Dr. Fevzi Özgönül'ün Beden Aklıyla Zayıflama Yöntemi

salata_yoğurt profil fotoğrafına bayıldım. Felluzcum hoşgeldin. Aramıza yeni katılan arkadaşlar da hoşgelmişler. Tartı günü için Cuma diye yazmıştım en başa ama bu Cuma mı başlayalım haftaya Cuma mı sizler de fikrinizi söyleyin.
Bugünkü menüm:
8.30 kahvaltı: 1 yumurta, 7 zeytin, 1 kase yoğurt, 1 elma, 1 avuç fındık
13.00 öğle yemeği: 1 kase tarhana çorbası, 1 tabak keşkek
40 dk yürüyüş

Bugünkü menüm
1 yumurta
1 dilim peynir
12 zeytin
1 avuç fıstık
Greyfurt suyu

Öğle
1 tabak zyağlı bakla
1 kase yoğurt
1 dilim pizza cıss ( ince hanur)
1 avuç fıstık

Akşam 1 kase çorba

Sabah pilates yaptım akşam yürüyüş yapamadım yağmur vardı
2 lt su

Sabah sadece yoğurt mu yedin yeterli oldu mu?
Yaşın kilon boyun hedefin nedir?

boyum 1.65 kilom başlarken 72.,idi şimdi 67,bugün dışarda işerim vardı o yüzden dışarıda en kolay bulduğum sabah kahvaltısı bu idi yetti diyete başlayalı oldu bayağı midem küçüldü galiba:)))) 5.saattte bir yiyorum arada nescafe içtim oda beni tok tutar şekersiz bu arada kahvem,hedef kilom 60 inşallah

akşam son öğünüm bir layt dardanel ton balığı,bir dilim çavdar ekmeği,bir dilim hemen arkasından ananas,
herkese kolay gelsin arkadaşlar bol eksiler.

İşte size uygulaması çok kolay ve sonuçlarını da çabucak görmeye başlayacağınız bir diyet. Diyet ve zayıflama konusu neredeysehepimizin gündeminde… Ama kilo sorununu bir türlü çözemiyoruz. Çünkü ‘piyasa’ yanlış yönlendirmeler, kifayetsiz diyetler, demode bilgilerle dolu. Kilo probleminden kurtulmaya çalıştıkça sanki daha çok kilo alıyoruz! Peki, asıl sorunun yediklerimiz değil, sindiremediklerimiz olduğunu hiç düşündünüz mü? Bedenin de bir aklı olabileceği ve onu tekrar çalıştırdığınızda kiloların kolaylıkla gideceği hiç aklınıza geldi mi?

Dr. Fevzi Özgönül, iştahı azaltmanın ve ekstra kilolardan kurtulmanın en iyi yolunun, doyana kadar besleyici gıdaları yemek ve vücudu güçlendirmek olduğunu söylüyor. Ona göre bize kilo aldıran fazladan yediklerimiz değil; atladığımız, yemediğimiz öğünler ve yediklerimiz içerisinde sindiremediğimiz bölümler! Dr. Fevzi Özgönül, “Şişmanlıkta asıl mesele sindirememek! Çünkü beden aklının merkezi, sindirim sistemi! Merkezde işler düzgün yürürse tüm bedende işler düzgün yürür ve yaşam sağlıklı olur” diyor.

"Beden aklıyla zayıfla" modeli klasik diyetler gibi değil, öncelikle sizi diyet stresine sokmuyor! Doyuncaya kadar yiyebiliyorsunuz. Doyduktan sonra ara öğün stresi de yok, bir dahaki öğüne kadar 5-6 saat dinleniyorsunuz. Sindirim sisteminizin çalışmasına izin vermeyi öğreniyorsunuz ama bu arada acıkmıyorsunuz. Yemek yerken yediklerinizin sırasına dikkat etmeyi de öğreniyorsunuz. Mesela çorbayı yemekten önce değil, yemeğin sonunda içiyorsunuz. Sabah güne iyi bir kahvaltı ile başlıyorsunuz. Etli, proteinli, bakliyatlı, salatalı hazmı zor yemekleri, meyveleri öğlen yiyorsunuz. Güneş battıktan sonra salata gibi pişmemiş yiyecekler, meyve, kuruyemiş, et/etli yemek yemiyorsunuz. Akşam bir çorba ya da sebze yemeğini yine doyuncaya kadar yiyorsunuz

Beden aklını harekete geçirmek için!

