Dostlarım Buyurun, İçeride Lokum Var :)

benim ailem birlikteliğimiz onaylamıyor :KK50: mezhep farkından dolayı :KK50: tek düşündükleri "elalem ne der" :KK50: yoksa sadece isimde farkımız var yani, onun da ailesinin de benden ve bizimkilerden hiçbir farkı yok yaşam tarzı bakımından

Üzüldüm canım :26: :26:

Yaşını biliyorum. Sonuçta cahil bir insanda değilsin. Kendi kararlarını çok rahat verecek ve hayatını düzene koyma çabasında olan bir insansın. En önemlisi farkındasın. Ailende bu konuda sana bırakmalı diye düşünüyorum. Din, dil, ırk, mezhep bu konular en son konuşulmalı. Mühim olan insan olmak. Fark yok diyorsun yaşam tarzı konusunda. Buda gayet güzel bir durum. İnsanoğlu hep "elalem ne der" düşüncesiyle bu zamana kadar kaybetmiştir. Elaleme göre davranıpta kazanan var mıdır acaba ? :KK20:

Peki sevdiğinin ailesi bu durumdan dolayı karşı çıkıyor mu? Yoksa onlar istiyor mu evlenmenizi ?

Üzüldüm canım :26: :26:

Yaşını biliyorum. Sonuçta cahil bir insanda değilsin. Kendi kararlarını çok rahat verecek ve hayatını düzene koyma çabasında olan bir insansın. En önemlisi farkındasın. Ailende bu konuda sana bırakmalı diye düşünüyorum. Din, dil, ırk, mezhep bu konular en son konuşulmalı. Mühim olan insan olmak. Fark yok diyorsun yaşam tarzı konusunda. Buda gayet güzel bir durum. İnsanoğlu hep "elalem ne der" düşüncesiyle bu zamana kadar kaybetmiştir. Elaleme göre davranıpta kazanan var mıdır acaba ? :KK20:

Peki sevdiğinin ailesi bu durumdan dolayı karşı çıkıyor mu? Yoksa onlar istiyor mu evlenmenizi ?

sorma canım yaaa, bizimkiler sevgilimle tanıştılar, o zaman daha bilmiyolardı durumu tabi, tanışma akşamı her ikisi de güzel şeyler söyledi hakkında, iyi efendi, hoşgörülü saygılı, eli yüzü düzgün falan filan... ama bu knuyu öğrenince döndüler birden :KK43:

onun ailesi çok istiyor, o açıdan hiç sıkıntımız yok. asker dönüşü direk düğün olsun bile istiyolar yani :KK9: ailsi köyde yaşamış hep, hani yerine gelince köylü der geçeriz ya, işte o insanlar benim ailemden daha anlayışlı daha olgunlar... asla lafı bile olmamış bu mevzunun, babasının da dediği şu "siz aklı başında insanlarsınız, bana sadece size maddi manevi destek olmak düşer":KK31:

benim ailem birlikteliğimiz onaylamıyor :KK50: mezhep farkından dolayı :KK50: tek düşündükleri "elalem ne der" :KK50: yoksa sadece isimde farkımız var yani, onun da ailesinin de benden ve bizimkilerden hiçbir farkı yok yaşam tarzı bakımından

mezhep derken canım nasıl yani???:26:

hmm anladımm..sen bu konuyu sorun etmedikten sonra aileninde etmemesi lazım bence..hayat senin hayatın :KK34:

sorun edilecek bi durumu yok işte konunun aslında... çünkü ne inanç noktasında ne de ibadetler noktasın hiçbir farkımız yok birbirimizden.. sadece onların soyu o aileden gelmiş, bizimki bu aileden tek fark bu yani... ama ailem anlamak istemiyor bunu bi türlü...

