme:
Gece vakti miyom ameliyatında iz kalır mı? peşindeyken tesadüfen okudum. Cevap yazmadan geçemeyeceğim. Aslında tüp bebek merkezlerinin tedavi sırasında hastalarına psikolojik destek, sonuçlarına hazırlık, pozitif düşünme eğitimi ya da tüp bebek tedavisinde psikolojik etkenler kitapçığı gibi bilgiler vermesi gerekli. Bir bayanın kendi kendine yaklaşık iki hafta boyunca günde üç-dört iğne yapması tabiki moral bozucu, kolay değil sonuçta negatif ise ne yapsanız boş. Böyle iki hafta boş bir yumurta üzerinde oturan kuş gibi hissetmek hepimizin başına gelebiliyor maalesef.

Ben Göğşen hocanın 2015'ten beri hastasıyım. Kendisini de bu forum sayesinde gittim, iyi ki de gitmişim. İlk hamileliğim ikinci tüp bebek denememizde oluştu. Miyom olduğu için kanamalar, iğnelerle benim açımdan zor geçti. Hiçbir zaman ne bir sorumu yanıtsız bıraktı ne de ilgisizlik durumu hissettim. Şu an evde sayesinde gezinen üç yaşında bir hayat kaynağım var. İkinci çocuk için tekrar tedavi altındayım ve ilk tüp bebek denememiz başarısız. Bir kere olsun psikolojim bozuldu, şöyle davrandı, böyle dedi vs diye ayrıntılarda yüzmedim. Sonuçta bu bir tedavi yöntemidir, prosedürleri bellidir. Kişinin bünyesine bağlı olarak başarısızlık olabilir, başarısızlık olunca kişinin aynı doktorla devam edip etmemesi doktorun değil kişinin seçimidir. Son derece ilgili, bilgili, anlayışlı bir hekim. Benim kendi stresimin farkında olmadığım halde bunu anlayacak derecede hastasının ruh halinden anlar. Bence kişileri yanlış yönlendirmeyelim ki düzgün tedavi alacak kişilere engel olmayalım. Şu forum işe yarasın...

Aslında sadece hissettiklerim doğrultusunda düşüncelerimi paylaşmak istedim. Buna hakkım var diye düşünüyorum. Kimseyi doğru ya da yanlış yönlendirmek gibi bir niyetim olmadı. Sadece ifade isteği benimki de. Düşünmeden, kolayca yazılan şeyler değil bunlar. Ben de kendisini 2016 başından beri tanıyorum. Üç aşılama üç tüp bebek denemesinden sonra benim de bir kızım var. Süreçleri biliyorum. Hamileliğimin dördüncü ayından itibaren istemeden başka bir hekime geçmek zorunda kaldım. Tedavi sırasında psikolojik olarak kimseden destek istemedim. Destekten ziyade psikolojimin hiç bozulmamasını ve sıradan biri olarak tedavimin devam etmesini isterdim. Hamileliğimin beşinci ayında ise bir psikoloğa gitmek zorunda kaldım. Siz şimdi ikinci bebek için tekrar tedavi olduğunuzu yazmışsınız. Bana ikinciyi ne zaman düşünüyorsun, diye sorduklarında canım çok sıkılıyor ve kesinlikle düşünemiyorum. Bu çok üzücü bir durum benim açımdan.
Göğşen hoca benim de çok değer verdiğim çok sevdiğim bir insandı. Hala şunları yazıyor olmak bile kendimi rahatsız hissettiriyor. Aramızdaki yanlış anlaşılmayı çözmek için de inanın çok uğraştım. Çünkü kızıma bakarak sürekli olumsuz bir dönemi hatırlamak inanın çok zor. Ama olmadı. Dediğim gibi benim payıma bu düştü. Lütfen biri olumsuz bir şey yazdığı zaman kendi yaşadıklarınızı referans alarak diğer tarafı önemsememezlik yapmayın. Bunu herkese yazıyorum. Herkesin tedavisi olumlu sonuçlanır umarım, benim söyleyeceklerim bu kadar.

