Dr.Cevat Bayrak ile ağrısız HSG deneyimim

isabel

Kuzey Ege
Yönetici
Super Moderator
Anneler Kulübü
6 Mart 2012
17.733
27.592
48
Kadın Doğum doktorum benden HSG (Histerosalpingografi ) yani rahim filmi istedi ve ECHOMAR dan Dr.Cevat Bayrak beye yönlendirdi..Ertesi gün için randevum alındı..

Eski bir ameliyat hemşiresi olmama,daha önce küçük çaplı jinekolojik bazı işlemler geçirmiş olmama rağmen endişe duydum.Endişem HSG sırasında duyacağım ağrı ile alakalıydı..İşlemin adı her ne kadar ağrısız rahim filmi olsada insan yinede korkuyor..

O gün internetten Cevat beyin bu konu ile ilgili videolarını izledim.Bu alanda en iyisi olduğuna dair yazılar ,yorumlar okumuş olsamda bunlar bile rahatlatmaya yetmedi.Okuduğum yorumlarda ve yazılanlarda regl ağrısı benzeri bir ağrı duyacağım da yazıyordu ama işte insanı bilinmez bir ağrı konusunda hiçbirşey rahatlatmıyor...

Ertesi gün ECOMAR a gittik.Danışma kaydımızı oluşturulurken Cevat Bey yanımıza gelerek bizimle tanıştı.Hafızası ile bana ilk şaşkınlığı yaşattı.Eşim ile 10 yıl önce birkez görüşmüş olmasına rağmen onu hatırladı .

Kaydım oluşturulduktan sonra hemşire arkadaşım beni içeri aldı.Önce soyunma kabininde hasta önlüğü ve terlik giymem ve bone takmam istendi.Oldukça temiz bir yer olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.

Daha sonra işlem yapılacak salona ve işlem yapılacak masaya alındım.Cevat bey beni bekliyordu.Yapacağı işlem ile ilgili bilgiler verip samimi ve sıcak tavırları ile beni rahatlatmaya çalıştı ve güvenle masaya uzandım . Sonrasında da tamam işlemimiz bu kadar denildiğini biliyorum.İnanılmaz büyük bir şaşkınlık yaşadım .Ağrı olacaktı ama hiç olmaması,hiç birşey hissetmemek beklediğim şeyler değildi.Çok ama çok şaşırdım.Kullanılan cihazların son model teknolojik cihazlar olması da bu sonuçta etkiliydi.C kollu makine kullanıldığından ve cihaz her pozisyonda film çekimini sağladığından rahimi itip,çekiştirmeye gerek kalmıyor..

Sonra kalktım giyindim ve raporu ve filmi aldık Cevat bey ile görüşüp ayrıldık.Bu aşamada da sonucu değerlendirecek kişi Kadın doğum doktorum olmasına rağmen rapor edilen sonuç hakkında kısa birde bilgi verdi.''Herşey yolundaymış,herhangi bir patolojiye rastlanmamış ...''

Diyeceğim şu ki evet işlem ağrısız ,kanamasız..Ama bunu sağlayan yaptırdığınız yerin,kullanılan cihazların kalitesi ve en önemlisi de yapan kişinin bilgi ve tecrübesi.Cevat beyin yapılan bütün iyi yorumları ve alanında bir numara olmasının hakkını verdiğini birebir görüp yaşayarak kesinlikle onaylıyorum.Başarı asla tesadüf değildir...

19-01-2021 Aradan geçen 4 yıldan sonra bir kez daha yine Cevat Bayrak ile ağrısız hsg deneyimim oldu yaklaşık 2 hafta önce.Yeni bir konu açıp birkez daha tecrübelerimi yazmak istedim.Ama 2017 de yaşadığım ve yazdığım bu tecrübeyi öylesine doğru ve güzel anlatmışım ki o memnuniyette değişen birşey yok.Sadece bir kez daha ağrısız ,konforlu ve güvenilir bir elden memnuniyetle ayrıldığım bir HSG deneyimi daha yaşadım...Dr.Cevat Bayrak samimiyeti,tecrübesi,kullandığı teknik ve cihazlarla alanında kesinlikle tek isim.Öylesine gönül rahatlığı ile önerebilirim ki asla endişe ve korku duymayın...

Son düzenleme:
Öneriler üzerine ve araştırmalarım sonucu echomar merkezi buldum. Bursada yasıyorum ve c kollu ağrısız teknolojiyi çok araştırmama rağmen bursada bulamadım. Anestezi de almak istemiyordum. Hakikaten düzgün çalışan bir merkez; sol tüpüm tıkalıydı açma işlemi sadece küçük bir adet sancısı yarattı. Sonrasında Ortaköy'e gittik gezmeye eşimle
Doktor bey de gayet etik ve rahatlatıcı bir ilişki kuruyor;işlem sırasında yeterli açıklamayı yapıyor ve sorunuz olup olmadığını da soruyor.
Açıkcası iyi ki yola rağmen echomara gittim.