1. Kesinlikle kahvaltıyı atlamayın.

2. Kahvaltınızı mutlaka evde yapın. Evde yapılan kahvaltı daha bereketlidir. En önemlisi, işe gidene kadar yaptığınız hareketler onun sindirimine yardımcı olur. İş yerinde kahvaltı gecikebilir, atlanabilir veya kahvaltı sonrası hareket imkânı olmadığı için öğlen saatine acıkmamış olabilirsiniz.

3. Normalin dışında bir vakitte açlık hissettiğinizde 10-12 saat önce ne yaptığınıza bakın (ya öğlen iyi yememişsinizdir ya da aralarda bir şeyler atıştırmışsınızdır.)

4. Çantanızda çerez taşıyın ama sadece öğünlerde yiyin, arada asla yemeyin. Ara öğün yenmeyecek.

5. Lütfen, öğlen yemeğini atlamayın, en önemli öğün öğlen yemeğidir. Bu saatlerde yediğiniz et, sebze ve yağlar gece hormon üretimi ile birlikte bedeninizin yapılanmasında kullanılacaktır.

6. Öğlen yemeğinde tam doymaya özen gösterin ama lütfen akşam acıkmayayım mantığı ile değil, vücudum ne istiyor ve ne kadar istiyor mantığı ile yiyin.

7. Özellikle gece meyve ve salata yemeyin. Çiğ sebze ve çiğ meyve hazmı en zor olan yiyeceklerdir. Gece uykunuzda sizi rahatsız eder ve kaliteli uyuyamadığınız için gece hormon üretip sizi küçültemez. Sabah yorgun ve tok kalkarsınız.

8. Bir gün tatlı yemekle bir şey olmaz. Yeter ki o tatlıyı yedim diye normal yemeğinizi azaltmayın ve ertesi gün kaliteli beslenin.

9. Kilo verip vermediğinizi kontrol etmek için kesinlikle her gün tartılmayın.(Kilo vermekten ziyade küçüleceksiniz)

10. İyi yolda olduğunuzu anlamanın en kolay yolu, ne hissettiğinize odaklanmaktır.

Beden Aklını Kullanarak Geçirdiğimiz 1 Gün

· 07.00-07.30: Uyanma vakti

· 08.00: Kahvaltı: Sabah mutlaka aç uyanmış olmalısınız. Bu doğru yolda olduğunuzun göstergelerinden biridir. Peynir, zeytin, yumurta, çiğ sebze, mutlaka çiğ kuruyemiş (kavrulmamış ve tuzsuz ceviz badem fındık-fıstık), bir avuç kadar meyve, çay, kahve, bitki çayı, süt. En fazla yarım dilim ekmek.

· 12.00-14.30: Öğle yemeği: Etli/etsiz sebze veya bakliyat yemeği, çorba, salata, yoğurt. Ekmek yenmeyecek. Bir-iki avuç kuruyemiş yenebilir. Amaç akşam yemeği yememek olduğu için öğle yemeğinde iyice doymaya özen gösterilmelidir. Yemeğe başlamadan önce su içilmesi sakıncalıdır ancak başladıktan sonra içilebilir. Sabah meyve yenmediyse, öğlen öğününde yiyebilirsiniz. Çorba ya da sulu yemek çeşidinin öğününüzde olmasına özen gösterin. Her ikisi de aynı öğünde yenebilir. Çorbanın ne çeşit bir çorba olduğu önemli değil. Sebze yemeği ve salata zeytinyağlı olabilir, zeytinyağında sınırlama yok. Yemeğin içinde az miktarda bulunan un, pirinç, şehriye ve yine çok az patatesin sakıncası yoktur. Ancak öğle yemeğinde, hamur işi, pilav, makarna, sadece patatesten yapılmış yemekler yenmemelidir. Öğle yemeğinin ölçüsü ¼ et, ¾ sebze ve bakliyat biraz da yağdır.

