Dr. Fevzi Özgönül'ün Beden Aklıyla Zayıflama Yöntemi

günaydın arkadaşlar:KK54:

hayirli aksamlar bayanlar,bende araniza katilabilir miyim? karataya kafayi takmis fakat yumurtayiyemedigimden birtürlü uygulayamadim bu beslenme tarzi karatayacok benziyor sadece biraz daha esnek haligibi uygulamasi daha kolaya benziyor.ben almanyadayasiyorum burda okul tatili var pazartesiye kadar o yüzden erken kalkamiyorum :) pazartesiye kadar alistirma yapip pazartesi tambaslarim insallah zaten pteside arkadaslasabahlari yürüyüse basliycaz RAbbim izin verirse. bi kac sorumolacak
yemekten hemen sonra yürüyüsyapmak sakincali midir?
aralarda kahveyi sütlü icebiliyormuyyuz?

bu arada 30 yasinda 3 oglan annesiyim en ufaklarihenüz 7 aylik emziriyorum ve 84 kiloyum :KK43:

hoşgeldin aramıza
biz de 5 eski karataycı arkadaş olarak bu topiği açtık karatay glisemik indeks ve leptin konusuna vurgu yapıyor Fevzi Özgönül de bunlara ek olarak yeme saatleri ve sırasına da vurgu yaparak sidirim sisteminin sağlıklı çalışmasıyla sağlıklı kilo verilebileceğini söylüyor
bu nedenle gönül rahatlığıyla bu beslenme şeklini uygulayabilirsin

aralarda sütlü kahve içebilirsin ama sütünü biraz az koyarsan daha iyi olur süt az da olsa insülin salgılatıyor
rahatsızlık hissetmezsen yemekten sonra yürüyebilirsin sindirime de yardımcı olur:KK66:

Kızlar günaydın güzel bir kahvaltı beni bekler.

canımm süpersin:KK9: ne kadar erken o kadar iyi ben biraz geç kaldım bugün

Günaydın kızlar,

Nasılsınız? Nasıl gidiyor? Ben son gunlerde hastalaıktan basımı kaldıramıyorum. Surekli burun akıntısı bas agrısı, sinizit benzeri agrılar allerjik mi ne bilemiyorum.

Yeni gelenlere hoşgeldiniz diyorum. İnsallah guzel ve glenceli bir sekilde saglıga merhaba diyeceğiz. :)
Dün cok güzel bir sekilde devam ettim.
Menumu paylaşayım.

Sabah :
Peynir, 10 zeytin
Domates,
Maydanoz,
Dereotu, kuzu kulagı gibi yesillikler
10 badem
Bir parca ekmek

Ogle:
Az kapuska
Tavuk
Yogurt
Salata
UStune kivi ve corba

Aksam:
tarhana corbası az peynir

yatmadan once de
az sutlu nesacafe

22:00 gibi de cocukları yatırırken uyumusum.

Bu arada akşam içmeyi planladığım çorbayı içemedim biraz boğazım ağrıyor yatmadan süt içeceğim
gecmiş olsun sana da canım :)

hayirli aksamlar bayanlar,bende araniza katilabilir miyim? karataya kafayi takmis fakat yumurtayiyemedigimden birtürlü uygulayamadim bu beslenme tarzi karatayacok benziyor sadece biraz daha esnek haligibi uygulamasi daha kolaya benziyor.ben almanyadayasiyorum burda okul tatili var pazartesiye kadar o yüzden erken kalkamiyorum :) pazartesiye kadar alistirma yapip pazartesi tambaslarim insallah zaten pteside arkadaslasabahlari yürüyüse basliycaz RAbbim izin verirse. bi kac sorumolacak
yemekten hemen sonra yürüyüsyapmak sakincali midir?
aralarda kahveyi sütlü icebiliyormuyyuz?

