Dr.Cevat Bayrak ile ağrısız HSG deneyimim

Vallahi de billahi de ağrılı bir işlemdi benim için. Çok iyi bir yerde çektirdim. Ağrısız hsg çekimi diye anestezi almadım. Çok ağrılı bir işlem ama çok kısa sürüyor. Gerçekten çok çabuk bitiyor. Keşke reklamı bu şekilde yapsalar. Çünkü şiddetli bir acı hissedince anormal bir durum olduğunu düşünüyor insan. Panik oldum ters giden bişey mi var diye 😑 gerçekten çok acıyor.
İşte genel olarak ağrılı bir işlem olarak bilindiğinden, ben sıfır ağrı ,sızı ile yaşadığım olumlu deneyimi paylaşmak istedim. Belki ağrısız yapan başka merkezler de vardır fakat Cevat Bey i farklı kılan sahip olduğu tecrübe,teknik ve cihazlar ile ağrısız hsg...

Hiç ağrı hissetmedim bittiğini bile anlamadım diyenleri görünce şaşırıyorum. Evet çok büyük bi acı ağrı yok ama ilaç verilirken adet olacakmış hissi gibi ağrı hissettim ben rahatsız ediciydi. Korkulacak bişey yok ama hiç de acımıyor diyemem :)
Ben asla işlem yapıldığını hissetmedim inanın..

İşte genel olarak ağrılı bir işlem olarak bilindiğinden, ben sıfır ağrı ,sızı ile yaşadığım olumlu deneyimi paylaşmak istedim. Belki ağrısız yapan başka merkezler de vardır fakat Cevat Bey i farklı kılan sahip olduğu tecrübe,teknik ve cihazlar ile ağrısız hsg...
Sonomed'de çektirdim. Onlar da bunu vaad ediyor. Hatta cevat bey orda değil miydi? Ben bayan dr tercih ettim. Aynı cihaz işte.

Ben de 2 ay önce Alanyada özel bir hastanede çektirdim ve 900 tl ödedim ve asla ağrı olmayacak dediler ama malesef hem ağrı hem kanamam oldu sanırım doktordan dr ye degisiyo ama benim gittiğim alanyanın en iyilerinden birisiydi buna rağmen ağrı ve kanama oldu🤓🤭

Ben de echomar da yaptırdım o kadar korkuyordum ki doktorların bazıları bile isterseniz anestezi alın falan demişllerdi daha önceleri.Ancak cevat bey yoktu hülya hanımdı sanırm o da aynı cevat bey gibi.Ben ne zaman ilacı vericeksiniz dedim filmin bitti bile dedi şok olmuştum.ne ağrı ne sızı işlem esnasında da sonrasında da hiçbişey yaşamadım.Bir daha olsa bir daha giderim.Bneim sol tüp de tıkalıymş o direk filmle acılmış.

bende kasım ayında echomarda hsg cektırdım hıc acısız ve agrısızdı sol tüpüm kapalıydı ve ılacla acıldı 25 kasımda hamıle oldugumu ogrenmiştim tedavılerınde cok başarılı bır yer şişli echomar.

ben fulya açık mr da çektirdim çok memnun kaldım hiç biirşey hissetmedim. normalde jinekoloji muaynelerinde bayılan bir insanım tüp bebek de bütün işlemlerim anezttezi altında yapılıyor çektirirken aklım çıkmıştı tekrar bayılacağım diye ama doktor beni çok güzel motive etti ve ben hiç ağrı hissetmedim...

Merhaba arkadaşlar bende Dr. Cevat Bey in polikliniğinde rahim filmi çektirdim son derece sterilize ve sistemli çalışma düzenleri var iki üç bayan arkadaş çekimi yaptılar her şeyi incelikle düşünmüşler hiç çekinmenize gerek yok 1-2 dakika sürüyor ve hiç canınız acımıyor 650 tl ücreti
Ben düşük yaşadım sonrasında dr um rahim filmi istedi çok şükür bir şey çıkmadı bu film çekimi aynı zamanda bir tedavi uygulama şekli demişti dr um çünkü minik yapışıklıklar var ise açılıp hemen 6 aya kadar hamile kalan çok hastamız oluyor dedi dr um bu bile size cesaret olsun istediğim için paylaştım ben henüz tekrar gebe kalmadım inşallah en kısa zamanda hamile kalırım sizinle paylaşırım :KK66:

Ben de orada cekildim ama cevat bey yoktu, diger kadin cekti. cok agrili oldu bir de kanama yapmis cok zorlamis sanirim hic memnun kalmadim.

