down sendromu yardım

o_efruz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Mart 2007
104
0
lütfen yardım edermisiniz arkadaşlar ablam küçük meleğimize hamile ama test sonuçlarında normalde yaşına göre 800 de 1 kadında çıkması gerekirken 365 de 1 kadın down sendromlu doğurma riski çıktı ve hepimiz yıkıldık ayrıntılı ultrasonda herşey normal ama çok garantici insanlarsanız amniyosentez yapalım diyor doktoru başından böyle bir olay geçen varsa lütfen bize yardım etsin önerilerinize ve bilgilerinize ihtiyacım var kuzumu düşündükçe ve o riski düşündükçe içim acıyor

Canim Benim Doktorum Amiyosentezi 300/1 Ve Ve Daha Altinda çikanlara Amiyosentez Yapiyoruz Demişti.amiyosentezin Riski Varmiş Bildiğim Kadariyla Bebeği Kaybetmek Gibi.allah Esirgesin.ama Amiyosentez Yaptiranlarin çoğunun Sonucu Temiz çikiyo Sonradan.ÇOKTA KORKULCAK BİŞEY DEĞİL CANIM İÇİNİZİN RAHAT ETMESİ İÇİN YAPTIRABİLİRSİNİZ.

Geçmiş olsun canım. Benim ablamın da bebeği down sendromu riski taşıyordu, her türlü tetkiki yapıldı, amniyosentez de yapıldı ve risk faktörü yoksek çıktı. 21 haftalıkken suni sancıyla bebeği doğurtuldu. Allah kimseye yaşatmasın.
Bence doktorunuz amniyosentez yapalım diyorsa yaptırın derim. en azından yüzde yüz olmasa da yüzde doksan sonuç veriyor canım. büyük geçmiş olsun.

Geçmiş olsun canım. Benim ablamın da bebeği down sendromu riski taşıyordu, her türlü tetkiki yapıldı, amniyosentez de yapıldı ve risk faktörü yoksek çıktı. 21 haftalıkken suni sancıyla bebeği doğurtuldu. Allah kimseye yaşatmasın.
Bence doktorunuz amniyosentez yapalım diyorsa yaptırın derim. en azından yüzde yüz olmasa da yüzde doksan sonuç veriyor canım. büyük geçmiş olsun.

ÇOK GEÇMİŞ OLSUN CANIM YAA.:çok üzgünüm:
ABLANIN 3LÜ TARAMA TESTİ SONUCU KAÇTA KAÇ ÇIKMITI HATIRLIYOMUSUN ACABA 300 ALTINDAMIYDI.

Canım Ankarada bu konuda çok iyi bir doktor var Eyüp Ekici özellikle riskli gebelere bakıyor yaptığı ultason kontrolü sonucunda bebeğin sağlıklı olup olmadığını net bir şekilde söylüyor arkadaşımında normallerde 10.000 lerde bir sonucu çıkması gerekirken 1/170 gibi bir rakam çıkmıştı bu doktora gitti ve bebeğinin sapasağlam olduğunu öğrendi amniyosentez de yaptırmadı şimdi oğlu kocaman oldu ikinci bebeğini doğurdu

canım merhaba,
bende hamileyken 1/361 çıkmıştı. ama tamamen doktorumun hatası. zaten çok ilgisizdi. paracıydı. bir kere başladım diye bırakamamıştım. benim üstüne görme olayı olmuştu. yani gebelik başlangıcıyla SAT uyumsuzdu tabii ben bunu sonra öğrendim. beni SAT a göre 3 lü teste gönderdi. sonuç beni mahvetti. daha sonra ayrıntılı usg ye girdim ve prof bana bunları söyledi. herşey iyi çıktı. doktora hep soruyordum bebek haftasıyla uyumlu mu diye bana uyumlu diyordu yani SAT a göre uyumlu. ama benim SAT tutmuyordu tabii. beni teste erken gönderdiği için yanlış sonuç çıkmıştı. tabii içime kurt düşmüştü bir kere. bebek doğana kadar ya öyleyse diye içim içimi yemişti. eğer down lıysa diye genel anesteziyi seçmiştim. o an duymak istememiştim. ilk uyanışımda sorduğumda o oldu. allaha şükür çok sağlıklı bir oğlum var.
umarım sizinkide hatadan kaynaklanıyordur. iyice araştırmadan kendinizi boşuna üzmeyin a.s.