· 18.00-20.00 arası biraz hareket

· Akşam yemeği: Eğer çok acıkmadıysanız, akşam yemeği yememeniz önerilmektedir. Burada vücudunuzun sesini dinleyip eğer çok acıktıysanız sadece çorba, yoğurt veya pişmiş sebze yemeği yiyebilirsiniz. Unutmayın ki güneş battıktan sonra, salata gibi pişmemiş yiyecekler, meyve, kuruyemiş, et ve etli yemekler yenmeyecek.

· Probiyotik ile bağırsaklarınızı mayalayın: Gece yatmadan önce sindirim sistemimiz ve bağışıklık sistemimiz için çok önemli olan ve her eczanede kolaylıkla bulabileceğiniz probiyotik hap veya tozlardan alabilirsiniz.

· Uyku vakti: Akşam yemeği yemediğiniz için ve gündüz yediklerinizin de sindirimi neredeyse tamamlanmış olduğu için vücudunuz uyku vaktinde yapılanma yapacaktır.

Yemeklerden sonra hemen oturmak yerine 5’er dakikalık yürüyüşler yapın. Evin içinde de yürüyebilirsiniz. Spor maksatlı yürüyüş yapacaksanız vücudun kendi ritminde yürüyün, koşmayın. Su içmeyi ihmal etmeyin.

Bu diyette herhangi bir liste yoktur. Dr. Fevzi Özgönül’ün Hayy Kitap yayınlarından çıkan “Beden Aklıyla Zayıfla” kitabını okumalısınız.

Cuma günleri tartı günümüz olacaktır. O gün herkes aşağıdaki şablona uygun şekilde kilo bildirimini yapmalıdır. Mümkünse her akşam da o günkü menülerimizi yazmalıyız. Herkese başarılar ve iyi küçülmeler.

Kilo bildirimi şablonu:

Başlangıç tarihi:

Başlangıç Kilo:

Geçen Haftaki Kilo:

Bu haftaki Kilo:

Beden:

Spor:

(Bilgiler “Beden Aklıyla Zayıfla” kitabından ve http://www.drfevziozgonul.com internet sitesinden alınmıştır)
Selam lawyer cimmmmm.... Çok güzel bir tipik oldu. Bilgiler için çok Sağol. Hep birlikte zayıflayıp eğleneceğiz. Eline sağlık canım...
Selam arkadaslar ve selam arkadasım law_yer,

İyi ki açtın burayı beklenen gün geldi:) Hayırlı olsun diyorum tekrar. Yeni gelenlere geleceklere de bastan hosgeldin diyorum. Yeni bir hayata yeni baslangıclara hoşgeldiniz. :)
Hoş geldin sea evet yeni başlangıca merhaba...
kendimden biliyorum benim olayım tamamen duygusal. Aç olmadığım halde şekerlemeleri götürebiliyorum. Bu işin kafada bittiği doğru. Ve sayın Özgönülün dediği gibi akşam yemeği olayını yoğurtla halletmeye karar verdim.
Merhaba misisipi hepimiz aynıyız . Ac değiliz ama yiyoruz. Birlikte halledeceğiz. Hoş geldin
sea hoşgeldin canım. missipipi sen de hoşgeldin. ben bugünlük yeme sayfasını kapattığım için menümü yazabilirm.
sabah 8 civarı 1 yeşil elma ve yaklaşık bir avuç çiğ fındık yedim biraz da süt içtim. acelem vardı bu yüzden kahvaltı tam olmadı. Normalde herşeyden yediğimiz güzel bir kahvaltı yapmamız gerekiyor. Öğln 13 civarı 1 kase tavuk çorbası, sulu köfte ve cacık yedim yanında da az pancar turşusu vardı. Yemeğin hemen ardından bir avuç çiğ badem yedim. dün 1 saat yürüyüş yapmıştım ama bugün yürüyecek fırsatım olmadı.
Menün güzel lawyer harikasınnnn
Kitaptan bir alıntı:

Vücudun orjinal yapıyı tekrar oluşturabilmek için tek beklentisi, gerekli şartların tekrar oluşması ve bu yapıyı yapabilecek malzemeye sahip olmasıdır. Bu beklentiyi yerine getirmek için düzgün çalışır vaziyette olmasını istediğimiz ilk sistemimiz, gereksinimlerimizi ve enerjimizi elde ettiğimi ve bedenimizi tekrar yapılandırmak için gerekli yapı taşlarını vücut içine taşıyan sindirim sistemidir.