Aslında sadece hissettiklerim doğrultusunda düşüncelerimi paylaşmak istedim. Buna hakkım var diye düşünüyorum. Kimseyi doğru ya da yanlış yönlendirmek gibi bir niyetim olmadı. Sadece ifade isteği benimki de. Düşünmeden, kolayca yazılan şeyler değil bunlar. Ben de kendisini 2016 başından beri tanıyorum. Üç aşılama üç tüp bebek denemesinden sonra benim de bir kızım var. Süreçleri biliyorum. Hamileliğimin dördüncü ayından itibaren istemeden başka bir hekime geçmek zorunda kaldım. Tedavi sırasında psikolojik olarak kimseden destek istemedim. Destekten ziyade psikolojimin hiç bozulmamasını ve sıradan biri olarak tedavimin devam etmesini isterdim. Hamileliğimin beşinci ayında ise bir psikoloğa gitmek zorunda kaldım. Siz şimdi ikinci bebek için tekrar tedavi olduğunuzu yazmışsınız. Bana ikinciyi ne zaman düşünüyorsun, diye sorduklarında canım çok sıkılıyor ve kesinlikle düşünemiyorum. Bu çok üzücü bir durum benim açımdan.
Göğşen hoca benim de çok değer verdiğim çok sevdiğim bir insandı. Hala şunları yazıyor olmak bile kendimi rahatsız hissettiriyor. Aramızdaki yanlış anlaşılmayı çözmek için de inanın çok uğraştım. Çünkü kızıma bakarak sürekli olumsuz bir dönemi hatırlamak inanın çok zor. Ama olmadı. Dediğim gibi benim payıma bu düştü. Lütfen biri olumsuz bir şey yazdığı zaman kendi yaşadıklarınızı referans alarak diğer tarafı önemsememezlik yapmayın. Bunu herkese yazıyorum. Herkesin tedavisi olumlu sonuçlanır umarım, benim söyleyeceklerim bu kadar.
Geçmiş olsun umarım hakkınızda en doğru kararı verir ve kendinizi en iyi hissettiğiniz şekilde yolunuza devam eder, ikinci bebeğinizi de sağlıkla kucağınıza alırsınız.

Umarım olumsuzlukları hızlı bir şekilde atlatırsınız ama geçmişte kalmayıp, anı yaşamak hatta geleceği düşlemek lazım biraz. Hayat o kadar kısa ve zaman o kadar hızlı geçiyor ki. Geçmişteki olumsuzlukları hatırlamak ancak size zarar verir. Benim söyleceklerim de bu kadar...

Kızlar realin 2.günü ile birlikte başlayacağım bu hafta. Bir şey sormak istiyorum o gün erken gelmsbaha dediler. Sonra muayene ediyorlar mı ? Tabi regl iken muayene oluyor mu? Bir de yumurta takibi ve yumurta toplama işlemleri için de illa sabahtan gitmek gerekir mi?

Kızlar realin 2.günü ile birlikte başlayacağım bu hafta. Bir şey sormak istiyorum o gün erken gelmsbaha dediler. Sonra muayene ediyorlar mı ? Tabi regl iken muayene oluyor mu? Bir de yumurta takibi ve yumurta toplama işlemleri için de illa sabahtan gitmek gerekir mi?
Evet muayene oluyor zaten regl iken tedaviye bbasladigin için muayene oluyor mecburen...ilaclara başlayınca verdikleri kâğıtta "sabah 09.00'a kadar hastanede olun" yazıyor çünkü kan testi yapıyorsun ve cikan sonuca göre doz değişebiliyor veya farklı ilaçlar verilebiliyor..Öğleden sonra gidersen kan sonuçların hemen çıkmayabilir çok özel bir durum varsa doktorunla paylasirsin ama benim tavsiyem sabah erken gitmen hatta ne kadar erken gidersen o kadar çabuk muayene olursun

Evet muayene oluyor zaten regl iken tedaviye bbasladigin için muayene oluyor mecburen...ilaclara başlayınca verdikleri kâğıtta "sabah 09.00'a kadar hastanede olun" yazıyor çünkü kan testi yapıyorsun ve cikan sonuca göre doz değişebiliyor veya farklı ilaçlar verilebiliyor..Öğleden sonra gidersen kan sonuçların hemen çıkmayabilir çok özel bir durum varsa doktorunla paylasirsin ama benim tavsiyem sabah erken gitmen hatta ne kadar erken gidersen o kadar çabuk muayene olursun
Ciddi mi ya sabah gitmem çok zor öyle devamlı. Çalışıyorum çünkü. Şu an moralim bozuldu. Napcam ben ya

O tamamen doktorun verdiği bir karar yumurtaların durumuna göre doktor çağırıyor ben kendimden örnek verirsem ilk etapta 2 günde bir gittim sonra 3 güne çıktığı oldu sonlara doğru hergun gittiğim oldu
Anladım ben bugün başlama ümidiyle gittim ama maalesef. Geçen ayki yumurtam kiste dönüşmüş. :KK43:

Kızlar hulusi bey ve gögşen bey neupogen diye bi ilaç rahime sıkıyorlar genellikle bu iki doktor yapıyor benimde daha önce hulusi beyde iki negatif denemem oldu banada yapmıştı ama ozamanlar çok bi sormamıştım şimdiki tedavi gördüğüm doktorumda bu ilacı yaptı rahim kalınlaştırmak için aranızda rahim kalınlaştırmak için sizede bu ilaç yapıldımı

Kızlar hulusi bey ve gögşen bey neupogen diye bi ilaç rahime sıkıyorlar genellikle bu iki doktor yapıyor benimde daha önce hulusi beyde iki negatif denemem oldu banada yapmıştı ama ozamanlar çok bi sormamıştım şimdiki tedavi gördüğüm doktorumda bu ilacı yaptı rahim kalınlaştırmak için aranızda rahim kalınlaştırmak için sizede bu ilaç yapıldımı
Cnm gogsen hocanin hastasiyim bana ondan yapmadi. Leucositim diye bir igne var transferden 1 hafta onse ondan verdi rahime.

X