Insallah yoktur birseyi bebisinizin ve Saglikla dünyaya gelir . Aminosentez de riskli bir olay. Tabi iciniz rahat etmesi icin belki gerekli. Allah kimsenin basina vermesin böyle sorunlar. Genel bir soru eger riskli cikarsaki, yüzde yüz sonuc vermiyorlar sanirim. Bu durumda bebegi dogurtup sonra ne yapiliyor o bebeklere sonucta canli doguyor ? Ve bebek saglikliysa ? Ya aklimi kurcalayan sorular bunlar. Cünki burda cok okuyup duydum riskli denip dogurtulan bebeklerin saglikli cikma orani hicte az degil ve tabi o bebekler yasatilamiyor ve annelerinin psikolojik sorunlar yasadigini duydum.
Rabbim tüm annelere saglikli evlatlar nasib etsin. Amin..............

canım benım oncelikle geçmiş olsun,ama endişeniz çok yersız,1/250 sınır degerdır.amnıyosentezın kesınlıkle zararlarıda var bence bır baska dr.da gıdıp ayrıntılı ultrasonda ıncelenmesı gerekır.eminim bırsey çıkmayacak zaten bunlar garantı degerler degıl,hersey bır rısk ,sakın boş yere endişelenmeyin.

ÇOK GEÇMİŞ OLSUN CANIM YAA.:çok üzgünüm:
ABLANIN 3LÜ TARAMA TESTİ SONUCU KAÇTA KAÇ ÇIKMITI HATIRLIYOMUSUN ACABA 300 ALTINDAMIYDI.

Gamze'cim sağol canım. Ablamın test sonucunu hatırlamıyorum canım. doktoruna çok güveniyordu yanlız. ikili tarama testinde ense pilipsi fazla çıkmıştı zaten, hep bir umutla üçlü taramayı beklediler, orda da değerler farklı çıkmıştı, ayrıntılı ultrasona girdi daha sonra amniyosentez. ve kesin sonuç alındı. ablam 42 yaşında canım, ayrıca 7. tüp bebek denemesinden sonra böyle bir sorunla karşılaştık. hepimiz yıkıldık tabi. ablam uzun süre psikolojik destek aldıktan sonra kendine gelebildi. Allah kimseye yaşatmasın.

Canim Benim Doktorum Amiyosentezi 300/1 Ve Ve Daha Altinda çikanlara Amiyosentez Yapiyoruz Demişti.amiyosentezin Riski Varmiş Bildiğim Kadariyla Bebeği Kaybetmek Gibi.allah Esirgesin.ama Amiyosentez Yaptiranlarin çoğunun Sonucu Temiz çikiyo Sonradan.ÇOKTA KORKULCAK BİŞEY DEĞİL CANIM İÇİNİZİN RAHAT ETMESİ İÇİN YAPTIRABİLİRSİNİZ.
canım inan içimi rahatlattınız ama biz düşük ihtimalinden dolayı amniyosentezden korkuyoruz ayrıntılı ultrasonda normel olduğunu söyleyen profesör ben gerek görmüyorum ama daha kesin sonuç alalım diyorsanız amniyosentez yapalım dedi aklımız çok karışık inşallah allah herkesin bebeğini sağlıkla kucağına almayı kısmet etsin bizim meleğimizide korusun bütün melekleri korusun. çok teşekkürler

arkadaşlar hepinize ilginizden dolayı çok tesekkür ediyorum sağolun inşallah korkulucak birşeyi yoktur fıstığımızın çünkü ne amniyosentez yaptırmayı nede yaptırılsa bile sonuç kötü bile olsa bebeğimizin tahliyesine içimiz elvermiyor öyle bir karar almak allahım kimseye yaşatmasın öyle bir karar aşamasını. biz kuzumuza elif diyoruz diliyorum rabbim onu isminin hürmetine korusun her iki taraftada hem sülalenin hem ailelerin ilk torunu olucak inşallah ananesi bikinisini bile hazırladı düşünün dilerim sağlıkla gelir yolu ve bahtı hep açık olur inşallah. tekrar teşekkür ediyorum hepinize sağo
lun

ilginiz için çok teşekkür ediyorum rica etsem bir sorum olucak cevaplarsanız sevinirim benim ablamda eskişehirde acaba sizinde ablanız eskişehirdemi oldu amniyosentez hangi doktr yaptı hatırlıyorsanız bilgi verirseniz çok memnun olucam.