İkinci adım, orjinal yapının tekrar kurulması ve gerekli malzeme ile vücudun yapılanmasının sağlanmasında koordinatör görevi gören endokrin sistemimiz, yani hormonlarımızın düzgün çalışmasını sağlamaktır.

Bebek beslenmesinde annelere hep ne denir? Bebeğe eti, sütü, yumurtayı, peyniri, yoğurdu, sebzeyi, bakliyatı, meyveyi yeterli miktarda verirsen o bebek sağlıklı büyür. Biz de kendi bedenimizi bu şekilde beslersek her şey yoluna girer. Bedenimiz nasıl büyüme çağında daha fazla enerjiye ihtiyaç duyuyorsa, küçülüp sıkılaşırken, aynı şekilde enerjili ve besleyici değeri yüksek gıdalara ihtiyaç duyacaktır. Vücudumuzun da bu uzun ve zorlu yeniden yapılanma görevini yerine getirebilmesi için ihtiyacı olan malzemeleri sindirim sistemimiz aracılığıyla alabiliriz.

Sağlıklı yaşamaya ve küçülmeye karar verdiysek bu kararı akşamdan uygulamaya koymalıyız. Eğer son olarak bu akşam da yiyelim yarın sabah başlayalım dersek tipik pazartesi sendromunu yaşarız ve bir türlü kendimizi bu yeme düzenine alıştıramayız.Karar verdiğimiz akşam hazmı kolay olan çorba veya hafif bir sebze yemeği ile akşam öğününü geçiştirebilirsek sabah aç olarak uyanır ve çok güzel bir kahvaltı yaparız. Bu kahvaltı acıktığımız için sabah erken saatte olur ve öğlene tekrar acıkırız. Öğlen bu acıkma ile çok daha iyi bir yemek yeyip bu defa akşam bir öncekinden daha az acıkırız.
Birlikte zayıflayacağız. Güzel bilgiler için teşekkürler ...
Kitaptan bir alıntı:

1- Sofranızdaki yiyeceklere bakın, sizce besin değeri olarak en güzel olanından başlayın. Böylece midenizi lüzumsuz doldurmamış olursunuz.

2- Öğlen yemekte sindirimi kolaylaştırmak için çorba içmeye ve çorbayı yemeğin sonunda içmeye özen gösterin.

3- Yemeğe başlamadan önce su içmeyin, yemek esnasında lokma aralarında içebilirsiniz.

4- Et yerken aralarda sebze salata yemeniz sindirimi kolaylaştırır.

5- Yemekte ekmek yemeyin.

6- Tam olarak doymadan sofradan kalkmayın. Bir sonraki öğün için en az 5-6 saat geçmesi gerekmektedir.

7- Meyve yiyecekseniz yemeğin hemen sonunda ara vermeden yiyin..

8- Kahvaltıda meyve yiyecekseniz, kahvaltının sonunda değil arada yiyin.
Detayları Öğrenmek güzel. Tekrar tekrar okuyayım ki hayat felsefem haline gelsin.
merhabalar ;

