Down sendromlu bebeğimi aldırmalımıyım yardım edin

Konu sahibi elbette kendi kararını kendi verecek.. Burada oylama yapıp çoğunluğa uyacak değil ki.. Belli ki fikir almak için konuyu açmış.. Her iki şekilde vereceği kararın sadece kendisini bağladığını da biliyor bence.. Sizde hayret ediyorum aldırma diyenlere falan demişsiniz? Neden ki burada insanların kendi fikri aldırmama yönünde olamaz mı? Ki bende bu fikirdeyim o yüzden yazma gereği hissettim. Benimle zıt fikirde olan arkadaşlarıma da asla hayret etmiyorum çünkü her fikrin bir dayanağı var.. Hepsinin de kendi içinde bir mantığı var.. Bu karar hassas bir karar elbette ama kimse kimseye diretmiyor ve de konu sahibi kararı bizlere bırakmadı zaten.
Yok ben kendi fikri olanlara birşey söylemedim ki.Sakın aldırma diyenlere söyledim.çünkü bir insana sakın aldırma diye dikte edenlerin bu pek de kendi şahıslarıyla ilgili olmuyor direkt konu sahibini bağlıyor.Şu şekilde konuşulabilir: Ben olsam aldırmazdım ya da aldırırım gibi.Sonrada nedenler açıklanırdı.

Ya sanki bi tek anne baba sorumlu 2 cocuğunuz varmış diyelim doğurdunuz ve down sendromlu oldu size birşey oldu ondan sonra kardeşlere kalacak sorumluluğu belki istemicekler veya evlendikleri kişiler istemicek her yönüyle düşünmeniz lazım maalesef

Yok ben kendi fikri olanlara birşey söylemedim ki.Sakın aldırma diyenlere söyledim.çünkü bir insana sakın aldırma diye dikte edenlerin bu pek de kendi şahıslarıyla ilgili olmuyor direkt konu sahibini bağlıyor.Şu şekilde konuşulabilir: Ben olsam aldırmazdım ya da aldırırım gibi.Sonrada nedenler açıklanırdı.
Ne bileyim yaa herşeyin hayırlısı diyelim.. İnşallah konu sahibi arkadaşımız da kendisi için en doğru hayırlı olan kararı verir..

Ne bileyim yaa herşeyin hayırlısı diyelim.. İnşallah konu sahibi arkadaşımız da kendisi için en doğru hayırlı olan kararı verir..
Ben de 20.haftamda bebeğimi kaybettim sezaryen oldum mart ayında.Bu karar gerçekten çok çok zor.Rabbim içine inşirah ferahlığı versin.Downlu bir bebek engelli bir bebek değil tabiki yanında başka hastalıkları da yoksa. Rabbimin verdiğinde de vermediğinde de bir hayır vardır.Çok iyi karar verilmeli.Allah kimseyi şifasız bırakmasın

Ben de 20.haftamda bebeğimi kaybettim sezaryen oldum mart ayında.Bu karar gerçekten çok çok zor.Rabbim içine inşirah ferahlığı versin.Downlu bir bebek engelli bir bebek değil tabiki yanında başka hastalıkları da yoksa. Rabbimin verdiğinde de vermediğinde de bir hayır vardır.Çok iyi karar verilmeli.Allah kimseyi şifasız bırakmasın
Size de çok geçmiş olsun inşallah tez zamanda sağlıklı evlatlarınız olur. Aynı yollardan bende geçtim maalesef.. Ben gebeliği sonlandırmayanlardanım.. Ama bende kaybettim 18. Haftamda normal doğumla.. Size sezeryan yapılmış ne mutlu..Bende istedim ama seseryan asla yapmayız dediler çok çok zor gerçekten.. Dediğiniz gibi Allah kimseyi şifasız bırakmasın 🙏

Canım öncelikle Allah kimseye böyle bir haberi ve bu acıyı yaşatmasın fakat ben kendi adıma söylüyorum bana doktor öyle birşey söylese Allah böyle istedi der o çocuğu doğurur dünyaya getiririm ve ölene kadar bakmaya da mecburumdur şimdi dile kolay felan filan demeyin aynısıni dedemin annesi de demiş ve gerçekten özürlüydü dedem yinede dünyaya getirmiş halama da söyledilerdi öyleyse bile doğup bakacam dedi benim gibi ve Allah büyük ki belki öyle düşünmesi bile yetti çocuk sapa sağlam bazen doktorlar yanlış yapa biliyor görümceme de sırtı omurgaası açık dediler doğ beni dinle dedim sapa sağlam çocuk hani demek istediğim şu ki doktorların dediği her zaman doğru değil emin ol eğer öyleyse bile Allahın bu sana hediyesi olarak düşün özürlü bir evlad a bakmak çok büyük bir sevaptır ikinci bir çocuğum olmayacaksa bende yurttan özürlü bir bebek almayı düşünüyorum 🙏🏽