mrb cnm bende amniyosentez yaptırdım bebeğim çok şükür sağlıklıymış esk de yaptırdım bende tıp fak de prof kendisi çok şükür hiç bir sorun yaşamadım acabalarla yaşamaktan yaptırmak daha iyi bence bu stresle 9 ay bitmez bişey çıkmaz bence sizdede içiniz rahatlar

Cnm benim öncelikle çok geçmiş olsun diyorum.B enim de 3lü tarama testi sonucuna göre 1/69 tahmin edeceğiniz üzere çok yüksek oranda Down Sendromlu olma riski çıkmıştı, ilk öğrendiğimde saatlerce ağlamıştım, dr. kesinlikle su alalım dedi, ama çok korkuyordum, 1 hafta sonra su aldılar ama inanınki hiç acıtmadılar. Buraya kadar iyi hoştu da sonuçlar tam 4 hafta sonra veriliyor. O bir ay yaşadıklarımı Allah kimseye yaşatmasın. Rabbime şükürler olsun ki sonuçlar normal çıktı. Sonrasında gittiğim başka bir dr. boşuna yaptırmışsın 2li testinin sonuçları iyi çıkmış demişti. Birde ablanın riski daha za cnm korkmayın. İçinizde şüphe kalacaksa yaptırın ama bebeği o şekilde kabullenip doğurmak isterse bence hiç gerek yok amniosenteze. Allah yardımcınız olsun, sürekli dua edin cnm.

zehracım canım çok teşekkür ediyorum öncelikle yardımcı olduğun için duyduk mahvolduk ihtimal bile dense olasılıkda olsa böyle şeyleri düşünmek yaşamak insanı yıkıyor inşallah allah yüzümüzü güldürür ben ablam için çok kaygilılıyım nasıl geçirecek geri kalan ayları nasıl tamamlıyacak bilmiyorum amniyosentezde düşük olma ihtimali var diye cesaret edemiyoruz bir türlü ya kelebeğimize birşey olursa allah korusun ne yaparız. sizin amniyosentez testinizi kim yapmıştı hangi hastane sakıncası yoksa öğrenebilirmiyim bilirsiniz şuan ne duygular içindeyiz böyle kararları almak o kadar zorki tekrar teşekkürler

mrb cnm bende amniyosentez yaptırdım bebeğim çok şükür sağlıklıymış esk de yaptırdım bende tıp fak de prof kendisi çok şükür hiç bir sorun yaşamadım acabalarla yaşamaktan yaptırmak daha iyi bence bu stresle 9 ay bitmez bişey çıkmaz bence sizdede içiniz rahatlar
hülyacım merhaba bana yardımcı olduğun için inan çok mutlu oldum senin risk faktörün kaçtı hatırlıyormusun test sonucunu. ablamın riskliye yakın gösteriyor ama doktor tamamen kendi tercihlerine bıraktı ben gerekli görmüyorum dedi ama bizde korkuyoruz dişük olma tehlikesi var ya bebeğimize birşey olursa korkusu bizi bitiriyor ama hastalık riskide insanını mahvediyor of allahım sen yardım et allah kimseyi böyle karar verme süreçleriyle başbaşa bırakmasın zehracım sen amniyosentez olmadan ayrıntılı ultrosona girmişmiydin sonuç ne oldu doktorunmu şart koştu amniyosentezi rica etsem öğrenebilirmiyim