Sisli Echomar'da ben de Cevat Bey'e cektirdim. Sifir agri ve sifir aci.islem 2 dakika surdu. 5 dakika sonra da sonucu aldim. C kollu cihaz ile rahim filminden korkmayin :))))

Geçen sene dış gebelik ameliyat sonrası echomar Cevat bey ile telefonda görüşüp randevu aldım beni çok rahatlattı. İşlem sırasında Cevat beyi bekliyordum ancak kendisini hiç göremedim. Neye göre ya da kime göre kendisi işlem yapıyor bilmiyorum işlem ağrısız yapıldı , ama telefonda kendisiyle görüştüm ve kendisinin yapacağını düşünüyordum. Raporla ilgili de herhangi bilgi veren olmadı raporda sağ tüpüm ameliyat nedeniyle kapalı sol tüpüm ise sorunsuz açık olarak yorumlanmıştı. Korunmayı bıraktım 3 ay sonra hamile kaldım ve yine dış gebelik üstelik bu defa açık olan sol tüpümdeydi. Allah'ın takdiri böyle diyorum ama sizlerin yazdıklarını okuyunc neden bana da işlemi Cevat bey yapmadı ? Şuan bunu sorguluyorum o Zaman demekki kendisi yapmıyor diye düşünmüştüm ama sizleri Cevat bey yapmış.bu sene yine hsg çekilmem gerekecek ( artık sol tüpüm yok sağ tüp kapalı , normal yolla hamile kalsam bile dış gebelik olacak . Doğal yolla çoçuğum olmayacak maalesef)ve ben yine echomar düşünüyordum ta ki sizin yorumlarınızı okuyana kadar. Neden bazısına kendi işlem yaparken bana başkası işlem yaptı ? Üstelik telefonda teyitleşmiştik.
İşlem kısa sürüyor ve ağrısız.

Allah kolaylık versin.benimde dış gebelik oldu.sağ tüp kapandı.sol tüp açık.Rahim filmi istendi yine acayip korkuyorum.ilki çok acı bir tecrübe olmuştu benim için bayılmışım çekilirken.ayıldığımda istifra istifra içim dışıma çıktı.1 hafta ağrım oldu.açık ameliyat olmuştum çok yapişikliklarim olmuş.şimdi nerde çekinicem bilmiyorum.

Yalnız sizin iki tüpünüzde kapalı ise neden rahim filmi cekineceksiniz anlamadım!!!!!

Geçmiş olsun ,Benim de ilk ameliyatım açık ameliyattı malesef.
Artık doğal yolla çocuğum olmayacak tüp Bebek yaptırmam gerekli onun için rahim filmim olması gerekiyormuş.özelden msj atarım

iyi günler bende pazartesi günü devlet hastanesinde HSG çekimi yaptırdım sol tüpüm kapalı çıktı ve sitresden ne yapıcağımı şaşırdım araştırmalar sonucu internette Echomar Dr.Cevat Bayrak beyi buldum bugün sabah erkenden gittim kendisi gerçekten çok ilgili ve çok yardımcı oldu ve sol tüpüm açıldı çok şükür allah razı olsun kendisi ve çalışanlardan .O yüzdentüpüm tıkalı diye hemen üzülmeyin bence başka bir yerde daha yaptırmakta fayda var.

inş bende gelicem sırf cevat bey de film çektirmek için benim 2 tüpümde tıkalı

Siddetle cevat beyi tavsiye ederim.aci sifir.sadece ilac verirken tuplere hafif adet sancisi oluyorsunuz.ve normal hayatiniza devam ediyorsunuz.sol tupum tikaliydi.normalde 2 dakikalik islem 5 dakika oldu.cok ugrasti sol tupumu acmak icin.tavsiyem 3 kurus fazla olsun ama en iyisi olsun.iyikide tercih etmisim

Bugün dr cevat bayraktar ile hsg çekimim oldu şunu diyebilirim ki tek kelimeyle mükemmel. Benim gibi vajinusmuslu hastayla bu kadar ilgilenmesi ve işinin ehli olması tartışılmaz. Allah ondan bin kere razı olsun. Asla düşünmeyin direkt gidin. Hem doktor hem psikolog. İyi ki var

Bugün dr cevat bayraktar ile hsg çekimim oldu şunu diyebilirim ki tek kelimeyle mükemmel. Benim gibi vajinusmuslu hastayla bu kadar ilgilenmesi ve işinin ehli olması tartışılmaz. Allah ondan bin kere razı olsun. Asla düşünmeyin direkt gidin. Hem doktor hem psikolog. İyi ki var