Canım öncelikle Allah kimseye böyle bir haberi ve bu acıyı yaşatmasın fakat ben kendi adıma söylüyorum bana doktor öyle birşey söylese Allah böyle istedi der o çocuğu doğurur dünyaya getiririm ve ölene kadar bakmaya da mecburumdur şimdi dile kolay felan filan demeyin aynısıni dedemin annesi de demiş ve gerçekten özürlüydü dedem yinede dünyaya getirmiş halama da söyledilerdi öyleyse bile doğup bakacam dedi benim gibi ve Allah büyük ki belki öyle düşünmesi bile yetti çocuk sapa sağlam bazen doktorlar yanlış yapa biliyor görümceme de sırtı omurgaası açık dediler doğ beni dinle dedim sapa sağlam çocuk hani demek istediğim şu ki doktorların dediği her zaman doğru değil emin ol eğer öyleyse bile Allahın bu sana hediyesi olarak düşün özürlü bir evlad a bakmak çok büyük bir sevaptır ikinci bir çocuğum olmayacaksa bende yurttan özürlü bir bebek almayı düşünüyorum 🙏🏽
İnşAllah bende sağlıkla sıhhatle hayırlısı ile alırım kucağıma Allah büyük cevabınız için teşekkür ederim 🤲🙏

arkadaşımın bebeğine de down sendromu dediler ama çok sağlıklı bir evladı var hiçbir şeyi yok. Teyzemin çocuğuna yani yeğenim için sakat olur aldır diye çok söylemiş gitmedği prof kalmamış , sapasağlam oğlu var ... Bilemedim size yük gibi gelmeyecekse zorlanmayacaksanız kıymayın o cana derim.
Ona kıyamam Allah'ın iznniyle bende sağlıkla sıhhatle kucağıma alırım İnşAllah

arkadaşımın bebeğine de down sendromu dediler ama çok sağlıklı bir evladı var hiçbir şeyi yok. Teyzemin çocuğuna yani yeğenim için sakat olur aldır diye çok söylemiş gitmedği prof kalmamış , sapasağlam oğlu var ... Bilemedim size yük gibi gelmeyecekse zorlanmayacaksanız kıymayın o cana derim.

Bunu bir kere de size söylemiş olalım, kulaktan dolma şuna şu dediler birşey çıkmadı hikayesini bırakın artık. İnsanda 46 kromozom + cinsiyet kromozomları bulunur. 23 + x 23 + y mesela erkek birey için. down sendromu 21. kormozomla ilgili sıkıntı olup tahlilde nasıl kana bakılınca şeker kolestrol vs seviyesi tespit ediliyor kromozomun bozukluğu da %99 tespit ediliyor ve sonucunda çocuk down sendromlu doğacak deniyor. Sizin anlattığınız o HİKAYELER 2li test 3 lü test ultrason sonuçlarına dayalı tahminlerdir. Tahminlerde bazen hata olur oluyor zaten AMA amniyosentez sonucu kesindir.
Bu sebeple çocuğu aldır da diyemem aldırma da ben kendi adıma bilgiden uzak boş umut vermeyin zira iyi birşey yapmış yardım etmiş olmuyorsunuz konuyu açan arkadaşımıza...

Allah razı olsun içimi rahatlattınız bende Allah'ıma sığınıyorum dua etmekten başka çarem yok içimde kıpırdayışını hissediyorum nasıl kıyabilirim ben ona
Bebeğinizi aldırmayın... Şuan çocuklarınızdan birini öldürmek istermisiniz.. Aynı şey çünkü.. Kalbi atmaya başladığı andan beri o bir birey ve yaşama hakkı var.. Down sendromlu oluşuda onun özel bir bebek olduğunu gösteriyor. Bu senin hayatının sınavı onu ihmal edersen topluma katkısı olmaz. Ama ona hep ilgili olursan çok zekiler aslında.. Lütfen ona kıyma.. 💞

41 yaşındayım 2 kızım var ailede geçmişte down sendromlu kimse yok 5 aylık hamileyim amniyosentez sonucun down sendromlu çıktı bebeğimi aldırmaya kıyamıyorum ve sakat denilen bir çok çocuğun sağlıklı doğduğu söyleniyor Allah büyük diyorum içim acıyor sizce ben napmalıyım 1 hafta vaktim var bunu yapmak istemiyorum fikir verin lütfen
Merhabalar, nasil bir yol izlediniz aceba 🙏

HHaaa cok güzel notalari bile hatirliyorum sol sol la la sol la si la la 😍 masallah
Şu an pek bilginiz olmadığı için endişelisiniz. Aldıkları eğitimler sayesinde yetkin bir birey olabiliyorlar. Araştırın lütfen. Bakın size down sendromlu güzel kızımızın videosunu atıyorum 🥰

X