canım öncelikle inşallah sağlıklı bir bebeğin olacak allahın izniyle...amniyosentez yaptırsan bile (ki bebeğinide riske sıkacaktır bu durum)karnında kocaman olmuş canlanmış yavruna kıyıpta kürtaj yaptırabilecekmisin???bana doktorum prosedürler hani aldırmayı düşünürsen 5 ayı bulur demişti ben de o nedenle ilk testi bile yaptırmadım karnımda hareketlerini hisseddiğim yavruma nasıl kıyayım ki diye düşündüm ve hiç test yaptırmadım allahtan ne gelirse razıyım dedim çok şükür çok sağlıklı bir kızım var...hem şimdi sağlıklı olanın daha sonra bir sorun yaşamayacağını ne biliyorsun...allah korusun o kadar çok risk var ki etrafta bebeklerimiz için...içini rahat tut canım..allahtan dilerim çok sağlıklı olur bebeğin...

lütfen yardım edermisiniz arkadaşlar ablam küçük meleğimize hamile ama test sonuçlarında normalde yaşına göre 800 de 1 kadında çıkması gerekirken 365 de 1 kadın down sendromlu doğurma riski çıktı ve hepimiz yıkıldık ayrıntılı ultrasonda herşey normal ama çok garantici insanlarsanız amniyosentez yapalım diyor doktoru başından böyle bir olay geçen varsa lütfen bize yardım etsin önerilerinize ve bilgilerinize ihtiyacım var kuzumu düşündükçe ve o riski düşündükçe içim acıyor

bence sonuç kesinse ve down sendromu varsa bebeği aldırın inanki bakması o kadar zor ki benim kardeşim down sendromlu inan şu anda ağlıyorum çünkü kardeşimi çok seviyorum ama keşke doğmasaydı inanki ona bakınca içim acıyor hatta bi belgesel izlemiş 28 yaşında bu çocuklar ölüyor diee allahım kimseye yaşatmasın bence aldırma imkanı varsa ablanın aldırsın senağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlama

canım öncelikle inşallah sağlıklı bir bebeğin olacak allahın izniyle...amniyosentez yaptırsan bile (ki bebeğinide riske sıkacaktır bu durum)karnında kocaman olmuş canlanmış yavruna kıyıpta kürtaj yaptırabilecekmisin???bana doktorum prosedürler hani aldırmayı düşünürsen 5 ayı bulur demişti ben de o nedenle ilk testi bile yaptırmadım karnımda hareketlerini hisseddiğim yavruma nasıl kıyayım ki diye düşündüm ve hiç test yaptırmadım allahtan ne gelirse razıyım dedim çok şükür çok sağlıklı bir kızım var...hem şimdi sağlıklı olanın daha sonra bir sorun yaşamayacağını ne biliyorsun...allah korusun o kadar çok risk var ki etrafta bebeklerimiz için...içini rahat tut canım..allahtan dilerim çok sağlıklı olur bebeğin...

canım allahtan ne gelirse razıyım diosun ama benim kardeşim down sendromlu hatta benim oğlum yaşında ben 24 yaşımdayım o 4 yaşında elimde büyüyordu ama o kadar zorki anlatamam biz çok kardeşiz ama hala o kardeşime bakamıyoruz ya yanlızsa bakacak kimse yoksa ne kadar zor olduğunu bilemezsiniz kemik yapıları ince olur zor yürürler yürümesi için çok dua attik yürüdü ve şu anda o kadar korkuyoruz ki çamaşır makinesinin içine bile girmek istiyor korku ne bilmiyor kızsan anlamıyor anlatmaya kalksan zaten imkansız bence hiç olmaması daha ii
bunu yaşadıklarımdan biliyorum bak bende hamileyim benim bebeğimde oynuyor çok güzel bi duygu ama bu hayat mahfetmek geçerli bi sebeb değil hayat sizin değil bu arda onun ya size bişey olursa ona kim bakacak dersiniz nerde kalacak kim öle bir çocuğa bakamaz buna eminim annesi haricinde:1no2::1no2::1no2::1no2::1no2::1no2::1no2:

amniyosentezi hemen yaptırıp önce bebeğinin sağlıklı olup olmadığını öğrensin çok zor birşey değil daha sonra down sentezi varsa hemen aldırmasını öneririm

X