bende kitabı geçen hafta aldım ve bir günde okudum :) gerçekten çok güzel tam bana göre uygulaması kolay. Geçen hafta salıdan cumartesiye tam olarak uyguladım ve 2,5 kilo verdim ben . pazar günü biraz kaçırdım . dün akşam saat 22:00 'den sonra irmik tatlısı yedim. Bugünde öğle yemeğinde az biraz tatlı kaçırdım :KK43: ama tam gaz devam ediyorum akşam sadece çorba . şişliğim gitti çok rahatladım. hep birlikte devam edelim mi :)
Hoşgeldin tubiley. Uygulayıp verdiğine sevindim. Birlikte devam edelim tabi...
merhabaa
ben de geldim:KK54:
lawyer cığım teşekkür ederim yeni topik için :p
ee kızlar nerede kalmıştık? fazlalıklardan kurtulmaya tam gaz devam kim tutar bizi:KK55::KK55:
Hoş geldinnnnnnn salata yoğurtttt..... Kimse tutamaz bizi....
şimdi yürüyüş zamanı akşam gelip yediklerimi yazacağım görüşmek üzere:KK15:
Sporda üzerine yok. Süpersin
Heyyyy çok mutluyummmm:)) bizim de bir topigimiz var artik..ellerine sağlık lawyer...hep birlikte Zayıflayip sağlıklı olacaz..karataya çok yakın bir beslenme tarzı olduğu için çok benimsedim..
Okey oley oleyyyyy. Sağlıklı olacağız. Mutluyuz zayıfız...
Hayırlı olsun başlık buna benzer bir diyete başladım yaklaşık 25.gündür sadece ek ekmek var cavdar ekmeği birer dilim ve yemek sonrası muz üzüm harici meyve hemen arkasından yenilecek şekilde başarılı bir yöntem bence bu sistem ara öğün olmadan 3.öğün,kolay gelsin herkese
Hoş geldin Member verebildin mi? Ya da ne kadar verdin ?
1 dilim ekmek,peynir,yumurta,1 elma

Balık, salata,1 havuç, 1 mandalina

Yoğurt
Afiyetle felluzcum
Selamlar herkese,
Tşkler arkadaşlar yine beraber birlikte çok güzel bir beslenme Programını uygulayabileceğiz çok Heyecanlı bir Gun oldu.

Sabah : peynir,
8 Zeytin,
yumurta
Domates
8 badem Çiğ
Azıcık tereyağı
Mandalina

Öğle:
Tavuklu sebze yemeği
Badem
Yoğurt
Tarhana Çorbası az -
bu en son içildi sindirimi kolaylaştırsın diye

Aksam : tarhana Çorbası

Cay
Bugün 1 saat Yürüdüm
Su da 2 lt ye yakın içildi.

Herkese iyi geceler :)
Afiyet olsun canım
günaydın
dün erken uyudum yazamadım
sabah yumurta peynir zeytin 1 küçük dilim börek cısss:KK43:
öğle 2 küçük baget
akşam 1 tabak zyağlı bakla ve 1 bardak yoğurt

sabah 30 dk pilates akşam 50 dk yürüyüş
2 lt su
Afiyet olsun cnm neyse Börek ilk günün hatrına olsun..
kızlar nerelerdesiniz
ben ebruyla pilatesimi yaptım geldim:KK49:
Çok iyi... Süpersin
Selam herkese,

nasıl gidiyor? salata_yogurt selam? nasılsın?

Nihayet telefondan da bağlanabildim:)
Şifre değiştirme butonu yok mu kolay bir şifre bulmam lazım telden girebilmek için şifre sıfırladım bu sefer bilgisayardaki silindi yeni şifre istesem bu gidecek
tamam bu işi de hallettim

kadınlar kulübünün mobil uygulamasını niye kldırmışlar acaba telden her girmek istediğimde google a mı yazıcam kısa yol yapma şansım var mı?

iyiyim canım bugün 1 dilim pizza kaçamağım olmasa daha iyi olacaktım:oops:ilk gün menün harika!

lawyercım tartı günümüz hangi gün olacak belirledin mi?
Evet cuma olsun mu?
profil resmimi nasıl buldunuz?
frida kahlo
Çok güZel salata yoğurt...
süper :) cok güzel bir secim bence de

salata_yoğurt profil fotoğrafına bayıldım. Felluzcum hoşgeldin. Aramıza yeni katılan arkadaşlar da hoşgelmişler. Tartı günü için Cuma diye yazmıştım en başa ama bu Cuma mı başlayalım haftaya Cuma mı sizler de fikrinizi söyleyin.
Bugünkü menüm:
8.30 kahvaltı: 1 yumurta, 7 zeytin, 1 kase yoğurt, 1 elma, 1 avuç fındık
13.00 öğle yemeği: 1 kase tarhana çorbası, 1 tabak keşkek
40 dk yürüyüş
Sabah bir kase yoğurt,öğlen tavuk ızgara,yanları ile 5.6.dal maydonoz vir dilim cavdar ekmeği arkasından hemen elma, bir fincan yaşil çay
Afiyet olsun . Yoğurt yeterki oldu mu?
Sabah sadece yoğurt mu yedin yeterli oldu mu?
Yaşın kilon boyun hedefin nedir?