Kızlar merhaba forum dan uzakta çeşitli arayışlara girdim eski konulara girerseniz görürsünüz
İki tüp um kapalı idi açmak için çok uğraştım hacamat sülük buhar üstüne oturma çeşitli bitki kürleri dualar
Tabi açılmadı ta ki 1 yıl önce burada @duaci arkadaşımın mesaj atması ile hayatım değişti rabbim ne muradi varsa versin inşallah
İnternet de tanıştık onun iki tüp u de açıldı tabi benim için imkansız gördüğüm birşeydi detayları sordum oda aynı benim gibi bir sürü şey denemiş en sonunda doktoru vesilesi ile Echomar a gitmiş ve sonunda mucize şeklinde açılmış
Ben araştırdım ancak maddi imkan yönünden beni zorlayacak birşeydi ancak 1 yıl sonunda karar verdim ve 9 mayıs perşembe gün alıp gittim akşam gitmeden ısırgan buharına oturdum üstüme kaşıklarima 5 tane sülük attım yumuşaması için
Dua zikir ya fettah ile sabah çıktık gittik görüştük çok samimi bir ortamdı sonra heyecan ile işlem başladı cevat bey geldi dünya tatlısı bir doktor
Durumu anlattım inşallah sana da güzel haber veririz dedi aleti taktığını bile hissetmedim ilk normal rahim filmi çekildi kapalı çıktı daha sonra selektif salpingografi yapacağız dedi yani özel bir kateter ile tüp içine girip sıvı verilme işlemi
Ve başladı sol tüp açıldı ben şok
Saniyeler sonra sağ tüp açıldı
Duygularım tarif edilemez cevat hoca tebrik etti ve işlem bitti acı falan olmadı sadece sıvı verilirken çok ince bir sizi oldu
Ama eski tecrübeme göre yani süper diyebilirim
Kızlar kesinlikle cevat hoca ya gidin ben ameliyat oldum rahim filmi çekildim ama açılmadı burada açıldı çok şükür lütfen siz de ilk işiniz oraya gidin inşallah @duaci arkadaşım in bana vesile olduğu gibi bende size vesile olurum.hep daim dualarımdasiniz lütfen sizde dua edin bize

Ücret ne kadar ödediniz öğrenebilirmiyim bende gitmeyi düşünüyorum da

650TL ödedim canım

Benimde sağ tüpüm tıkalı sol tüp açık ama sağlıksız dediler bende adet bitimi yaptrcam sizde bir bebek haberi varmı nasılsınız şimdi geçmiş olsun ayrıca ben çok merak ediyorum benim için tüp açılması demek mucize 3 doktora gittim hepsi senin bu şekilde hamile kalman imkansız bu tüpler açılmaz dedi cevat beyin tüpleri 2 dk içinde açması inşallah banada nasip olur cevabınızı bekliycem

Ay canım seni çok iyi anlıyorum inşallah rabbim sağlıklı şekilde sana da nasip eder doktorlar a bakma bana da asla açılmaz herşeyi dediler ama hiç pes etmedim herşeyi denedim çok şükür nasip oldu daha bebek yok canım ilk adetim i oldum 2 ay süre verdi kendi doktorum eğer bebek olursa olur olmazsa rahim filminden yeni fark edildi rahmim hafif T şeklinde imiş yani ufak bir ameliyat yapalım dedi ama gebe kalırsan sıkıntı yok dedi. Bende boş beklemek istemiyorum yarın eski ameliyatını yapan doktora gideceğim filim ler i göstereceğim eğer o ameliyat derse hiç beklemek istemiyorum hayırlısı inşallah

Meraba cevabın için çoook teşekkür ederim. Bende ameliyat olsum. rahimde perde vardı alındı alındıkdan sonra tekrar film çektirdim bu seferde tüp problemi var cevat beyi aradım nuray die bir hanım ile görüştüm benden rahim filmimi istediler gönderdim onların görüşü de rahim filmimin iyi şartlar altında çekilmediği eski sistem bir hicaz ile çekildiği için yanlış sonuç verebildiği nuray hanım bana sağ tüpün açık sol tüpün yarim açık ama gelirsen cevat beyin çekeceği film ile açılır dedi ama sorun Ameliyatı beğenmedi hala rahminde perde görünüyor dedi 1 kez ameliyat oldum ama dedm. AMA O bence tüpleri problem yapmayın perde ameliyatı istenildiği GİBİ
olduğunu düşünmüyorum dedi ay sonu adet başladığında randevu alıp gidicem perde alındı bitti dediler ama sanırsam bana tekrar ameliyat görünüyor benimde rahim filminde Y şekilde foto eklemeye çalışıcam inşallah olur

Eklentiler

• IMG-20190614-WA0004.jpg
    46,6 KB · Görüntüleme: 282
İnşallah güzel haber alırsın canım ben gittim doktora ameliyata gerek görmedi hafif bir durum büyük birşey değil dedi 3 aylık deneme suresi verdi bakalım hayırlısı artık

Merhabalar. Burada derin endometriozis hastası olarak film çektirmiş olan var mı? Bu seviyede mutlaka ağrı olur sende dedi bugün devlet hastanesindeki dr. Anestezili mi olmam gerekir acaba, deneyimi olan var mı?