yemekten hemen sonra degil de bir saat sonrasında olabilir. Ama kitabında en guzeli aksam yemeginden onceki saatlerde yapılmasını sindirilmesi acısından tavsiye etmektedir.
Aralarda cok cay kahve tuketin dememekte. Zaten ara ogun bulunmamakta bu beslenmede. Yatmadan bir kac saat once sutlu kahve icilebilir. Yatmadan sutte icebilirsiniz. demekte. Bulabilirseniz kitabı okumanızı da oneririm guzel bilgiler var.
Hoşgeldiniz bu arada :)

bu arada 30 yasinda 3 oglan annesiyim en ufaklarihenüz 7 aylik emziriyorum ve 84 kiloyum :KK43:

Kızlar günaydın güzel bir kahvaltı beni bekler.

afiyet olsun :)

Hepinize tesekur ederim bu diyetinen uygulanabilir tarafi yemeklerdeki az miktarda pirinc v.s nin yasak olmamamsi boylelikle her gittigimiz yerde diyet muhabbetine girmeden devam edebiliriz :)

evet orası en guzeli. Zaten gittiğiniz yerde sakın diyet yaptıgınızı dikkat ettiğinizi soylemeyin demekte.
Yoksa insanlar uzerine cok gelir sizi sıkarlar. Cok fazla caktırmadan :) yenebilecekleri yiyebilirsiniz. Güne gittiniz cok az ksıır ve az bir dilim borek gibi. Ama sonraki ogun mutlaka kaldıgı yerden devam edilsin ve bu her gun tekrarlamanmaması kaydı ile. Yoksa kuculemezsiniz. Bir de bunu hareketle desteklerseniz süper olur.

Günaydın kizlar dün çok yoğundum yazamadım..yeni gelen arkadaslara hoşgeldiniz diyorum..dün mönüm şöyleydi:

Yumurta
zeytin
peynir
badem
portakal

Çorba
taze fasulye
2 küçük lahmacun (biraz cisss:))
Salata
1 elma

Çorba
yoğurt.

Herkese merhaba. İşlerden vakit bulup anca girebiliyorum. Kahvaltımı saat 8 buçuk gibi yaptım henüz aç olmamanın mutluluğu içindeyim. Regl dönemine girdiğim için bende bir eksilme olduğunu sanmıyorum ancak yarın başlayalım o zaman tartı günü partisine :KK6::KK73:

Bu arada ne güzel aramıza yeni katılan arkadaşlar da olmuş. Hepiniz hoşgeldiniz. Ben vakit buldukça kitaptan alıntılar yapacağım. Hem bilgilerimiz taze kalsın hem de kitabı okuyamayanlar faydalansın. Gerçi o kitabı eline alınca bir akşamda bitirebiliyorsun o ayrı konu :KK66:
Yeni gelen arkadaşlar günlük menülerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Tubiley ilk hafta için çok iyi sonuç almışsın tebrikler kaçamaklar zamanla bitecek yeter ki bîr kaçamak yaptın diye vazgeçme

Yaşınız kilonuz hedefiniz nedir kızlar

Çok teşekkür ederim evet iyi bir sonuçtu ama sanki aldım birazcık. İlk 63,5 Kilo ile başladım geçen hafta salı pazar günü 60,5 çıktım şok oldum tabi ama şimdi 61,4 çıkıyorum geri mi aldım ne anlamadım :S ben birde sık sık tartıya çıkıyorum kendimi tutamıyorum oysa ki kitap çıkmayın diyor çıkınca da morelim bozuluyor aslında kendimi hafiflemiş hissediyorum. Birde ben göbek eriten yoğurt kürü yapıyorum .

hedefim 55 olmak ve hazirana kadar olmak off inşallah olur

Çok teşekkür ederim evet iyi bir sonuçtu ama sanki aldım birazcık. İlk 63,5 Kilo ile başladım geçen hafta salı pazar günü 60,5 çıktım şok oldum tabi ama şimdi 61,4 çıkıyorum geri mi aldım ne anlamadım :S ben birde sık sık tartıya çıkıyorum kendimi tutamıyorum oysa ki kitap çıkmayın diyor çıkınca da morelim bozuluyor aslında kendimi hafiflemiş hissediyorum. Birde ben göbek eriten yoğurt kürü yapıyorum .