Lawyer cuma diye yazdığını görmemişim
Bence bu cuma liste hazırlamaya başlayalım artık ne kadar eksildiysek:))
Ben Varım listede....
Bugünkü menüm
1 yumurta
1 dilim peynir
12 zeytin
1 avuç fıstık
Greyfurt suyu

Öğle
1 tabak zyağlı bakla
1 kase yoğurt
1 dilim pizza cıss ( ince hanur)
1 avuç fıstık

Akşam 1 kase çorba

Sabah pilates yaptım akşam yürüyüş yapamadım yağmur vardı
2 lt su
boyum 1.65 kilom başlarken 72.,idi şimdi 67,bugün dışarda işerim vardı o yüzden dışarıda en kolay bulduğum sabah kahvaltısı bu idi yetti diyete başlayalı oldu bayağı midem küçüldü galiba:)))) 5.saattte bir yiyorum arada nescafe içtim oda beni tok tutar şekersiz bu arada kahvem,hedef kilom 60 inşallah
hedefe ulaşman dileğiyle ...

Kızlar herkesin yazısına cevap vermeye çalıştım . Şımarık çocuklar gibiyim. Mutkuyum ... Birlikte olmak çok güzel ... Iyi ki varsınız. Law yer iyi ki açtın. Hep beraber zayıflauacağızzzz....

Süpersin neredeyse yolu yarılamışsın kalanları da hepberaber vereceğiz

akşam son öğünüm bir layt dardanel ton balığı,bir dilim çavdar ekmeği,bir dilim hemen arkasından ananas,
herkese kolay gelsin arkadaşlar bol eksiler.

Sağlıklı yağları yemekten çekinme hem uzun süre tok kalırsın hem de sindirim sistemin rahatlar

Selam lawyer cimmmmm.... Çok güzel bir tipik oldu. Bilgiler için çok Sağol. Hep birlikte zayıflayıp eğleneceğiz. Eline sağlık canım...

Hoş geldin sea evet yeni başlangıca merhaba...

Merhaba misisipi hepimiz aynıyız . Ac değiliz ama yiyoruz. Birlikte halledeceğiz. Hoş geldin

Menün güzel lawyer harikasınnnn

Birlikte zayıflayacağız. Güzel bilgiler için teşekkürler ...

Detayları Öğrenmek güzel. Tekrar tekrar okuyayım ki hayat felsefem haline gelsin.

Hoşgeldin tubiley. Uygulayıp verdiğine sevindim. Birlikte devam edelim tabi...

Hoş geldinnnnnnn salata yoğurtttt..... Kimse tutamaz bizi....

Sporda üzerine yok. Süpersin

Okey oley oleyyyyy. Sağlıklı olacağız. Mutluyuz zayıfız...

Hoş geldin Member verebildin mi? Ya da ne kadar verdin ?

Afiyetle felluzcum

Afiyet olsun canım

Afiyet olsun cnm neyse Börek ilk günün hatrına olsun..

Çok iyi... Süpersin

Evet cuma olsun mu?

Çok güZel salata yoğurt...

Afiyet olsun . Yoğurt yeterki oldu mu?

Ben Varım listede....

hedefe ulaşman dileğiyle ...

Kızlar herkesin yazısına cevap vermeye çalıştım . Şımarık çocuklar gibiyim. Mutkuyum ... Birlikte olmak çok güzel ... Iyi ki varsınız. Law yer iyi ki açtın. Hep beraber zayıflauacağızzzz....
Evet canım hepimiz tekrar biraraya gelmenin heyecanını yaşıyoruz yeni arkadaşlarla daha da şenlenecek topiğimiz :)

Süpersin neredeyse yolu yarılamışsın kalanları da hepberaber vereceğiz

Sağlıklı yağları yemekten çekinme hem uzun süre tok kalırsın hem de sindirim sistemin rahatlar

günde 2.yemek kaşığı yağa izin var diyetimde bir elma mutlaka var arkadaşım,inşallah vereceğiz herkes kolay gelsin

kendimden biliyorum benim olayım tamamen duygusal. Aç olmadığım halde şekerlemeleri götürebiliyorum. Bu işin kafada bittiği doğru. Ve sayın Özgönülün dediği gibi akşam yemeği olayını yoğurtla halletmeye karar verdim.