Merhaba bende pazartesi Fulya açık MR hsg çektireceğim , çekimi kim yaptı sizin teknikerler mi yoksa uzman kişimi

Meraba cevabın için çoook teşekkür ederim. Bende ameliyat olsum. rahimde perde vardı alındı alındıkdan sonra tekrar film çektirdim bu seferde tüp problemi var cevat beyi aradım nuray die bir hanım ile görüştüm benden rahim filmimi istediler gönderdim onların görüşü de rahim filmimin iyi şartlar altında çekilmediği eski sistem bir hicaz ile çekildiği için yanlış sonuç verebildiği nuray hanım bana sağ tüpün açık sol tüpün yarim açık ama gelirsen cevat beyin çekeceği film ile açılır dedi ama sorun Ameliyatı beğenmedi hala rahminde perde görünüyor dedi 1 kez ameliyat oldum ama dedm. AMA O bence tüpleri problem yapmayın perde ameliyatı istenildiği GİBİ
olduğunu düşünmüyorum dedi ay sonu adet başladığında randevu alıp gidicem perde alındı bitti dediler ama sanırsam bana tekrar ameliyat görünüyor benimde rahim filminde Y şekilde foto eklemeye çalışıcam inşallah olur
Selam canım uzun zaman olmuş yorum yapalı inşallah görürsün. Bende senle hemen hemen aynı durumdayım rahmim y şeklindeydi doktorum baya düzelttiğini söyledi ancak öncesinde bir dış gebelik geçmişim olduğu İçin sol tüpüm zarar gördü sağ ise filimde kapalı çıkıyor. Bende o gözden Cevat hocaya gitmeyi düşünüyorum. Sen ne yaptın gittin mi açıldı mı tüpün? Rahim için ikinci ameliyatı oldun mu? Gebelik elde edebildin mi? Be çok soru sordum 🙈

Merhaba hsg filmi çekildim tüpümden birinin tıkalı olduğu sıvı dolu olduğu diğerinin de tıkalı olduğu ama öteki kadar kötü durumda olmadığı söylendi. Cevat hocaya ulaştım fotoğrafları gönderdim. Kendisi sağ tüpümün tıkalı olduğunu ama sol tüpümün açık olduğunu kullanılan ekipman eski olduğu için kaliteli bir film çekilmediğini kendi görüşüne göre sol tüpümün açık olduğunu söyledi. Dünyam başıma yıkılmıştı kendisiyle görüşünce umudum var ona giderek çektireceğim en azından bir tüpüm belki açıktır ya da tıkalıysa bile selektif ile açılır diye umut ediyorum sıvı olmadığı için.
böyle durumlar oluyor mu film eski cihazla çekildiyse kötü durumdaysa yeni teknolojide olumlu sonuç alınıyor mu? Umut arıyorum

Kızlar bende gitmek istiyorum toplam ücret ne kadar?? Bide benim tüplerim ameliyatla da açılmadı

Vallahi de billahi de ağrılı bir işlemdi benim için. Çok iyi bir yerde çektirdim. Ağrısız hsg çekimi diye anestezi almadım. Çok ağrılı bir işlem ama çok kısa sürüyor. Gerçekten çok çabuk bitiyor. Keşke reklamı bu şekilde yapsalar. Çünkü şiddetli bir acı hissedince anormal bir durum olduğunu düşünüyor insan. Panik oldum ters giden bişey mi var diye 😑 gerçekten çok acıyor.
Siz doktor cevat beyde mi çekildiniz ? Tüpleriniz tıkalı mıydı ?