sorma canım yaaa, bizimkiler sevgilimle tanıştılar, o zaman daha bilmiyolardı durumu tabi, tanışma akşamı her ikisi de güzel şeyler söyledi hakkında, iyi efendi, hoşgörülü saygılı, eli yüzü düzgün falan filan... ama bu knuyu öğrenince döndüler birden :KK43:

onun ailesi çok istiyor, o açıdan hiç sıkıntımız yok. asker dönüşü direk düğün olsun bile istiyolar yani :KK9: ailsi köyde yaşamış hep, hani yerine gelince köylü der geçeriz ya, işte o insanlar benim ailemden daha anlayışlı daha olgunlar... asla lafı bile olmamış bu mevzunun, babasının da dediği şu "siz aklı başında insanlarsınız, bana sadece size maddi manevi destek olmak düşer":KK31:

Ne kadar olgunlukla, anlayışla karşılamışlar. Bence ailenle tekrar bir konuş sevdiğin askerden geldikten sonra. Gerekirse aileler konuşsun tekrardan çok daha doğru olabilir belki. Herkesin ibadeti, inancı kendine. Sana karışmadıktan sonra alevi olmuş sunni olmuş sorun olmaz. Ailende bu şekilde düşünmeli.:26:

Size maddi ve manevi olarak destek olacaklarını söylemesi bile yetmeli ailen için. Her baba yapmaz böyle. Onlar içinde sorun olsaydı en baştan onlarda öğrenince kestirip atabilirlerdi. Bence mücadele et canım. Her ailede olduğu gibi senin ailende senin için endişelenmiş belli ki. İnşallah zamanla kabul edeceklerdir. Tek istekleri senin mutlu olman eminim ki :KK31:

sorun edilecek bi durumu yok işte konunun aslında... çünkü ne inanç noktasında ne de ibadetler noktasın hiçbir farkımız yok birbirimizden.. sadece onların soyu o aileden gelmiş, bizimki bu aileden tek fark bu yani... ama ailem anlamak istemiyor bunu bi türlü...

hayırlısı olsun canımm:KK31:

:KK9: :KK9:

Mühim bir mesele konuşuyorduk arada kaynamışsın kuzum :KK17: Kusura bakma :KK54:

Nasılsın tanışalım seninle sanırım tanışmadık :KK12:

pembe lokum ile bi kaç kez konuştuk ama oda sohbete dalarak oldu :KK70:

ben luna 25.5 yaşındayım bugün kpssye hazırlanmaya başlayacağım:KK1: :) asker bekliyorum :) evlenmeyi planlıyorum :KK8::KK8:

pembe lokum ile bi kaç kez konuştuk ama oda sohbete dalarak oldu :KK70:

ben luna 25.5 yaşındayım bugün kpssye hazırlanmaya başlayacağım:KK1: :) asker bekliyorum :) evlenmeyi planlıyorum :KK8::KK8:

selam kızlaaaaaaaaaaar bende gelim mi :KK31:

Memnun oldum Lunacım :KK54:

Bugün mü başlayacaksın :KK37: :KK53:

Ahh bu asker beklemek :26: Evlilik :KK69: Düşüncesi bile güzel :KK12:

Hoş geldin prensess :KK54:

HİŞŞŞŞ bişe dicem gamzeli bizden kaçtı yine bizle karşılaştı iyi mi :KK70::KK70::KK33::KK33:
:KK52::KK52::KK52::KK52:

gamzelinin kaçtığını bilmiyodummmmmmmmm:KK23::KK53:

Memnun oldum Lunacım :KK54:

Bugün mü başlayacaksın :KK37: :KK53:

Ahh bu asker beklemek :26: Evlilik :KK69: Düşüncesi bile güzel :KK12:

Hoş geldin prensess :KK54:

hoşbuldum :KK70: bende tanıttırıvereyim kendimi ben de 25ime giricem 3gün sonra konyalıyım hukuk bürosunda çalışıyorum bende asker yolu bekliyorum bekarım :KK37: yarışmacı arkadaşlara başarılar :21:

X