merhabalar ;

bende kitabı geçen hafta aldım ve bir günde okudum :) gerçekten çok güzel tam bana göre uygulaması kolay. Geçen hafta salıdan cumartesiye tam olarak uyguladım ve 2,5 kilo verdim ben . pazar günü biraz kaçırdım . dün akşam saat 22:00 'den sonra irmik tatlısı yedim. Bugünde öğle yemeğinde az biraz tatlı kaçırdım :KK43: ama tam gaz devam ediyorum akşam sadece çorba . şişliğim gitti çok rahatladım. hep birlikte devam edelim mi :)

Tubiley ilk hafta için çok iyi sonuç almışsın tebrikler kaçamaklar zamanla bitecek yeter ki bîr kaçamak yaptın diye vazgeçme

Yaşınız kilonuz hedefiniz nedir kızlar

günde 2.yemek kaşığı yağa izin var diyetimde bir elma mutlaka var arkadaşım,inşallah vereceğiz herkes kolay gelsin
Sen başka bir diyet yapıyorsun o zaman bu diyette sabah ve öğlen kuvvetli beslenerek akşamı mü kün olduğunca pas geçmek meyveyî sabah veya öğlen yemek gerekiyor ve ekmek yenecekse de kahvaltıda 1 dîlim kadar var tabi bütünbunların bir mantığı da var

Sen başka bir diyet yapıyorsun o zaman bu diyette sabah ve öğlen kuvvetli beslenerek akşamı mü kün olduğunca pas geçmek meyveyî sabah veya öğlen yemek gerekiyor ve ekmek yenecekse de kahvaltıda 1 dîlim kadar var tabi bütünbunların bir mantığı da var

Mantığı bu diyete benziyor canım demek istediğim bu yöntem işe yarıyor

hayirli aksamlar bayanlar,bende araniza katilabilir miyim? karataya kafayi takmis fakat yumurtayiyemedigimden birtürlü uygulayamadim bu beslenme tarzi karatayacok benziyor sadece biraz daha esnek haligibi uygulamasi daha kolaya benziyor.ben almanyadayasiyorum burda okul tatili var pazartesiye kadar o yüzden erken kalkamiyorum :) pazartesiye kadar alistirma yapip pazartesi tambaslarim insallah zaten pteside arkadaslasabahlari yürüyüse basliycaz RAbbim izin verirse. bi kac sorumolacak
yemekten hemen sonra yürüyüsyapmak sakincali midir?
aralarda kahveyi sütlü icebiliyormuyyuz?

bu arada 30 yasinda 3 oglan annesiyim en ufaklarihenüz 7 aylik emziriyorum ve 84 kiloyum :KK43:

hayirli aksamlar bayanlar,bende araniza katilabilir miyim? karataya kafayi takmis fakat yumurtayiyemedigimden birtürlü uygulayamadim bu beslenme tarzi karatayacok benziyor sadece biraz daha esnek haligibi uygulamasi daha kolaya benziyor.ben almanyadayasiyorum burda okul tatili var pazartesiye kadar o yüzden erken kalkamiyorum :) pazartesiye kadar alistirma yapip pazartesi tambaslarim insallah zaten pteside arkadaslasabahlari yürüyüse basliycaz RAbbim izin verirse. bi kac sorumolacak
yemekten hemen sonra yürüyüsyapmak sakincali midir?
aralarda kahveyi sütlü icebiliyormuyyuz?

bu arada 30 yasinda 3 oglan annesiyim en ufaklarihenüz 7 aylik emziriyorum ve 84 kiloyum :KK43:
Merhaba hoşgeldin . Tabiki de katılabilirsin. Benim de karatay geçmişim var. Verebildim ama Karatayla. Benim de 2 oğlum vae. Bu diyetlerin en güzel yanı emzirmeyi etkilememesi . Yavaş yavaş bedeni alıltır. Pazartesi tamamen başlarsın. Tekrar hoşgeldin aramızaaaa

X