Bence Haziran'a kadar rahat verirsin. Yeter ki bozma :KK66:

Kızlar Birde ben öğlen iş yerinde yiyorum ama çok güzel değil çorba mutlaka var ve güzel ama yanında salata meyve vs yok yemekte hergün değişiyor sebze et bakliyat vs. Ben bu nedenle saat 4-5
Bence Haziran'a kadar rahat verirsin. Yeter ki bozma :KK66:

ay inşallah arada tatlı krizlerim geliyor pazartesi akşam dayanmadım ama saat 22:00 den sonra yedim
salı günü de öğlen çok az sütlü tatlı yedim :S

Hepinize tesekur ederim bu diyetinen uygulanabilir tarafi yemeklerdeki az miktarda pirinc v.s nin yasak olmamamsi boylelikle her gittigimiz yerde diyet muhabbetine girmeden devam edebiliriz :)
Evet bence de en iyi tarafı bu :)
Günaydın kızlar,

Nasılsınız? Nasıl gidiyor? Ben son gunlerde hastalaıktan basımı kaldıramıyorum. Surekli burun akıntısı bas agrısı, sinizit benzeri agrılar allerjik mi ne bilemiyorum.

Yeni gelenlere hoşgeldiniz diyorum. İnsallah guzel ve glenceli bir sekilde saglıga merhaba diyeceğiz. :)
Dün cok güzel bir sekilde devam ettim.
Menumu paylaşayım.

Sabah :
Peynir, 10 zeytin
Domates,
Maydanoz,
Dereotu, kuzu kulagı gibi yesillikler
10 badem
Bir parca ekmek

Ogle:
Az kapuska
Tavuk
Yogurt
Salata
UStune kivi ve corba

Aksam:
tarhana corbası az peynir

yatmadan once de
az sutlu nesacafe

22:00 gibi de cocukları yatırırken uyumusum.
Geçmiş olsun sea havalar dengesiz gidiyor kendimize dikkat edelim :KK66:
Menün çok güzel olmuş lahana bitmeden bir kapuska da ben yapayım :)

Kızlar Birde ben öğlen iş yerinde yiyorum ama çok güzel değil çorba mutlaka var ve güzel ama yanında salata meyve vs yok yemekte hergün değişiyor sebze et bakliyat vs. Ben bu nedenle saat 4-5

ay inşallah arada tatlı krizlerim geliyor pazartesi akşam dayanmadım ama saat 22:00 den sonra yedim
İlk giden kilolar genelde ödem oluyor sabırla devam edersen hedefe ulaşırsın yaş faktörü de önemli kaç yaşındasın 20 li yaşlardaysan çok daha kolay olur
Çantana çiğ kuruyemiş koy öğle onu ye salata ve meyveden daha değerli ve doyurucu
Tatlı konusuna gelirsek unutma ki tatlı tatlının mayasıdır illa yiyeceksek 22 den sonra yenmesinin sindirim açısından daha doğru olfuğunu söylüyor hoca ancak unutma ki glisemik indexi yüksek bir gıda aldığımızda insülin hormonu salgılanacak ve yağ yakan leptin hormonunun salınımı ertelenecektir tatlı krizlerinde tarçınlık ılık süt içersen daha doğru birşey yapmış olursun

Bugünkü menüm
Sabah biraz geç kaldım kahvsltı için fazla yemek istemedim
2 greyfurt
1 avuç çiğ yerfıstığı
1 lokma gözleme

Öğle bolca salata
1 tabak zyağlı bakla( nihayet bitti:))
1 kase yoğurt
Yarım avuç fıstık

Sabah pilates akşam 40 dk yürüyüş
2 lt su

günaydın kızlar
ilk bildirim benden olacak

rumuz: salata_yoğurt
başlangıç tarihi: 6 mart
başlangıç kilo: 70 kg
bu hafta: 69.2 kg
fark: 800 gr
yüzde: % 1,14
beden: 40-42
spor: pilates-yürüyüş

benim gibi zor veren biri için müthiş bir sonuç :21:umarım herkes güzel kilolar vermiştir

günaydın kızlar

benim gibi zor veren biri için müthiş bir sonuç :21:umarım herkes güzel kilolar vermiştir

Yupppiiiiiii :KK73::KK73: ayy nasıl sevindim anlatamam. Kendim için üzülüyordum ama unuttum şu an.

Herkese günaydın. ben de kilo bildirimimi yapayım da ibret alın :KK70::KK70:
rumuz: law_yer
başlangıç tarihi: 9 Mart 2015
başlangıç kilo: 64.1 kg
bugün: 64.4 kg
fark: +300 gr
beden: 40
spor: iki gün yürüdüm geri kalan günlerde saldım :KK20::KK20::KK62:

Günaydın kızlar yalasın bizim tipik diyerek güne başlıyorum .bieazdan bildirimimi yapacağım. Şunu Söyleyeyim çok mutluyum dostlarla hem muhabbet hem diyet çok güzel .. Hep birlikte vereceğiz. Dün sabah 1 yumurta 5-6 zeytin biraz peynir yedim. Saat 14:30 gibi biraz CIs ama azıcık pilav yedim. 2 kocaman bardak ayran içtim. Bol bol su içtim. Akşam da biraz yoğurt yiyerek ve tartıyı düşünerek yattım. Sabah uyandığımda 90,4 ten 89,7 ye düştüğümü gördüm. Mutlu oldum

Tubiley ben de dışardayım öğleyin ama en a hasarla aktarırsak daha iyi olacak sanırım.
Bugünkü menüm
Sabah biraz geç kaldım kahvsltı için fazla yemek istemedim
2 greyfurt
1 avuç çiğ yerfıstığı
1 lokma gözleme

Öğle bolca salata
1 tabak zyağlı bakla( nihayet bitti:))
1 kase yoğurt
Yarım avuç fıstık

Sabah pilates akşam 40 dk yürüyüş
2 lt su
Afiyet olsun.
günaydın kızlar

Azmin zaferi
Harikasınn......ben de bildirim yapıyorum hemen ...

Günaydın kızlar yalasın bizim tipik diyerek güne başlıyorum .bieazdan bildirimimi yapacağım. Şunu Söyleyeyim çok mutluyum dostlarla hem muhabbet hem diyet çok güzel .. Hep birlikte vereceğiz. Dün sabah 1 yumurta 5-6 zeytin biraz peynir yedim. Saat 14:30 gibi biraz CIs ama azıcık pilav yedim. 2 kocaman bardak ayran içtim. Bol bol su içtim. Akşam da biraz yoğurt yiyerek ve tartıyı düşünerek yattım. Sabah uyandığımda 90,4 ten 89,7 ye düştüğümü gördüm. Mutlu oldum

Tubiley ben de dışardayım öğleyin ama en a hasarla aktarırsak daha iyi olacak sanırım.

Afiyet olsun.

Azmin zaferi
Harikasınn......ben de bildirim yapıyorum hemen ...

Canımmm çok sevindim senin için de. Sanırım ben regl olacağım için artı çıktım. Neyse artık bu da bizim kaderimiz deyip kabulleniyorum

Herkese günaydın. ben de kilo bildirimimi yapayım da ibret alın :KK70::KK70:
rumuz: law_yer
başlangıç tarihi: 9 Mart 2015
başlangıç kilo: 64.1 kg
bugün: 64.4 kg
fark: +300 gr
beden: 40
spor: iki gün yürüdüm geri kalan günlerde saldım :KK20::KK20::KK62:

Neyse olsun lawyer başaracağız. Yılmak yok ..✌️✌️✌️✌️

• Beğen
Reactions: sea
X